Vojvođanska fudbalska scena

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Radoye »

Ovo isto su onomad i u Subotici odradili sa Spartakom i Horgosom (FK Zlatibor Voda), danas o tome vise niko i ne prica...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Del_Boske »

Иначе, овом политиком "задужи се, угаси клуб, оснуј нови чист" сам посебно одушевљен, а постало је правило...
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Душан »

Ајде да ми објасни неко одакле Хајдук из Куле у Српској лиги? Биће да сам пропустио нешто, нисам могао да испатим све зајебанције у нижим лигама. И то пази Хајдук 1912 :mrgreen: Овде кад се два клуба фузионишу аутоматски новонастали клуб постаје старији 20 година.
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Beonic »

Душан napisao:Ајде да ми објасни неко одакле Хајдук из Куле у Српској лиги? Биће да сам пропустио нешто, нисам могао да испатим све зајебанције у нижим лигама. И то пази Хајдук 1912 :mrgreen: Овде кад се два клуба фузионишу аутоматски новонастали клуб постаје старији 20 година.
Odžaci su uradili fuziju.
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Душан »

Beonic napisao:
Душан napisao:Ајде да ми објасни неко одакле Хајдук из Куле у Српској лиги? Биће да сам пропустио нешто, нисам могао да испатим све зајебанције у нижим лигама. И то пази Хајдук 1912 :mrgreen: Овде кад се два клуба фузионишу аутоматски новонастали клуб постаје старији 20 година.
Odžaci su uradili fuziju.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... -_logo.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Па да то је једино логично објашњење. Дакле клуб основан 1925 се фузионише са клубом основаним 1969, и добије се клуб основан 1912. занимљиво.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Radoye »

Душан napisao:https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... -_logo.png
Па да то је једино логично објашњење. Дакле клуб основан 1925 се фузионише са клубом основаним 1969, и добије се клуб основан 1912. занимљиво.
Jbg kad je OFK Beograd "osnovan" 1911 (iako je postojao paralelno sa tim klubom osnovanim te godine i ciji je kao preimenovani nastavljac), crvena zvezda 1913 jer je tada osnovan klub ciji su stadion prisvojili, a Javor za godinu osnivanja uzima datum donosenja prve lopte u Ivanjicu iako je klub prvu utakmicu odigrao skoro cetvrt veka kasnije, onda i ovo gore sa Kulom sasvim logicno zvuci.

A tako isto bi logicno bilo da i mi tako za godinu osnivanja turimo 1848. Evo vec smo ovde na forumu imali predlog da se klupski grb zameni grbom Vojvodstva Serbskog, pa bi se taman uklopilo! :deal:

Kad je cirkus nek je cirkus.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Beonic »

Uvideo sam na forumu da nema tema u kojoj se može pisati o našim igračima koji su na pozajmicama, pa mislim da je ovde najprikladnije na napišem.

Pričao sam sa drugom iz Beočina koji povremeno ode tamo da isprati utakmice o učinku Miloša Zličića u prva dva kola lige. Kaže da prvo nije gledao pošto je bilo u gostima, ali nisu ni dali gol. A danas je bio i kaže da je Miloš dao golčinu u rašlje, šutem izvan 16. Igra krilo, ali često ulazi u sredinu prilikom tranzicije. Imao je i jedan dobar prodor posle kog su se spetljali i nisu uspeli da uguraju loptu u prazan gol.

Izgleda odličan potez poslati ga tamo, kada već klinci ne dobijaju sansu u prvom timu, podržavam da se (posebno ovi talentovaniji) oprobaju u seniorskom fudbalu Prve ili Vojvođanske lige. :mafia:
CRD FCV
Postovi: 1458
Pridružio se: Pon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od CRD FCV »

http://rs.n1info.com/a423397/Vesti/Orba ... opoli.html
Orban otvorio fudbalsku akademiju u Bačkoj Topoli

Predsednik Vlade Mađarske Viktor Orban izjavio je na otvaranju Fudbalske akademije TSC u Bačkoj Topoli da su sport i fudbal "zajedniči jezik Srednje Evrope", te da je prirodno da sport spaja Mađare i Srbe, kao dve nacije koje su odlučile da "nastupaju udruženo".

"Prirodno je da sport spaja ljude, ali u slučaju Mađarske i Srbije nije uobičajeno, jer smo ranije imali mnogo stvari koje su nas razdvajale. Danas duvaju drugačiji vertrovi koji pomažu u prosperitetu onima koji sarađuju i združeno nastupaju. Živimo u Evropi gde oni koji su za razdor ne prolaze, već oni koji su za zajedništvo, a Srbi i Mađari su odabrali zajedništvo", rekao je Orban u Bačkoj Topoli.

Na otvaranju akademije Orban je rekao da je Mađarska donela dobru odluku kada se odlučila za saradnju sa Srbijom u oblasti kulture, ekonomije, poljoprivrede i sporta, i zahvalio na podršci predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, naglasivši da je na "njegovu pomoć moglo uvek da se računa".

Orban je rekao da su za ozbiljne investicije, poput akademije u Bačkoj Topoli, potrebne dve udružene strane i ljudi koji "sarađuju, imaju hrabrost i viziju", pa je Bačka Topola odabrana zbog snažne ideje i inicijative direktora fudbalskog kluba TSC Janoša Žemberija.

"Ovo je samo početak, jer pred sobom imamo dug period gde će se desiti izgradnja novih objekata za hiljade dece. Zašto u Sbiji? Ovde živi jako mnogo Mađara i naša domovina je zainteresovana za uspehe Mađara svuda", rekao je Orban.

Dodao je da je "posebno njegova generacija pozitivno pristrasna ka Srbiji", jer se sećaju Srbije iz osamdesetih godina prošlog veka, kada je "bila slobodnija, razvijenija i srećnija od Mađarske".

"Ja sam ubeđen da kada neko jednom postigne vrhunac, sposoban je to da uradi ponovo, pitanje je samo vremena. Siguran sam da ćemo videti Srbiju na vrhu ponovo, odnosno na više vrhova, a Mađarska je odlučila da joj u tome pomogne u znaku solidarnosti sa celom Centralnom Evropom", kazao je Orban.

Poručio je mladima koji će koristiti usluge Fudbalske akademije TSC da sport unapređuje duh, fizičko telo i karakter.

"Fudbal traži snagu, ideju i fizičku energiju, i ko se bavi sportom uvek je na dobitku, a najtalentovaniji mogu postati svetski poznati. Spot nas uči dve najvažnije stvari - pošteno pobediti i uzdignute glave gubiti. Mladi, koristite u zdravlju ono što smo vam izgradili, budite pošteni, hrabri i jaki, istrčite svoj krug, a kada bude došlo vreme, ne zaboravite da vratite domovini ono što je ona dala za vas. Učinite velikom Srbiju i Mađarsku", kazao je Orban.

Direktor fudbalskog kluba TSC Janoš Žemberi rekao je da je još pre pet godina izjavio da je ponosan što vodi taj klub, te da se nada da će i u narednim godinama uspeti da u školu uključi što više dece iz okolnih opština.

"Tako ćemo klubu obezbediti u nadolazećim vremenima nove uspehe i rezultate. Dugujem veliku zahvalnost Mađarskoj jer je prepoznala našu ideju i pružila nam nesebičnu finansijsku i stručnu pomoć", rekao je Žemberi.

On je dodao da investicija ima društveni i ekonomski značaj, jer će veliki broj dece u njoj naći edukaciju i podsticaj za bavljanje sportom, samopouzdanje i "razlog da budu ponosni na sebe".

Fudbalski savez Mađarske donirao je 9,5 miliona evra za izgradnju najsavremenije akademije sa centralnim stadionom, četiri pomoćna terena i sobama za smeštaj igrača u Fudbalskoj akademiji TSC.

Otvaranju su prisustvovale delegacije mađarskog i srpskog fudbalskog saveza, a ekipa kluba TSC trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli Prve lige Srbije sa 12 bodova manje od vodeće Inđije.
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Beonic »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/srp ... 03-12-2018
Dnevnik napisao:Тим јесени
Браћ (Хајдук 1912), Бабић (Хајдук 1912), Вејановић (Братство 1946), Трипковић (Железничар), Деветак (Кабел), Стојановски (Динамо 1945), Давидов (Хајдук 1912) - Швељо (Братство 1946), Пантелић (Кабел) - Владић (Кабел), Лежајић (Омладинац)
Podebljao sam naše igrače. Čak trojica su u timu jeseni. Treba obratiti pažnju na njih. Devetak se sada na polusezoni vraća u Vojvodinu, pošto mu je istekla pozajmica, dok ostala dvojica ostaju u Kabelu do kraja sezone. Vladić je dao 9 golova, dok je Pantelić postigao 6.
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Beonic »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/na- ... 11-12-2018
Evo još jednog zanimljivog teksta o timu Kabela, koji predovde ljudi koji su igrali u Vojvodini, a na terenu su sve naša deca. Dosta njih trenutno na pozajmici iz Voše.
Korisnikov avatar
torrente
Postovi: 500
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:16 pm
Lokacija: Srem bato

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od torrente »

uz sva moguca zatvaranja i pretnje su prosle godine usli u veci rang,tako da sva prica ne pije vodu...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od 1892 »

Beonic napisao:https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/na- ... 11-12-2018
Evo još jednog zanimljivog teksta o timu Kabela, koji predovde ljudi koji su igrali u Vojvodini, a na terenu su sve naša deca. Dosta njih trenutno na pozajmici iz Voše.
Iako volim Kabel, ne znam šta dobro može doneti odlazak naše dece na pozajmicu u trenutno tako nezdravu sredinu. Ako je motiv naučiti ih da igraju zatvorene utakmice na vreme onda okej....
Come on you Reds!
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Stexman »

Ako neko ovde ima da poznaje neke slobodne igrace koji bi igrali Gradsku ligu, molio bih da mi se javi privatnom porukom.
Izvinjavam se za zloupotrebu, ali potrebni su mi igraci :) uglavnom kreativni vezni i napadac.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Voja »

Pa nije ovo ZVANICAN forum kluba,tesko ce ti se koji javiti (na prvi tim mislim) :D :D :D
Slika
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Stexman »

Pa lepo sam napisao da mi trebaju iskusni, to automatski iskljucuje ove nase iz prvog tima :rolll: :greenbutt:
Odgovori