Vojvođanska fudbalska scena

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
lazarr
Posts: 813
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by lazarr »

NapredBacka wrote:Za 29 minuta na stadionu Karadjordje Backa u Backom derbiju docekuje Spartak. Ovog puta ocekujem podeljene simpatije Vojvodinasa. Mozda ce vecina navijati ipak za Spartak jer je veci klub i dolazi iz veceg grada. Nazalost Suboticki stadion i Suboticka publika nisu dorasli velicini svog kluba i svog grada. U BP to sva sreca nije slucaj.
Druže moj...... Upravo dođoh sa stadiona.... Vraćao sam se sa dva sina (koja obožavaju i treniraju fudbal) sa jednog rođendana i to taman na početak drugog poluvremena. Sa oduševljenjem su prihvatili moju ponudu da odgledamo 2 poluvreme Bačka-Spartak.
Blagajna zatvorena, rade ulazi 2 i 5.
Pitam da li možemo da uđemo? Kažu: Jel imate karte?
Kažem: Nemamo jer ne radi više blagajna.
Onda ne možete, kažu mi na oba ulaza jer tako kažu iz uprave FK Bačka. Na tribinama 70 gledalaca.
Koju podršku i od koga vi očekujete????
Imali ste predlog da pustite navijače sa sezonskim ulaznicama Voše besplatno na svoje utakmice. Takvih je oko 1000. Neka dođe 300, i bilo bi nas više nego vas koji dolazite iz BP. Niste prihvatili.
E, zato lepo druga liga i to vam je previše.
Ne znam samo da li ste i vi plaćali ulaz na utakmici sa nama kada je Voša bila domaćin. Siguran sam da niste!!!!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Marcello »

NapredBacka wrote:Za 29 minuta na stadionu Karadjordje Backa u Backom derbiju docekuje Spartak. Ovog puta ocekujem podeljene simpatije Vojvodinasa. Mozda ce vecina navijati ipak za Spartak jer je veci klub i dolazi iz veceg grada. Nazalost Suboticki stadion i Suboticka publika nisu dorasli velicini svog kluba i svog grada. U BP to sva sreca nije slucaj.
Baš ih volemo, skoro pa smo braća :devil:

P.S. Intenzitet "ljubavi" kao sa Osječanima u ex YU
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by recni galeb »

Осјечане смо ипак волели дубље :mrgreen: , није за поредити те љубави...
User avatar
NapredBacka
Posts: 60
Joined: Wed May 06, 2015 6:13 pm
Location: Бачка Паланка, Србија

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by NapredBacka »

lazarr wrote:
NapredBacka wrote:Za 29 minuta na stadionu Karadjordje Backa u Backom derbiju docekuje Spartak. Ovog puta ocekujem podeljene simpatije Vojvodinasa. Mozda ce vecina navijati ipak za Spartak jer je veci klub i dolazi iz veceg grada. Nazalost Suboticki stadion i Suboticka publika nisu dorasli velicini svog kluba i svog grada. U BP to sva sreca nije slucaj.
Druže moj...... Upravo dođoh sa stadiona.... Vraćao sam se sa dva sina (koja obožavaju i treniraju fudbal) sa jednog rođendana i to taman na početak drugog poluvremena. Sa oduševljenjem su prihvatili moju ponudu da odgledamo 2 poluvreme Bačka-Spartak.
Blagajna zatvorena, rade ulazi 2 i 5.
Pitam da li možemo da uđemo? Kažu: Jel imate karte?
Kažem: Nemamo jer ne radi više blagajna.
Onda ne možete, kažu mi na oba ulaza jer tako kažu iz uprave FK Bačka. Na tribinama 70 gledalaca.
Koju podršku i od koga vi očekujete????
Imali ste predlog da pustite navijače sa sezonskim ulaznicama Voše besplatno na svoje utakmice. Takvih je oko 1000. Neka dođe 300, i bilo bi nas više nego vas koji dolazite iz BP. Niste prihvatili.
E, zato lepo druga liga i to vam je previše.
Ne znam samo da li ste i vi plaćali ulaz na utakmici sa nama kada je Voša bila domaćin. Siguran sam da niste!!!!
Mnogo ti je ruzan i zao komentar. Kao prvo gledalaca nije bilo 70 nego oko 400. Sto se tice blagajne nemam pojma moguce da je tako.
Sto se tice predloga da navijaci sa sezonskim ulaznicama Vose udju besplatno na utakmice Backe predlozili smo nasoj upravi ali savez to ne dozvoljava, cak ni oni koji su kupili sezonske karte za utakmice u Backoj Palanci ne mogu nego moraju da kupuju karte.
Kad smo vam gostovali naravno da smo placali karte, bili smo smesteni u sektor na zapadu koji je iza gola i odakle se teren ocajno vidi, oduzimali su nam transparente i obelezja, ja sam svoj sal morao da ostavim i obelezja su uneli samo pojedinci koji su uspeli da ih sakriju. Iz vase uprave nam je javljeno da cemo biti na istoku pa smo svi koji smo dosli organizovano kupili karte za istok, na istocnoj tribini nam kazu moracete za zapadnu ipak a tamo kazu moze ali bez obelezja, pa ko je tu lud? I sad ja treba da kazem Vosa je neozbiljan klub nije za Evropu ne zasluzuje ni superligu i slicno??? Gluposti.
Ti ako zbog toga sto na blagajni u pola utakmice nema vise karata kazes da nam je i druga liga mnogo sigurno nisi dosao da nas podrzis.
Sto se tice podrske, pa recimo da smo je ocekivali od onih koji misle da srpski fudbal ne treba da se igra samo radi beogradskih blizanaca...
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by recni galeb »

realno meni je potpuno isto da li gledao vas ili FK.Titel, cak mi oni nekako blizi...
ja vam sto pre zelim te tri-cetiri sijalice u BP, pa da gostujemo kao ljudi negde gde ce se ujediniti blizanci i domoroci da nas pljuju zajedno. :lala:
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by kafe bagdad »

Od mene puna podrška za FKB, i žao mi je sto nisam stigao da vas gledam. Na Karađorđe ste uvek dobrodošli. Jeste da će nam malo stradati trava, ali to je nebitno u odnosu na činjenicu da se pomoglo lokalnom i prijateljskom klubu.
User avatar
NapredBacka
Posts: 60
Joined: Wed May 06, 2015 6:13 pm
Location: Бачка Паланка, Србија

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by NapredBacka »

recni galeb wrote:realno meni je potpuno isto da li gledao vas ili FK.Titel, cak mi oni nekako blizi...
ja vam sto pre zelim te tri-cetiri sijalice u BP, pa da gostujemo kao ljudi negde gde ce se ujediniti blizanci i domoroci da nas pljuju zajedno. :lala:
E svasta...
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by recni galeb »

nema tu svasta, tako vas ja dozivljavam, a zelim vam lepo da igrate kod kuce i amin. sam znas kako stoji situacija u palanci tako da vec vidim to gostovanje kakvo ce biti po nas...
User avatar
NapredBacka
Posts: 60
Joined: Wed May 06, 2015 6:13 pm
Location: Бачка Паланка, Србија

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by NapredBacka »

Da u Palanci ima puno navijaca blizanaca a kazi mi gde nema? U Novom Sadu je kao stanje bolje? Ti huligancici Backu i ne prate Vosa bi dobila aplauz na kraju utakmice ma koji rezultat bio.
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sima Strahota
Posts: 74
Joined: Sat Aug 04, 2012 7:12 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Sima Strahota »

Koliko sam stekao utisak, kolega iz BP je vrlo korektan sve vreme, pa ni meni nisu na mestu gornji komentari. Mi nekog zbog njihove uprave „selimo“ u drugu ili nižu ligu, mi čiji je klub 10x veći od naše uprave i organizacije iste? Ljudi mi i dalje imamo problem sa sijalicama u toaletima, nema to nikakve veze ni sa grbom ni sa igrom.

Što se Bačke tiče, iskreno, da su i sportski i politicki uslovi iole normalniji u našoj zemlji, bili bismo lokalni rivali a ne neki sportski prijatelji i slično. Jednostavno u celom svetu je tako, nemoguće je izbeći da nam se sukobe interesi kad smo u krugu od 50km jedno od drugog. U ovim sadašnjim uslovima, sa ovom distorzijom uma kakvu donosi ovdašnji život, meni bi bilo zaista drago da što duže opstanete u ovoj ligi, naravno pod uslovom da ne postanete novi Metalac ili slično.

U tome vam želim svu sreću, a biće vam sigurno potrebna.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Marcello »

Ne znam...bezveze mi je što smo došli do ovde u raspravi. Ali, kad pogledam, u pravu ste i jedni i drugi.

Lično, za mene su BP i NS mnogo tešnje povezani nego NS i bilo koje drugo veće mesto u Vojvodini...nekako, i naglasak nam je skoro isti. Bez obzira na sve, lično ću prema FK Bačka uvek osećati simpatije, za razliku od npr. Hajduka iz Kule, koji od strata nisam "mirisao"...

A, blizanci k'o blizanci....taj korov uspeva u svakoj bašči, kad kuća (čitaj - država) nije dobar domaćin.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
lazarr
Posts: 813
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by lazarr »

Nemam ništa protiv vašeg kluba, čak mi je mnogo draže da u ligi imamo klub iz pokrajine nego neki beogradski....
Hteo sam samo da kažem da organizaciono niste dorasli ovom rangu takmičenja. Zar je moguće da na poluvremenu nije mogla da se kupi karta? Kad već nije mogla, zašto je bio problem pustiti jednog čoveka sa dvoje klinaca bez karte? Redarima je bilo izričito zabranjeno i to od strane uprave FK Bačka. To me je iznerviralo.
Još jedan detalj. U prvoj utakmici protiv partizana niste organizovali decu koja sakupljaju lopte iza gola, tako da su mog komšiju koji je išao sa sinom da gleda i podrži Bačku (inače veliki Vojvodinaš) pitali da njegov sin skuplja lopte. Mali je pristao i bio iza gola a tata je gledao sa zapada.
Mali detalj ali dovoljan.
Nisam zao kao što kažeš već iznerviran time što prvi put u životu nisam pušten na Karađorđe na neku utakmicu, a nisam želeo da se provučem bez karte već da je platim.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Turija »

Gledao sam drugo poluvreme na areni i nešto mi ,,tanko" deluje Bačka.Da li neiskustvo ili još uvek prisutna trema kod igrača su učinili svoje, ali Spartak je delovao mnogo zrelije.Da ne beše one ,,mahačice" na Istoku, čini mi se da bi Bačka doživela pravi brodolom?
Sudije, ipak, najslabije.Izgrešiše i izdeliše kartone (žute i crveni).
I u jednom i u drugom timu, dosta je bilo naših bivših igrača, koji su odigrali vrlo zapaženo.
Adjuru odličan.
Dobar je bio i Mile Savković, naše nesuđeno pojačanje i čudi me da je rezerva u Spartaku, isto kao i Makarić (koji je dao gol ubrzo pošto je ušao u igru).
Čini mi se da Rus zna da radi svoj (trenerski) posao (iako naš trener reče, onomad, da pijan vodi utakmicu).Skokcao je solidnu ekipu za JSL.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Voja »

Bogme Backa vec istakla kandidaturu... posle 4 kola. mada,ovaj sstem gde sebodovi polove,jos uvek joj daje sansu. Ali igra uopste nije ohrabrujuca
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Turija »

E Palanačani, kakve ste šanse promašili protiv crvenog blizanca:frown:

Bleda igra Spartaka, protiv Javora.
Subotičani mi izgledaju dosta konfuzno, puno lutanja u postavi i načinu igre, iako su visoko plasirani na tabeli - nešto ne štima u ekipi.

Pohvala RTV za prenos iz Subotice.
Očekujem sledeći prenos iz Bačke Palanke, bez obzira na sadašnji kvalitet domaćeg fudbala.Tako da, neka arena samo prenosi svoje, mi ćemo naše, što je i zadatak Javnog pokrajinskog servisa.Biće dobro i ostalim klubovima iz Srbije, da češće vide svoje miljenike, barem, na gostovanju po Vojvodini.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply