SD "Vojvodina"

User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Bilo bi mi drago :hurray:
NAVIJAM ZA STARU VOJVODINU :!: :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Turija wrote:Bilo bi mi drago :hurray:
NAVIJAM ZA STARU VOJVODINU :!: :cheers:
Takođe podrška staroj-pravoj-jedinoj Voši, nego mi žao što će i ona sad nešto da se spaja-razdvaja itd, voleo bi da su se strpili još malo i onda samostalno ušli u prvu ligu, ovako...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Novosađanin Ladislav Ratgeber otišao je još pre šesnaest godina preko granice u Mađarsku pa u Rusiju, gde je vodio i vodi ženske košarkaške klubove koji su visokorangirani u Evropi. Stariji ljubitelji ovog sporta još ga se sećaju. Ne bez razloga. Ratbeger je vodio devojke Vojvodine u vreme najžešće krize, kada je imao nešto više od dvadeset godina. Ali je s njima postizao izuzetne uspehe.

U to vreme, Vojvodina je doživela istinski bum, puneći Malu salu Spensa. No to je prošlo vreme. Geber, kako ga odmila zovu, nikada neće reći da je bio pomalo razočaran i da je zato otišao. Ne on još želi da pomogne, i to na veoma dobar način... A u inostranstvu je načinio čudo. Kako i ne bi kada je iz košarkaške porodice. On je počasni građanin Pečuja – vitez vina, pevač u jednoj pank grupi u Mađarskoj i...Ima dosta toga i o tome smo razgovarali s običnim čovekom i svetski cenjenim stručnjakom.

– Košarka je moj život, i tu nema šta više da se kaže, osim da deo tog mog života želim nesebično da udahnem onima koji to žele – počeo je Ratgeber. – S Pečujem sam devet puta bio šampion Mađarske i isto toliko puta osvajao tamošnji kup, a igrao sam i u fajnalforu. U protekloj sezoni, s moskovskim Spartakom osvojio sam Ligu šampiona.

Ne zaboravljate Vojvodinu. Otkud to?

– U tom klubu bio sam dve godine pomoćni trener, a šef struke od 1990. do 1993. Tada smo igrali u finalu plejofa u ondašnjoj Jugoslaviji, što je bio pravi šok. U Pečuju sam radio od 1993. do 2008. godine, iza mene je petnaest uspešnih leta...

S njima ste osvojili niz tamošnjih trofeja i triput igrali u fajnalforu, ali niste uspeli da stignete do evropske titule?

– Tačno, a bio sam i selektor mađarske reprezentacije. Ono što mi je falilo tada – dogodilo se lane, kada sam sa Spartakom uzeo Kup šampiona Evrope.

Pevač u pank grupi

Interesuje li vas još nešto osim košarke?

– Kako da ne. Pevam u jednoj grupi pankera i družim se s najboljim mađarskim pevačem Andrašom Lovašom. Ja sam u orkestru "Male zvezde". Napisao sam nekoliko pesama, a na naše predstave dođe više hiljada ljudi. Od naših muzičara još me jedino nije izneverio Rambo Amadeus, a verujte mi da se na bini odlično osećam. Pokušaću da povežem novosadske bendove s onim pečujskim.


Je li vam to i kruna dosadašnje karijere?

– Ne bih o tome, ali rekao bih da mi je najveći uspeh to što sam u klubu uspešno radio s Amerikankama, Ruskinjama i Australijankom. Imam najbolje igračice na svetu u ekipi Sju Berd – Dijanu Tauratci, Loren Džekson i Silviju Foules, a bila je i naša Srpkinja Sanja Petrović. Recimo, Fouels je prva igračica u istoriji koja je zakucala na zvaničnoj utakmici Kupa šampiona. Berijeva i Toratcijeva imaju sve moguće titule, a tu su i sjajne Ruskinje.

Kako uspevate da sjedinite sve te zvezde?

– One su profesionalci i toga su svesne. Naši rivali su uvek motivisani da baš nas pobede, što je teško za trenera ekipe. No veliki rezultati ne mogu se postići bez istih takvih igrača.

Vitez vina

Ratgeber je i vitez vina, koje neobično voli.

– Kada sam pobedio u 500. utakmici, navijači Pečuja poklonili su mi 500 boca vina. Drago mi je što je u Srbiji taj božji napitak sve bolji.


Jeste li se dvoumili kada ste odlazili u Spartak?

– Bogami, nije mi bilo svejedno. Ekipa je dvaput osvojila evropsku titulu, što se očekivalo i lane. Sve bi ostalo bio nesupeh. Radio sam kao nikad, mada u Rusiji ima mnogo bogatijih klubova. Recimo, budžet Jekaterinburga iznosi 23 miliona dolara, a naš je četrnaest. Ipak, neki kolektivi koji spadaju među najbolje u Evropi rade i s deset miliona dolara. Kada bi naše ekipe imale takve budžete?

Možda se varamo, ali se čini da volite izazove?

– Ne bih baš tako rekao, jer sam u jednom klubu ostao petnaest godina, ali Pečuj je, sem što je dvaput bio treći, sve vreme osvajao titule i kupove, mada mu je budžet milion i po dolara.

Duda daje mirnoću

Upitali smo Ratgebera šta očekuje od naše seniorske reprezentacije na Prvenstvu Evrope u Poljskoj?

– Selektor Dušan Ivković daje nekakvu mirnoću ekipi, on je garancija za sve. Ova ekipa postići će dobar rezultat, ako ne na ovom, onda na sledećem evropskom skupu. Naša grupa je veoma teška jer u njoj su Španija i Slovenija, koje su evropski vrh. Ipak, naša selekcija je vrlo simpatična, bez velikih zvezda, što može presuditi da već sada uzmemo neko odličje.


Priča se da ste pokrenuli zanimljivu inicijativu. O čemu je reč?

– Odmor kod kuće u Novom Sadu povezao sam s jednim poslovnim programom. Pokušavam da pomognem Vojvodini, a nadam se da će ljudi u klubu imati za to sluha. Hoću da uspostavim saradnju između Voše i moskovskog Spartaka. Ona bi se satojala u tome da Spartak finansijski pomogne crveno-belima, a motiv bi bio da u Moskvu dođu najbolje igračice iz Novog Sada. To bi motivisalo sve košarkašice iz okruženja da dođu u Vošu i potrude se da stignu u redove evropskih šampiona, a Novosađanke bi bile najbolji sastav.

Dokle se došlo u realizaciji te ideje?

– Dogovor je trenutno u fazi "pipkanja", ali bih voleo da se sve završi do kraja septembra. Osim što sam spona u svemu, ljudi u Mađarskoj znaju da sam Novosađanin i da sam mnogo uradio na bratimljenju Pačuja i svoga grada. U dogovoru između Vojvodine i Spartaka vidim i interes i motivaciju. Bio bih zadužen za stručni rad i dobar ulog. Na taj način bih se donekle uključio i u novosadski sport.

Devojke mogu više

Kako ocenjujete neuspeh srpskih košarkašica?

– Devojke imaju mladu ekipu i u teškoj su grupi. Mesto naše košarke negde je oko osme pozicije u Evropi. Međutim, da bi sve bilo bolje, mnogo se toga mora popraviti, naročito u organizaciji.


Uživate veliki ugled u Evropi. Koliko vam to prija?

– I te kako mi prija. FIBA za Evropu formirala je Elitni trenerski savet za taj kontinent, u kome su izuzetni stručnjaci, poput Pešića, Tanjevića, Baumana, a ja sam zadužen za stručni razvoj evropske ženske košarke, to jest za edukaciju trenera, što se radi na seminarima. Evropa jeste pretekla Ameriku, ali se smatra da se ne radi dobro s mlađim uzrastima. Nije to baš lako raditi, mada su to veliki koraci i na edukaciju dolaze dokazani treneri. Nažalost, iz Srbije niko neće da dođe.

Pored svega, koliko ste motivisani da uradite još više?

– Znam da sam uspešan, ali ne mogu zaboraviti svoj grad, a ljudi koje znam udahnjuju mi tu ljubav još više. Košarka je stalno u meni, a uveren sam da su veliki rezultati na ovim prostorima postizani onda kada su se ljudi nesebično davali tom sportu. Sada samo uzimaju od njega. Ako se dogodi da se što više ljudi ponovo počne davati, promeniće se mnogo toga, mada ženska košarka u Evropi nije profitabilna. Ne mogu zaboraviti da sam s košarkašicama punio Malu salu Spensa, a to znači da se sve može. Eto, to su moji motivi – zaključio je Ladislav Ratgeber.

Izučavao život Indijanaca

Naš sagovornik prilično je nemirnog duha – interesuje ga mnogo toga, ono na šta običan čovek nikad ne bi ni pomislio.

– Išao sam u SAD da izučavam život Indijanaca i bio sam u nekim njihovim selima. A to sam uradio zato što sam kao mlad imao dva heroja u životu. Bio je to pevač grupe "Kleš" Džo Stramer i Indijanac Džeronimo. Verujte, veoma sam se razočarao, pošto su Indijanci u Americi potpuno odbačeni – možda ih deset odsto može živeti normalno po nekim američkim standardima. To znači da jedu hamburger i gledaju bejzbol. U filmovima smo viđali da oni žive u vigvamima, ali su u njihovim selima ogromne zgrade, samo ne znam zbog čega. Indijanci od države dobijaju pomoć, ali samo u novcu, velike su pijanice, što me uopšte ne čudi, s obzirom na to kako žive. Zato mi nije nikako jasno kako se SAD mogu toliko zalagati za borbu protiv terorizma, kada su crvenokošce terorisali belci, i to najžešće – završio je Ratgeber.
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Kadeti Srbije prvaci sveta u odbojci!
http://www.sportske.net/vest/odbojka/sr ... -6454.html
Na slici Nikola Jovovic(7) igrac Vose,i najbolji mladi tehnicar sveta!!!
Bravo momci :!:
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Da li neko ima informacije sta se desava sa Hokejaskim klubom?Da li uopste ima dosta ekipa da bi se liga igrala(posto je partizan istupio,Beostar se ugasio,a Novom Sadu nedostaju finansije)?Citao sam da je par nasih ponajboljih igraca u partizanu...
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Ja sam ovde još u avgustu (str 11) već nešto pisao o HK VOJVODINI, a od tada se baš i nije mnogo toga šta promenilo.

Ono što je novo je da još NEMAMO glavnog sponzora, svi bolji igrači su prešli u Partizan, kako bi igrali Slovenačku ligu (i još su tamo sjajni – pre svih Jacob, Furnie, Mirković, Sretović...), pa je dogovor da igrači, koji su ostali, potpuno DŽABE odigraju ligu kada počne.

Zbog onog požara treba dosta uložiti u opremu. Ja čak ni ne znam kad liga počinje. Partizan će direktno u play-off, C.zvezda sa U-21 već igra mađarsku ligu i tamo prima minimum 8 komada (do12), ali bi trebala da igra i našu, Spartak se priprema, a mislim da će od dva NS kluba biti formiran jedan (Beostar će se takmičiti samo u mlađim kategorijama), koji će nešto i značiti dok se ne uključi Partizan, jer su sada svetlosnu godinu iznad svih.

Sve se nešto nadam da će i, posle ove sezone koja sledi, HKV morati tražiti i sponzora i ligu koju će igrati, jer naš hokej, kako sada stvari stoje, nema perspektivu, jer nema novaca. Ili će svi morati u Partizan da bi napredovali i neki dinar uzeli (mada su primanja smešna u odnosu na druge sportove), jer su već promenili ligu, a ta slovenačka je vrh koju neki naš klub može da igra.

Kad počnu nadmetanja, ja ću javljati sve, jer sam redovan u ledenoj dvorani. Bar ću bodriti momke koji i besplatno žele da igraju. Neki uspeh je misaona imenica, a barem očekujem borbu i dobro klizanje. Valjda možemo biti bolji od ovih ostalih timova, bez Partizana – to bi trebao biti cilj.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Evo iz Dnevnika,odlična igra rukometaša i naglašene visoke ambicije i mesto u vrhu tabele:

МУШКА СУПЕРЛИГА: Радаковић донео славље
ПКБ - Војводина Железничар 23:24 (13:11)
БЕОГРАД: Дворана СЦ Вождовац на Бањици, гледалаца 150,
судије: Величковић (Београд) и Ђуричић (Раља). Седмерци ПКБ 3 (3), Војводина 3 (1), искључења ПКБ 16, а Војводина 14 минута.
ПКБ: Иванишевић (3 одбране), Пљеваљчић 3 (3), Живковић 2, Ковачевић 2, Огњановић 4, Тодоровић, Петровић 1, Брњас 5, Бујишић, Зељић 3, Цветковић, Трајковић, Дрновац 3, Симић (8 одбрана).
ВОЈВОДИНА ЖЕЛЕЗНИЧАР: Полић, Јовановић, Мандић 4, Попов 4, Радишић 3, Смољан, Баришић 2, Радаковић 4 (1), Тодоровић, Хоџић, Суџум 3, Радојчић 4, Алексић, Ходик (10 одбрана).

Никола Радаковић је голом са више 10 метара под пречку, две секунде пре краја донео рукометашима Војводине оба бода у Београду. Срећно, с обзиром на то да су млекаџије имале током већег дела сусрета контролу игре, резултатску предност. Повела је Војводина 1:3 у 7. минуту, али је домаћи тим врло брзо стигао ту предност и направио плус 3 (8:5) 19. минут.
Беше тако све до средине другог полувремена када је Војводина стигла до изједначења преко капитена Попова и углавном се до саме завршнице гол за гол. Три минута пре краја меча опет је Попов успео да донесе Војводини предност од једног гола, али је Огњановић поравнао.
И сам тренер Новосађана Дарко Јевтић сматра да његов тим није заслужио цео плен обзиром на приказану игру, али рачуна се само победа.


Momci imaju 3 pobede i jedan poraz i to od Zvezde u Beogradu.PKB-u je ovo inače prvi poraz.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Odbojkasi pobedili Mladi Radnik 3-0 :wink:
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Ko voli odbojku, od 18 časova ima prenos Partizan-Vojvodina.

EDIT: Ko je gledao, bolje da nije... Mrtva igra naših, čak 30 servis grešaka i na kraju poraz 3-2.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Šteta je posebno napomenuti da ipak ima jedan klub u našem sportskom društvu vezano za kolektivne sportove koji em odlično gura za sada,a em je pravi slaninarski klub i uzoran kolektiv i to uprkos besparici i zanemarivanju.To je naš rukometni klub.
Momci su pobedili Dinamo iz Pančeva juče sa 37:31 i trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli iza Kolubare(treba napomenuti da Zvezda ima par utakmica manje zbog evropskog takmičenja).Pozivam sve one koji mogu da prate što redovnije utakmice rukometnog kluba,eto juče se taman posle fudbala moglo otići i na SPENS i za pola sata je već počinjala rukometna utakmica.Srećno našim rukometašima,nadam se da ovoga puta mogu ponovo do velikih dometa i bez Bogdana Rodića.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Rukometasi Vojvodine, za sada igraju dobro.



Drugi smo, odmah iza Kolubare. Nadam se da cemo istim tempom nastaviti da igramo i da cemo se naci u Evropi sledece godine.

Jugovic gura dobro, dok nekadasnji velikani Proleter, Crvenka, Metaloplastika tavore na dnu tabele. A nekada se zivelo za rukomet i recimo jedan Dinamo iz Minska koji je i danas pojam i institucija u muskom rukometu, je padao u Kacu... No, da ne duzim... Vosa za sada igra odlicno i uz Kolubaru je ozbiljan kandidat za titulu.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

Posle sjajne igre i pobede nad Spartakom iz Volgograda, vaterpolisti Vojvodine nisu ponovili isti partiju protiv mađarskog Honveda i pretrpeli su poraz u kvalifikacijama za Evroligu.

U drugom kolu kvalifikacionog turnira za plasman u Evroligu, Honved je pobedio srpskog predstavnika 8:6 (2:1, 1:1, 2:2, 3:2), ali Vojvodina ima još jednu šansu da ispiše istoriju u nedelju.

Honved je drugom pobedom na turniru obezbedio plasman među 16 najboljih ekipa Evrope, a da li će Srbija prvi put imati dva predstavnika u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju biće poznato u nedelju kada Vojvodina igra protiv domaćina turnirna, grčkog Vuljagmenija.

U meču protiv Honveda dvostruki strelac bio je Srđan Vuksanović, a po jednom su strelci bili Boris Vapenski, Miroslav Ranđić, Igor Kovačević i Vukićević.

Najefikasniji igrač meča bio je Sekelj tri gola, a Šalamon i Gor Nađ su postigli po dva za Honved.

U drugom meču dana Vuljagmeni i Spartak su odigrali nerešeno 7:7 (3:2, 2:2, 2:0, 0:3).

(MONDO)


Mozemo mi to!!! :hurray:
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

I ja se nadam da mozemo. Zamisli dva predstavnika u EL. Cirkus, verujem da bi se dosta ljudi vratilo na vaterpolo i bodrilo Vosu kao na fudbalu. Zamislite onakvo navijanje na plivalistu...
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Rukometaši su pobedili u gostima poprilično za našu ligu jako Smederevo sa 22:21 i nastavili pobednički niz.Imamo 5 pobeda i samo jedan poraz i to u gostima od Zvezde.Zvezda je bez poraza kao i Kolubara,ali oni imaju po dve utakmice manje,Kolubara će verovatno sutra zabeležiti novu pobedu.Zvezda je imala lak raspored,mislim da smo tu negde sa njima i da se možemo boriti za drugo mesto,nije daleko ni Partizan,a mislim da je Kolubara apsolutni favorit za titulu.Drugo mesto bi bio lep uspeh za nas,ali bi nas i treće vodilo u Evropu.
Sledećeg vikenda dočekujemo Jugović i zato svi posle Mladog Radnika na rukomet u SPENS.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Treba ici na utakmice Vojvodine i u ostalim sportovima. Kao sto rekoh SD "Vojvodina" to zasluzuje. Mi jesmo navijaci, kojima je fudbal na prvom mestu, ali postoje i ostali sportovi, mada tu su dosta krivi i mediji. Kolubara je odlicna, ne znam sta su Kacani uradili protiv groblja veceras. Mali Loncar je strasan igrac, buducnost naseg rukometa. Dolazi nam klub sa tradicijom, naime ne vidim da je rukometna liga ista slabija od one stare. Ima novih gradova tipa Smederevo, Kolubara, koji zive za taj sport. Pobeda u Smederevu, vraca nadu da mozemo da pobedimo i veliki Jugovic. Zato svi u SPENS posle fudbala.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Locked