OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: OK Vojvodina

Post od naseljekolumbija »

Posle velikog uspeha dosla su dva poraza od rivala koji je bar dva puta slabiji od Benfike. Zaista ne razumem ali treba momcima dati podrsku
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

Jebi ga, šta je - tu je. Sutra očekujem samo punu malu salu i poruku svima da je Novi Sad naš grad! Svi nas SPENS, igra Vojvodina!

http://okvojvodina.org/klub/najnovije/j ... ibina.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: OK Vojvodina

Post od madda fakka »

http://www.sportske.net/vest/odbojka/ni ... 21441.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na Grbićevom spisku je 25 igrača, među kojima i dvojica debitanta - Dražen Luburić i Milan Katić
Momci, veceras samo hrabro!!
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post od Turija »

Nije bilo dovoljno motiva i elana kod naših igrača u ova tri finalna meča (a trener Kozić nije uspeo da podigne ekipu, posle slavlja iz Lisabona).Čim nam je, večeras, proradio adrenalin uspeli smo da izvučemo (čak i izgubljeni) treći set i onda je u četvrtom, došlo do ponovnog pada volje kod naših igrača i konačnog poraza Vojvodine.
Još uvek naš tim nije na tom nivou da može sa 70% zalaganja (ekipnog i pojedinačnog) da pobedi zvezdu, čija nam brza igra (na prvi tempo) izuzetno ne leži.Čim smo ih primorali (sa jačim servisom) da igraju po krajevima, odmah smo počeli i da ih blokiramo i osvajamo poene. Međutim, sve to je bilo kratkog daha, tako da su (i večeras) zvezdini igrači izdominirali, a prvenstveno zbog odličnog dizanja Buculjevića i izuzetno slabog našeg servisa.
Mi gotovo nismo imali raspoloženog igrača.Ključni naš igrač u napadu Dražen Luburić se probudio tek u trećem i četvrtom setu, ali je to bilo nedovoljno za pobedu.
Zbog slabije igre svih naših igrača, neigranje Petrovića (zbog obnovljene povrede), kao i veoma tanke klupe, realno, mi nismo mogli više od jednog dobijenog seta.Sam Katić ne može pobediti zvezdu (nažalost, večeras je jedino on bio blizu svog nivoa, a to je malo za bilo koje finale).
Ostaje nam da se radujemo Trofeju iz Lisabona, ali i dosta brige oko sastava naše ekipe za naredno prvenstvo, jer očekujem da će nekoliko naših najboljih igrača otići u inostranstvo.Tu pre svih mislim na Katića, Luburića, Stankovića i Jovanovića i mi ćemo ostati gotovo bez ekipe.Zato se već sada mora ozbiljno pripremati prelazni rok.
Srećno Vošo!
Poslednja izmena od Turija u Uto Apr 21, 2015 9:52 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Junior
Postovi: 788
Pridružio se: Ned Apr 18, 2010 7:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: OK Vojvodina

Post od Junior »

Sve u svemu, fantastična sezona je iza nas. Ostaje žal za neosvojenom titulom, ali šta je tu je. Sve čestitke odbojkašima :cheers:
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

Jebi ga, ovo jednostavno nije bila ista ona ekipa iz dvomeca sa Benfikom. Ispraznjeni, ispovredjivani i umorni, ovi mladi igraci nisu uspeli da ponovo podignu nivo forme potreban za prolaz. Nije im zameriti, trudili su se, ali nije islo. Meni licno velika uteha je to sto su se na poene gostujuce ekipe radovali samo rezervni igraci i poneka devojka igracs iz publike. SPENS je ipak nas, i ti to dobro znas... Vidimo se sledece sezone! :lala:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post od Turija »

Malo (više) sam razočaran sa ova 3 vezana poraza.
Ja mislim da su svi u Klubu morali mnogo više poraditi na tome da se pobedi zvezda, bez obzira na loše okolnosti i tajming.Čini mi se da su se svi u Klubu prepustili samozadovoljstvu, zbog osvojenog Čelendž kupa, ali su time ozbiljno poljuljali vrednosti i cenu igrača i ekipe.
Trebalo je samo još vrlo malo dodati gas, a efekat bi bio mnogo , mnogo veći.Vratili bi se na velika vrata domaće i evropske odbojke.Pomalo me boli, kao navijača, nedovoljna sportska ambicioznost u trenucima kada ti se otvaraju velika vrata (to se događa jednom u karijeri na ovim prostorima).I onda, dođe i razbije te slabija ekipa, jer si se zadovoljio prvim značajnijim uspehom.
Da smo pobedili zvezdu i osvojili Šampionat, verovatno bi zadržali sve igrače (i doveli još koje pojačanje) pošto bi bio velik izazov igrati u Kupu Šampiona, posle osvajanja Čelendž kupa.To bi nas, kao Klub, izbacilo ekspresno u evropsku elitu.Ovako smo se vratili na početak, sa Trofejom koji ćemo veličati, a neki ga osporavati, jer eto nismo najbolji ni u Srbiji.
Sve u svemu Vojvodina nikako da izađe iz kratkih pantalona.Znam da se mnogi neće složiti sa mojim mišljenjem, ali dokle god ne budemo imali najviše ambicije (i zadovoljavali se i manjim od objektivno mogućeg), nećemo izaći iz provincijalnog razmišljanja, tj spuštanja letvice.Nažalost, to je današnja Vojvodina.
Ipak, samo je jedan Vujadin Boškov, čovek koji je video Vojvodinu kao Šampiona i Novi Sad na evropskoj sportskoj mapi.Možda je Vislavski imao tu ambiciju sa OK Vojvodinom i uspeli su tada da igraju završnicu Kupa Šampiona.Za mene je to 3 mesto daleko veći uspeh, nego osvojiti Čelendž.
Sećaš se kako se provuk'o Sisli - i kako se provuk'o Seltik; ali ipak za to veliko kapa dole :lala:
kao i :cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post od Milan »

Turija napisao: Sve u svemu Vojvodina nikako da izađe iz kratkih pantalona.Znam da se mnogi neće složiti sa mojim mišljenjem, ali dokle god ne budemo imali najviše ambicije (i zadovoljavali se i manjim od objektivno mogućeg), nećemo izaći iz provincijalnog razmišljanja, tj spuštanja letvice.Nažalost, to je današnja Vojvodina.
Ipak, samo je jedan Vujadin Boškov, čovek koji je video Vojvodinu kao Šampiona i Novi Sad na evropskoj sportskoj mapi.

SUŠTINA !!!!!!!!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
lalans
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Avg 16, 2013 5:20 pm
Kontakt:

Re: OK Vojvodina

Post od lalans »

Ma nek se Beogradjani kite domacim trofeima.
Sad bar i mi mozemo kazati da imamo jedan evropski pehar osvojen u odbojci 2015 godine!
NAPRED VOJVODINA
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

Milan napisao:
Turija napisao: Sve u svemu Vojvodina nikako da izađe iz kratkih pantalona.Znam da se mnogi neće složiti sa mojim mišljenjem, ali dokle god ne budemo imali najviše ambicije (i zadovoljavali se i manjim od objektivno mogućeg), nećemo izaći iz provincijalnog razmišljanja, tj spuštanja letvice.Nažalost, to je današnja Vojvodina.
Ipak, samo je jedan Vujadin Boškov, čovek koji je video Vojvodinu kao Šampiona i Novi Sad na evropskoj sportskoj mapi.
SUŠTINA !!!!!!!!
Mudro zboriš Turija. Samo ipak mislim da ovo nije najbolji primer za to. Da nam je neko pre početka sezone ponudio 2 trofeja (od čega jedan evropski - koliko god to prosečan nivo bio), mislim da bismo ga oberučke prihvatili. I mi navijači, i ljudi iz kluba. Da bi se razumeo ovakav pad u našoj igri nakon Lisabona, mora se ipak malo uzeti u obzir i psihološka nauka. Da li iko zna koliki mentalni napor predstavljaju tolika putovanja i igre na poen, dva razlike u setu? Osvajanje trofeja je bio vrh sezone za mnoge od njih, nakon čega jednostavno nisu više imali snage da ponovo za par dana podignu nivo forme. Mi jednostavno nismo imali na klupi 12 igrača koji mogu da potegnu kada je to potrebno. To smo videli i nakon drugog seta u Lisabonu. Ja verujem da klub nema novca za plate još jednom Bori Petroviću (koji baj d vej, nije ni igrao polufinalnu seriju zbog povrede, a verovatno je najbolji srednjak u ligi), ili Veljku Petkoviću (koji je baj d vej sinoć bio katastrofalan) da na iskustvo izvuku meč. Doselekcija igrača je vršena iz omladinskog pogona, a ta deca imaju 19-20 godina (Simić, Kolarić, Bojičić, Milutinov, itd.). Na kraju krajeva, od 11 setova protiv zvezde, 5 je igrano na oko 30 poena. to sve predstavlja užasan fizički i mentalni napor za te mlade igrače. Ceh je plaćen sinoć.

Sve u svemu, iako bi moja čista sebična neskromnost navijača možda dala challenge kup za dva puta po 3:0 protiv blizanaca u plej-ofu, ne mogu da budem nezadovoljan ovom sezonom. Kapa dole igračima za sve prikazano. Poruka klubu da shvati da ova deca mogu mnogo i da probaju da zadrže barem kostur ekipe, daju plate igračima (za početak redovne :roll: ) i konačno vrate odbojku kući!
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: OK Vojvodina

Post od 021 »

Užasno mi je krivo zbog ovog poraza, još više zbog načina na koji smo izgubili. Istovremeno, ne mogu da se otmem utisku da igračima i ljudima u klubu on nije teško pao, i sa te strane, potpuno se slažem sa Turijom. Takođe, smatram da izgovori o navodnoj iscrpljenosti nakon meča sa Benfikom ne piju vodu. Naprotiv, iskustvo stečeno igranjem u Evropi za našu ekipu moglo je biti samo prednost – dodatni podsticaj i injekcija samopouzdanja, ali problem je očigledno ukorenjen dublje, u dugogodišnjem luzerskom mentalitu i neambicioznosti, sa kojim u klubu nikako da raskrste.

Od zvezde smo izgubili tri utakmice u nizu, što nikako nije slučajnost. Izgubili smo od bolje ekipe – psihički stabilnije, energičnije, sa širom klupom i raznovrsnijom igrom. Inostrane timove mogli smo da iznenadimo, ali protivnici u domaćoj ligi bez problema čitaju našu igru, koja se u napadu svodi isključivo na krajeve, sa naglaskom na Luburića i Katića, dok prvi tempo gotovo da nije opcija. Nemamo alternativu na primaču. Osim rokade dizača, glupih izmena srednjaka koje koristi umesto tajm-auta i uvođenja Milutinova na servis, meni neshvatljivog, Kozić retko vrši izmene. U ovoj ekipi, gde uz Luburića i Katića, Nadaždin ima ubedljivo najjači servis, on konstantno uvodi Milutinova, čiji bezopasan servis protivnik hvata bez problema, nakon čega sledi brz napad i lagana realizacija. Jesmo li osvojili ijedan poen na njegovu servu? Koja je poenta ove izmene?

Sa Čelendž kupom ili bez njega, ostaje činjenica da smo prvenstvo završili na trećem mestu, iza zvezde i partizana, što je objektivan pokazatelj našeg kvaliteta. Izuzetno retko se dešava da ekipa koja u plej-of ulazi sa prvog mesta u doigravanju ispusti titulu. Ako pamtim dobro, to je jedino nama pošlo za rukom, u onoj famoznoj majstorici sa Budućnošću, u prepunom Spensu. Nakon toga, uprkos raspadu SCG, bili smo prvaci još 2007, još par puta osvajali tričavi domaći Kup (i to isključivo kada smo bili domaćini finalnog turnira). Osam godina gubimo u prvenstvu – od Kragujevca, zvezde i partizana. Osam godina OK Vojvodina nije napunila Veliku dvoranu – sve do ove sezone, kada se činilo da se ponovo rađa ona prepoznatljiva energija, koju smo morali umeti bolje da iskoristimo. Igrači i rukovodstvo kluba, ipak, nisu prepoznali trenutak i ova sezona, nažalost, neće biti upamćena kao prekretnica. Na širem planu, situacija podseća na jučerašnji meč: kada to niko nije očekivao, vratili smo se iz mrtvih, ali umesto potpunog preokreta, brzo smo potonuli nazad, u sivilo. Šteta.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

021 napisao:...
Suviše si oštar u ocenama. Mislim, svima (ili većini) nam je užasno krivo zbog poraza, ali ovake kritike nisu realne. Ako ćemo već kopati dublje po razlozima ispadanja, onda bi ih trebalo tražiti u klubu i ambicijama, selekciji igrača, budžetu za plate, pripremama (fizičklim i psihološkim) i sl. I tu mogu da se složim da klub mora da poradi više na tim elementima. Ali reći da igrači "nisu prepoznali trenuttak", da su "samo malo sad trebali da stisnu", i da su utakmice protiv Benfike trebale da im budu inekcija samopouzdanja, po meni, nemaju veze sa realnošću. Svako ko se iole razume u psihologiju sporta reći će to isto. Čemu služe 12 igrača, ako 7 treba da iznesu igru na tri fronta? Mi nismo imali 12 igrača za play off i zato smo ispali.

Što se sledeće sezone tiče, najverovatnije odlazi Katić, verovatno i Luburić, za Petrovića ne znam - i ko će sad popuniti rupe nastale njihovim odlascima?

Osim toga, zar su dva trofeja sivilo?
Korisnikov avatar
lalans
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Avg 16, 2013 5:20 pm
Kontakt:

Re: OK Vojvodina

Post od lalans »

A GRUPA:
I VIKEND (29. – 31. MAJ):
BELO HORIZONTE (DVORANA “FELIPE DRAMOND – MINEIRINJO”):
BRAZIL – SRBIJA
PRVA UTAKMICA: PETAK, 29. MAJ U 14,45 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 19,45 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.
DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 31. MAJ U 10,00 (15,00).


II VIKEND (5. – 7. JUN):
PETAK, 5. JUN – PEZARO (ADRIJATIK ARENA):
ITALIJA – SRBIJA 20,00
NEDELJA, 7. JUN – BOLONJA (DVORANA PALADOKA):
ITALIJA – SRBIJA 20,30


III VIKEND (12. – 14. JUN):
PETAK, 12. JUN – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”):
SRBIJA – BRAZIL 20,00
NEDELJA, 14. JUN – BEOGRAD (DVORANA “PIONIR”):
SRBIJA – BRAZIL 20,00


IV VIKEND (18. – 21. JUN):
ČETVRTAK, 18. JUN – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”):
SRBIJA – AUSTRALIJA 20,00
SUBOTA, 20. JUN – BEOGRAD (DVORANA “PIONIR”):
SRBIJA – AUSTRALIJA 20,00

V VIKEND (26. – 28. JUN):
PETAK, 26. JUN – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”):
SRBIJA – ITALIJA 20,00
NEDELJA, 28. JUN – BEOGRAD (DVORANA “PIONIR”):
SRBIJA – ITALIJA 20,00


VI VIKEND (3. – 5. JUL):
JUŽNA VANTIRNA (DRŽAVNI KOŠARKAŠKI CENTAR):
AUSTRALIJA – SRBIJA
PRVI MEČ: SUBOTA, 4. JUL U 19,00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO U 11,00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.
DRUGI MEČ: NEDELJA, 5. JUL U 16,30 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO U 8,30 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.
Korisnikov avatar
Cika Zika
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Sep 10, 2014 4:11 pm

Re: OK Vojvodina

Post od Cika Zika »

Trebalo je 28.5. da se odluci da li cemo dobiti vajld kartu za ucesce u Ligi sampiona naredne sezone, ali jos nema nikakvih vesti o tome pa sam se malo raspitao u Klubu i dobio odgovor na pitanje kada ce biti poznato ko dobija tu vajld kartu:
"Još ni oni nisu zakazali tačno kada, samo je rečeno sledeće nedelje. I mi smo mislili da će biti već 28. ili 29. maja, ali su tada samo primili prijave kandidata za vajld kartu i sad malo većaju, a odluku će objaviti sledeće nedelje."
Korisnikov avatar
lalans
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Avg 16, 2013 5:20 pm
Kontakt:

Re: OK Vojvodina

Post od lalans »

Cika Zika napisao:Trebalo je 28.5. da se odluci da li cemo dobiti vajld kartu za ucesce u Ligi sampiona naredne sezone, ali jos nema nikakvih vesti o tome pa sam se malo raspitao u Klubu i dobio odgovor na pitanje kada ce biti poznato ko dobija tu vajld kartu:
"Još ni oni nisu zakazali tačno kada, samo je rečeno sledeće nedelje. I mi smo mislili da će biti već 28. ili 29. maja, ali su tada samo primili prijave kandidata za vajld kartu i sad malo većaju, a odluku će objaviti sledeće nedelje."

to je bio krajnji rok za licenciranje, a 05.06 je zvanicna objava ucesnika i zreb je 10.

Za naš klub nedelja nije mogla da počne bolje. Iz Evropske odbojkaške federacije stiže sjajna vest: Vojvodina NS seme igraće u narednoj sezoni u Ligi šampiona!!!
Odgovori