OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

Borrissey, odavno su tribine prestale biti sportske i postale tribine neceg drugog. Nazalost i nesrecu sporta i drustva.
Zato su sve praznije i praznije.
Nekad su novosadske tribine bile primer sportskog navijanja i ljudskog postovanja. Bile za ugled i omiljene svim sportistima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: OK Vojvodina

Post by naseljekolumbija »

Свако има право на своје мишљење, а моје је да свако ко покаже поштовање према нама(овде мислим искључиво на публику), исто тако и још лепше ће овде бити дочекан од стране публике и навијача. У супротном неће, што је потпуно логично.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post by borrissey »

naseljekolumbija wrote:Свако има право на своје мишљење, а моје је да свако ко покаже поштовање према нама(овде мислим искључиво на публику), исто тако и још лепше ће овде бити дочекан од стране публике и навијача. У супротном неће, што је потпуно логично.
Imaš pravo na mišljenje, sve dok to tvoje mišljenje ne ugrožava nikog drugog. Čovek ničim nije pokazao nepoštovanje prema publici. Igrao je i borio se za svoj klub, pošteno. Svaki put kad je pogodio nekog loptom u glavu, došao je do mreže da se izvini. To sam ja video, to si sigurno i ti video, kao i svi ostali. Sa druge strane, trpeo je uvrede tokom celog meča, i to uvrede na nacionalnoj osnovi, najniži mogući nivo uvreda. Šta misliš kako se osećaju neki naši igrači (da ih ne prozivam ovde), koji nisu srpske nacionalnosti, a branili su lavovski (neki još brane) boje našeg dresa? Ili te za to baš zabole... Isto verujem da se osećaju i igrači Novog Pazara srpske nacionalnosti, dok slušaju kako na njihovom domaćem terenu neki dripci (za koje oni treba da se bore) zvižde nacionalnoj himni. Ako ne razumeš ovo što pišem, bolje da ne komuniciramo dalje, jer ne pričamo istim jezikom.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: OK Vojvodina

Post by naseljekolumbija »

Мишљење не може да угрожава неког другог све док то мишљење неко не покуша на силу да спроведе а да је ничим изазван. Не бих се са тобом упуштао у даљу расправу. Рекао си шта имаш, и ја сам. То је то од мене. П.С. уопште нисам причао о Хамзагићу. И не знам зашто си се осетио прозваним
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: OK Vojvodina

Post by naseljekolumbija »

Шампиони! Доказали смо да смо најбољи тим. Убедљиво први после лигашког дела, и сада када је најважније у плеј-офу то потврдили. Све честитке!
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post by borrissey »

TIIITUUULAAAA!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

borrissey wrote:TIIITUUULAAAA!!!
:dance2: :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Limanac FKV
Posts: 49
Joined: Mon Mar 19, 2018 11:58 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Limanac FKV »

Ovo je bilo za infarkt!! Svaka cast momci :cheers:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: OK Vojvodina

Post by Radoye »

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: OK Vojvodina

Post by vdn slaninar »

:cheers: Svaka cast momcima,zasluzena i ko suza cista titula.Sad da Zbiljic krene sa reci na dela da vidimo prava pojacanja za ligu sampiona,zasluzili su.
afroditi
Posts: 45
Joined: Sat Sep 03, 2016 12:53 pm

Re: OK Vojvodina

Post by afroditi »

U Dnevniku je pre nekoliko dana Boškan naveo da želimo tehničara, korektora, primača i eventualno srednjeg blokera. Eh kada bi Hamzagić došao... 8)
Šampion već na novim zadacima: Stigli Kostić i Škundrić, Simić produžio
Apr 27, 2018 | Vesti

Šampion već na novim zadacima: Stigli Kostić i Škundrić, Simić produžio
Odbojkaški klub Vojvodina na najlepši način spustio je zavesu na sezonu 2017/18, osvajanjem titule šampiona Srbije. Sasvim zasluženo, bilo je slavlja i vremena za odmor taman koliko treba. No, svoju veličinu i ozbiljnost Uprava i menadžment kluba pokazali su time što su vrlo brzo prionuli na nove zadatke, te najavili da priče o još većim ambicijama nisu bez pokrića.

Naime, novosadski kolektiv je u svečanoj pres sali, u petak, 27. aprila priredio koktel za predstavnike medija, na sjajan način odjavio sezonu za nama i predstavio prva pojačanja, kao i produžetak saradnje sa srednjim blokerom Stevanom Simićem. Tako će narednoj sezoni dres Vojvodine nositi reprezentativci, tehničar Ivan Kostić i libero Goran Škundrić.

– Drago mi je što na ovaj način možemo da završimo sezonu. Kao sportski direktor zadovoljan sam osvajanjem titule, nije bilo lako, borili smo se sa dosta toga, a kada je epilog ovakav onda je to pravi motiv za neke nove velike zadatke. Naš plan je da od sledeće sezone budemo ubedljiviji na domaćoj sceni, ali osim toga imamo i jasnu ideju da igramo Ligu šampiona. Da bismo sve to postigli ekipa mora pretrpeti promene, a one se već dešavaju. Biće ih još, o čemu ćemo vas obavestiti u dogledno vreme. Za sada, izuzetno smo zadovoljni što su u naše redove došli Ivan Kostić i Goran Škundrić, a raduje nas i to što smo produžili ugovor sa Stevanom Simićem na još tri godine. Škundrić je potpisao na jednu, a Kostić na tri sezone. Sve to uklapa se u našu viziju da imamo stubove ekipe, oko kojih će stasavati buduća generacija. Naravno, želimo da zadržimo i kurs koji Vojvodina gaji već neko vreme, a to je da naši mladi igrači dobijaju priliku da igraju, afirmišu se i stasavaju, tako da tim bude kombinacija mlađih i iskusnih srpskih igrača. Mi ćemo za sve njih obezbediti još bolje uslove, tako da što duže sačuvamo talentovane igrače. Problem je što mladi rano dobijaju ponude od menadžera, ali mi sa našim igračima imamo dobru komunikaciju i nadamo se da ćemo se i sa drugima dogovoriti isto kao što smo to učinili sa Simićem. Želja nam je da budemo uspešni, da osvajamo trofeje, igramo zapaženo na evropskoj sceni, te da na taj način budemo dobra baza za reprezentaciju Srbije – istakao je sportski direktor Slobodan Boškan.

Ivan Kostić nije uspeo da se pridruži na konferenciji, ali se i njegov dolazak uskoro očekuje. Goran Škundrić se sa osmehom obratio medijima.

– Drago mi je što sam se posle toliko godina vratio u klub, u kojem sam napravio prve korake i stekao afirmaciju. U razgovoru koji sam vodio jasno su mi stavljeni do znanja ciljevi, a to se poklopilo sa mojim ambicijama. O svemu ostalom lako smo se dogovorili. Željno iščekujem da počnemo sa radom i da jurišamo ka novim uspesima – poručio je Škundrić.

Srednji bloker Stevan Simić izrazio je zadovoljstvo time što ostaje u Vojvodini.

– Ovde sam odrastao, naučio mnogo toga, afirmisao se i srećan sam što ću i dalje biti deo tima. Nova Uprava je omogućila još bolje uslove, postavljeni su veliki ciljevi i verujem da ćemo zajedno vratiti ime i na evropskoj sceni – zaključio je Simić.

Ivan Kostić rođen je 1988. u Kruševcu, afirmaciju je stekao u Partizanu, a igrao je i u inostranstvu. Goran Škundrić rođen je 1987, afirmisao se u Vojvodini, a u minuloj sezoni igrao je u Francuskoj. Obojica su reprezentativci Srbije.
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: OK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

021 wrote:Duško Nikolić novi trener OK Vojvodina


Duško Nikolić postavljen je za novog šefa stručnog štaba Odbojkoška kluba Vojvodina.

Mladi stručnjak je sa aktuelnim prvakom države potpisao jednogodišnji ugovor. Nikolić na mesto trenera Vojvodine dolazi umesto Nedžada Osmankača koji je sa "crveno-belima" ove sezone odbranio titulu državnog prvaka, ali je Upravni odbor kluba odlučio da mu ne produži ugovor.

Nikolić na klupu Vojvodine dolazi kao pomoćnik selektora reprezentacije Srbije Nikole Grbića. Sa Crvenom zvezdom osvojio je čak 11 trofeja, a osim beogradskog tima vodio je i francuski Šomon, te grčki Finikas. Prošle sezone je vodio Partizan koji je uveo iz Prve lige u Superligu.

Novi šef stručnog štaba na svom predstavljanju kaže da zna u kakav je klub došao.

"Znam gde sam došao, šta hoćemo, smatram da sam dovoljno iskusan i da imam dovoljno kvaliteta da uložim sebe u ovaj projekat i da dođemo do zajedničkog cilja. Gde god sam radio davao sam celog sebe i mogu da se pohvalim da je bilo uspeha i rezultata. Ja imam energiju koju želim da prenesem na momke sa kojima ću raditi i na ceo klub. Smatram da to može da to bude jako dobar spoj i ne bih se hvatao ovog posla da nisam siguran u dobru energiju i dobre odnose koje želim da uspostavim sa svima", poručuje Nikolić.

Ko će sedeti na klupi uz Nikolića tek treba da se odluči. Po njegovim rečima, poznaje ljude koji su činili dosadašnji stručni štab, te želi da razgovara sa svakim ponaosob.

Predsednik Upravnog odbora Vojvodine Dragoljub Zbiljić poručio je da ciljevi novosadskog kluba ostaju nepromenjeni - napadaju se svi trofeji. Pred novim trenerom je i zadatak da uvede klub u Ligu šampiona, a ideja je, kako kaže Zbiljić, da Vojvodina postane reprezentacija u malom.

U narednom periodu će se odlučivati i o pojačanjima, a u klub su već stigli iskusni Ivan Kostić i Goran Škundrić.

Sportski direktor Novosađana Slobodan Boškan navodi da je za ekipu Vojvodine važno da ima spoj mladosti i iskustva.

"Važno je da imate Ivana kao iskusnog dizača, Škundrića kao iskusnog libera, ako bismo uspeli da dovedemo još jednog iskusnijeg korektora, mislim da bi ta trojica igrača bila veoma važna da uz njih mladi momci sazrevaju igrajući u domaćem prvenstvu, a pogotovo u Evropi", zaključuje Boškan.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

Mislim da je dovodjenje Nikolica dobar potez, za evropsku ambiciju Vose.
Moramo napraviti iskorak i zaokret, da bi promenili nacin igre.
Do sada su treneri nasledjivali stil igre prethodnika iz Vosine trenerske skole: spore i sa malo prvog tempa na mrezi.
Oslanjali smo se na igru po krajevima i slabo se branili od prvog tempa protivnika,kao i brze igre na mrezi.
Zvezda nas je na takvu igru dobijala godinama, iako individualno nisu imali bolje igrace.
Tako da treba izaci iz te matrice, nesto slicno kao kada je Lesek dosao u Vojvodinu. Nije Nikolic rang Leseka, ali donosi promenu i ,,svezu krv" u uspavanu Vosu domacim rezultatima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
afroditi
Posts: 45
Joined: Sat Sep 03, 2016 12:53 pm

Re: OK Vojvodina

Post by afroditi »

Brine me što i dalje čekamo korektora. Zna li neko nešto o tome sa kim se eventualno pregovara?
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: OK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

021 wrote:Voša dovela Kubanca, formiran tim za novu sezonu


Poslednje pojačanje OK Vojvodina pred start nove sezone je Kubanac Lazaro Fundora Travieso, koji igra na poziciji primača.

Ovaj 24-godišnji primač je potpisao ugovor sa aktuelnim prvakom na tri godine, a Novosađani će prvi put imati priliku da gledaju nekog igrača iz Kube u "crveno-belom" dresu. U štabu Vojvodine poručuju da će Fundora biti pravo pojačanje za klub i na evropskoj sceni.

Pre dolaska u Novi Sad, Fundora je igrao za Havanu, polusezonu je odigrao i u turskoj Malatji, a nekoliko godina je bio standardan u nacionalnom timu. Tako su Novosađani imali priliku da ga gledaju 2012. godine, kada je sa Kubom igrao Svetsku ligu na Spensu.

Na predstavljanju u novom klubu Fundora je poručio da je veoma srećan što dolazi u "najbolji i najuspešniji odbojkaški klub u Srbiji".

"Ekipa je mlada i veoma kvalitetna, dobro sam se uklopio, želim da pružim najbolje od sebe i da pomognem da se ispune visoke ambicije, kako u domaćim takmičenjima tako i na evropskoj sceni. Najvažnije mi je da na kraju sezone budem zadovoljan našim rezultatima i svojim partijama. Nadam se da ću opravdati ukazano poverenje", rekao je Fundora.

Sportski direktor Vojvodine Slobodan Boškan je kazao da je ugovor sa kubanskim igračem potpisan na obostrano zadovoljstvo.

"Celo leto bio je u Beogradu, trenirao je u kampu, mi smo ga primetili, kontaktirali menadžera, doveli ga na probu i na kraju se dogovorili, na obostrano zadovoljstvo. Svojim načinom igre i stilom, svojim kvalitetom i iskustvom može da nam pomogne na svim frontovima, posebno u kvalifikacijama za Ligu šampiona", naveo je Boškan.

Pre Fundore klub se pojačao i blokerom Stefanom Kovačevićem, koji se vratio u Vojvodinu, nakon jedne sezone provedene u Spartaku. Značajno za klub je i to što je produžio ugovore sa standardnim igračima kao što su David Mehić, Pavle Perić, Miran Kujundžić, Božidar Vučićević, Vuk Todorović.

U klubu u novoj sezoni očekuju osvajanje domaćih trofeja, ali i plasman u Ligu šampiona.
Post Reply