OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
fare
Posts: 2793
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: OK Vojvodina

Post by fare »

Ovo je bruka neviđena totalni remont igrači, uprava i trener i bolje što su ispali ovakvom igrom ništa ne bi uradili samo bi mi živce kidali ovo je najveća bruka u zadnjih 30 godina sigurno :x
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Тренеру одлази :!: :!: :!:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

2.утакмица четвртфинала суперлиге Србије
Војводина - Карађорђе 2:3 (26:24, 25:19, 21:25, 19:25, 13:15)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

КРАЈ СЕЗОНЕ ЗА ОДБОЈКАШЕ ВОЈВОДИНЕ: Новосађани без полуфинала плеј–офа, Карађорђе опет славио након великог преокрета

Одбојкаши Војводине завршили су сезону пошто су елиминисани у четвртфиналу плеј–офа Суперлиге изгубивши идентичним резултатом од Карађорђа и у реваншу – 2:3 (26:24, 25:19, 21:25, 19:25, 13:15).
Поновио се исти сценарио као у првој утакмици у Тополи када су Новосађани водили 2:0 у сетовима, да би им после пала концентрација што је ривал искористио и изборио тај–брејк.

Тамо je виђена изједначена борба, а пресудила је већа мирноћа и концентрација Карађорђа, као и искуство у неизвесним завршницама које носе велики улог.
Када су Новосађани први сет преломили у завршници, низом од четири поена којим су спасили две сет лопте и направили преокрет за вођство од 1:0, чинило се да су добили ветар у леђа за коначан тријумф.
На то је указивала и друга деоница коју је Воша одиграла у даху, чувајући осетнију предност све време – 2:0. Иако су домаћи водили 13:9 у трећем сету, било је назнака да ће гости „закувати“ ствари. Јурили су резултат све време и на сервисе Бекрића успели да преокрену у завршници (22:20) па су бољом игром у том периоду смањили на 2:1.

Све је ишло у правцу тај–брејка, јер се Карађорђе за све питао у четвртом сету. Воша је донекле држала корак, али није озбиљније припретила.

У петом сету Карађорђе је имао иницијативу, повео 6:3, али борбености није мањкало у редовима Воше. Пришла је на поен заостатка и вребала прилику за преокрет. Копитић је био неизаустављив у два напада па је коначно резултат прешао у корист домаћина на промени страна – 8:7.
Играло се поен за поен, а Карађорђе је први дошао до меч лопте – 14:12, а искористио је другу за коначних 15:13 и поново велики преокрет 3:2.
Војводина је ове сезоне са подмлађеним тимом освојила два трофеја - Суперкуп и Куп Србије, чиме је свакако надмашила сва очекивања, али ипак остаје жал да је у плеј-офу могла да прескочи макар прву препреку.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

fare wrote: Sat Mar 30, 2024 9:41 pm Ovo je bruka neviđena totalni remont igrači, uprava i trener i bolje što su ispali ovakvom igrom ništa ne bi uradili samo bi mi živce kidali ovo je najveća bruka u zadnjih 30 godina sigurno :x
Друже какви играчи?
Они су у овој причи најмање криви констатно држи прву шесторку ништа не мења а ова шесторица душа им у носу одиграли су ова два меча супер али проблем је у тренеру у његовим изменама и ротацији, ја да се питам вратио бих Козића или Гавранчића а пре свега Неџада Османкача али он је на клупи Новог Сада тренутно.
User avatar
021
Posts: 853
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: OK Vojvodina

Post by 021 »

U ovoj ekipi ima puno talentovanih igrača, ali im zaista nedostaje ozbiljan i iskusan trener. Narančić je početnik u tenerskom poslu i velika je greška poveriti mu ovako mlad tim.

Pravi čovek za trenera u OKV je Nedžad Osmankač. Čovek je doktor odbojke, ja bih sa njim potpisao doživotni ugovor da bude i šef struke i menadžer koji će da selektira ekipu. Meni je i dalje neshvatljivo da su ga smenili nakon što je bukvalno ni iz čega doneo dve titule, i to nakon 10 godina suše.

Trenutno jeste u Novom Sadu, i koliko vidim, uveo ih je u Superligu. Već duže vreme slabije pratim dešavanja u odbojci i ne znam ko stoji iza tog kluba, mada vidim da su vratili neke iskusnije igrače koji su ranije bili u Voši, poput Škundrića i braće Čubrilo. Ne znam koliko ima smisla da grad ima dva superligaša u odbojci, kada ni jedan čestit tim ne mogu da naprave. Kvalitet je dosta razvodnjen, odbojka je izgubila na popularnosti i baza je daleko manja nego tokom devedesetih, kada je masa dece trenirala odbojku.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва лига Србије, 21.коло
Спарак Љиг - Нови Сад 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 22:25)

Прба лига Србије за жене, 21.коло
АС Батајница - Нови Сад 1:3 (25:18, 22:25, 22:25, 15:25)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Утакмица која је била за уживати гледати. :D




User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Кадети Воше покрајински прваци – Кулпинац МВП, Марић најбољи дизач

Image

Кадети ОК Војводина постали су прваци Покрајине победивши у градском дербију Нови Сад Манекс у Спенсу резултатом 3:0 (28:26, 25:19, 25:20) и тиме су се пласирали на државно првенство.
До одбране трофеја изабраници Страхиње Козића, који су били ослабљени неиграњем повређеног капитена Николе Брборића, дошли су пошто су у полуфиналу били бољи од Борца из Старчева 3:0 (25:12, 25:22, 25:14).

Новосађанима су припала и два појединачна признања. За најбољег играча турнира проглашен је Вук Кулпинац, који је недавно и дебитовао у првом тиму црвено–белих у Суперлиги. Стефану Марићу припала је награда за најбољег дизача.

Овај трофеј нам пуно значи, поготово због тога што смо се директно пласирали на државни шампионат – рекао је Вук Кулпинац. – Надам се да ћемо и тамо показати шта можемо и освојити прво место. Драго ми је што сам добио МВП признање, али ми више значи што смо освојили пехар.
Стефан Марић је истакао да је сезона била тешка.
Много смо радили за ово и драго ми је да се исплатило. Сада настављамо и идемо да освојимо државно – поручио је Марић.

Борац је у дуелу за треће место био бољи од Сомбора максималним резултатом. Најбољи блокер турнира је Никола Милковић (Сомбор), смечер Андреј Цвитковић (Нови Сад), примач Павле Чолаковић (Нови Сад) а либеро Борислав Јевремовић (Борац).

Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

СЕЗОНА СТВАРАЊА ПРЕРАСЛА ЈЕ У СЕЗОНУ УСПЕХА

Image

На првој званичној конференцији уприличеној уочи Меморијала великана, шеф стручног штаба Марко Наранчић, говорећи о легендама, рекао је да има жељу да са својим играчима има однос као што је Радован Дабић имао са њима. Само шест месеци после тога чини се да је у томе и успео. Од самог почетка припрема и кроз целу сезону на тренинзима, утакмицама, путовањима, радио је на томе да их све краси заједништво, помагао играчима да изграде тимски дух и енергију, разговарао и тренерски, и очински и другарски.

И зато би уз Стефана Негића и он могао понети титулу МВП-ија сезоне.

Наравно, у том процесу имао је свесрдну помоћ стручног штаба, а заједнички рад и слога били су адути на путу до успеха. Оно што је са сарадницима успео да уради најбоље се види у напретку потпуно реновираног тима, афирмацији младих играча и у резултатима које је мало ко очекивао – два трофеја и пласман у ЦЕВ куп за наредну сезону.

Image

Да нам је неко у августу рекао да ћемо освојити Суперкуп прихватили бисмо оберучке. А да не причам о Купу Србије – почиње Наранчић и наставља: – Када смо кренули, важно нам је било само да момци напредују, без резултатског притиска. Жеља је била да градимо будућност и афирмишемо играче, који би нам за коју годину донели и резултате. Наравно, надали смо се да можемо и корак више, мислим ту на Суперкуп, јер се игра једна утакмица и све је могуће. Када смо уз невероватну енергију у томе успели некако је пао притисак, кренули смо да радимо даље и да пружамо добре партије. До финала Купа смо зауставили црвену звезду, а затим и партизан. Е после тога су нас у јавности почели гледати као фаворите и са тиме смо се слабије носили.

Како истиче новосадски стратег, такав ток био је можда и очекиван, јер је било тешко да екипа издржи на три фронта. А искуство је нешто што долази са утакмицама и годинама.

Ми смо мечеве у којима смо условно били фаворити, играли слабије. Још увек нисмо достигли то искуство, рутину и квалитет да можемо да победимо некога са 70 одсто. Увек морамо бити на 110 одсто, ко год да је са друге стране мреже. То је важна лекција, али то се све учи и то ће бити све боље. Иако у клубу није било притиска, мислим да су га момци осећали због јавности и нису успели да се носе с тим у плеј-офу.

Image

У петим сетовима смо били нервозни, нисмо имали стрпљења и мирноће и то је то искуство које је фалило. Али ово што смо урадили је фантастично -каже тренер црвено-белих.

Чињеница је и то да је врло мало мечева Воша одиграла комплетна. Пехови су почели још на припремама повредом Мишковића, затим тим није могао да рачуна ни на Лагунџина, кратко у два наврата на Савовског, а пред плеј-оф повредио се Негић.

Један или два играча не чине Војводину, али сигурно је да су нам фалили у неким моментима. Лагунџин је специфичан играч и када је улазио доносио је мирноћу на пријему и стабилизовао је игру. Сигурно је да би било боље с њим, а колико бисмо догурали не знам. Негић је био командант пријема и одбране и тачно се видело да смо након његове повреде пали у том елементу који нас је до тада највише красио, односно систем блок- одбрана – предочава Наранчић.

Иако су црвено-бели стали у четвртфиналу, то сигурно није нешто што је обележило сезону. Напротив, такмичарску годину обележило је стварање екипе, која је сјајно расла, била храбра, показала невероватну енергију, уједињеност, али и простор за даљи напредак. Зато је ово без сумње била сезона успеха.

Војводина увек тежи највишим циљевима, али треба бити реалан у овом моменту. Ми имамо највећи потенцијал, али тренутну сигурност и искуство имају други. Сигуран сам да у наредном периоду можемо направити играче и за Војводину и за репрезентацију. То би требало да буде све боље и боље. Ово је сезона стварања тима и нико се није надао трофејима. Али они су резултат нашег односа према раду, резултат енергије, заједништва, храбрости и потенцијала.

Наравно, на терену се увек стреми победи и сања се о трофејима, али много веће благо које у овом моменту има Војводина јесу играчи.

Ако причамо о млађима, презадовољан сам. Пред Кокезом је велика будућност, Копитић је исто показао потенцијал, Кулпинац је сјајан за некога ко је 2007. годиште. Да не причам о томе да смо афирмисали Луку и Матију, који су одиграли изнад наших очекивања. Још један потенцијал је Дакић, Елезовић је показао стабилност, доста је напредовао. Задовољан сам такође и Ђогићем, а види се да му фали утакмица. Очекујем да их у наредној сезони још више афирмишемо. Генерално су сви јако напредовали и на том путу треба да будемо и даље – каже Наранчић и додаје: – Рудић, Бајандић, Негић, Убипарип и Кисић били су предводници, али сада треба да видимо да ли ће остати сви они. Уговори истичу Рудићу, Бајандићу, Кисићу и Мишковићу и са њима треба да разговарамо. Ако не успемо да их задржимо чињеница је да ћемо наредне сезоне имати још млађу екипу. Пратио сам и наше играче на позајмици. Они ће нам се придружити 15. априла. Стижу Перовић и Антуновић, а и Унковић чим заврши бараж са екипом Ниша. Биће тешко, али знам да ћемо пуно радити и борити се за сваку лопту – поручује шеф стручног штаба Марко Наранчић.

Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9705
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: OK Vojvodina

Post by Voja »

ovo opusteno moze i ovde :)

Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Сезона ОК Војводина из угла спортског директора Ђорђа Ђурића: Пред младим тимом светла будућност

Image

Многи су на почетку сезоне у дуеле са одбојкашима Војводине улазили опуштено, сматрајући да подмлађени тим, у ком је доста играча дебитовало у елитном рангу, још није толика претња, али ту су се преварили.
Црвено–бели су без респекта изашли на црту било којој екипи с друге стране мреже и одмах показали да са њима неће бити шале.

Да је тако и било доказују два пехара у витринама Новосађана – Суперкуп и Куп Србије. Млади играчи су имали прилику и да виде како је на европској сцени, пошто су се такмичили у ЦЕВ купу. У полуфиналу плеј–офа Суперлиге нису успели да прескоче прву препреку, па су елиминисани у четвртфиналу од Карађорђа, који се у обе утакмице враћао из минуса од два сета.

Иза нас је успешна сезона и сви у клубу треба да будемо задовољни – рекао је спортски директор ОК Војводина Ђорђе Ђурић. – Освојена два трофеја су велика ствар за ову младу екипу. Војводина је клуб који увек има високе амбиције и ови момци су успели у томе да нашу колекцију додатно обогате. Наравно, постоји жал што нисмо прошли у полуфинале плеј–офа. Пред овим играчима тек предстоји светла будућност и уз прави рад и веру у себе и овај клуб, доћи ће на место које заслужују.

Уз искусније у тиму, подмладак који је прекомандован из Вошиног јуниорског погона сусрео се ове сезоне са свим оним што спорт доноси. Видели су дебитанти у А тиму лепу страну у црвено–белом дресу – освајали су трофеје, побеђивали фаворите, доносили радост навијачима у Спенсу, али су, нажалост, морали и да надоместе изостанак повређених саиграча, на почетку Игора Лагунџина, а на крају једног од носиоца игре, Стефана Негића.

Имамо младе и перспективне играче и очекивали смо да играњем што већег броја утакмица буду све бољи и то су и показали. Побеђивали су и Црвену звезду и Партизан, од ког нисмо изгубили у пет утакмица ове сезоне. Овом младом тиму је сваки играч у сваком тренутку био потребан. Сви су оправдали очекивања, напредовали су и тек треба да сазревају – поручио је Ђурић.

Акценат на свом погону
У Војводини желе да задрже тим за следећу сезону.
Хоћемо да остане окосница екипе и да наставимо овим путем. Нормално, акценат ће и даље бити на томе да у први тим прикључујемо играче из млађих категорија, јер је Војводина била и остала расадник добрих одбојкаша – рекао је Ђорђе Ђурић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Ђурић: Ми смо један тим, на терену и ван њега

Image

Нема ничег лепшег од тога да гледаш младе одбојкаше и тим како се развијају и стасавају – речи су спортског директора Ђорђа Ђурића, који је већ ове сезоне имао прилику не само да гледа и активно учествује у том развоју, него и да ужива у лепоти игре момака, у победама и успесима.

Када је са сарадницима и стручним штабом кренуо у причу подмлађивања првог тима, селектирања играча из млађих селекција, план је био да прва сезона буде посвећена стварању екипе, раду, напретку и развоју играча, који би у будућности могли да витрине клуба обогате новим трофејима.

Ипак, уз енергију, мотив и потенцијал момака, и уз подршку неколицине оних који јесу били нешто “старији”, али нису имали много утакмица у ногама, тим је порастао брже него што је то било ко очекивао, освојио је Суперкуп, Куп Србије и за следећу сезону обезбедио европски ЦЕВ куп.

Клуб треба да буде презадовољан тиме што је урадила ова млада екипа. Пре почетка сезоне није било императива, желели смо да радимо, да играмо, да дамо све од себе, да млади играчи напредују. Момци су целе сезоне били на нивоу и желим да похвалим и њих и стручни штаб – истиче Ђурић.

Иако је туга била видна на свима после пораза у четвртфиналу плеј-офа, то никако не баца сенку на једну сјајну сезону.

Сви ми желимо да побеђујемо. Жао ми је само што смо два пута били тако близу и мислим да смо могли направити корак више, Но, чињеница је и да у те две утакмице нисмо могли рачунати на Негића, а у првој ни на Убипарипа. Већи део сезоне нам је фалио и Лагунџин – каже Вошин спортски директор и наставља: – Још нешто је важно, тешко је да било која екипа три пута подигне форму у току току године и то за кратко време.

Оно што је много важније јесте то да су премашена сва очекивања и да је ово била сезона за понос.

Мислим да је ова екипа имала квалитет заједништва пре свега. Предивна жеља и јединство красили су нас целе сезоне. Били смо један тим, на терену и ван њега. Били смо тим који је целу такмичарску годину гурао заједно. Ту није било пуно играча са искуством, али је зато доста њих први пут играло у првом тиму.

Екипа је добила заслужени одмор, али се ускоро враћа у салу да на најбољи начин искористи наредни период, за даљи напредак.

Војводина има младе играче на које може да се ослони, а најлепше је то што има још потенцијала и талената који треба да се прикључе првом тиму. Треба да наставимо овим путем, да негујемо сопствену школу и да стварамо играче. За нас је најважније да сачувамо окосницу тима, да прикључимо још наших момака и ослонимо се на сопствене снаге. Свима предстоји велики рад. Момци су показали да могу да иду горе. Али, треба нам времена, јер одбојка је специфичан спорт и што је екипа дуже времена на окупу, игра све боље – објашњава Ђурић.

А на питање шта, осим два пехара, даје снагу и мотив за нове планове и даљи рад, спортски директор Ђорђе Ђурић нема дилему око одговора, па се ова прича завршава онако како је и почела.

Снагу даје ослањање на млађе, јер нема ничег лепшег од тога да гледаш младе одбојкаше како се развијају и стасавају.

А ми спортском директору, тренерима и играчима, желимо да кроз то стасавање остваре још много победа.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1913
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва лига Србије, 22.коло
Нови Сад - Клек 1:3 (25:20, 19:25, 23:25, 21:25)

Друга лига север, 21.коло
Војводина 2 - Кикинда 3:2 (25:14, 25:21, 18:25, 25:27, 15:13)

Прва лига Србије за жене, 22.коло
Нови Сад - Студент 3:0 (25:11, 25:12, 25:9)
Post Reply