Lav Kup Srbije - sezona 2008/09

User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Kazes:
1.Dali su jedan penal ove godine-penal nije stvar nikakvog posebnog kvaliteta igraca,vec psihosloskog stanja i samopouzdanja,a koje je kod nas ove godine na ocajnom nivou i tu sa najmanje igraci krivi!
2.U gostima igramo kukavicki-pa ne biraju igraci taktiku i postavku,rade ono sto se od njih trazi i na nacin koji se od njih trazi(ponavljam svi su ovi igraci bili i kod Brzica plus neki novi)
Cinjenica je da su katastrofalno lose vodjeni ove sezone,sto od trenera sto od uprave,a posto imam neke informacije znam da je stanje u i oko ekipe ocajno,jer se ne zna ko pije ko placa-svi su trenri,svi imaju pristup ekipi da pametuju, a trener pametuje najmanje...
Kazna bi samo pogorsala i ovako ocajno stanje
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

A STA TU MOZE JOS DA SE POGORSA? Slozio bi se psihologija je cudo i da je moral ekipe ocajan, ali ipak ih treba malo udariti po dzepu, ne sve nego zna se vec koje. I ne mogu da razumem da penal ne moz' dati, ajde da je na golu Bufon pa da ti drhtis, ali jebeni Keba i ti se bojis. To je vec bolest. Igraci nam postaju sve nonsalantniji. Pa covece sta njih moze da digne? Jedino resenje je PSIHOLOG, PROTERIVANJE NAZAD U BEZANIJU, NOV TRENER, STOPER I DAVIDOV!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Citajuci tvoje tekstove, ispada da je glavni problem u igracima. Ja se vec zabrinuo da se nesto ozbiljno kuva u klubu, ali sad si me obradovao :D
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Sta moze da ih digne?
1.Kvalitetan i strucan rad(tesko da su ga ove sezone imali)
2.Zdrava atmosfera u klubu, i zdrava atmosfera u i oko tima!
Tesko je igrati kad ti dodje jedan Dubroja da ti drzi predavanje o fudbalu i da ti preti kako ce ti on ne znam, nece placati ili ce te staviti na transfer listu...To nije nacin,ja mislim da je trener tu da odlucuje o kaznama i nagradama, on zna kad treba da se kazni a kad nagradi i na koji nacin,jer ipak on najbolje poznaje tim i pojedince u timu(samo sto mi nazalost trenera nemamo)Ovakve stvari koje Dubroja najavaljuje samo ce jos vise da pogorsaju situaciju...Kao sto si rekao psihologija je cudo, a kao primer bih naveo reprezentaciju i Antica koji je doneo atmosferu, ulio samopouzdanje,nije on imao vremena njih bog zna kako da uigra,sve je to postigao pricom!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Kao prvo, pozdrav svima, duže pratim sajt, ali nisam imao potrebu da pišem, ali nakon što se na jednom drugom sajtu više fudbal ne sme ni spomenuti, rekoh da svratim ovde. Valjda mi je ovde mesto, kad nisam mentalita ultras :roll: , da mi je važno samo da smo ludo navijali, a ko j... one manekene i bla bla, znate priču...
Čitave sezone mi se činilo da krah visi u vazduhu, i da je samo pitanje kada će se desiti, čak sam ga i ja malo priželjkivao, misleći da će nekakva katarza da se desi posle(o naivnosti moje!), a sad mi deluje kao da je ovo pad iz kog se nećemo duže moći izvući. No da ne kukam, želim samo da priupitam sve nešto. Imamo li mi, osim kukanja, ikakve šanse da bilo kako utičemo na promene u upravi, da se čujemo nekako, naročito jer, kako izgleda, sa severa neće stići ni sporadično "uprava napolje" u subotu. Moram priznati da sam jako razočaran stanjem u Firmi, toj hermetičnosti kojoj se sve više teži, potpunoj indiferentnosti prema svemu što se dešava sa klubom(ne pričam naravno o svima, ali je to mišljenje koje je sve jače). Ja ovo sve teško preživljavam, nisam klinac i sećam se vrlo dobro muka od pre deset godina, ali sam mislio da su te godine za nama...Koji rezultat treba da se desi da bi otišli iz kluba? Druga liga? Treća? Ili bi i onda samo bilo...krivi su igrači! Ma krivi su i oni, ja nisam ni tripovao velike domete sa ovim kadrom, ali za ovu šklj državu, treće mesto i rutinska pobeda na Lionu su MINIMUM MINIMUMA! Nema aplauza više nikome, i 90 minuta treba sa stadiona samo da se čuje UPRAVA NAPOLJE! A hoće li? Yeah, right :(
p.s. Ako ovo sto je onaj cigan Dubroja izjavio i primene, spasa nema...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Problem sa kaznama ovako kako je to Mali Perica (Dubroja) zamislio, da se svi kazne podjednako neplacanjem do kraja polusezone, je to da nisu svi jednako doprineli ovom krahu.

Kao prvo, ako ta kazna bude vazila i za strucni stab i za socijalisticke rukovodioce foteljase iz uprave, onda cemo vec biti blizi pravim krivcima.

Kao drugo, posto je iluzorno misliti da ce uprava da kazni samu sebe za svoj neuspeh, nego da ce sve da snose igraci, treba prvo videti zasto pojedinci koji objektivno nemaju kvalitet za Superligu MORAJU da igraju u 11? Neka se oni proglase prekobrojnima i sklone iz ekipe - prodaju ili jednostavno raskine se ugovor sa njima pa su slobodni da idu ako ih jos neko hoce...

Kao trece, ako postoji problem sa penalima, to je cisto psiholosko pitanje, nedostatak samopouzdanja. Za cega moze biti kriv samo onaj ko je spremao ekipu jer su igraci nacisto ubijeni na moralnom i psiholoskom planu.

Kao cetvrto, ako se ovako pausalno kaznjava cela ekipa to ce neminovno da dovede do revolta u celoj ekipi, ukljucujuci i onaj njen deo za koji medju nama koji volemo Vosu (navijaci, simpatizeri...) postoji konsenzus da valjaju i da dobro rade svoj posao. Imacemo opet situaciju da na polusezoni izgubimo ceo tim kao onda kad se strajkovalo, a kad razmislite to nas je na kraju i dovelo upravo tu gde smo sada.

I konacno peto - nije da nema problema u igrackom kadru ali oni svi proizilaze iz nakaradne politike uprave kluba gde se igraci kupuju po nekim "cudnim" kriterijumima, i sto se tim sastavlja po jos "cudnijim". Sustina problema nije u igracima, to je samo simptom bolesti. Riba smrdi od glave, gospodo!

Nemojmo ponovo da sa prljavom vodom iz lavora kroz prozor izbacujemo i bebu!!!!
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Na žalost, u Srbiji bele maramice nikada nisu ništa značile i nikada nisu donele promenu.

Kritičnu masu još uvek nemamo (možda se i varam), pa jedino što možemo jeste da pišemo i na taj način vremenom dobijamo na masi (i postanemo jači/glasniji/pametniji). Svaki drugi dan se pojavi neko nov i kaže "već dugo vremena pratim ovaj forum, ali do sada nisam imao volju/želju/potrebu da pišem". Ko zna, možda nas i ima... samo nas treba okupiti.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

ČELNICI VOJVODINE ODRŽALI SASTANAK S IGRAČIMA


Emocije su prednjačile sinoć u FC “Vujadin Boškov” u Veterniku, a kako i ne bi kada je srušen još jedan ovosezonski san Fudbalskog kluba Vojvodina. Eliminacija iz Lav kupa usledila je već u osmini finala i to od poslednjeplasiranog tima Prve lige – Hajduka s beogradskog Liona. Bio je to povod da predsednik Vojislav Gajić i jedan od potpredsednika Mirko Dubroja održe hitan sastanak s igračima.

Grmelo je na momente iz sale, svako je rekao šta je imao, a potom je usledila i zvanična izjava Mirka Dubroje.
- Morate nas shvatiti da nam je teško, jer ovo je dno, rezultatski debakl. Imaju naši igrači najbolje uslove, plaćeni su dobro i na vreme, ali na terenu to ne vraćaju klubu za koji igraju. Pokušali smo sve, bilo je raznih kazni i nagrada kada su zaslužili, ali sada sledi drastičan rez. U četvrtak uveče održaćemo sednicu Upravnog odbora, a igračima smo poručili da se u toku dana pojedinačno izjasne: na njima je da odaberu da li će do kraja polusezone da igraju bez dinara ili će u suprotnom biti stavljeni na transfer listu. U ovoj situaciji mi već možemo da stvaramo tim za novu sezonu s osloncem na igrače iz naše omladinske škole – poručio je Dubroja.

Radojičić do pauze

Dragan Radojičić ostaje trener prvog tima do zimske pauze.
- Radojičić će voditi tim u preostalih pet kola do 11. decembra, a onda ćemo odrešiti kesu i dovesti iskusnog trenera zvučnog rejtinga – rekao je Dubroja.


Posle ovog sastanka, igrači su ostali još izvesno vreme s trenerom Draganom Radojičićem i sportskim direktorom Radisavom Rabrenovićem. Pogledali su se u oči, rekli jedni drugima šta misle, a izjavu je potom dao kapiten Aleksandar Popović.
- Ovako više ne ide. Ili ćemo se zajedno izdići iznad ove teške situacije i pokazati u prvenstvu da još vredimo ili će nastati totalni haos. Ovo što se od nas traži je nešto nesvakidašnje. Apelujem na razum, jer nam je svima podjednako teško. Svako će odlučiti svojom glavom, ali ako smo tim, a jesmo, onda je logično da učinimo isto. Ne bežimo od kazne, međutim, ovo što se od nas traži, neće dobro završiti kako god da učinimo. Biće mi ovo najteža noć – rekao je Popović.

U FK Vojvodina načinili su niz pogrešnih poteza od kraja prošle sezone, priznali to ili ne. Sled događaja od leta na ovamo na čelu s ostvarenim rezultatima potvrđuje ovakav zaključak. No, Vojvodina je i dalje druga u prvenstvu sa zavidnim brojem bodova i dobrim timom. Sezona, dakle, još može da se spašava, pa se tako treba i ponašati, od onih koji ulažu novac i odlučuju, do proizvođača na terenu – igrača. Zato bi današnji dan, posle prospavane noći, trebalo za sve da bude pametniji od vrele sinoćne veterničke večeri.

S. Savić

KAPITEN FK VOJVODINA ALEKSANDAR POPOVIĆ


Jučerašnji dan za fudbalere Vojvodine nije bio lak. Morali su dobro da razmisle pre nego što donesu konačnu odluku. Ono što je i za njih i za klub važno je to da je odluka, pala – jednoglasno.

Šta su igrači odlučili posle ultimatuma izrečenog od strane potpredsednika kluba Mirka Dubroje (da potpišu izjavu prema kojoj su spremni da do zimske pauze igraju bez dinara ili će u suprotnom završiti na transfer listi), prenosi kapiten Aleksandar Popović.

Danas Upravni odbor

Sednica Upravnog odbora FK Vojvodina koja je trebalo da se održi sinoć i na kojoj je bilo predviđeno da se “lomi preko kolena”, pomerena je za danas. Utisak je da se strasti stišavaju, na dobrobit, pre svega, Fudbalskog kluba Vojvodina. Danas odluke moraju biti odmerene, u cilju prevazilaženja trenutnog stanja, a najbolji lek za izlazak iz krize bila bi sutrašnja pobeda nad Javorom.


- Za sednicu Upravnog odbora pripremili smo naše zajedničko saopštenje čija je suština da mi igrači ne bežimo od odgovornosti posle eliminacije u Lav kupu, ali ne želimo da nas niko ponižava. Spremni smo za kaznu, koja mora da bude u skladu s klupskim pravilnikom i ugovorima koje smo potpisali. Verujemo da će razum prevladati, a mi se trudimo da budemo pametniji od situacije u kojoj smo se i kao pojedinci ali i kao ceo klub našli – rekao je Popović. S. S.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Kao prvo, želeo bih da poželim dobrodošlicu Red Marquis-u, sa čijim se stavovima slažem. Mnoge stvari koje si naveo su upravo razlog sve većeg broja ljudi na ovom forumu i nažalost sve većeg broja ljudi na istočnoj i zapadnoj tribini Karađorđa. Iz vikenda u vikend se traži objašnjenje za sve manju brojnost kopa na severu, a ono je vrlo prosto. Većina navijača Vojvodine je pod jedan zaljubljena u Vošu, a pod dva u navijački način života. Vrlo aktivan navijački život sam vodio i sam još od neke 92/93 godine, i bez obzira što se sa ekipom poslednje dve sezone nalazim na zapadu, ja se i dalje smatram Firmom (možda se doskorašnji saborci neće sa time složiti). Nadam se da će Firma ponovo početi da osluškuje glas naroda i da će stvari doći na svoje mesto. Samoizolacija ne vodi ničemu, toga su bar svesni svi stanovnici naše zemlje.

Predlažem da moderatori prebace postove koji sada već skreću sa teme, u novi ili odgovarajući topik.

p.s. Pozdrav i za BondNS-a koji se ponovo aktivirao na forumu. Samo nastavi...
POŠTO OBRAZ ???!!!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Turija wrote:
ČELNICI VOJVODINE ODRŽALI SASTANAK S IGRAČIMA


Emocije su prednjačile sinoć u FC “Vujadin Boškov” u Veterniku, a kako i ne bi kada je srušen još jedan ovosezonski san Fudbalskog kluba Vojvodina. Eliminacija iz Lav kupa usledila je već u osmini finala i to od poslednjeplasiranog tima Prve lige – Hajduka s beogradskog Liona. Bio je to povod da predsednik Vojislav Gajić i jedan od potpredsednika Mirko Dubroja održe hitan sastanak s igračima.

Grmelo je na momente iz sale, svako je rekao šta je imao, a potom je usledila i zvanična izjava Mirka Dubroje.
- Morate nas shvatiti da nam je teško, jer ovo je dno, rezultatski debakl. Imaju naši igrači najbolje uslove, plaćeni su dobro i na vreme, ali na terenu to ne vraćaju klubu za koji igraju. Pokušali smo sve, bilo je raznih kazni i nagrada kada su zaslužili, ali sada sledi drastičan rez. U četvrtak uveče održaćemo sednicu Upravnog odbora, a igračima smo poručili da se u toku dana pojedinačno izjasne: na njima je da odaberu da li će do kraja polusezone da igraju bez dinara ili će u suprotnom biti stavljeni na transfer listu. U ovoj situaciji mi već možemo da stvaramo tim za novu sezonu s osloncem na igrače iz naše omladinske škole – poručio je Dubroja.

Radojičić do pauze

Dragan Radojičić ostaje trener prvog tima do zimske pauze.
- Radojičić će voditi tim u preostalih pet kola do 11. decembra, a onda ćemo odrešiti kesu i dovesti iskusnog trenera zvučnog rejtinga – rekao je Dubroja.


Posle ovog sastanka, igrači su ostali još izvesno vreme s trenerom Draganom Radojičićem i sportskim direktorom Radisavom Rabrenovićem. Pogledali su se u oči, rekli jedni drugima šta misle, a izjavu je potom dao kapiten Aleksandar Popović.
- Ovako više ne ide. Ili ćemo se zajedno izdići iznad ove teške situacije i pokazati u prvenstvu da još vredimo ili će nastati totalni haos. Ovo što se od nas traži je nešto nesvakidašnje. Apelujem na razum, jer nam je svima podjednako teško. Svako će odlučiti svojom glavom, ali ako smo tim, a jesmo, onda je logično da učinimo isto. Ne bežimo od kazne, međutim, ovo što se od nas traži, neće dobro završiti kako god da učinimo. Biće mi ovo najteža noć – rekao je Popović.

U FK Vojvodina načinili su niz pogrešnih poteza od kraja prošle sezone, priznali to ili ne. Sled događaja od leta na ovamo na čelu s ostvarenim rezultatima potvrđuje ovakav zaključak. No, Vojvodina je i dalje druga u prvenstvu sa zavidnim brojem bodova i dobrim timom. Sezona, dakle, još može da se spašava, pa se tako treba i ponašati, od onih koji ulažu novac i odlučuju, do proizvođača na terenu – igrača. Zato bi današnji dan, posle prospavane noći, trebalo za sve da bude pametniji od vrele sinoćne veterničke večeri.

S. Savić

KAPITEN FK VOJVODINA ALEKSANDAR POPOVIĆ


Jučerašnji dan za fudbalere Vojvodine nije bio lak. Morali su dobro da razmisle pre nego što donesu konačnu odluku. Ono što je i za njih i za klub važno je to da je odluka, pala – jednoglasno.

Šta su igrači odlučili posle ultimatuma izrečenog od strane potpredsednika kluba Mirka Dubroje (da potpišu izjavu prema kojoj su spremni da do zimske pauze igraju bez dinara ili će u suprotnom završiti na transfer listi), prenosi kapiten Aleksandar Popović.

Danas Upravni odbor

Sednica Upravnog odbora FK Vojvodina koja je trebalo da se održi sinoć i na kojoj je bilo predviđeno da se “lomi preko kolena”, pomerena je za danas. Utisak je da se strasti stišavaju, na dobrobit, pre svega, Fudbalskog kluba Vojvodina. Danas odluke moraju biti odmerene, u cilju prevazilaženja trenutnog stanja, a najbolji lek za izlazak iz krize bila bi sutrašnja pobeda nad Javorom.


- Za sednicu Upravnog odbora pripremili smo naše zajedničko saopštenje čija je suština da mi igrači ne bežimo od odgovornosti posle eliminacije u Lav kupu, ali ne želimo da nas niko ponižava. Spremni smo za kaznu, koja mora da bude u skladu s klupskim pravilnikom i ugovorima koje smo potpisali. Verujemo da će razum prevladati, a mi se trudimo da budemo pametniji od situacije u kojoj smo se i kao pojedinci ali i kao ceo klub našli – rekao je Popović. S. S.
ImageImageImage
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Ako je Vojvodina "napravila" golmana od malog Kebe,danas ga je Indjija "spustila" na zemlju...

Indjija-Hajduk Bg 5:1

BRAVO DJuricicu Milane..."Osvetio" si Vojvodinu... :!:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Stara Garda wrote:Ako je Vojvodina "napravila" golmana od malog Kebe,danas ga je Indjija "spustila" na zemlju...

Indjija-Hajduk Bg 5:1

BRAVO DJuricicu Milane..."Osvetio" si Vojvodinu... :!:
Bravo majstore!!! Koliko bi im tek komada dao sa Vojvodinom?
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Kazu da je osveta jelo koje je najbolje sluziti hladno. Djumi ima svoj recept - direkt iz rerne! 8) Cestitke starom majstoru!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

B92 wrote:FSS: Oštre kazne za sudije

Sudijska komisija FSS izrekla je kazne trojici sudija koji su vodili mečeve osmine finala Lav kupa Srbije.

Darko Bogdanović, koji je sudio utakmicu Hajduk (Beograd) - Vojvodina, napravio je greške koje su uticale na konačan ishod susreta, zbog čega je dobio slabu ocenu od posmatrača suđenja Dušana Čolića. Bogdanović neće moći da sudi u naredna četiri kola prvenstva Srbije.

Bojan Stojanović je na utakmici ČSK - Crvena zvezda u 55. minuti dosudio jedanaesterac za gostujući tim primenom oštrijeg kriterijuma u odnosu na druge slične prekršaje koje tokom te utakmice nije sankcionisao. Zbog neujednačenog kriterijuma pauziraće dva kola.

Ista kazna izrečena je i Igoru Paunoviću, koji je na utakmici Smederevo - Bežanija napravio propuste u suđenju kojima je uticao na dalji tok utakmice.

Do naredne sednice Sudijske komisije biće analizirane ostale utakmice osmine finala nacionalnog kupa.
Nije samo receno na ciju stetu :?
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

budababa wrote:
B92 wrote:FSS: Oštre kazne za sudije

Sudijska komisija FSS izrekla je kazne trojici sudija koji su vodili mečeve osmine finala Lav kupa Srbije.

Darko Bogdanović, koji je sudio utakmicu Hajduk (Beograd) - Vojvodina, napravio je greške koje su uticale na konačan ishod susreta, zbog čega je dobio slabu ocenu od posmatrača suđenja Dušana Čolića. Bogdanović neće moći da sudi u naredna četiri kola prvenstva Srbije.

Bojan Stojanović je na utakmici ČSK - Crvena zvezda u 55. minuti dosudio jedanaesterac za gostujući tim primenom oštrijeg kriterijuma u odnosu na druge slične prekršaje koje tokom te utakmice nije sankcionisao. Zbog neujednačenog kriterijuma pauziraće dva kola.

Ista kazna izrečena je i Igoru Paunoviću, koji je na utakmici Smederevo - Bežanija napravio propuste u suđenju kojima je uticao na dalji tok utakmice.

Do naredne sednice Sudijske komisije biće analizirane ostale utakmice osmine finala nacionalnog kupa.
Nije samo receno na ciju stetu :?
Nije svirao penal za Hajduk na pocetku meca. Nije svirao penal za nas. I svirao nepostojeci penal za nas koji smo i promasili.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked