KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

КОШАРКАШИ ВОЈВОДИНЕ ПРОТИВ СЛОБОДЕ У КЛС: Један од најтежих испита

Како се сезона ближи крају, тако је сваки меч све значајнији, поготово за кошаркаше Војводине, који и те како имају за шта да се боре.
Новосађане после кратког периода без утакмица, поново очекује НБА ритам и окршаји на свака два-три дана, а први у низу је у Ужицу. Домаћа Слобода ће вечерас од 19.30 угостити црвено-беле у 24. колу Кошаркашке лиге Србије (КЛС). Пред лидером домаћег шампионата биће тежак задатак, с обзиром на то да је Слобода у серији од шест узастопних победа, девет на последњих 10 дуела. У првом окршају две екипе у Новом Саду, Војводина је славила са 86:71.

Стратег Новосађана Милош Исаков-Ковачевић говорио је о квалитетима наредног ривала.

Наредно гостовање је један од најтежих испита за нас до краја сезоне. Дефинитивно тим који је одлично вођен, сјајно изгледа и игра, модерно, са широком ротацијом. У најбољој су форми тренутно. Примарни фокус је зауставити њихову транзицију и у континуитету током целог меча дефанзивно бити на високом нивоу – навео је млади стратег.

Центар црвено-белих Зоран Николић у изјави није много одступао од свог тренера.

Очекује нас утакмица против екипе која је у сјајној форми и која се бори за место у Суперлиги. Слобода је млада екипа са неколико искусних играча и због тога воли да игра брзу кошарку са доста шутева, а на нама је да одиграмо у оба правца добро како не бисмо дозволили да нас победе. Чека нас тежак меч, али верујем да смо спремни на то – истакао је црногорски репрезентативац.

Војводина се налази на првом месту КЛС са скором 19-4, док је Слобода на петој позицији са 14-9.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

24.коло кошаркашке лиге Србије, полувреме
Слобода - Војводина 41:47 (17:19, 24:28)
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Види се умор,само се бојим да се то неће показати у Аба балону за 10 дана.
Ми смо од почетка године одиграли 14 утакмица у свим такмичењима.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

24.коло кошаркашке лиге Србије
Слобода Ужице - Војводина 74:81 (17:19, 24:28, 12:17, 21:17)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОША НАСТАВЉА ПОТЕРУ ЗА ТРОФЕЈЕМ Савладана и Слобода

На погон Стефана Савића, кошаркаши Војводине надиграли Слободу у 24. колу Кошаркашке лиге Србије (КЛС).
Хала "Велики парк" одувек је била веома изазовна, с обзиром на то како Ужичани чувају домаћи паркет. Пред овај сусрет, екипа у најбољој форми у КЛС имала је намеру да помрси рачуне актуелном лидеру, који је од самог старта показао да ће то теже ићи. Доминирали су Новосађани у офанзивном скоку и највише на томе изградили предност.

Упркос томе што је Слобода имала добре моменте у игри и вођство од 17:16, тројка Марка Љубичића је иницирала серију 11:2, након чега су гости стекли плус осам. Играла је Војводина веома добру одбрану у тим моментима и за четири минута у другом кварталу дозволила само два поена супарнику. Све је ишло у позитивном правцу за Новосађане, када је Василије Вучетић био прецизан са дистанце за прву двоцифрену предност, али је ривал преко Богићевићеве две тројке брзо одговорио. Пронашла је снагу екипа Милоша Исаков-Ковачевића да затим мирније заврши прво полувреме и наставак сусрета чека са плус шест.

Почетак трећег квартала обележиле су бравуре незаустављивог Џереда Канингема, који је био много бржи од сваког чувара и вратио двоцифрени плус свом саставу. Није се дала Слобода до краја. Закомпликовала је сусрет, пришла на два поседа, али је маестрални Стефан Савић одбио сваки налет супарника и на крају био најзаслужнији за победу своје екипе на тешком гостовању.

Слобода - Војводина 74:81 (17:19, 24:28, 12:17, 21:17)
УЖИЦЕ: Хала "Велики парк", гледалаца: 2.500, судије: Обркнежевић, Ћалић, Хаџић.
СЛОБОДА: Финл 4, Богићевић 17, Ћубић 10, Јовановић, Боровичанин 9, Аксентијевић, Божић 8, Вукајловић, Ђекић, Хенсон 15, Мушикић 8, Рељић 3.
ВОЈВОДИНА: Канингем 15, Бањац 8, Љубичић 3, Ракићевић 14, Заграђанин, Бумбић 5, Савић 11, Николић 9 (14ск), Савановић, Ашћерић 2, Џонсон 5, Вучетић 9.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПОСЛЕ ПОБЕДЕ КОШАРКАША ВОЈВОДИНЕ ПРОТИВ СЛОБОДЕ: За корак ближи титули

Image

Кошаркаши Војводине савладали су Слободу у Ужицу (81:74), чиме су прекинули низ ривала од шест узастопних тријумфа и уједно се учврстили на лидерској позицији домаћег шампионата.
На тај начин, приближили су се трону и даље зависе само од себе самих и, како ствари стоје, шест победа до краја првенства дели их од освајања титуле.

Бек црвено-белих Петар Ракићевић био је један од најефикаснијих и, са 14 постигнутих поена, допринео слављу свог тима.

Увек је тешко када играмо у Ужицу, пред великим бројем гледалаца, тако да смо и овог пута имали тежак задатак. Упркос свему, успели смо да контролишемо ритам утакмице, имали смо у неким тренуцима успоне и падове, али то нам није пореметило темпо игре. Надскакали смо ривала у оба правца, постигли много поена из контранапада, мало смо их успорили и мислим да смо заслужено победили – објаснио је Ракићевић.

Тренер Војводине Милош Исаков-Ковачевић био је задовољан партијом свог тима.

Важна победа остала је иза нас, остварена против веома доброг противника. Зауставили смо њихову транзицију и успоставили рано контролу скока, што је било веома важно за даљи ток сусрета и контролу ритма. Честитке играчима и хвала нашим навијачима на подршци. У четвртак играмо против Радничког код куће, било би лепо да подршка поново буде ту и да, сви заједно, направимо још један корак ка титули у КЛС-у – навео је стратег Новосађана.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Ovo kolo se Spartak i Zlatibor izvukli jedino je Vršac odradio lagano j posao kao i mi ali mi gledamo samo u naše dvorište sve smo bliži tituli. :D
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Јуниорска лига Србије, 17.коло
Слобода Ужице - Војводина 71:87 (21:21, 17:27, 14:26, 19:13)

Кадетска лига Србије, 17.коло
Војводина - Мега МИС 82:102 (19:24, 16:24, 21:27, 26:27)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Војводина у оквиру дерби кола у четвртак од 16 часова дочекаће екипу Радничког из Крагујевца.
Утакмица се игра у малој сали Спенса.
Улаз бесплатан. :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

КО­ШАР­КА­ШИ ВОЈ­ВО­ДИ­НЕ СУТРА ПРО­ТИВ РАД­НИЧ­КОГ У КЛС Утак­ми­це све ва­жни­је

Ка­ко вре­ме од­ми­че, то су ко­шар­ка­ши Вој­во­ди­не све бли­жи нај­бит­ни­јим су­сре­ти­ма, ка­кав је на­ред­ни, сутрашњи, про­тив кра­гу­је­вач­ког Рад­нич­ког у 25. ко­лу Ко­шар­ка­шке Ср­би­је с по­чет­ком од 16 ча­со­ва у Ма­лој са­ли Спен­са.
У пр­вом ме­ђу­соб­ном ду­е­лу два ти­ма Но­во­са­ђа­ни су сла­ви­ли у ха­ли "Је­зе­ро", и окр­ша­ју ко­ји не­ће има­ти мно­го слич­но­сти са пред­сто­је­ћим, јер је до­шло до ма­њих или ве­ћих про­ме­на у оба та­бо­ра.

О то­ме је го­во­рио бек Вој­во­ди­не Урош Ба­њац.

Оче­ку­је нас те­жак су­срет, има­ју дру­га­чи­ји са­став, не­ко­ли­ко но­вих игра­ча и до­шао је тре­нер Мар­ко Си­мо­но­вић и игра­ју на дру­га­чи­ји на­чин. Ме­ња­ју од­бра­не че­сто, та­ко да ће би­ти нај­бит­ни­је да од­го­во­ри­мо на то. Же­ли­мо да за­бе­ле­жи­мо по­бе­ду и не­по­ра­же­ни оде­мо на тур­нир АБА 2 ли­ге – ре­као је Ба­њац.

Тре­нер Но­во­са­ђа­на Ми­лош Иса­ков-Ко­ва­че­вић ана­ли­зи­рао је Кра­гу­јев­ча­не.

По­ку­ша­ва­мо да иде­мо меч по меч и да до­ве­де­мо се­бе у си­ту­а­ци­ју да осво­ји­мо пр­ви тро­феј у исто­ри­ји овог клу­ба. Рад­нич­ки игра са ве­ли­ким бро­јем игра­ча у ро­та­ци­ји, до­ста дру­га­чи­је, са ве­ли­ким бро­јем по­зи­ва. Због то­га је по­треб­но да ус­по­ста­ви­ло кон­тро­лу рит­ма и да има­мо ја­сан де­фан­зив­ни план, ка­ко би­смо их на­те­ра­ли да игра­ју на на­чин ко­ји ми же­ли­мо. По­звао бих на­ви­ја­че да нам пру­же нео­п­ход­ну по­др­шку и би­ло би ле­по да има­мо ве­тар у ле­ђа, што нам је зна­чи­ло у до­са­да­шњем то­ку се­зо­не, као и на го­сто­ва­њи­ма, што смо ви­де­ли и у Ужи­цу про­тив Сло­бо­де – ре­као је стра­тег Вој­во­ди­не.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

25.коло кошаркашке лиге Србије, полувреме
Војводина - Раднички 41:46 (19:16, 22:30)
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Grbavica.021* wrote: Thu Mar 14, 2024 5:55 pm 25.коло кошаркашке лиге Србије, полувреме
Војводина - Раднички 41:46 (19:16, 22:30)
Bas gusta utakmica vodimo u 4 cetvrtini 78 73
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

25.коло кошаркашке лиге Србије
Војводина - Раднички 93:83 (19:16, 22:30, 30:17, 22:20)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОША СЛОМИЛА ОТПОР ЖИЛАВОГ РАДНИЧКОГ Сам врх КЛС и даље ту

Кошаркаши Војводине надиграли су крагујевачки Раднички у 25. колу Кошаркашке лиге Србије (КЛС), након знатно боље игре у другом полувремену.
Први квартал обележиле су мање осцилације Новосађана, који су тај део игре решили у своју корист са 19:16. Одлично је утакмицу отворио Ашћерић, са две тројке, али је најзаслужнија за ту предност била превласт у скоку (10:3), коју су играчи Милоша Исаков-Ковачевића поново демонстрирали.

У другом кварталу ситуација се мења. Изузетно добар скаутинг одрадио је Раднички и било је видљиво да квалитетно читају све кретње у нападу домаћег састава, којем никако нису помогле ни изгубљене лопте. Када се на то надовезала и реализацију Крагујевчана, Војводина је заостајала пет минута пре краја првог полувремена. Посебно расположен био је Вебстер код Радничког. Управо је он иницирао тај налет, да би се све врло брзо променило. Састав Марка Симоновића удвајао је на ниском посту и из таквих ситуација примио неколико тројки, које су Новосађанима дозволиле да поново поведу.

Међутим, финиш друге деонице припао је Радничком. Није Војводина личила на себе дефанзивно, што је супарник искористио, постигао 46 поена и водио пет поена разлике пред наставак сусрета. Имали су лидери КЛС проблема у последњих неколико сусрета са екипама које одлуче да се повуку и провоцирају шут. Оног момента када су у континуитету успели да пронађу боље позиције и да у исто време дефанзивно подигну ниво игре за лаке поене, тада је и резултат почео да се мења у њихову корист. Тако је Војводина последњих 10 минута чекала са плус осам, после квартала у којем је убацила 30 поена.

Стила је екипа Исаков-Ковачевића и до двоцифреног суфицита, Раднички се вратио и запретио, да би Ашћерић и Савић преузели ствари у своје руке и преломили дуел у корист домаћих.

Војводина - Раднички 93:83 (19:16, 22:30, 30:17, 22:20)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 500, судије: Јевотивћ, Дашић, Богојевић.
ВОЈВОДИНА: Канингем 10, Бањац 12, Љубичић 6, Ракићевић 2, Заграђанин, Бумбић 2, Савић 20, Николић 8 (10ск), Савановић, Ашћерић 17, Џонсон 7, Вучетић 7.
РАДНИЧКИ: Вест 9, Вебстер 16, Кабрило 3, Крофт 14, Ђерасимовић 3, Милосављевић, Добрасиновић 9, Лабовић 2, У. Николић, Даутовић 3, П. Николић 12, Благојевић 13.
Post Reply