KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

29.коло кошаркашке лиге Србије
Војводина - Младост Земун 97:57 (17:26, 24:7, 25:9, 31:15)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

У КРАЉЕВО ПО ИСТОРИЈУ Воша протутњала поред Младости и дошла на корак од пехара у КЛС

Image

Није било једноставно на почетку, али су кошаркаши Војводине успешно пребродили и претпоследњу препреку на путу ка пехару. Надиграли су Младост у 29. колу КЛС на опроштају од Новосађана у овом такмичењу и сада им преостаје да савладају Слогу у Краљеву, како би дошли до историјског успеха. Пре тога, очекује их гостовање Сутјесци у Никшићу, у првој утакмици четвртфинала плеј-офа АБА 2 лиге.
Слабије је домаћи тим отворио овај дуел. Дозвољавао је много офанзивних скокова ривалу, који је користио те шансе за отворене шутеве за три поена и реализовао их у високим процентима. Са друге стране, били су видљиви проблеми црвено-белих у ефикасности и епилог такве ситуације био је плус 12 за Земунце, да би Џеред Канингем кошем уз фаул смањио на минус девет после прве четвртине.

Наставио је некадашњи бек Кливленд Кавалирса тамо где је стао. У другом кварталу је врло брзо везао 11 поена и довео Војводину до преокрета (31:30). Погађао је са свих позиција - са дистанце, полудистанце, из продора и са линије за слободна бацања. Показао је широк нападачки репрертоар и дао вештачко дисање својој екипи, када јој није ишло. Великом серијом од 21:3 екипа Исаков-Ковачевића закључила је прво полувреме и на велики одмор отишла са плус осам (41:33). Посебно је импозантно то што је лидер КЛС дозволио само седам поена Младости у другој деоници.

Није се домаћин ту зауставио. Поново је спречио Земунце да добаце до двоцифреног броја поена у четвртини (овај пут девет), тако да су на погон бравура капитена Марка Љубичића повели 24 разлике. У четвртој деоници Василије Вучетић био је неумољив са дистанце и додатно дотукао већ пољуљаног супарника.

Војводина - Младост 97:57 (17:26, 24:7, 25:9, 31:15)
НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 300, судије: Прпа, Петковић, Манојловић.
ВОЈВОДИНА: Канингем 20, Бањац 8, Недељков 3, Љубичић 11, Ракићевић 10, Заграђанин, Бумбић 10, Савић 4, Николић 6, Савановић 7, Џонсон 4, Вучетић 14.
МЛАДОСТ: Радоњић, Живојиновић, Тешић 2, Миленковић 9, Васић 4, Гашић 11, Матић, Радојевић, Кнежевић 16, Дај 11, Илић 4, Милошевић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ТРЕНЕР ВОЈВОДИНЕ ПРИЖЕЉКУЈЕ ДОБРЕ ВЕСТИ Очи упрте у повратак једног првотимца

Перспективни стратег говорио је после победе над Младошћу у 29. колу Кошаркашке лиге Србије.
Тренер Војводине Милош Исаков-Ковачевић у једном делу излагања осврнуо се на здравствено стање његовог тима. Новосађанин су готово комплетни, осим што им потешкоћу представља то што Лука Ашћерић због проблема са плућима и даље одсуствује.

Надамо се да ћемо сви бити здрави, уз ишчекивање да се Ашћерић врати што пре - кратко се дотакао Исаков-Ковачевић првотимца.
Ствари око једног од најбитнијих играча Војводине иду у позитивном смеру. И даље је велики знак питања када и да ли ће се вратити, али су најновије информације оптимистичније од претходних. Подсетимо, тренер Новосађана је пред утакмицу против Младости поручио да је Ашћерић кренуо са физичком активношћу.

Војводина је била убедљива против Младости са 97:57 и сад се налази само на корак од историјског пехара. За то им је потребна победа над Слогом из Краљева у последњем колу домаћег првенства.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПОСЛЕ ПОБЕДЕ ВОШЕ ПРОТИВ МЛАДОСТИ Дефанзивни приступ може да радује

Мало по мало и кошаркаши Војводине стигли су надомак историјског успеха. Новосађани су декласирали Младост са 97:57 на свом паркету у 29. колу Кошаркашке лиге Србије (КЛС) и сада им је потребна победа у последњем сусрету домаћег првенства над Слогом у Краљеву, како би освојили пехар и обезбедили прво место.
Тренер лидера српског шампионата Милош Исаков-Ковачевић анализирао је минули окршај против Земунаца.

Последња утакмица на домаћем терену у лиги и важна победа против одличне екипе. Са великим поштовањем према ривалу ушли смо у ову утакмицу, јер је у питању одличан тренер и веома занимљив састав који је показао у току прве четвртине да игра физички моћну и модерну кошарку, због чега смо имали озбиљних проблема у дефанзивном транзиту – навео је млади стратег.

И поред тога што су губили 12 разлике у првој четвртини, првотимци новосадске екипе у предстојећих 30 минута протутњали су поред супарника.

Разлика је превелика на крају, јер су нама ушли неки шутеви у четвртој четвртини са позиције пет. Оно што радује је дефанзивни приступ и честитао бих својим играчима што су, без обзира на густ распоред, успели да сведу екипу Земуна на 57 поена. Захвалио бих се публици која је дошла. На трибинама видимо једне те исте људе који су константно уз нас, без обзира на то где се игра и заиста им се овом приликом из срца захваљујем и надам да ћемо успети да их додатно обрадујемо и да донесемо бар један трофеј у витрине нашег клуба – подвукао је Исаков-Ковачевић.

Војводину већ у среду очекује нови изазов, пошто путује у Никшић, где ће у првој утакмици четвртфиналне серије АБА 2 лиге одмерити снаге са Сутјеском.
Nevernik II
Posts: 448
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Nevernik II »

U sredu sa Sutjeskom. U 18h.
Poklapa se delimično sa fudbalskim kupom.

Realno, slede najvažnije utakmice sezone. Samo pobednik ide u Aba 1.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПОЧИЊЕ ПЛЕЈ-ОФ АБА 2 ЛИГЕ Спартак и Војводина фаворити за трофеј

Image

Званичним саопштењем АБА лиге отклоњене су све дилеме – у највишем рангу од следеће сезоне играће 16 клубова. Сви абалигаши ће опстати, 15. екипа биће Дубаи, док ће само једно место бити резервисано за АБА 2-лигаша, без обзира на то да ли је у питању српски или несрпски тим. Национални кључ повећан је на шест екипа, док су у исто време у воду пала сва надања несрпских тимова, да би, у случају да буду лошије пласирани, могли и, у неким случајевима, са четвртог места у бараж за највиши ранг. Све то у великој мери је подигло улог плеј-офа АБА 2 лиге. У елиту ће само најбољи.
Таква одлука донета је највише на штету кошаркаша Спартака и Војводине, који играчким квалитетом, али и улагањима заслужују место у АБА лиги. Међутим, места ће бити само за једног, а ко ће то бити, биће познато након плеј-офа, који почиње данас четвртфиналним серијама између Хелиоса и Спартака и Подгорице и Златибора.

Хелиос ће сутра од 18 часова у Домжалама дочекати првопласирани Спартак. Актуелни вицешампион такмичења покушаће да изненади Суботичане на свом паркету и на тај начин пренесе притисак на, према табели из лигашког дела сезоне, највећег фаворита за трофеј. У другој серији данашњег програма, Подгорица се нада да би могла да искористи повреде фаворизованог Златибора и закомпликује му пут до наредне фазе.

Преостала два четвртфинална пара чине Војводина и Сутјеска, односно Широки и МЗТ. Новосађани ће у среду на мегдан супарнику у Никшић, где се очекује изузетно врела атмосфера, док ће Широки против екипе из Северне Македоније настојати да без одсутног Зака Натала, можда и понајбољег играча лиге, саплете МЗТ, који има веће шансе за пролаз даље.

Подсетимо, од ове сезоне, систем такмичења је промењен. Игра се по принципу по којем су се играле и квалификације за АБА 2 лигу – први дуел је на паркету нижерангиране екипе из лигашког дела сезоне, а други код фаворита. Даље иде састав са бољом укупном кош разликом.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

„ЗАЈЕДНИШТВО ЈЕ БИТНО ПРЕД ИСТОРИЈСКЕ МОМЕНТЕ” Овако се Војводина спрема за борбу за улазак у АБА лигу

https://www.dnevnik.rs/sport/kosarka/za ... a-borbu-za

Кошаркашки Војводине у среду од 18 часова играју прву од две четвртфиналне утакмице АБА 2 лиге против екипе Сутјеске. За старт ће гостовати у Никшићу, док их реванш чека седам дана касније у Новом Саду.

Пропозиције су такве да ће даље проћи екипа која буде збирно постигла више поена у те две утакмице. Војводина је лигашки део завршила као другопласирана, а Никшићани су били на седмом месту.

У лигашком делу сезоне, Војводина је славила јако убедљиву победу, али овога пута ће се играти пред навијачима у Никшићу, што неће бити олакшавајућа околност.

Ипак, кошаркаши Војводине показали су да се налазе у врло добром расположењу пред одлучујуће утакмице сезоне, како у АБА 2 лиги, тако и у КЛС, где у недељу у Краљеву гостују Слоги у мечу где им победа доноси титулу шампиона.

Они су се окупили на заједничкој вечери заједно са председником клуба, Жељком Ребрачом, као и читавим стручним штабом. Показали су да је атмосфера у тиму одлична, а на друштвеним мрежама оставили су и изузетно јаку поруку.

Заједништво је битно пред историјске моменте. Сви смо једно, то је наша снага - написали су на Инстаграм страници Војводине.

Подсетимо, Војводина је један од три српска тима у плеј-офу АБА 2 лиге уз Спартак из Суботице и Златибор из Чајетине.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПРЕД ГОСТОВАЊЕ У НИКШИЋУ Вошу чека врућ терен

Image

Први од три велика корака ка АБА лиги почиње од Никшића, где ће кошаркаши Војводине сутра од 18 часова одмерити снаге са Сутјеском у првом мечу четвртфиналне серије АБА 2 лиге.
Новосађани ће настојати да на захтевном гостовању дођу до предности пред дуел пред својим навијачима, који је на програму седам дана касније.

Тренер црвено-белих Милош Исаков-Ковачевић навео је да неће бити лако у Црној Гори.

Позиције на табели у уводном делу лиге се сада бришу и немају никакав значај. Очекује нас утакмица пред пуним трибинама, на врућем терену, против веома квалитетног ривала. На нама је да пробамо да држимо квалитетан ниво игре у што већем броју минута и сваки пад супарника и празан ход препознамо и адекватно казнимо у првом дуелу – истакао је млади стручњак.

Капитен Марко Љубичић није одступао од мишљења свог тренера.

Очекује нас сигурно један тежак меч, где пре свега треба да покажемо ствари које су нас красиле током целе сезоне, а то су одбрана и фокус на нас и на оно што најбоље радимо.Знамо какав је то тим и знамо каква нас атмосфера очекује у Никшићу. Лично се радујем тој утакмици и свакој наредној у оквиру АБА 2 лиге јер знамо шта доноси крајњи резултат овог такмичења – поручио је Љубичић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ЗОРАН НИКОЛИЋ ЗА "ДНЕВНИК" Војводина велики изазов

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... 10-04-2024

Image

Центар Новосађана говорио за "Дневник" о бројним темама.
Око једне ствари у домаћој кошарци расправе нема. Кошаркашка лига Србије (КЛС) попела се на другу димензију у односу на нека од претходних издања, о чему је сведочио Куп Радивоја Кораћа у фебруару, када је Чачак 94 надиграо градског ривала Борац, да би Војводина срушила Мегу и потом 35 минута била равноправан ривал Партизану у утакмици коју су одлучили детаљи.

Уследио је последњи турнир АБА 2 лиге, након којег је формирана коначна табела пред почетак плеј-офа. Спартак, Војводина и Златибор заузели су прва три места. Част екипи из Чајетине, објективно слабијој него протеклих година, која је део те приче више због шампионских издања из ранијих сезона, али Суботичани и Новосађани су носиоци тих актуелних промена набоље, како у регионалној, тако и у српској кошарци.

Све то најавили су звучни трансфери током сезоне, о којима се нашироко причало и писало. Један од оних који је утицао на такав продор, пре свега војвођанских састава на сцену Јадрана је Зоран Николић. Доскорашњи центар Игокее крајем прошле године потписао је за Војводину, да би имао велики утицај на то што је екипа Милоша Исаков-Ковачевића на корак од пехара у КЛС, као и то што је са другог места у АБА 2 лиги ушла у плеј-оф.

Да долазак у Нови Сад није био лак, потврдио је на почетку разговора за "Дневник". Импозантна полусезона у Игокеи, чак и победа над Партизаном и “Београдској арени” и онда велики рез. На тај начин, стекли су се услови да Николић промени средину и обуче црвено-бели дрес. За неке неочекивано.

Када смо изгубили од Тофаша, више нисмо имали шансу да прођемо даље, да би се после неуспеха од Цибоне, када је АБА лига у питању, осетило да ће бити промена у саставу. Осећала се тензија у ваздуху. Целе сезоне се у Игокеи причало само о ФИБА Лиги шампиона, како је битно да се прође групна фаза, која би тако и наредне сезоне била обезбеђена. Први пут ми се тада у каријери десило да сам добио информацију да неко не рачуна на мене и да ме не жели у екипи. Сам тај моменат био ми је чудан - описао

,,Било ми је потребно време да се саберем"
Читаву ситуацију помно је пратила Војводина, која је настојала да одговори на суперпојачања Спартака, тренутно највећег ривала.

Требало ми је дан-два да "сварим" све. Већ сутрадан добио сам позив Жељка Ребраче, поручио ми је да су заинтересовани за мене и да ме је тренер Исаков-Ковачевић већ раније имао у плану. Било ми је драго, али сам због специфичне ситуације замолио да размислим који дан, како бих имао времена да дођем себи. Био сам задовољан сезоном у Игокеи. Могао сам можда и боље поентерски, али нисам хтео да форсирам у том делу сезоне, већ да будем добар у оба правца, како једна страна не би трпела.

Упркос свему, даље се морало. Николић је преломио и последњег дана календарске 2023. године озваничен је као велико појачање новосадског тима.

Имао сам и неколико позива из Француске, али нисам био спреман да идем тамо. Другачији је систем игре, много се више шутира и то нерезонски, како ја то видим. Војводина ми се чинила као опција која ми одговара, јер имају виши циљ – да уђу у АБА лигу. Тренер Исаков-Ковачевић објаснио ми је шта очекује од мене, како ме види и то ми се свидело. Све то било ми је примамљиво.

Утицај Гордића на одлуку и стил игре у КЛС
И поред наведених фактора, одлучило је то што му је дугогодишњи саиграч поближе објаснио о чему се ради. Делили су исту судбину. Како у Лакташима, тако и представљајући суперквалитетне аквизиције. Један у Војводини, други у Спартаку.

Консултовао сам се са Немањом Гордићем, зато што је имао прилику да ради са Милошем неколико лета. Његово мишљење јако ценим и он ми је објаснио колико је предан. Неколико момака сам знао и раније, са некима сам био у репрезентацији, млађим категоријама и разним камповима. У свакој утакмици се иде на победу, покушавамо да освојимо нешто. Због тога, Војводина је била велики изазов.

После четири месеца у дресу новосадског клуба, детаљније је описао стил игре у КЛС, која је препознатљива по нешто ужој одбрани или специфичним типовима одбране. Поготово када је реч о екипи која у том моменту има велики дефицит. Николић је свестан на који начин то утиче на развој лиге у целини, али и на младе играче и тренере.

Нисам имао формирано мишљење о КЛС, која је генерално добра и боља од, рецимо, црногорске. Штета је што не играју Партизан, Црвена звезда и остале абалигашке екипе. Био би то онда још виши ниво. Оно што је приметно, то је да постоје моменти када одређени тимови почињу да играју кошарку ван система. Када им ствари не полазе за руком и када губе великом разликом, прелази се у начин одбране, у којем се не поштују играчи.

,,Уживам откако сам дошао"
Дао је и еклатантан пример несистемске игре, која је један од разлога што Војводина у неким сусретима има велики број шутева за три поена.

Ако неко није добар шутер, одмичу се испод блока, пуштају се шутеви и то је за мој укус ружан начин, али разумем. Циљ оправдава средство. Ако ћеш на тај начин да победиш, то нико не може да ти одузме. Није једноставно играти у КЛС, има добрих физикалаца, врхунских шутера. Неки које знам од раније су напредовали, постали поливалентни. Међутим, због развоја лиге и младих играча би било боље да се игра са више системске кошарке, јер оно што их чека на високом нивоу је то, само много интензивније и прецизније.

Због доминације у односу на друге играче на својој позицији, Николић се готово на свакој утакмици суочава са удвајањем на ниском посту, одакле је доказао да поседује квалитетан преглед игре. Неретко сусрете завршава као најбољи асистент екипе.

Многи који ме знају признаће да некада додајем превише. То њих цитирам. Ако на терену видим неког ко је отворен, то је логично решење, чак и ако сам могао да поентирам. Трудим се да максимално читам игру. Ако се деси да ме пусте да играм, онда нападам ‘један на један’, а ако ме удвајају, додајем. Не представља ми проблем, уживам откако сам дошао овде, радује ме кад могу да разиграм саиграче и кад они мене разиграју. Екипа смо са великим бројем асистенција у обе лиге. Најбитније ми је да побеђујемо, да будемо што успешнији.

,,Против партизана – понос, Мега најбољи показатељ квалитета”
Поред низа одличних резултата у домаћем и регионалном првенству, о Војводини је почело гласније да се прича после полуфинала Купа Радивоја Кораћа, победе над Мегом и пораза од партизана.
Није лако победити партизан. Поносан сам на саиграче и целукопан тим како смо успели да одиграмо. Било би идеално да смо били у финалу, али нисмо били разочарани. Нисмо се предали, детаљи су одлучили. Мега је најбољи показатељ квалитета. Добар део утакмице водили смо великом разликом, да би на крају они смањили. Пре тога, на гостовању Златибору такође је била феноменална припрема. План игре изведен је до перфекције. Водити против тако сјајне екипе 20 разлике на полувремену, доказ је да стручни штаб ради одличан посао.

Наставио је Николић у истом тону.

Велики кредит треба да оде њима, као и кондиционим тренерима и физиотерапеутима. Имам понекад прилику да их видим колико седе за лаптоповима, када путујемо по неколико сати аутобусом. Заврши се једна утакмица, већ се режу клипови и припрема следећи ривал. Олакшава нам посао када имамо толико информација. На нама је само да послушамо и верујемо у систем. У свим утакмицама у којима смо то радили како је речено, била је или победа, или у случају партизана, пораз. Неколико момената, када смо попустили са концентрацијом одлучило је победника. Таква партија знак је да смо на правом путу.

О ривалитету са Спартаком и изазову у АБА 2 лиги
Такве партије у Нишу допринеле су томе да Војводина изгледа самоуверено и да спремно чека најзахтевније изазове. Највећа препрека ка успесима на крају сезоне биће Спартак (уколико оправдају улоге фаворита), са којим Новосађани гаје посебан однос. Ситуација је специфична и за црногорског репрезентативца, јер се са друге стране налази добро познато лице. Симболично, дерби у Суботици, у којем је Спартак био бољи, била је прва званична утакмица и за Николића и за Гордића. Касније ће се центар Војводине реванширати убедљивом победом на АБА 2 турниру у Новом Саду.

Такав ривалитет је добар, јер тензија и набој те врсте привлаче играче. Са Гордићем сам више пута причао на ту тему. У неколико дана разлике смо потписали. И они имају сјајну екипу, добро су се појачали. Желим тај изазов и волим да играм против најбољих. Хоћу да их победим. Такав је и став целог клуба. За српску кошарку је добро што постоје још две јаке екипе. Обе су реално можда могле и да буду у АБА лиги. Ако би се све то развило, онда би људи имали и још нешто да погледају. Ни један ни други град нису много удаљени од Београда.

Сада је пред Николићем специјална утакмица са Војводином, са којом ће покушати да се домогне трофеја у АБА 2 лиги и промоције у виши ранг. Прва препрека биће Сутјеска у родном му Никшићу. Сусрет уводног од два дуела четвртфиналне серије на програму је вечерас од 18 часова.

Овај систем погодује слабије рангираним екипама. Увек може да се деси да имају добар дан и да победе, чиме пребацују притисак на фаворита, коме би више одговарало да се игра на две победе. То нама, међутим, не прави никакву разлику. Идемо на победу, одмах у Никшићу. Сутјеска је јако добра екипа, знам момке од раније, било из клубова, репрезентације или из града. Биће то добар двомеч. Обе екипе су квалитетне. Сутјеска има проблема са повредама, а нама фали Лука Ашћерић. Фаворити смо, треба то да докажемо. Битно је да победимо у Никшићу, да би утакмица у Новом Саду била растерећенија, да не бисмо били под додатном тензијом да јуримо резултат - закључио је Зоран Николић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Кадетска лига Србије, 21.коло
Младост Чачак - Војводина 91:74 (36:18, 13:17, 26:13, 16:26)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

АБА 2 лига, прва утакмица плеј офа, полувреме
Сутјеска - Војводина 39:47 (21:22, 18:25)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1917
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Војводина води резултатом 74:61 и до краја је остало још осам минута.
User avatar
rykerfcv
Posts: 748
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Колико је битан играч Канингем.
24 поена
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Post Reply