Da li je Beki glasao ispravno za smenu selektora?

Da li je Beki glasao ispravno za smenu selektora?

Da
6
32%
Ne
13
68%
 
Total votes: 19

Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Da li je Beki glasao ispravno za smenu selektora?

Post by Brane »

Dugo sam se razmisljao da li da pokrenem raspravu o ovoj temi, smeni selektora drzavnog tima. Pre svega zbog toga sto ovo bas i nije mesto za rasprave o tome. Medjutim, posto je nas trener aktivno ucestvovao u celoj prici mislim da se o ovome i moze prodiskutovati.
Moje misljenje je da Djukic nije zasluzio ovakav kraj. Pre svega, igra reprezentacije, a gledao sam igre protiv Rusa, Iraca, Nemaca i sve tri na olimpijadi, mi se cini najboljom u zadnjih 10ak godina. Osim toga, Djukic je sa mladom reprezentacijom postigao neki rezultat i prirodno je da on bude taj koji ce ih uvesti u A tim. Na kraju svega, on nije ni odigrao zvanicnu utakmicu sa A timom. Da skratim, svima je jasno da je smenjen zbog kacenja sa onim vecno zasluznim fudbalskim radnikom Karadjicem a ne zbog losih rezultata.
E sad, dosli smo i do tog glasanja u strucnom savetu. Ivanovic iz OFKe je jedini glasao protiv i napustio savet.
Mene je Bekijevo glasanje zapanjilo i razocaralo.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Da li je Beki glasao ispravno za smenu selektora?

Post by Stoik »

Brane wrote:Mene je Bekijevo glasanje zapanjilo i razocaralo.
Verovatno zbog toga sto nisi uzimao za ozbiljno sve one price na forumu vezane za njega.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Strasno, covek nije dobio priliku da nas vodi na nijednoj zvanicnoj. Odveo mladu reprezentaciju u finale. Setimo se Svedske i petarde. U potpunosti se slazem da bolju igru nismo imali u zadnji 10 godina. Sa kombinovanim sastavom, Nemce smo u Nemackoj glat mogli pobediti (vicesampioni Evrope), igrali sa Rusima egal (polufinalisti Evra), sa Ircima u Dablinu 1:1 iako smo primili gol u zaustavnom. Neuspeh na OI? Ma daj u grupi sa Arg, Obalom i Australijom, Bzoe moj, realno nemamo sta da trazimo, ali opet nismo bili losi. Australiju je, izvinite na izrazu jako ukenjalo da nam daju onakav gol, i da smo njih pobedili mislim da bih opusteno prosli dalje. Jedini je selektor koji je imao svoj jasan stav, nije dozvoljavao da mu se mesaju u rad. Hrabar je do jaja, nije potrcko kao svi nasi selektori. Doveli su nekog Antica koji je da ne zaboravimo imao uspeha, pored sto je pre 10 godina osvojio duplu sa Atletikom, uspeo je sa Barcelonom da se bori za opstanak, a Oviedo je poslao u Secundu! Antic vec duze vreme nije nikog vodio i pitam se zasto, vidim da se svi otimaju za njega:-) Opet cemo se u prijateljskim odmeravati sa nekim San Marinom, Iranom, Linhestajnom, Maltom i loziti se kao jaki smo, a kad dodjemo na primer na Austriju dobicemo ponovo veliko razocerenje, i novu smenu selektora. Mislim da mi navijaci moramo nesto uraditi, jer lopine u "sistemu" vec 30 godina kradu i jebu nas a niko nista ne mrda...

Puno srece Djukicu u daljem radu!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Интересантна тема. Очигледно је да су људи који су сва врата отворили за реално неискусног тренера(први посао тренер паризана?) решили да га одбаце. Што би рекла стара народна-Како је дошао тако је и отишао!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Djuka je jedan obican glupan.

Ali cak i takav, za ove iz "strucnog o(d)bora" (citaj: bata-Djorino preduzece) Djuka je Albert Ajnstajn.
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

podbara wrote:Интересантна тема. Очигледно је да су људи који су сва врата отворили за реално неискусног тренера(први посао тренер паризана?) решили да га одбаце. Што би рекла стара народна-Како је дошао тако је и отишао!
Tacno tako.
Inace, meni je bila muka gledajuci takav kukavicki i bezidejni fudbal kakav je on forsirao. Ali, njegova smena i postavljanje Antica za selektora nece nista promeniti u nasem fudbalu, sve dok su drugovi rukovodioci (sada pojacani i onim julovcem Bingulcem :roll: ) u FSS-u...

A sad, neko ce morati Djukicu da isplati svih 480 hiljada evra. Skromno...
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Ono sto mi prvo bode oci kada vidm naslov teme je vrhunsko licemerije pre svega Bekija a onda i svih ostalih legendarnih umova Srpskog fudbala!Bekvalac je samo par dana pred Djukicevu smenu u jednim dnevnim novinama imao potpuno drugacije misljenje cak sasvim korektno,objektivno...bio je na Djukicevoj strani,kritikovao savez sto nije cvrsto stao iza svog selektora i kako po njemu Djuka nije ni trebao da ide na OI pod tim okolnostima,a onda za dva dana glasa protiv tog istog Djukica bez ikakvog stida!
Sve u svemu po meni vrhunsko licemerije,treneri(izuzev "zlatnog"pera Srpskog novinarsta Simica)smenjuju svog kolegu a da taj nije odigrao nijednu zvanicnu utakmicu sa A timom?!?!Po tom kriterijumu i taj isti Bekvalac bi vec odavno bio smenjen posle sjajnih rezultata na pripremama u SLoveniji kao i "odlicnih"partija protiv Veternika,Proletera... i ostalih giganata Naseg fudbala!?
Ono sto je kljucno bilo u ovom trenutku,bar po meni je ta naprasna zelja Antica da postane seletkor,e sad sta se toliko promenilo na bolje,pa je on promenio svoje misljenje ili je jednostavno presusila slamarica posle tolike pauze nemam pojma!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Radoye wrote:Djuka je jedan obican glupan.

Ali cak i takav, za ove iz "strucnog o(d)bora" (citaj: bata-Djorino preduzece) Djuka je Albert Ajnstajn.
mnogo bezobrazan komentar,najblaze receno!

treba da te bude sram
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Djuka = Djumi!!!

Ja sam to tako doziveo!!!
Dve slicne sudbine,s tim sto je posle Djumija dosao covek koji je uradio nesto,a posle Djuke nece sigurno.Za mene Antara nikada,ama bas nijednog momenta nije bio neki spektakularan trener,da bi se toliko dicili sa njim.Ali,ok,to je samo moje misljenje,uostalom,pred nama je :wink:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

max wrote:
Radoye wrote:Djuka je jedan obican glupan.

Ali cak i takav, za ove iz "strucnog o(d)bora" (citaj: bata-Djorino preduzece) Djuka je Albert Ajnstajn.
mnogo bezobrazan komentar,najblaze receno!

treba da te bude sram
Izvini ali meni Djuka stvarno ne uliva utisak coveka narocito visoke inteligencije. Sud donosim na osnovu njegovog dosadasnjeg trenerskog ucinka (ne samo kao selektora negi i u klubu) gde forsira jednu predvidljivu i totalno bezidejnu igru, kao i po njegovom medijskom nastupu i nacinu na koji govori u njima ("znaci... znaci... znaci..."). Djukin uspeh u omladinskim selekcijama je po meni iskljucivu dosao zaslugom izuzetnih fizickih predispozicija nasih mladih fudbalera (koji imaju mnogo vise iskustva u takmicarskim utakmicama nego vecina njihovih vrsnjaka, jer se kod nas prodaju igraci tim tempom da prakticno samo deca i igraju), sve utakmice su igrane i dobijane cisto na snagu, bez neke finese i taktike. O nasoj ligi i kako se u njoj osvajaju trofeji nema potrebe vise pricati, sve se zna. Bilo je iluzorno ocekivati da bi Djuka mogao da ponovi uspehe i sa reprezentacijom - ako je on iskreno verovao da to moze da postigne to je dokaz vise da jednostavno nema kapaciteta za taj posao.

A cak i takav kakav je, Djuka je super genije za sve Djore, Kosane i ostale nesmenjive unistitelje srpskog fudbala koji sese u tom odboru i unistavaju sve sto se moze unistiti. Od njih glupljih i gorih na ovom svetu nema i prava je ironija da takvi likovi imaju moc da odlucuju o sudbini selektora. Trebalo bi da je taj odbor sastavljen od najboljih i najsposobnijih, kod nas su u njemu najkorumpiraniji i najnesposobniji. Ja licno njima ne bih dao ni nacrtanu ovcu da cuvaju a ne da odlucuju o reprezentaciji.

Sa jedne strane, Djuka nije ni trebalo da bude postavljan za selektora jer po meni on nema kapacitet za to, ali sa druge prava je ironija kakvi karakteri ga sada smenjuju i donose fol strucne ocene o njegovom radu i to bez ijedne odigrane zvanicne utakmice.

I zato, dok se ta jagnjeca brigada ne razjuri u FSS nas fudbal ce samo da nastavi da propada, trofeje ce smeti da osvajaju samo dva kluba, reprezentacija se nece kvalifikovati na takmicenja i sve manje i manje gledalaca ce dolaziti na stadione.

(Inace, glasao sam da nisu trebali da ga smenjuju. Ne zato sto mislim da je Djuka dobar za taj posao - a ne mislim da jeste - vec zato sto ti takvi ljudi koji sede u tom "strucnom o(d)boru" ne bi smeli da imaju pravo da smenjuju bilo koga dok prvo ne smene SAMI SEBE.)

Ako ti max licno imas drugacije misljenje ja postujem tvoje pravo na njega, zato molim da ti postujes moje.
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Voja wrote:Djuka = Djumi!!!

Ja sam to tako doziveo!!!
Dve slicne sudbine,s tim sto je posle Djumija dosao covek koji je uradio nesto,a posle Djuke nece sigurno.Za mene Antara nikada,ama bas nijednog momenta nije bio neki spektakularan trener,da bi se toliko dicili sa njim.Ali,ok,to je samo moje misljenje,uostalom,pred nama je :wink:
Pazi,mozda za tebe Antic nikada nije bio spektakularan trener ali da se ne lazemo on je sigurno jedini Srpski trener u poslednjih dvadeset a mozda i vise godina sa imenom,ugledom i reputacijom nekog ko je radio u takvim klubovima kao sto su Real,Barselona i Atletiko Madrid?!
Mi ljudi imamo cetiri trenera sa svetskim ugledom,Bajevica,Stepanovica,Milutinovica i Antica i to je to,svaka cast ostalima ali to su cinjenice,nasa realnost!?
Druga je stvar sto se Antic sve ove godine ponasao nesto slicno Maljkovicu,pametovao sa distance i vec poceo da ide na zivce svim zivim ljudima u Srbiji,pokusavajuci da se ne ukalja u ovom nasem nesretnom fudbalu!Ja ne razumem kad neko napise "on za mene nije nikad bio spektakularan trener.."a ko je po tebi nas spektakularan trener?!Bas bih voleo da znam?!
Rodoye slazem se sa tobom u potpunosti ali ti kazes da treba da dodju novi sposobniji treneri u taj strucni odbor,ali se postavlja pitanje koji su to likovi,koje mi bre ljudi imamo kvalitetne strucnjake u fudbalu?Ko su ti?!
Do pre nekoliko meseci u tom strucnom odboru su bili Kosan,Sani,Ziva,Petko,Ljupko,dok su danas Cabra,Simic,Beki,Karasi...a sutra ko zna ko?!Evo ja predvidjam Boska Djurovskog,Sprskog Murinja,Jokana,Jesica...!?To je sve nasa realnost,zato smo i tu gde jesmo,imamo nekoliko kvalitetnih trenera i to je to,ne treba se zavaravati!
Pa nasi menadzeri mogu da smute pola Evrope da im prodaju najveci krs od igraca,ali osim par trenera,Grofa u Rusiju,Muslina koji se seta od Belgije do Rusije,ne mogu da uvale nikog vise!
Niko nije lud, a ni slep kraj ociju da nekom frankestajnu koji je polozio kod cuvenog Bata Djore Na Najdekadentijom,kukavickom...formacijom 4-2-3-1 prepusti svoj klub!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

vladans wrote: Rodoye slazem se sa tobom u potpunosti ali ti kazes da treba da dodju novi sposobniji treneri u taj strucni odbor,ali se postavlja pitanje koji su to likovi,koje mi bre ljudi imamo kvalitetne strucnjake u fudbalu?Ko su ti?!
Ne mora da budu neki superstrucnjaci, za pocetak neka budu neki manje korumpirani, to ce vec biti korak u pravom smeru.

I da ti koji tu budu bili u tom odboru predstavljaju sami sebe a ne da glume da o necemu odlucuju a ustvari glasaju onako kako im neko sa strane naredjuje. Jer potpuno je svejedno ko sedi u tom odboru ako se zna da za njih sve odluke donosi bata-Djora i interesna grupa oko njega.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

vladans wrote:Djuka = Djumi!!!

Ja ne razumem kad neko napise "on za mene nije nikad bio spektakularan trener.."a ko je po tebi nas spektakularan trener?!Bas bih voleo da znam?!
Nemam nameru da se nesto posebno raspravljam oko necega na sta ne mozemo uticati,ali... ja ti i dalje tvrdim,da u nasoj zemlji nema dobrih trenera,a ti me demantuj.Tvrdim da ni Bajevic,ni Stepanovic,ni Antic nisu ni evropski prosek,a da ne idem dalje.A ustvari,da nam je sve tako ruzicasto,kao sto ti zelis predstaviti,ne bi nam fudbal bio u qrcu.Ajd ti meni reci,po cemu je tebi prepoznatljiv stil Radomira Antica,Dusana Bajevica,Dragoslava Stepanovica???
Nemaju ono osnovno sto se u sportu trazi,a to je kontinuitet.To sto je antara vodio velike klubove,pa i Perica Ognjenovic je bio clan velikih klubova.A sad,uporedi ta imena sa recimo kontinuitetom jednog Darka Kovacevica,pa ce ti sve biti jasno.
Pa prvi bih ja voleo da imamo trenera po kome ce se nasa zemlja poznavati (eto,Milutinovic je cuven svuda po svetu,po svom nacinu rada,po psiholoskoj pripremi,po jedinstvenim metodama komunikacije,a sta krasi Antaru,Stepanovica???Milinko Pantic,pevanje u mikrofon!!?).

Uostalom,vec sam ti rekao,vreme ce pokazati!!!Mene licno antarin mentalitet podseca na Bata Djorin,pa me ne bi cudilo da zarati sa pola igraca!!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ajd i ja da kažem koju. Tema je aktuelna i zanimljiva, pa otud i različita mišljenja.
Ne mislim da je Đukić vanserijski trener. Ne može ni biti u tim godinama, i sa tako kratkim trenerskim stažom.Međutim, Djukić jeste bio, za naše okvire, jedan od ponajboljih igrača iz bliže prošlosti.Verovatno bi mogao postati i takav trener, ali da je imao stvarnu podršku.Tu je Voja delom u pravu, kada izjednačava sudbinu Djukića u Reprezentaciji i Djumija u Vojvodini.Obojicu su promovisali u trenere, kada niko drugi nije hteo vruć krompir u ruke, a samo su čekali prvu priliku da ih smene.
Mislim, da je Đukić, pre svega pošten čovek, i da je želeo nešto da promeni (u našem okoštalom sistemu).To, što nije trener govornik, ne znači da nije pametan čovek (a, mislim da je na svim konferencijama bio i previše uzbuđen, pošto su ga svugde čekali napadi, a emotivno nije izdržao taj pritisak).U svemu saopštenom, malo šta mu se može zameriti, osim nedostatka samokritičnosti.Trebalo je i to biti na dnevnom redu, međutim, sagoreo je u odbrani.
Šta reći za Bekija?Ja ne mogu, baš puno da mu zamerim.Mislim da se, u ovom momentu, postavio pragmatično, da ne bi navukao gnev fudbalske vlasti i na Vojvodinu. I, naravno, na sebe.
Đukić je, svojim ispadanjem iz igre, izvalio jednu ciglu iz sagrađene tvrđave (sistema).Beki je mogao i drugu, ali to ne bi značilo ništa.Brzo bi se, i ta malo šira rupa zakrpila.Đukina je, preko noći, zatvorena sa Radomirom Antićem.Trenerom poznatog evropskog imena, ali na zalasku svoje karijere.Trenerom za kojeg se više ne interesuju viđeniji klubovi (nešto slično poput Zemana u zvezdi).Zato mislim da je Beki postupio korisno za Vošu (priča o moralu davno je kod nas izgubljena i još uvek nismo spremni za Istinu).
Djumi je preuzeo Omladinsku reprezentaciju, pobedili smo zvezdu, još smo u Evropi, mediji su malo počeli da se odmrzavaju prema Voši, pa čak i javnost, što bi rekao Balašević:,,..dobro sam stajao tih sezona..." . Ne bi nam baš prijalo, za nejaka pleća i noge, potpuno isterivanje na čistinu.Na žalost :cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

vladans wrote:
Pazi,mozda za tebe Antic nikada nije bio spektakularan trener ali da se ne lazemo on je sigurno jedini Srpski trener u poslednjih dvadeset a mozda i vise godina sa imenom,ugledom i reputacijom nekog ko je radio u takvim klubovima kao sto su Real,Barselona i Atletiko Madrid?!
Mi ljudi imamo cetiri trenera sa svetskim ugledom,Bajevica,Stepanovica,Milutinovica i Antica i to je to,svaka cast ostalima ali to su cinjenice,nasa realnost!?
Druga je stvar sto se Antic sve ove godine ponasao nesto slicno Maljkovicu,pametovao sa distance i vec poceo da ide na zivce svim zivim ljudima u Srbiji,pokusavajuci da se ne ukalja u ovom nasem nesretnom fudbalu!Ja ne razumem kad neko napise "on za mene nije nikad bio spektakularan trener.."a ko je po tebi nas spektakularan trener?!Bas bih voleo da znam?!
Rodoye slazem se sa tobom u potpunosti ali ti kazes da treba da dodju novi sposobniji treneri u taj strucni odbor,ali se postavlja pitanje koji su to likovi,koje mi bre ljudi imamo kvalitetne strucnjake u fudbalu?Ko su ti?!
Do pre nekoliko meseci u tom strucnom odboru su bili Kosan,Sani,Ziva,Petko,Ljupko,dok su danas Cabra,Simic,Beki,Karasi...a sutra ko zna ko?!Evo ja predvidjam Boska Djurovskog,Sprskog Murinja,Jokana,Jesica...!?To je sve nasa realnost,zato smo i tu gde jesmo,imamo nekoliko kvalitetnih trenera i to je to,ne treba se zavaravati!
Pa nasi menadzeri mogu da smute pola Evrope da im prodaju najveci krs od igraca,ali osim par trenera,Grofa u Rusiju,Muslina koji se seta od Belgije do Rusije,ne mogu da uvale nikog vise!
Niko nije lud, a ni slep kraj ociju da nekom frankestajnu koji je polozio kod cuvenog Bata Djore Na Najdekadentijom,kukavickom...formacijom 4-2-3-1 prepusti svoj klub!
Morao sam da citiram samog sebe jer ili nisi citao moj post ili ga nisi dobro razumeo!?Gde sam ja to napisao da nam je u fudbalu ruzicasta situacija,pa covece ceo moj post govori kako nam je fudbal i struka u kako ti kazes qrcu!?Pola posta sa bukvalno omalovazavanjem govorim o nasim trenerima,postavaljauci pitanje ko su uopste ti nasi kvalitetni strucnajci a ti trazis da te demantujem u tvom stavu kako kod nas nema dobrih trenera?!Nista mi nije jasno?!Tvrdis kako Bajevic,Stepanovic i Antic nisu ni evropski prosek,tvoje pravo,ali prica o kontinuitetu u vezi njih ne pije vodu iz prostog razloga jer ako neko ima kontinuitet u grckom fudbalu to je Bajevic,covek je prosto ziva legenda Olimpijakosa i Aeka!To sto smo mi njega potrosili kao i Djukica i mnoge druge je samo primer kako se u Srbiji jednostavno ne prasta uspeh,pa mi smo od jednog Zeljka Obradovica napravili neznalicu!??!Sto se tice Stepanovica i tu gresis,covek je takodje izuzetno cenjen u Nemackoj,imao je itekako kontinuitet u Bajeru iz Leverkuzena i ono sto kod njega posebno cenim je to sto se vratio u Srbiju i trenira jedan mali Cukaricki a nije morao,mogao je da sedi Nemackoj i do bude dezurni kriticar svih dogadjaja i zato mu skidam kapu!Antica poredis sa Pericom?!Na to stvarno nemam komentar, coveka koji sa skromnim Atletikom sa tim po tebi smesnim Panticem(po meni ne),cehom Bejblom i jos par solidnih igraca osvoji duplu krunu pored velikih Reala I Barse?!Treba mu se pokloniti a mi ga omalovazavamo?!Kao nema kontinuitet,neki prepoznatljiv kvalitet...?!I na kraju se jos podsmevas Milinku Panticu kako je cuven po pevanju u mikrofon?!Taj isti Milinko Pantic je prosao sito i reseto poput mnogih fudbalera koji nisu slavu laznih pobednika stekli noseci dresove zvezde i partizana devedesetih vec je postenim odnosom zasluzio to sto mu se desilo i nije kako ti kazes ostao poznar po pevanju vec po odlicnom izvodjenju prekida!Jos jedan dokaz kako Srbi teko prastaju uspeh!
Locked