Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
CRD FCV
Posts: 1673
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

slanobarac wrote: Sat May 04, 2024 5:35 pm
CRD FCV wrote: Sat May 04, 2024 3:45 pm Такође се може приметити да се нити власт нити опозиција хвата теме око стадиона а локални избори на мање од месец дана.
Stadion je ubedljivo najmanji problem u NS.
To nije dobra tema za dobijanje glasova jer je ogromna većina građana protiv izgradnje istog. Osvajanjem kupa bi se stvari okrenule naglavačke jer bi bio pritisak na grad da se nešto uradi po tom pitanju.
Написао сам био да вероватно има већих проблема у граду па сам обрисао јер то прелази у оквире политике. Додао бих на то и да се на локалу нико не хвата ни тих других проблема.

Мишљења сам да и тај куп не би донео неки помак, избори ће проћи и неће бити потребе да се скупе гласови на томе. Можда дибојемо неки нови рендер.
User avatar
slanobarac
Posts: 3569
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

CRD FCV wrote: Sat May 04, 2024 8:12 pm
slanobarac wrote: Sat May 04, 2024 5:35 pm
CRD FCV wrote: Sat May 04, 2024 3:45 pm Такође се може приметити да се нити власт нити опозиција хвата теме око стадиона а локални избори на мање од месец дана.
Stadion je ubedljivo najmanji problem u NS.
To nije dobra tema za dobijanje glasova jer je ogromna većina građana protiv izgradnje istog. Osvajanjem kupa bi se stvari okrenule naglavačke jer bi bio pritisak na grad da se nešto uradi po tom pitanju.
Написао сам био да вероватно има већих проблема у граду па сам обрисао јер то прелази у оквире политике. Додао бих на то и да се на локалу нико не хвата ни тих других проблема.

Мишљења сам да и тај куп не би донео неки помак, избори ће проћи и неће бити потребе да се скупе гласови на томе. Можда дибојемо неки нови рендер.
Nisam mislio da bi osvajanje kupa donelo nekom politički poen već da bi bilo sramota da izborimo po prvi put grupu i onda moramo u Loznicu, BG ili BT. Stvorio bi se pritisak da tako ubuduće neće ići.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
CRD FCV
Posts: 1673
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

slanobarac wrote: Sat May 04, 2024 8:33 pm Nisam mislio da bi osvajanje kupa donelo nekom politički poen već da bi bilo sramota da izborimo po prvi put grupu i onda moramo u Loznicu, BG ili BT. Stvorio bi se pritisak da tako ubuduće neće ići.
Свакако је то тачно и разумем. Оно на шта ја циљам јесте да тај притисак иде само кад су избори јер једино тада могу бити кажњени они који ове одлуке доносе.
А за срамоту, нас је њих срамота одавно, али њих није срамота ничега и не познају тај термин.
Ишли смо ономад у Бг да играмо против Аустрије, сада стварају нову нормалност да нижелигаши добијају стадионе, ОФК иде у Зајечар, Детелинара добије реконструкцију стадиона, Индекс добио реконструкцију терена и стазе, само за нас нема ништа. Када будемо играли по местима које си навео они ће рећи "Шта вам фали, Чука је играла ван Бга, ОФК ће бити ван Бга, немој да вас чујем".

Ако се по јутру дан познаје, нико не спомиње стадион у предизборној трци, можда нам набуџе онај Скај Бокс и тиме поруче да смо намирени за наредну деценију. Сијалице смо добили у вцу, то ће бити највећи домет за "Карађорђе" од рефлектора па за још деценију од данас.
Wild Srem
Posts: 129
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Wild Srem »

Kad se setim euforije za novi semafor i reflektore tamo negde 2011. mislim da smo prvu utakmicu igrali pod reflektorima protiv Radnickog Kg, i onda shvatim da 13 godina posle nije NISTA uradjeno na stadionu, ali bas nista, jug ne racunam jer bolje da nije nista dirano, trenutno je najgora tribina u celoj Evropi ubedjen sam.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3870
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Wild Srem wrote: Tue May 07, 2024 12:24 pm Kad se setim euforije za novi semafor i reflektore tamo negde 2011. mislim da smo prvu utakmicu igrali pod reflektorima protiv Radnickog Kg, i onda shvatim da 13 godina posle nije NISTA uradjeno na stadionu, ali bas nista, jug ne racunam jer bolje da nije nista dirano, trenutno je najgora tribina u celoj Evropi ubedjen sam.
Gostujuća tribina na Riječkoj Rujevici, tačnije zatvorski kavez je ipak gora. Ne građevinskom izvedbom, ali tu je gledati meč muka. A ni ono sranje u Banja Luci od gostujuće nije mnogo bolje. Svakako smo u top 3.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9813
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Red Marquis wrote: Tue May 07, 2024 2:18 pm Gostujuća tribina na Riječkoj Rujevici, tačnije zatvorski kavez je ipak gora. Ne građevinskom izvedbom, ali tu je gledati meč muka.
Slucajno sam naleteo na zadnjih 10 minuta meca Rijeka Dinamo, prvi put vidim taj stadion, pa ono je zaista sromatno i ponizavajuce... Ne znam zasto, al odmah me asociralo na film Planeta majmuna
Image
User avatar
Turija
Posts: 10753
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Stalno se pozivamo na to:
ako iz grada od 400.000 stanovnika ne mozemo da popunimo tribine sa par hiljada ljudi, onda nam ne treba Evropa.

To je prava zamena teza za pitanje:
ako od grada od 400.000 ljudi, ne mozemo da napravimo tim koji moze da igra u Evropi i domacoj ligi, a da ga ne preslisavaju Cukaricki, TSC ili bilo koji drugi klub, a u Evropi bude za potsmevanje, onda sta trazimo u Evropi i od navijaca Vojvodine?

Kad se igrao fudbal u Novom Sadu, taj isti Stadion Vojvodine, ciji je kapacitet bi dvostruko veci ( dok se nisu stavile stolice), bio je mali da primi sve navijace ( ljudi ostajali ispred stadiona, neki se penjali na reflektore, gledali utakmicu sa okolnih zgrada, dolazili iz cele Pokrajine Vojvodine na utakmice Vose), a grad imao tada, mozda, nesto vise od 100.000 stanovnika.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3569
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Turija wrote: Thu May 09, 2024 8:45 am Stalno se pozivamo na to:
ako iz grada od 400.000 stanovnika ne mozemo da popunimo tribine sa par hiljada ljudi, onda nam ne treba Evropa.

To je prava zamena teza za pitanje:
ako od grada od 400.000 ljudi, ne mozemo da napravimo tim koji moze da igra u Evropi i domacoj ligi, a da ga ne preslisavaju Cukaricki, TSC ili bilo koji drugi klub, a u Evropi bude za potsmevanje, onda sta trazimo u Evropi i od navijaca Vojvodine?

Kad se igrao fudbal u Novom Sadu, taj isti Stadion Vojvodine, ciji je kapacitet bi dvostruko veci ( dok se nisu stavile stolice), bio je mali da primi sve navijace ( ljudi ostajali ispred stadiona, neki se penjali na reflektore, gledali utakmicu sa okolnih zgrada, dolazili iz cele Pokrajine Vojvodine na utakmice Vose), a grad imao tada, mozda, nesto vise od 100.000 stanovnika.
+1
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by budababa »

Turija wrote: Thu May 09, 2024 8:45 amKad se igrao fudbal u Novom Sadu, taj isti Stadion Vojvodine, ciji je kapacitet bi dvostruko veci ( dok se nisu stavile stolice), bio je mali da primi sve navijace ( ljudi ostajali ispred stadiona, neki se penjali na reflektore, gledali utakmicu sa okolnih zgrada, dolazili iz cele Pokrajine Vojvodine na utakmice Vose), a grad imao tada, mozda, nesto vise od 100.000 stanovnika.
Promenio se način života osetno u poslednjih par decenija, čovek ima mnogo veći izbor za relaksaciju i trošenje slobodnog vremena. Ranije si mogao fudbal da pratiš preko radija u kombinovanom prenosu ili uživo na stadionu, odeš u kafanu ili bioskop, dok je danas kroz medije na dohvat ruke (daljinskog) bukvalno sve, od Premijer lige, preko bilijara, do onog ženskog fudbala u donjem vešu (ko je spomenuo borbe tajlandskih midžeta?), filmova, serija, ... Ljudi su sve inertniji, neaktivniji, na stadion i sport generalno se ide samo na "veće utakmice". Govorim o velikoj većini, mi koji posećujemo "Karađorđe" redovno smo statistička greška ovog grada. Karta više će se tražiti kada se posloži jako puno kockica, sve je već ponovljeno ovde mnogo puta. Do tada, 5-6 hiljada je limit i to je surova realnost.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4005
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Rabba »

To sa 400.000 ljudi je besmislica na kvadrat. Pa postoje gradovi po Engleskoj, veći od Novog Sada, koji nemaju ekipu blizu premijer ligi. Radi se o tome kako je neki klub organizovan, ne koje je veličine grad.

Naši koji idu na stadion religiozno, su mahom oni koji su odustali od modernog fudbala. Ne dolazi se na stadion jer nije moderno. Nema instagrama i tiktok materijala. Kvalitet fudbala nije ni blizu lige šampiona, a znamo zašto se gleda liga šampiona. Smešan mi je bio neki članak danas, vezan za Dortmund, kao slavilo se u Srbiji, jer Srbi vole autsajdere. 85-90% Srbije navija za blizance i/ili neće da dođe na stadion ako se ne igra liga šampiona. Smešno. Mi smo zemlja pomodarstva, rijalitija, zato nemamo lokalne navijače i zato i oni koji su lokalni, neće na Čukarički/Napredak/finale kupa.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2059
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Rabba wrote: Fri May 10, 2024 3:24 am To sa 400.000 ljudi je besmislica na kvadrat. Pa postoje gradovi po Engleskoj, veći od Novog Sada, koji nemaju ekipu blizu premijer ligi. Radi se o tome kako je neki klub organizovan, ne koje je veličine grad.

Naši koji idu na stadion religiozno, su mahom oni koji su odustali od modernog fudbala. Ne dolazi se na stadion jer nije moderno. Nema instagrama i tiktok materijala. Kvalitet fudbala nije ni blizu lige šampiona, a znamo zašto se gleda liga šampiona. Smešan mi je bio neki članak danas, vezan za Dortmund, kao slavilo se u Srbiji, jer Srbi vole autsajdere. 85-90% Srbije navija za blizance i/ili neće da dođe na stadion ako se ne igra liga šampiona. Smešno. Mi smo zemlja pomodarstva, rijalitija, zato nemamo lokalne navijače i zato i oni koji su lokalni, neće na Čukarički/Napredak/finale kupa.
Lepo si to objasnio !
User avatar
Turija
Posts: 10753
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

@Rabba
Da, dobro si rekao, grad veci od 400.000 stanovnika u Engleskoj.
Koliko tamo ima takvih gradova i svega drugog, pa su stadioni puni. Zasto? Jer se igra fudbal. Borbeno i neizvesno rezultatski.

Koji grad u Srbiji je veci od 400.000 stanovnika?
Samo jedan. I koliko ima razlicitih boljih ponuda u engleskim gradovima od nasih ovde?
Kao da Novi Sad ima bogatu lepezu drustvenih desavanja, pa je fudbal zadnja rupa na svirali.

@budababa je u pravu, da se, objektivno, dosta stvari promenilo, za ove 3 decenije, pa tv prenosi domaceg i stranog fudbala imaju znacajnog uticaja na posetu. Kao i da je kod nas nestalo motiva za drustvenu angazovanost. Na kraju, nije ni bezbedno biti na tribinama.

Ali, da Vojvodina igra dobar fudbal, da se ima poverenja u posteno takmicenje i odano rukovodstvo kluba samo Vosi, bilo bi kako je napisao @ budababa, tih 5000+ na Stadionu, bez obzira na promenu okolnosti. Jer, bilo bi i biti inn vidjen na stadionu, za one koji nisu zaludjenici za Vosom. Ovako je inn biti vidjen u kaficu, pogotovo nekom VIP, da se zadovolji i taj deo pomodarskog mentaliteta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Za pocetak trebalo bi da bude neizvesno takmicenje, da se ne zna unapred ko mora da bude sampion i da ne postoji drasticna razlika izmedju prva 2-3 i ostatka lige. Kada opet bude normalno da klub iz zone ispadanja dekne klub koji se bori za sampionsku titulu i kad se ne bude unapred znalo ko treba da dobije ko izgubi i sa kolikom razlikom vratice se i dobar deo publike. Jer ljudi su zeljni postenog sportskog nadmetanja i borbe na terenu cini mi se cak u mnogo vecoj meri nego neznamkakvih akrobacija i umetnickih majstorija na terenu. A ne mozes ih konstantno ni lagati i ubedjivati da je sve posteno kad imaju oci i vide da nije. Ima onoliko lokalnih derbija po nizim ligama gde stadion bude pun (koliko vec prima) i atmosfera bude bolja nego na mnogim superligaskim utakmicama jer ljudi znaju da ce da vide pravu borbu i neizvesnu utakmicu pa makar i sa 22 drvosece na terenu i da ta 2 sata svojih zivota nece uzalud protraciti. Namestanje i kladionicarsko muljanje ubijaju fudbal vise nego nedostatak kvaliteta, lepse je gledati postenu, neizvesnu i borbenu utakmicu pa makar i rekreativaca nego namestaljku sa Mesijem i CR7 u glavnim ulogama.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Savcic Luka
Posts: 365
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Savcic Luka »

Turija wrote: Fri May 10, 2024 4:55 pm
Kao da Novi Sad ima bogatu lepezu drustvenih desavanja, pa je fudbal zadnja rupa na svirali.
Veruj mi da u NS ima dešavanja daleko kvalitetnijih od toga kako je naš klub igrao zadnju deceniju :mrgreen:
Česte svirke i relativno često dolazi ino bendovi.
SNP ima sjajne predstave, a i gostovanja su dobra i česta.
Predstava ima i u NIS-ovoj sali, u Pozorštu mladih, stara Ben Akiba je aktivna...
Malih izložbi vazda.
Ko malo prati i hoće da zagrebe svašta ima.
To što je masa orjentisana samo na mega main stream događaje koji niti su kvalitetni niti ih ima u velikoj meri, to je već druga stvar.
Evo samo ovaj vikend imaju dve svirke, danas u CK, a u nedelju u Fabrici (malo li je za jedan Novi Sad).
Ja ću u nedelju posle tekme na svirku.

Kvalitet i identitet Novog Sada moraju da idu ruku pod ruku.
User avatar
Turija
Posts: 10753
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Savcic Luka wrote: Fri May 10, 2024 5:29 pm
Turija wrote: Fri May 10, 2024 4:55 pm
Kao da Novi Sad ima bogatu lepezu drustvenih desavanja, pa je fudbal zadnja rupa na svirali.
Veruj mi da u NS ima dešavanja daleko kvalitetnijih od toga kako je naš klub igrao zadnju deceniju :mrgreen:
Česte svirke i relativno često dolazi ino bendovi.
SNP ima sjajne predstave, a i gostovanja su dobra i česta.
Predstava ima i u NIS-ovoj sali, u Pozorštu mladih, stara Ben Akiba je aktivna...
Malih izložbi vazda.
Ko malo prati i hoće da zagrebe svašta ima.
To što je masa orjentisana samo na mega main stream događaje koji niti su kvalitetni niti ih ima u velikoj meri, to je već druga stvar.
Evo samo ovaj vikend imaju dve svirke, danas u CK, a u nedelju u Fabrici (malo li je za jedan Novi Sad).
Ja ću u nedelju posle tekme na svirku.

Kvalitet i identitet Novog Sada moraju da idu ruku pod ruku.
Nisam mislio na ta desavanja, vec neka masovnijeg tipa, koja ce odvuci publiku sa stadiona. Mozda te svirke, ali one su obicno kasnije od termina utakmice. Sve ostalo je postojalo i ranije, koje ne utice na posetu utakmici.
Kljucno je ono sto si napisao na kraju:
Kvalitet i identitet Novog Sada moraju da idu ruku pod ruku.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply