Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Duplof
Posts: 895
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

Finale Kupa u Loznici nam je, izgleda, uveritra za igranje Evrope tamo. Sramota!
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Kafa
Posts: 54
Joined: Wed Dec 06, 2023 10:06 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Kafa »

Polako ljudi, izbori su tek za mesec dana, tek je krenuo nacionalni stadion ima vremena za naš :greenbutt:

Sad bez šale, da li neko zna do kada UEFA odobrava stadione? Ako mi hipotetički osvojimo kup i imamo sigurnu grupnu fazu i ako se u junu krene budžiti stadion i lože, je li moguće da do septembra završe radovi i igramo u Novom Sadu ili sigurno igramo van Novog Sada?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3936
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Deep Purple »

Kafa wrote: Fri May 03, 2024 10:33 pm Polako ljudi, izbori su tek za mesec dana, tek je krenuo nacionalni stadion ima vremena za naš :greenbutt:

Sad bez šale, da li neko zna do kada UEFA odobrava stadione? Ako mi hipotetički osvojimo kup i imamo sigurnu grupnu fazu i ako se u junu krene budžiti stadion i lože, je li moguće da do septembra završe radovi i igramo u Novom Sadu ili sigurno igramo van Novog Sada?
Ima tu puno jako faktora, ume Uefa da spusti kriterijume ako se da neki garant da će se završiti sve što je potrebno bar za sledeći ciklus.

Mislim Zrinjski je igrao na stadionu u Mostaru evropu…

Žalgiris igrao na onom stadionu na nivou ispod stadiona Čukaričkog itd...

Nama je najveći problem taj što mogu jednostavno da kažu imate bolje stadione koji su vam dostupni na kojima
možete igrati evropu… Mada sam ubeđen da za LK možemo ovako ili onako da namaknemo licencu za stadion.

U globalu Uefa zahteva gluposti (kad kažem gluposti mislim da je glupost u odnosu na to šta bi ljudi prvo pomislili da je potrebno uraditi na stadionu za tu licencu a šta oni zahtevaju) za te uefine kategorije stadiona, ne haju oni puno za navijače, te kategorije se odnose više na neke druge stvari, mi možemo da dobijemo i tu Uefinu 4 kategoriju a da uslovi za navijače budu tek za nijansu samo bolji nego ranije.
Duplof
Posts: 895
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

@Deep, ali treba uzeti u obzir da u toj Litvaniji baš nemaš veliki izbor dobrih stadiona, zato je UEFA odobrila da igraju kod kuće. Slična priča i sa Zrinjskim, iako je Željin stadion prelep, kao i onaj u Zenici, ali zbog nesportskih stvari u susedstvu su se odlučili da je bolje da igraju utakmice na svom stadionu.
Ne kažem da UEFA ovako razmišlja, ali nekako mi ovo ima logike. Zašto Čuka nije igrala onda u Beogradu, nego u Leskovcu? Zato što postoji stadion koji je funkcionalniji za Evropu. Eto, sad imamo i Loznicu i Zaječar, u Topoli nećemo igrati verovatno zbog TSC-a, da se ne prepliću domaćinstva.

Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Djisa
Posts: 1212
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

Duplof wrote: Fri May 03, 2024 11:09 pm @Deep, ali treba uzeti u obzir da u toj Litvaniji baš nemaš veliki izbor dobrih stadiona, zato je UEFA odobrila da igraju kod kuće. Slična priča i sa Zrinjskim, iako je Željin stadion prelep, kao i onaj u Zenici, ali zbog nesportskih stvari u susedstvu su se odlučili da je bolje da igraju utakmice na svom stadionu.
Ne kažem da UEFA ovako razmišlja, ali nekako mi ovo ima logike. Zašto Čuka nije igrala onda u Beogradu, nego u Leskovcu? Zato što postoji stadion koji je funkcionalniji za Evropu. Eto, sad imamo i Loznicu i Zaječar, u Topoli nećemo igrati verovatno zbog TSC-a, da se ne prepliću domaćinstva.

Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Ako mi budemo osvojili kup, onda Tsc ima male sanse za grupnu fazu, pa nije realno da se preplicu domacinstva.
Kup je nas!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1403
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Uvek sa tobom »

Duplof wrote: Fri May 03, 2024 11:09 pm
Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Велика срамота највише за град па и остале, јер је стадион градски и не знам дал ми можемо као клуб у таквој ситуацији било шта радити на њему на своју руку.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
ДушанФ89
Posts: 80
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ДушанФ89 »

Duplof wrote: Fri May 03, 2024 11:09 pm @Deep, ali treba uzeti u obzir da u toj Litvaniji baš nemaš veliki izbor dobrih stadiona, zato je UEFA odobrila da igraju kod kuće. Slična priča i sa Zrinjskim, iako je Željin stadion prelep, kao i onaj u Zenici, ali zbog nesportskih stvari u susedstvu su se odlučili da je bolje da igraju utakmice na svom stadionu.
Ne kažem da UEFA ovako razmišlja, ali nekako mi ovo ima logike. Zašto Čuka nije igrala onda u Beogradu, nego u Leskovcu? Zato što postoji stadion koji je funkcionalniji za Evropu. Eto, sad imamo i Loznicu i Zaječar, u Topoli nećemo igrati verovatno zbog TSC-a, da se ne prepliću domaćinstva.

Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Жељин стадион прелеп😄погледај му јужну трибину, оно је ругло. Због чега је срамота клуба што стадион који није у његовом власништву нема услове за играње групне фазе ЛЕ.?
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3872
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

ДушанФ89 wrote: Fri May 03, 2024 11:59 pm
Duplof wrote: Fri May 03, 2024 11:09 pm @Deep, ali treba uzeti u obzir da u toj Litvaniji baš nemaš veliki izbor dobrih stadiona, zato je UEFA odobrila da igraju kod kuće. Slična priča i sa Zrinjskim, iako je Željin stadion prelep, kao i onaj u Zenici, ali zbog nesportskih stvari u susedstvu su se odlučili da je bolje da igraju utakmice na svom stadionu.
Ne kažem da UEFA ovako razmišlja, ali nekako mi ovo ima logike. Zašto Čuka nije igrala onda u Beogradu, nego u Leskovcu? Zato što postoji stadion koji je funkcionalniji za Evropu. Eto, sad imamo i Loznicu i Zaječar, u Topoli nećemo igrati verovatno zbog TSC-a, da se ne prepliću domaćinstva.

Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Жељин стадион прелеп😄погледај му јужну трибину, оно је ругло. Због чега је срамота клуба што стадион који није у његовом власништву нема услове за играње групне фазе ЛЕ.?
Sramota je zbog naše napredne uprave koja kod svojih stranačkih kolega nije ništa isposlovala a već su godinama u klubu.
Io odio Belgrado
Duplof
Posts: 895
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

@Djisa

Kakva god situacija bila sa našim kupom, šanse sa preplitanjem postoje. Ali svakako je sramota što ne bismo igrali u svom gradu!
ДушанФ89 wrote: Fri May 03, 2024 11:59 pm
Duplof wrote: Fri May 03, 2024 11:09 pm @Deep, ali treba uzeti u obzir da u toj Litvaniji baš nemaš veliki izbor dobrih stadiona, zato je UEFA odobrila da igraju kod kuće. Slična priča i sa Zrinjskim, iako je Željin stadion prelep, kao i onaj u Zenici, ali zbog nesportskih stvari u susedstvu su se odlučili da je bolje da igraju utakmice na svom stadionu.
Ne kažem da UEFA ovako razmišlja, ali nekako mi ovo ima logike. Zašto Čuka nije igrala onda u Beogradu, nego u Leskovcu? Zato što postoji stadion koji je funkcionalniji za Evropu. Eto, sad imamo i Loznicu i Zaječar, u Topoli nećemo igrati verovatno zbog TSC-a, da se ne prepliću domaćinstva.

Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Жељин стадион прелеп😄погледај му јужну трибину, оно је ругло. Због чега је срамота клуба што стадион који није у његовом власништву нема услове за играње групне фазе ЛЕ.?
Južna tribina jeste najlošija na tom stadionu, ali budimo realni, imaju lepši stadion od nas sa natkrivenim tribinama (nisam nikad bio na njemu, kažem na osnovu videa sa neta). Ta njihova najlošija tribina izgleda pristojnije od naše tri, ako izuzmemo zapadnu.

Što se tiče pitanja za sramotu našeg kluba, @Red Marquis je lepo napisao. Stadion je prepušten praktično nikome, jer očigledno ne postoji ni volja ni želja da se tu nešto menja. FKV je uz Atletski klub Vojvodina jedini koji koristi stadion, ako ne grešim. Zašto ta dva kluba, koji su valjda u istom SD, ne dignu glas i ne traže bolje uslove umesto što ćute konstantno? Neće grad uzeti tek tako na svoju ruku da sređuje stadion bez nekog našeg uticaja.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
ДушанФ89
Posts: 80
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ДушанФ89 »

Red Marquis wrote: Sat May 04, 2024 12:28 am
ДушанФ89 wrote: Fri May 03, 2024 11:59 pm
Duplof wrote: Fri May 03, 2024 11:09 pm @Deep, ali treba uzeti u obzir da u toj Litvaniji baš nemaš veliki izbor dobrih stadiona, zato je UEFA odobrila da igraju kod kuće. Slična priča i sa Zrinjskim, iako je Željin stadion prelep, kao i onaj u Zenici, ali zbog nesportskih stvari u susedstvu su se odlučili da je bolje da igraju utakmice na svom stadionu.
Ne kažem da UEFA ovako razmišlja, ali nekako mi ovo ima logike. Zašto Čuka nije igrala onda u Beogradu, nego u Leskovcu? Zato što postoji stadion koji je funkcionalniji za Evropu. Eto, sad imamo i Loznicu i Zaječar, u Topoli nećemo igrati verovatno zbog TSC-a, da se ne prepliću domaćinstva.

Sramota je za sve, klub, grad, pokrajinu i državu da FK Vojvodina ne može biti domaćin u našem gradu!
Жељин стадион прелеп😄погледај му јужну трибину, оно је ругло. Због чега је срамота клуба што стадион који није у његовом власништву нема услове за играње групне фазе ЛЕ.?
Sramota je zbog naše napredne uprave koja kod svojih stranačkih kolega nije ništa isposlovala a već su godinama u klubu.
Било је година кад нам управа није била напредњачка и кад они нису владали Новим Садом и шта смо добили? Јел могуће да град није у стању да направи све крштење трибине за толике године, а хвале се да је њихов стадион. Тај посао се одради за два месеца.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Duplof wrote: Sat May 04, 2024 7:25 am Što se tiče pitanja za sramotu našeg kluba, @Red Marquis je lepo napisao. Stadion je prepušten praktično nikome, jer očigledno ne postoji ni volja ni želja da se tu nešto menja.
Postoji zelja, volja pa i ideja sta da se radi sa stadionom a klub je samo smetnja tome - da se i stadion i spens poruse i da se tu sagradi jos par krmenadli. Novim Sadom vlada gradjevinska mafija i njen interes je jedini interes koji je bitan. Sve ostalo su price za malu decu a ako se nesto i dogodi u drugom pravcu to je minimum minimuma i to najcesce kao deo predizborne kampanje.

I jeste, nebitno je koja je partija na vlasti (bar za ovo pitanje) jer nijedna nije gadljiva na mito & korupciju a mafija ima prakticno neogranicena sredstva koja treba oprati kroz gradjevinu...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1674
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Такође се може приметити да се нити власт нити опозиција хвата теме око стадиона а локални избори на мање од месец дана.
User avatar
slanobarac
Posts: 3571
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

CRD FCV wrote: Sat May 04, 2024 3:45 pm Такође се може приметити да се нити власт нити опозиција хвата теме око стадиона а локални избори на мање од месец дана.
Stadion je ubedljivo najmanji problem u NS.
To nije dobra tema za dobijanje glasova jer je ogromna većina građana protiv izgradnje istog. Osvajanjem kupa bi se stvari okrenule naglavačke jer bi bio pritisak na grad da se nešto uradi po tom pitanju.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10754
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

slanobarac wrote: Sat May 04, 2024 5:35 pm
CRD FCV wrote: Sat May 04, 2024 3:45 pm Такође се може приметити да се нити власт нити опозиција хвата теме око стадиона а локални избори на мање од месец дана.
Stadion je ubedljivo najmanji problem u NS.
To nije dobra tema za dobijanje glasova jer je ogromna većina građana protiv izgradnje istog. Osvajanjem kupa bi se stvari okrenule naglavačke jer bi bio pritisak na grad da se nešto uradi po tom pitanju.
Tacno, slazem se.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ДушанФ89
Posts: 80
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ДушанФ89 »

Хајде да се не лажемо ФК Војводина неће добити никакав стадион, осим ако она сама себи не направи нов. Нама треба потпуно нов стадион са неких 9,5-10 хиљада гледалаца, а Карађорђе нек буде у власништву града, па нека га среде за потребе атлетског друштва, а што да не и за играње Воше у Лиги шампиона једног дана, нек направе нормалну источну и јужну трибину са капацитетом од 20 000, и тако имамо два стадиона,што сматрам да за град други по величини у држави и није неки проблем. Али то су моје лепе жеље, али јава је скроз другачија. Грађевинска мафија има пик и на Карађорђе и на СПЕНС, а нико не жели да потеже питање стадиона у изборној трци као што неко рече, тако да ћемо и даље имати овакво стање, само не знам докле. А већ ми је мука од свих власти које су долазиле и одлазиле, и свака је у свом мандату потезала питање стадиона, а ниједна ништа није урадиа, осим неког ситног крпљења.
Post Reply