Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gospodinFKV »

churguzijanac wrote:Ko nema novaca igra gde moze da igra, a ko ima igra na novim stadionima koji su pa skoro uvek izmesteni na periferiju.
Mislis na klubove cije je navijacko telo u razmeri 1:10 sa njihovim godisnjim budzetom, ili makar 1:100? Daleko je Vojvodina od toga, i budi siguran da ce se broj i od ovih 1000 dusa minimum prepoloviti kad pocnes da razmisljas koliko ti treba do najblize autobuske stanice da bi uhvatio nedeljni bus za neki Kac, pa razmisljas ako uhvatis raniji, moraces da dodjes tamo sat ranije, a busevima nazad da i ne trosim reci, i to sve za domacu tekmu. Sigurno ce biti ljudi koji ce ici, jer za neke bolest granice nema, ali za neke ce itekako postojati.

Ono sta hocu da kazem jeste to da stadion na periferiji nije samo stadion na periferiji, vec uredjen grad makar sa redovnim linijama svaki dan (bilo metro, bilo tramvaji, busevi), a cesto i usluznim objektima na stadionu, da tu vec provedes dan kad si naumio, itd itd. Da li stvarno mislis da bi gradski oci mislili o takvim stvarima kad bi izmestili stadion na pola puta do nekog Kaca/Budisave? Necu ni da ulazim u to da nase navijacko telo jedva moze ovaj stadion da ispuni u najspecijalnijim prilikama, a pred nosom je vecini. Lako je nekim klubovima da stadion od 15-20 hiljada mesta napune u gradu od 200-300 hiljada kad nemaju drzavu koja je sistematsko unistila sve sto nije prugasto crveno/crno-belo.

Ima tu haos puno faktora koje nisi uzeo u obzir.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Marcello »

мализека wrote:Једино што треба да се измести је она зелена зграда, па онда да крене права реконструкција Карађорђа, што ће рећи нов и модеран фудбалски стадион капацитета од 15-20.000 места. :)
Gde komunalce da rušiš, pa oni su temelj stabilnosti i prosperiteta ovog "društva" :mrgreen:

Šalu na stranu. Na ovom mestu se može, za male pare, napraviti bombonica, naravno, bez bizarne atletske staze...Po uzoru na slovenačke, češke ili npr. slovačke stadione. Nikakav fenseraj, Burger Kingovi, svetleće fasade i ostale gluposti. Četiri lepe, pokrivene tribine i ćao.

Nisam upoznat, da li je zemljište vraćeno FK Vojvodini ili nije? (kapiram da nije, ali bih voleo da mi neko ko zna - odgovori, makar kakva je situacija sa tim).

Ono, što mene najviše brine je to, što su onu prokletinju, bukvalno, naslonili na našu istočnu tribinu. Bojim se da je to samo uvod, jer, ko od srpskih političara (ovih, onih....nebitno, žuti, plavi, crveni, zeleni, oker...) može da odoli da, preko noći aktivira bagere i sutra položi kamen temeljac za neki novi stambeno - poslovni kompleks!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Friend wrote: Stadion ostaje tu gde jeste,ima nas još budala malo ali ima koji ćemo braniti stadion od parkinga :lala:
Рачунај и мене у те будале! Чисто нек се зна, кад затреба :evil:
Cane wrote: Ako im je do izmeštanja neka premeštaju gradsku kuću ili šta god žele, ali stadion nikako!
:mrgreen: Ово ти је добро!
Кад смо већ код измештања стадиона на периферију, већ имамо таква два: Гробље и Чмаракану! Наши суграђани, навијачи звезде и партизана, морају да запуцају на тешку периферију да би гледали своје љубимце, али, ако си Новосађанин, навијај за Војводину у центру Града! :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Kad vec pricamo o Stadionu, da iznesem svoje misljenje i osecanje.
Skoro su nam unistili Vojvodinu, osakatili Stadion na kojem vise nema nista autenticno (kucica, semafor...), osim lokacije.
Izlazimo sa njega u tretmanu stoke, propustaju nas i sinoc kroz jednu poluotvorenu kapiju, kao svinje na rampi i stvore dugacak red u podtribinskom prostoru, isto i na blagajni pre utakmice, sa jednim salterom i sa jednim blagajnikom.
Parkinga, definitivno, nema dovoljno i malo ko oficijelni u gradu, a i malobrojno stanovnistvo oseca Stadion kao deo identiteta grada i svog licno.
Tako da nemam za cim da zalim, jer uspeli su da nas slome i na toj tacki.Dobili smo jos jedan bezlicni soping centar.Dobicemo jos nesto tako slicno, pa, ako sruse i SPENS, grad ce biti zaista Novi, ali ne Sad.
A mi cemo (kad skupe novac) i na utakmice Vose ka Beogradu (verovatno), pa ce mnogima biti lakse i blize da produze.
Panta rhei, reci ce.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Dragojlo »

Graditelji ovog prokletog TC su gomilu nekih ograda i građevinskog materijala naslonili na Istok, celom dužinom preko murala!! Vujke ima ogromnu fosnu naslonjenu posred lica!!!!! :evil:
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

Да, приметио сам то против Лучана. Опасно су се проширили, само што још на трибину и терен не одлажу материјал. Срамота. Неко ће морати да се позабави са истоком. Кад то срање буде готово, лепо ће сви са крова уз кафицу моћи да гледају утакмице и нас дебиле што смо платили сезонску.
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Не, не, нисте разумели. :whistler: То се гради источна трибина Карађорђа, какав тржни центар. :greenbutt: :deal:
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Неко је пустио буву да се наводно ускоро руше све трибине на Карађорђу и раде потпуно нове, осим запада. Морам да питам, да ли има икакве истине у томе или...?! Мени то некако изгледа као научна фантастика. :|
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Ako ce da zidaju bolje sad, kad vec ne igramo evropu. Zapad je dovoljan za nas bolesnike, osim kad nam dodju blizanci, a to ne znam gde ce igrati jer nema krstenog stadiona u celoj drzavi. A verovatno bi u toj varijanti isla tribina po tribina, tako da bi se i to resilo. Atletska staza bi morala biti uklonjena ili da kazem izmestena na drugu lokaciju.I zapad bi morao na kraju da se sredi da stadion lici na stadion a ne da bude neki skarabudz opet.

Ta prica o stadionu toliko dugo traje da ja vec neverujem, ali veliki vodja se javio po tom pitanju, pale su prozivke kako nema dokumentacija tako da mozda nesto I bude.

Inace problem kad politicari zidaju, je taj da je najbolje da zavrse u mandatu ili smo najebali.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

Не знам зашто би рушили север. Исток и југ треба да се руше и оно срање иза југа и то је то.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Pa ako se uklanja atletska staza, mora se rusiti i sever...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Onomad kad je trebalo vratiti reflektore gradski očusi nisu bili u stanju da ih vrate na isto mesto već ih pomerali zarad jedne kafane, a sad će kao da preoru sve te kafane, diskoteke i grilove pod severom? Teško mi je u to da poverujem.
U okruženju imamo pozitivan primer Željine Grbavice, i istočne tribine izgrađene, slične veličine našim potrebama i takođe ograničenu iza slobodnim prostorom ko naš stadion za jedva nešto preko milion, sa krovom sigurno ne bi prešla 2 miliona evra. Sada kreću u pravljenje juga za 2,8 miliona evra. To je pokazatelj da se može i za male pare nešto normalno napraviti.

Problem kod nas je što to nisu projekti na talasu ozbiljne uprave ili entuzijazma navijača, već to što je žaba (Svemogući) videla kako se konj (u ovom slučaju njegov prijatelj Orban) potkiva pa rešio da i on digne nogu a niti ima EU fondove niti spremljene nacrte već eto tako, ima da se radi, jer sam ja tako rekao.
Io odio Belgrado
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

naseljekolumbija wrote:Не знам зашто би рушили север. Исток и југ треба да се руше и оно срање иза југа и то је то.
Treba da se srusi sve I da se napravi kako valja kad se vec pravi. Staza bolje da se ukloni ne toliko zbog kapaciteta nego da se dobije neki metar unutra, posto je pristup zapadnoj tribini vrlo uzan zbog zgrade, a i istocnoj sad zbog trznog centra.

Ako i dobijemo nesto bice to istocna tribina i to je to. I to samo ako izguraju za vreme mandata.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

I ja sam, nekako, sklon misljenju da ce se raditi samo istocna tribina, zbog trznog centra, a i zbog nedostatka novaca za ozbiljnu rekonstrukciju.
Orban ce u Backoj Topoli napraviti najlepsi stadion u Vojvodini 9500 mesta i citav komleks okolo.
Topola ulazi u Super ligu, a mi cemo, valjda, skrpiti novaca za tu istocnu tribinu, da se ne gledaju utakmice iz trznog centra ili nas prebace na krov, kao Vozdovac :mrgreen:
PS
Ako nekad Vosa bude igrale LE, imace gde, kao i Spartak.
Novi Sad ne moze da resi rebus Stadion 30 godina :oops:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Душан »

Ма не верујем ни да ће источну трибину дирати, а камоли цео стадион.
Post Reply