Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Savcic Luka »

N13 wrote: Mon Feb 12, 2024 6:05 pm Vrlo moguce da je to, ali taj hibrid nam stize jos od juna, a stigao do sada samo na dve adrese na Topcideru, kod nas nikako da dodje. Stici ce verovatno jednog dana i kod nas, ali i do tada treba igrati fudbal.
Sigurno je to. Pa kada hoćeš da zidaš neku zgradu na mestu postojeće ti je pustiš godinama da trune, ometa javni prostor i gradjane. Ne vidim u čemu je problem. :mrgreen:
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Maki »

Sve insinuacije i optužbe na račun prve žene direktora stadiona u Srbiji su samo zato što je niko nije predstavio, već smo svi zgranuti kao da je pala s Marsa. Ko je devojka? Šta ima od škole? Gde je pre toga radila i koliko? Ko su bili protivkandidati koje je porazila na konkursu?
Na osnovu ovog intervjua bih rekao da je završila zaštitu na radu i da zaista voli poštapalicu „zaista“.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Maki wrote: Mon Feb 12, 2024 10:58 pm Sve insinuacije i optužbe na račun prve žene direktora stadiona u Srbiji su samo zato što je niko nije predstavio, već smo svi zgranuti kao da je pala s Marsa. Ko je devojka? Šta ima od škole? Gde je pre toga radila i koliko? Ko su bili protivkandidati koje je porazila na konkursu?
Na osnovu ovog intervjua bih rekao da je završila zaštitu na radu i da zaista voli poštapalicu „zaista“.
Nadam se da će je u nekom od narednih razgovora za sajt pitati bar nešto od navedenog. Voleo bih i ja čuti odgovore na neka od tih pitanja, pored ostalog. Kad je već pobudila ovoliko interesovanje. Više nju pominjemo nego zvezde ovog prelaznog roka :D
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by čeda_maraš »

Devojka je završila fakultet političkih nauka.Ovo što radi nema veze sa njom i njenim životom.Ovde je samo mogla doći politički .Sa njenim prethodnim životom ovo nema nikakve veze,pa je jedino tako mogla.Ja sam bio zapanjen pošto je lično znam.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Sad će da se javi Cane i kaže kako cura je možda završila kurs za upravnika stadiona.
Io odio Belgrado
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Cane wrote: Mon Feb 12, 2024 7:15 pm N13 N13 :)
Napisao si dobar i poučan post, ja zaista nisam ni blizu tako stručan u pitanja prirode i održavanja terena, da bi ti mogao nešto protivrečiti. Iskreno, nemam pojma da li je moguće porediti letnje i zimsko stanje i održavanje terena, šta treba preduzimati, da li se čisti sneg odmah itd. Priznajem da mi ono što si napisao na tu temu deluje prilično uverljivo i verujem da si sasvim moguće u pravu. Ja samo znam, ovako skroz laički, da u ovim mesecima obično ni jedan teren s prirodnom podlogom kod nas ne deluje baš reprezentativno. A da li je to samo do nebrige i lošeg održavanja ili ima i do nekih objektivnih okolnosti, zaista se ne bih usudio da zaključujem.
Ono što pouzdano znam je da se iz kluba još od prošle sezone zvanično počelo govoriti da je teren u takvom stanju da mu je neophodna potpuna obnova i da do nje mora doći što pre. Isto je i najavljivano više puta (kao i rekonstrukcija dela tribina), a zašto se to još uvek nije desilo meni zaista nije poznato. Upravo to me je i navelo da pomislim kako je kadrovsko rešenja na mestu direktora u neposrednoj vezi s tim planiranim aktivnostima i da bi odvijanje tih poslova moglo spadati u primarnu odgovornost novog direktora, a ne održavanje "starog" terena koji je po tim najavama do sad već trebao biti uklonjen. Možda tu leže uzroci sadašnjeg lošeg stanja i ako je to tako onda mi je iskreno malo preterano odmah pozivati na otkaz, ali poštujem i da ti imaš drugačiji stav, posebno posle iscrpnog obrazloženja koje si dao. Ja bih pre bio za to da neko dobije šansu da se dokaže na onom zbog čega je i imenovan, nego da se sklanja zbog stanja terena koji će verovatno uskoro biti bivši, ali prihvatam da ti stvari vidiš drugačije.
One ocene da je u pitanju neznalica, stranački kadar, nečija kombinacija za prikrivanje muljanja itd nisu date s tvoje strane, tako da to nikako i nije bila primedba tebi, a inače tvoje postove generalno cenim jer su najčešće realno argumentovani, pa i onda kada se ne slažem s nekim zaključcima :lala:
Zato i kazem Cane Cane, jer se sa 99% tvojih postova slazem :D

Po Linkedinu, devojka je zavrsila politicke naukenna privatnom fakultetu, posle 'oprala diplomu' masterom na drzavnom. Ima i licence i radnog iskustva iz zastite na radu.

Ali mislim da to uopste nije bitno. Sta je neko studirao, zavrsio, ne mora da odredjuje kako ce ta osoba da upravlja stadionom. I slazem se sa Canetom da treba dati svakom sansu, i imatindamu na toj poziciji ne znaci da je lose.
Ali ta pozicija jednostavno nosi odredjenu vrstu odgovornosti, kao i obavezu da se radi puno radno vreme.
A stanje terena je direktan pokazatelj (ne)rada, i zato sam ostar prema njoj trenutno.

Moguce da se ceka taj obecani hibrid. Ali sta cemo ako ne stigne jos 2 godine? No videcemo, mozda me demantuje svojim radom.
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Red Marquis wrote: Tue Feb 13, 2024 2:53 pm Sad će da se javi Cane i kaže kako cura je možda završila kurs za upravnika stadiona.
Чувар стадиона у зимском периоду.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Ne bi trebalo da sad devojka postane jedina i najkrivlja za izgled terena. Jer, niko se tu nista ne pita. Isto bi bilo, da je bilo ko na toj funkciji. Funkcija je, poodavno, postala samo forma.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

N13 wrote: Tue Feb 13, 2024 3:22 pm Moguce da se ceka taj obecani hibrid. Ali sta cemo ako ne stigne jos 2 godine? No videcemo, mozda me demantuje svojim radom.
Kako ide taj hibrid uz atletiku, bacanje kugle / kladiva / koplja i ostale pizdarije? Jer dok god je stadion gradski i o tome treba da mislimo. Ne zbog nas nego ako nam opet uvale neko prvenstvo pa izcvakaju teren...

Po meni je jedan od najvecih propusta to sto se nije onomad kad je bilo vreme insistirano na esavanju imovinskog prava nad stadionom i restituciji. Jer ako su crvenima i crnima "vraceni" stadioni predratnih ugasenih klubova s kojima ni luk jeli ni luk mirisali, onda je i nama morao biti vracen stadion koji smo mi gradili i koji je bio nas. Pa da se onda sami pitamo za zdravlje i ne moramo da cekamo da ovaj ili onaj faktor odlucuje sta ce biti sa nasim stadionom.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Radoye, ne verujem da bi bilo drugacije i da je u vlasnistvu (bar do sada i ko zna jos do kada)?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Radoye, mozda i bolje sto nije? Pa nama su neke prethodne uprave zalozile teretanu na Vujadinu i klupski autobus, da bi uzeli neke sumnjive pozajmice i kredite.
Sta li bi tek sa stadionom radili, da su imali prava na to...
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Uz pohvalu za talenat pojedinih forumaša na planu istraživačkog novinarstva, mogu samo reći da je teško je ostati imun na ovu bujicu argumenata :)
Pošto sam evo maločas obavešten da za razliku od svih dosadašnjih direktora, aktuelna direktorka stadiona nije završila naš prestižni Fakultet za upravljanje objektima sportske infrastrukture Univerziteta u Novom Sadu, nego ima neadekvatno obrazovanje ovoj zahtevnoj funkciji smatram da nema osnova da se pomenuta i dalje nalazi na mestu direktora i da pod hitno mora biti smenjena! Eto ubedili ste me braćo da su studenti (forumaši) u pravu :D
Živeli svi i dan nam trava bude mnogo zelenija a linije čisto bele :mrgreen:
User avatar
slanobarac
Posts: 3496
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Kako to da je gospođa direktor stadiona a isti nije naš već gradski? Znači ona je na gradskoj plati a ne klupskoj? :shock: Ali, izgleda, to je potpuno nebitno. Kao i to što je žensko, važilo bi i da je muško na njenom mestu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gospodinFKV »

slanobarac wrote: Tue Feb 13, 2024 4:37 pm Kako to da je gospođa direktor stadiona a isti nije naš već gradski? Znači ona je na gradskoj plati a ne klupskoj? :shock: Ali, izgleda, to je potpuno nebitno.
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Turija wrote: Tue Feb 13, 2024 3:54 pm Radoye, ne verujem da bi bilo drugacije i da je u vlasnistvu (bar do sada i ko zna jos do kada)?
N13 wrote: Tue Feb 13, 2024 4:17 pm Radoye, mozda i bolje sto nije? Pa nama su neke prethodne uprave zalozile teretanu na Vujadinu i klupski autobus, da bi uzeli neke sumnjive pozajmice i kredite.
Sta li bi tek sa stadionom radili, da su imali prava na to...
Kako god bilo bar bismo imali cista posla i znali koga treba da teramo govnjivim motkama, jer bi se o svemu vezano za stadion odlucivalo u klubu i ljudi iz kluba bi bili odgovorni za svako neispunjeno obecanje koje su dali i za svaki propust u vezi infrastrukture na stadionu, ne bi mogli da se sakrivaju. Ovako uvek postoji izgovor, mi bi hteli ali nam ne daju mangupi iz grada / pokrajine / drzave. A ima i naivnih (i "naivnih") koji ce im poverovati...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply