Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Zapravo mislim da se to nece desiti.
Osnovano je novo jkp preduzece 'stadioni srbije' koje ce biti zaduzeno da vodi racuna o svim novim stadionima. I mislim da je to jedini dobar potez za sada sto se tice ovih novih stadiona... jer bas kao sto kazes, lokalne samouprave i klubovi nisu u stanju to da rade.

Sve ostalo oko novih stadiona je za mene promasaj. Od izbora gradova gde ce praviti, do arhitekture tribina, cak i spoljasnjeg izgleda. Dobra stvar je sto je cak i ovo neki pomak, jer do sad je sve bila katastrofa, ali daleko je to od 'svemirskih brodova' kakvim se predstavlja sve to.

Npr onaj projekat u Kragujevcu mi se bas svidja. Ako to urade kako treba, to ce biti top stadion. I nacionalni isto je odlican projekat, samo ce tu pre svega da se operu pare i napune dzepovi verovatno (doduse verovatno se desilo to i sa ova 3).
User avatar
Deep Purple
Posts: 3900
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Deep Purple »

@Savcic Luka

Imao si odličnu disertaciju tvog pogleda na stadion nego sam samo okačio da bi stvorili tu naviku da prelistamo koju stranicu iza da ne bi došlo do ponavljanja postova. :cheers:

@N13 je sigurno pomislio da ćeš okačiti neki svoj render stadiona jer je tvoj upis tako izgledao.

Ništa zlonamerno sa moje strane :cheers:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

N13 wrote: Sun Nov 19, 2023 10:00 am Osnovano je novo jkp preduzece 'stadioni srbije' koje ce biti zaduzeno da vodi racuna o svim novim stadionima. I mislim da je to jedini dobar potez za sada sto se tice ovih novih stadiona... jer bas kao sto kazes, lokalne samouprave i klubovi nisu u stanju to da rade.
To je samo novo jkp za zapošljavanje stranačkog kadra. Ima da rade isto koliko i oni čuvari kontejnera koje su izmislili.
Io odio Belgrado
Savcic Luka
Posts: 356
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Savcic Luka »

@Deep
Nisam ni shvatio kao zlu nameru :cheers:
Nego, ne uspem da uradim uvek to što si napisao...

Mišljenja sam da zemlji, kao ni sportu u našoj zemlji investicije u stadione neće doneti nikakav prosperitet niti boljitak
Izlišno je pričati više o kriminalu, korupciji kada to i ptice na grani znaju, a pogotovo o gore pomenutim stadionima.
Kada bi neko u javnost izneo studiju isplativosti ovih investicija na tim mestima mogao bih tek početi razmišljati da li je dobro ili ne.
Ovako, nema se šta diskutovati

Iskreno, ima mnogo više stvari u koje naš klub treba da uloži, a i sam grad.
Novac ima gde da se usmeri, a da to bude produktivno i svrsishodno.
Rezultate će doneti bolji rad sa omladinskim pogonom, ulaganje u struku itd.
U tom svetlu dalji nastavak sređivanja SC "Vujadin Boškov", ulaganje u stručni kadar je po meni svrsishodnije.
Lože, medija centar... sve ok ako to zaista donese licencu, a to nisam istražio u toj meri da kažem doneće ili neće doneti.
Osim toga ja ne mogu da nađem ni jedan dobar argument za ulaganje, jer se sam kvalitet objekta i njegove namene neće povečati tom intervencijom..
CRD FCV
Posts: 1653
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Биста Косте Хаџија код југа је ограђена. Да ли је то нешто ново?
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Ovde se jako dobro vidi kakvo nam je ruglo stadion:


Jezivo izgleda. Nista nije proporcionalno. Mozemo da stadionu promenimo ime u 'Fifty shades of red' :mrgreen:

Nazalost, sa ovog snimka se vidi jos jedna stvar. Na ovoj lokaciji je gotovo nemoguce napraviti pristojan stadion.
Cak i uklanjanjem atletske staze, samo bi jug i sever dobili mesta da se odradi tribina kakva dolikuje. A te 2 tribine se najmanje koriste.
Zapad, i pogotovo istok, nazalost, ne bi mogli da se odrade kako dolikuju. I kad se ukloni atletska staza, ne mogu tribine ici skroz uz teren. Postoje propisi za prostor koji je potreban za klupe za rezervne igrace, zagrevanje rezervnih igraca, za zalet igraca za kornere i aute... itd. Ne mogu naci tacno koliko je propisano da bude taj razmak izmedju terena i tribina, ali verujem da je jedno makar 50% atletske staze.
A tribine da bi uspunjavale uslove moraju imati unutar dovoljan broj ulaza, toaleta, tezgi za prodaju hrane i pica, plus prilaz tribinama i svakom ulazu mora biti bezbedan. Nazalost, gledajuci ovaj snimak, ja ne vidim nacin da se to postigne na bocnim tribinama, pogoootovo istok.
Eventualno bi moglo da se kapacitet smanji na 8-9 hiljada, i da se ulica Dimitrija Tucovica pretvori u pesacku zonu (onda bi se mogli obezbediti bezbedni ulazi na zapad), i da se oni parkinzi kod komunalaca i zavoda za zdravstvenu zastitu radnika zeleznice poklone stadionu. Mozda to i nije lose resenje zapravo :)

@Turija, evo kad gledam ovaj snimak, vidi se zasto sam protiv toga da ovaj stadion ponese Tozino ime. Nekako, bas ne prilici... ne znam. Treba nam nov stadion koji ce nositi njegovo ime.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1010
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Mare_Liman »

N13 wrote: Sat Dec 02, 2023 12:55 pm Ovde se jako dobro vidi kakvo nam je ruglo stadion:


Jezivo izgleda. Nista nije proporcionalno. Mozemo da stadionu promenimo ime u 'Fifty shades of red' :mrgreen:

Nazalost, sa ovog snimka se vidi jos jedna stvar. Na ovoj lokaciji je gotovo nemoguce napraviti pristojan stadion.
Cak i uklanjanjem atletske staze, samo bi jug i sever dobili mesta da se odradi tribina kakva dolikuje. A te 2 tribine se najmanje koriste.
Zapad, i pogotovo istok, nazalost, ne bi mogli da se odrade kako dolikuju. I kad se ukloni atletska staza, ne mogu tribine ici skroz uz teren. Postoje propisi za prostor koji je potreban za klupe za rezervne igrace, zagrevanje rezervnih igraca, za zalet igraca za kornere i aute... itd. Ne mogu naci tacno koliko je propisano da bude taj razmak izmedju terena i tribina, ali verujem da je jedno makar 50% atletske staze.
A tribine da bi uspunjavale uslove moraju imati unutar dovoljan broj ulaza, toaleta, tezgi za prodaju hrane i pica, plus prilaz tribinama i svakom ulazu mora biti bezbedan. Nazalost, gledajuci ovaj snimak, ja ne vidim nacin da se to postigne na bocnim tribinama, pogoootovo istok.
Eventualno bi moglo da se kapacitet smanji na 8-9 hiljada, i da se ulica Dimitrija Tucovica pretvori u pesacku zonu (onda bi se mogli obezbediti bezbedni ulazi na zapad), i da se oni parkinzi kod komunalaca i zavoda za zdravstvenu zastitu radnika zeleznice poklone stadionu. Mozda to i nije lose resenje zapravo :)

@Turija, evo kad gledam ovaj snimak, vidi se zasto sam protiv toga da ovaj stadion ponese Tozino ime. Nekako, bas ne prilici... ne znam. Treba nam nov stadion koji ce nositi njegovo ime.
Самим тим се стадион малчице заротира ка променади да буквално стоји усправно кад се гледа са Булевара и самим тим би се мало ослобидло места код запада, ту где су ти паркинзи направи се паркинг који припада стадиону, а стадион се исто малчице приближи спенсу и искористиш максимално тај простор што имаш око стадиона, мислим џабе сад причати кад од тога неће бити ништа, питање кад ће нови стадион бити уопште и у плану а не у изградњи... Кад буде дошло уопште до тога да треба да се прави нов стадион онда можемо причати колико хоћемо...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Stexman
Posts: 2573
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Ma apsolutno moze da se napravi nov stadion u milimetar sa postojecim dimenzijama samo treba prostor isplanirati, mozda i dizati po neku tribinu na dva nivoa.
Ali moze to da se izvede.

@N13 pitao si za propis koliko od aut linije mora da bude ograda. Minimalan razmak je 2 metra.
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by 021 »

Itekako ima mesta da se napravi stadion kapaciteta oko 15 hiljada - od toga nam više ni ne treba. To bi bilo sasvim ostvarivo, čak i bez rotiranja travnjaka. Mislim da je ključ u većem nagibu tribina - tako bi se mogao iskoristiti prostor koje je ograničen, ali dovoljan. Na snimku se vidi da iza istoka ima još dobrih 10 metara slobodnog prostora, plus atletska staza. Parking bi se lako mogao obezbediti uz malo kreativnosti i dobre volje, pogotovo ako bi se uklonila zgrada komunalaca iza južne tribine. Po meni, najveći problem su lokali na severnoj tribini.

Evo nekih primera kompaktnih stadiona:



User avatar
Milan
Posts: 4188
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Poslednja slika je odličan primer kako se mogla sacuvati nasa kucica. Nikad je necu preboleti…
POŠTO OBRAZ ???!!!
Duplof
Posts: 878
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

Milan wrote: Sun Dec 03, 2023 12:35 pm Poslednja slika je odličan primer kako se mogla sacuvati nasa kucica. Nikad je necu preboleti…
Ako se ikad bude gradio novi stadion na ovom sadašnjem mestu, možda da se jedna tribina izostavi i podigne neka nova kućica? Biće više mesta onda i za parkinge, napraviće se lepa simbolika, a severna tribina bi, potencijalno, dobila možda još par redova.
Ovo se moooožda može uzeti u razmatranje samo ako stadion ostaje na istoj lokaciji i ako je prostor zaista problematičan. Naravno, i da se ta nova kućica odradi na neki lep način tako da se uklapa sa ostatkom stadiona.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Mi smo previse nostalgicni izgleda :D
Kucica dok je bila tu je imala zaista neku simboliku. Ali moje je misljenje da treba biti u koraku sa vremenom.
Kakva bre kucica na modernom stadionu. Ovaj poslednji stadion sa slike je po meni odvratniji od ovog trenutnog sto imamo. Kucice su se pravile pre 100 godina, za potrebe prostorija kluba i svlacionica. Tada su tribine bile ili suvise male ili montazne, pa je zbog toga morao poseban objekat za prostorije. Svi klubovi su jedva docekali da se modernizuju i poruse te gluposti i izgrade nove funkcionalne stadione. Jedino mi slaninari nesto puno nostalgicni :)

Bolje mi je da ne diramo nista nego da pravimo novog frankenstajna.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Milan je nostalgičan jer smo umesto nje dobili ovu, najružniju tribinu ikad. Izdeljenu, razbacanu, slepljenu sa onim ruglom od zgrade komunalaca. Znači, otišli smo korak unazad.
Sa pravim funkcionalnim stadionom se niko ne bi sa setom sećao prošlosti. Jedino što od toga nema ništa.

A malo mi je degutantno kako svi bi da nam se nešto gradi i tačno idemo niz dlaku populizmu našeg dikatatora, a svako ko ima nekog starijeg, ili je sam bio kurate sreće zna da živi u zemlji koja nema magnetnih rezonanci ni za najosnovnije. Ima i važnijih stvari za zidati od novog Karađoke.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3532
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Ovaj u Miškolcu je onakav kakav nama treba. Ovi ostali su montažni frankenštajni. Odvratni su. Samo 4 tribine jednake visine bez spratova. Što jednostavnije to bolje i lepše.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

slanobarac wrote: Sun Dec 03, 2023 8:40 pm Ovaj u Miškolcu je onakav kakav nama treba. Ovi ostali su montažni frankenštajni. Odvratni su. Samo 4 tribine jednake visine bez spratova. Što jednostavnije to bolje i lepše.
Moze, ali nisu ti spratovi, uopste losi, ako se dobro naprave. Preglednije je i na vrhu takve tribine, nego sada, ovakve, na nasem istoku i zapadu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply