Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Bole me uši svaki put kad kaže "zaista". Rečita je isto koliko je i upućena u materiju. Gde li ih samo nalaze, ovo mora da je ona akademija sns mladih lidera.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Red Marquis wrote: Sun Feb 11, 2024 3:48 pm Bole me uši svaki put kad kaže "zaista". Rečita je isto koliko je i upućena u materiju. Gde li ih samo nalaze, ovo mora da je ona akademija sns mladih lidera.
Nemoj tako, Voji se sigurno dopadaju :wink:
Kako je to sve ,,zaista" tesko slusati. Vratite nam Popovica :mrgreen: ali samo za PRa :whistler:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Feb 11, 2024 4:13 pm Nemoj tako, Voji se sigurno dopadaju :wink:
Ko mi se dopada? :mrgreen:

Inace video sam postavio sa namerom da ostane zabelezeno da se radilo na stadionu, da se uslo spremno u nastavak sezone. Ocistile su se tribine, atletska staza i stampale nove nalepnice/reklame. Da ne bude da forum samo mraci (u WCu (stadiona) se mraci), treba i pohvaliti kad se zasluzi :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Voja wrote: Sun Feb 11, 2024 4:48 pm
Turija wrote: Sun Feb 11, 2024 4:13 pm Nemoj tako, Voji se sigurno dopadaju :wink:
Ko mi se dopada? :mrgreen:
Intervju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Ala nam je na forumu džentlmenska ekipa, čim se pojavi neka žena odmah je lepo dočekaju :mrgreen:
Moram reagovati bar malo, a ako pogrešim u nečemu neka me slobodno ispravi neko ko bolje poznaje prilike.
Meni je recimo lično mnogo draže videti nekog ovakvog, pa makar i nedovoljno iskusnog, a ne one tipične "proverene sportske radnike" koji decenijama vedre i oblače (što znači da vrte sve moguće kombinacije) i voleo bih da u svim linijama kluba bude više novih i nekompromitovanih lica a ne metuzalema koji se vrte u krug godinama (npr Apro i slični, pun nam ih je klub).
Koliko se sećam pre par meseci je Zbiljić u nekom intervjuu najavio da ćemo dobiti ženu za direktora stadiona te da ima iskustva u radu sa UEFA, a nama verovali ili ne, treba baš ta vrsta iskustva ako ćemo usaglašavati standarde radi licenciranja stadiona. Ili nam možda i neće trebati, ali videćemo.
Pretpostavljam da je pomenuta dovedena kako bi se bavila pitanjima oko rekonstrukcije stadiona, uključujući teren pre svega, jer bez toga ovaj stadion može odmah da se zaključa. Optuživati sad nju ili bilo koga drugog ko je tu valjda koji mesec za stanje terena koji je izraubovan i na ivici rashoda već godinama je ipak malo bzv, neki drugi su se bavili stadionom pre nje i doveli ga u ovo stanje. A stanje je takvo da se on očigledno ne može više popravljati niti to ima ikakvog smisla nego se mora kompletno zameniti. Mrtvaca nema svrhe šminkati i svaki posao na tome bi zaista bio besmislen.
Ova mala, koliko ja shvatam, treba da sprovede postupak zamene terena i nakon toga odgovara za funkcionisanje i održavanje tog novog terena, pa onda za propuste ukoliko ih bude zaslužuje svaku kritiku. Ovako, malo mi je bljutavo ovo što čitam ovde, tim pre što do sada i nismo imali prilike da znamo ko je uopšte na stadionu tako da je za mene ovo već neki napredak.
A što se tiče terena od subote on jeste katastrofa, ali takvi su gotovo svi tereni osim ovih par sređivanih ili veštaka i jasno je da se mora što pre komplet promeniti, nikakve intervencije tu ne pomažu. Sve drugo je laganje samih sebe.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Cane, veliki je plus to sto se zene i kod nas ukljucuju u sve tokove drustva. Jos davno su Tesla ili Pupin ( nisam tacno siguran) govorili da se veliki neiskoriscen intelektualni i civilizacijski potencijal za napredak covecanstva nalazi u planetarnom angazovanju zena u drustvu, struci, nauci... svim segmentima delovanja.
Medjutim, cini mi se da se ovde njima ne daje ta uloga strucne slobode i individualne kreativnosti, vec neka druga - marketinska. Zasto imam takav utisak?
Prvenstveno, zato sto je vidljiva navigacija od gore. Pitanja su unapred napisana, a odgovori unapred sugerisani u pravcu kako je sve okej i da, u stvari, problema nema. Mozda samo neke sitnice, a to ce se ubrzo resiti. Dok, devojke treba, na lepotu i sarm, to da bolje docaraju? Otuda i toliko ono ,,zaista" u odgovorima, kako bi pricu potvrdila Direktorka stadiona. Svi ti razgovori deluju nategnuto i neprirodno, jer se pazi da se ,,ne pogresi" u datim instrukcijama. Bar meni tako izgleda.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

@Cane
Kakve zamene teza majko mila. Ovo kao kad neko optuži napredne da su navukli fantomske birače a oni odgovaraju "šta vi imate protiv ljudi iz R.Srpske".
Niko nema ništa protiv žena u sportu. Imam protiv osoba iz kojih isijava neznanje nevezano za pol. Iz onog što je rekla se vidi da materiju ne poznaje i svako dobronameran može da zaključi da nije ona tu da obavlja posao za koji je zadužena, već je tu što reče Turija, iz marketinških razloga.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Red Marquis wrote: Mon Feb 12, 2024 2:34 pm svako dobronameran može da zaključi da nije ona tu da obavlja posao za koji je zadužena, već je tu što reče Turija, iz marketinških razloga.
a realno je i da bude iz razloga "daj je kod mene, pokusacu ja da izbunarim jednu slobodnu poziciju"
Image
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Ja sam reagovao na ton koji je ispoljavan gde se po meni neprimereno napada jedna devojka, da je ona ključni krivac za stanje u kojem se nalazi stadion i posebno teren. Pri tome se na toj funkciji valjda nalazi tek par meseci a ovakvo ili slično stanje pamtimo svi mi mnogo duže. Ako je sad ta osoba, ko god ona bila, kriva za sve to i niko drugi osim nje onda ok, verujte u to i nema svrhe da vas iko razuverava.
A to koliko neko nešto poznaje ili ne poznaje se ipak može zaključiti nakon barem malo dužeg vremena i praćenja rada i rezultata u različitim situacijama, a ne na osnovu nekog tra-la-la marketinškog nastupa za klupske medije, koji slažem se nije ništa posebno.
Zato sam i napisao da pretpostavljam kako je postavljena tu da se angažuje oko poslova zamene i kasnije eksploatacije novog terena, rekonstrukcije stadiona i pribavljanja UEFA licenci itd, jer njeno imenovanje koincidira sa najavom tih aktivnosti. Opet kažem, pretpostavljam da je tako, možda i grešim ali mi je takav utisak. Zato mi je malo ispod (muškog) dostojanstva napadati je odmah, a ne pružiti priliku da se tu profesionalno dokaže. Ako se ispostavi da ove stvari ne može sprovesti i da se ne snalazi onda naravno da ne može biti amnestirana od kritika, bez obzira što je žensko.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Cane wrote: Mon Feb 12, 2024 3:15 pm Ja sam reagovao na ton koji je ispoljavan gde se po meni neprimereno napada jedna devojka, da je ona ključni krivac za stanje u kojem se nalazi stadion i posebno teren.
Zbog manjka vremena sve manje citam ovde, pa cu te zamoliti da mi tacno napises koji ju je forumas napao na taj nacin, da se odmah zalozim za njegovo banovanje!?
Image
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Voja wrote: Mon Feb 12, 2024 3:24 pm
Cane wrote: Mon Feb 12, 2024 3:15 pm Ja sam reagovao na ton koji je ispoljavan gde se po meni neprimereno napada jedna devojka, da je ona ključni krivac za stanje u kojem se nalazi stadion i posebno teren.
Zbog manjka vremena sve manje citam ovde, pa cu te zamoliti da mi tacno napises koji ju je forumas napao na taj nacin, da se odmah zalozim za njegovo banovanje!?
Ako je po tebi neprimereno jedino ako se upotrebljavaju psovke ili slični uvredljivi termini, onda neprimerenosti nema.
Za mene je neprimereno da se traži momentalni otkaz zbog stanja terena (koji je i pre godinu dana, pa i pre toga sigurno, u ovom istom periodu u najmanju ruku bio sličan ovakav) od nekoga ko je (bar ja tako mislim, ako neko bolje zna neka me ispravi) angažovan upravo da vodi poslove oko zamene tog istrošenog terena. Pri tome je jasno da se u komentarima omalovažava kvalifikacijama tipa da nema pojma, došla po stranačkoj liniji, neko joj našao posao da je udomi itd. A da pri tome niko ne napisa ništa konkretnije što bi potkrepilo takve tvrdnje nego eto, znaju neki odmah o čemu se radi i treba im verovati zbog iskustva, vidovitosti ili nečeg trećeg.
Za mene je to sve neprimereno, a možda je za nekog apsolutno primereno i poželjno, pa eto razlikujemo se.
Što i nije loše za malo sučeljavanja stavova na forumu, jer ako baš svi budemo pisali kao par ovih što sve o svemu uvek i najbolje znaju i odlično predviđaju i prošlost i budućnost postaće ovaj forum isuviše jednoličan i dosadan, a to ne bi bilo dobro :D
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Cane Cane... :)

Ja sam taj koji je prvi rekao da treba da dobije otkaz.
Nije tek postavljena, tu je vec pola godine.
I moj je utisak da teren nikada gori nije bio u poslednjih 20 godina. A nije ovo bas toliko stara podloga, pre par sezona je stavljena nova trava.
Uz to, na pocetku ove sezone nas teren je izgledao neocekivano dobro. Pozitivno me je iznenadilo stanje terena na utakmici protiv Apoela.
Na jesen (sasvim slucajno kada je nova direktorica dosla na poziciju), teren odjednom pocinje da izgleda kao na seoskim stadionima. Ja sam svestan da u nasoj zemlji tereni odjednom pocinju biti katastrofa cim se spuste temperature, ali mislim da je ovo preterano. I mislim da je posledica neadekvatnog rada. Kada je pao onaj sneg dan posle Bozica, da li se pristupilo ciscenju terena? Sneg je padao jedan jedini dan, ali se zadrzao jako dugo zbog niskih temperatura. Ako nije ociscen istog dana, to znaci da je trava bila bez sunceve svetlosti nedeljama jer je bila pokrivena snegom. Cija je to odgovornost? Ako si na poziciji direktora stadiona, tvoja je odgovornost. Nemam dokaz, ali garantujem da tada niko nije radio svoj posao jer 'pauza je, koga briga sada za teren'. To jest imam dokaz, sadasnje stanje terena je dokaz.

Nemam nista protiv zena na toj poziciji, naprotiv. Bilo mi je simpaticno nakon prvog intervjua. Ali ako si na toj poziciji, ima da radis puno radno vreme (8 sati dnevno) taj posao i da snosis odgovornost ako nesto nije u redu. Reci 'direktor' u imenu pozicije ti namece odgovornost. A nemoguce je da je neko radio 8 sati dnevno posao u vezi stadiona, a da za 2 meseca u kojima ni jedna utakmica nije odigrana ne moze da odrzi travu u normalnom stanju, bez obzora na godisnje doba.

A onaj post sam gde sam spomenuo otkaz sam napisao na poluvremenu utakmice jer su bukvalno bile 4 situacija gde smo izgubili loptu jer je igracima presla lopta preko noge, tj odskocila od komad zemlje. Pa nasa prednost protiv tzv 'manjih ekipa' je tecna igra. Smatram da smo indiviualno i tehnicki bolji od Lucana, ali sta znaci kada ti moras da napravis 5 dodira sa loptom da bi odigrao pas. Ovde bi i Manchester City gubio bodove jer je nemoguca tecna pas igra. Ako vec u gostima moramo igrati po oranicama, daj da kod kuce igramo na normalnom terenu, to bi nam za 30% povecalo sanse da dodjemo do pobede.
I to je odgovornost iskljucivo direktora stadiona, kako god se on zvao i koliko god da je na toj poziciji.
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Ja pretpostavljam da se teren zapustio iz razloga sto se sprema zamena trave pa da ne trose resurse bezveze... Treba da stigne hibrid pa je mozda to u pitanju.
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Vrlo moguce da je to, ali taj hibrid nam stize jos od juna, a stigao do sada samo na dve adrese na Topcideru, kod nas nikako da dodje. Stici ce verovatno jednog dana i kod nas, ali i do tada treba igrati fudbal.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

N13 N13 :)
Napisao si dobar i poučan post, ja zaista nisam ni blizu tako stručan u pitanja prirode i održavanja terena, da bi ti mogao nešto protivrečiti. Iskreno, nemam pojma da li je moguće porediti letnje i zimsko stanje i održavanje terena, šta treba preduzimati, da li se čisti sneg odmah itd. Priznajem da mi ono što si napisao na tu temu deluje prilično uverljivo i verujem da si sasvim moguće u pravu. Ja samo znam, ovako skroz laički, da u ovim mesecima obično ni jedan teren s prirodnom podlogom kod nas ne deluje baš reprezentativno. A da li je to samo do nebrige i lošeg održavanja ili ima i do nekih objektivnih okolnosti, zaista se ne bih usudio da zaključujem.
Ono što pouzdano znam je da se iz kluba još od prošle sezone zvanično počelo govoriti da je teren u takvom stanju da mu je neophodna potpuna obnova i da do nje mora doći što pre. Isto je i najavljivano više puta (kao i rekonstrukcija dela tribina), a zašto se to još uvek nije desilo meni zaista nije poznato. Upravo to me je i navelo da pomislim kako je kadrovsko rešenja na mestu direktora u neposrednoj vezi s tim planiranim aktivnostima i da bi odvijanje tih poslova moglo spadati u primarnu odgovornost novog direktora, a ne održavanje "starog" terena koji je po tim najavama do sad već trebao biti uklonjen. Možda tu leže uzroci sadašnjeg lošeg stanja i ako je to tako onda mi je iskreno malo preterano odmah pozivati na otkaz, ali poštujem i da ti imaš drugačiji stav, posebno posle iscrpnog obrazloženja koje si dao. Ja bih pre bio za to da neko dobije šansu da se dokaže na onom zbog čega je i imenovan, nego da se sklanja zbog stanja terena koji će verovatno uskoro biti bivši, ali prihvatam da ti stvari vidiš drugačije.
One ocene da je u pitanju neznalica, stranački kadar, nečija kombinacija za prikrivanje muljanja itd nisu date s tvoje strane, tako da to nikako i nije bila primedba tebi, a inače tvoje postove generalno cenim jer su najčešće realno argumentovani, pa i onda kada se ne slažem s nekim zaključcima :lala:
Post Reply