Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Vojkan
Posts: 135
Joined: Sat Jun 21, 2014 7:14 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Vojkan »

Nadam se da nece doci neki isluzeni stranac ili pocetnik koji nema mesta u svojoj zemlji.
Zagorcic nije idealno resenje ali u poredjenju sa Bekvalcem,Maricem,Ristovskim....on je Murinjo.
Uprava kao svaka u ovoj drzavi gleda iskljucivo licni interes koga briga za preduzece.
Sto zatekne proda i uvek krivi predhodnu i 100% si uspesan za sebe.
Menjas trenere kada navijaci zatraze jer zasto da i vas prozivaju, i tako dok ne steknes pozicije,lovu,ime ili bilo sta sto donosi korist.
Kazu privatizacija pa naravno da je to resenje ali oni koji odlucuju o privatizaciji i ne pomisljaju jer koga ces onda da zavrcu.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by West Ham »

Ne mislim da je situacija sa Zagorčićem toliko loša, čak naprotiv. U trenutku kada smo svi manje-više svesni da ćemo na leto od Evrope videti samo Grčku, i to oni koji odu na more, u trenutku kada nema baš mnogo trenera kojima bi Klub bio zanimljiv, u sezoni koja je i najavljena kao "eksperimentalna", dovođenje (ako ništa drugo) iskusnog čoveka koji je NAŠ ne može biti loše rešenje. Setimo se pokojnog Ivice Brzića, i o njemu su mišljenja bila podeljena... vrlo slična situacija. A što se tiče opaski tipa da li je nečija ljubav prema Vojvodini dovoljna preporuka da joj bude trener, u ovom trenutku odgovaram sa da. Na kraju krajeva, čovek je odjebao posao u prvoligaškom, pa makar i kvazi, klubu na prvi signal iz Dimitrija Tucovića 1. Bilo kakvo poređenje sa periodom dok je Klub vodio Ratko Butorović smatram neukusnim iz milion razloga, od kojih neću navesti nijedan.
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9679
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Ako ce to biti stranac iz Crne Gore,Makedonije ili neki nas sa stranim drzavljanstvom.... onda domaci. A bas bih voleo da to bude neko fudbalsko ime od "preko".Zasto nam recimo Miha ne bi sredio nekog iz Italije ili Lane nekog iz Belgije :)
Image
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by recni galeb »

u Belgijama sve strucnjak do strucnjaka, idi mi dodji mi... :D
daj tog Kosana da izguramo da vidimo sta to moze da rodi... :lala:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9679
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

recni galeb wrote:u Belgijama sve strucnjak do strucnjaka, idi mi dodji mi... :D
Stvar je u tome sto nam treba trener (i ne samo nama,vec svim ekipama u ligi) koji ne filozofira,vec onaj koji ce izvesti svoju ekipu protiv bilo koga i odmah napasti,bez respekta. U Belgiji se cesto tako radi,pa kad imas srece trajes,kad nemas jbg.

Vosa je ekipa koja je predodredjena da igra najlepsi i najatraktivniji fudbal u zemlji,i ne znam zasto nikad nemamo trenera koji ce tako i da vodi ekipu. Ne zanosim se ja titulama i ostalim trofejima,ali zelim da svaki protivnik i pre i posle utakmice ima respekt prema nama,da napuni gace kad doalzi na Karadjordje,a ne da se sprdaju s nama kao sto to rade ovih dana,meseci,godina
Image
Vojkan
Posts: 135
Joined: Sat Jun 21, 2014 7:14 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Vojkan »

Загорчић поново на клупи Воше
Ажурирано пре 13 минута 36 секунди

Зоран Марић више није шеф стручног штаба ФК Војводина, а нови (стари) тренер је дојучерашњи стратег Доњег Срема Златомир Загорчић. Одлуку да се прекине сарадња с Марићем донели су чланови УО црвено-белих,
Златомир Загорчић Фото: Ф. Бакић
Enlarge
Златомир Загорчић Фото: Ф. Бакић
реагујући на последња два првенствена пораза, од Црвене звезде (0:3) и Јагодине (1:4), уједно овластивши спортски сектор да у најкраћем року предложи решење за новог шефа струке. Већ у току дана постигнут је договор са Загорчићем и очекује се да ће он данас водити тренинг новосадског суперлигаша.

- Брзо смо се договорили о будућој сарадњи и преподне сам споразумно раскинуо уговор с Доњим Сремом - рекао је Златомир Загоричић. - Иако још нисмо прецизирали све ствари, мислим да ћу данас водити тренинг у ФЦ “Вујадин Бошков”, а оно што је сигурно јесте да ће ми и даље асистент бити Золтан Сабо. О осталим члановима стручног штаба моћи ћемо да разговарамо већ за који дан.

Војводина има изузетно младу екипу, чија младост неминовно доноси и осцилације. Да ли та чињеница код вас изазива неку врсту опреза, па и страха, или сте оптимиста?

- Да нисам оптимиста, не бих ни прихватио овај посао. Не, не плаши ме Војводинина младост, јер све те момке од раније много добро познајем. Пратио сам игре црвено-белих и верујем да, уз максималну озбиљност у раду, можемо да се тргнемо и почнемо да остварујемо жељене резултате. Осцилација ће и даље бити, али морамо да учинимо максимум напора да их сведемо на најмању меру.

У суботу вас очекује дуел у Нишу, где ће вам домаћин бити овог пролећа веома добра екипа Радничког?

- Познајем Нишлије изузетно добро, јер сам као тренер Доњег Срема водио екипу у прошлу суботу управо у дуелу с Радничким (1:1) у Пећинцима. Требаће нам и мало среће у тој утакмици, али, поновићу, верујем у тим Војводине и убеђен сам да, заједничким напором, можемо да кренемо путем којим сви желимо – поручио је Златомир Загорчић.

A. Предојевић


Биографија

Златомир Загорчић је рођен 15. јуна 1971. године у Новом Саду. Фудбал је играо у дресовима Новог Сада, бугарског Литекса, турске Аданеспор, швајцарског Лугана, поново Литекса и Новог Сада и каријеру је завршио 2005. године. Уз српско, има и бугарско држављанство и носио је дрес репрезентације ове земље у 23 утакмице.
Тренерским послом почео је да се бави 2006. године у Литексу из Ловеча, као помоћник Љупка Петровића. Шеф стручног штаба Војводине био је од маја до септембра 2012. године и, у тренутку када је смењен, Новосађани су били први на табели са три победе и једном нерешеном утакмицом. Од јула 2013. године опет је, сада самостално, водио Литекс, а од октобра прошле године до данас био је први стручњак на клупи Доњег Срема.

Не осврћем се уназад

Замолили смо Загорчића да прокоментарише чињеницу да се у првом мандату није најлепше растао с Новосађанима, пошто је смењен у тренутку када је Војводина била на челу табеле у Суперлиги.
- Не осврћем се уназад и гледам искључиво према будућности - одговорио је Загорчић. - Једино о чему у овом тренутку размишљам јесте то како да Војводина игра добро и прави резултате.

ШЋЕПАНОВИЋ: Најбоље решење

Управни одбор ФК Војводина донео је одлуку да прекине даљу сарадњу с досадашњим шефом стручног штаба Зораном Марићем. Председник УО Зоран Шћепановић је с одлуком упознао самог Марића, а јуче преподне и првотимце на састанку који је организован пред почетак тренинга.
- Џентлменски смо се договорили с Марићем, којем смо изнели став чланова Управног одбора да је у овом моменту најбоље да прекинемо даљу сарадњу - рекао је Шћепановић. - Када кажем у овом моменту, мислим пре свега на резултате остварене у првој трећини пролећног дела првенства, а посебно у последње две утакмице. Уједно смо се захвалили Марићу на досадашњој сарадњи и истакли да му врата ФК Војводина остају отворена.

А. П.



Tags: Спорт Фудбал
Постављено пре 13 минута 39 секунди
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by carlons »

Jedno pitanje za one koji su u toku.

Kada je Zagorčić prošli put smenjen kružile su razne priče, da je smenjen zbog loše igre (iako smo bili prvi na tabeli), da nema licencu, da je posvađan sa upravom i slično.

Da li postoji neka birokratska prepreka da vodi tim na duži rok??
srkins
Posts: 1432
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by srkins »

carlons wrote:Jedno pitanje za one koji su u toku.

Kada je Zagorčić prošli put smenjen kružile su razne priče, da je smenjen zbog loše igre (iako smo bili prvi na tabeli), da nema licencu, da je posvađan sa upravom i slično.

Da li postoji neka birokratska prepreka da vodi tim na duži rok??
Ako je imao pravo da vodi Donji Srem ima pravo i nas da vodi sa klupe,tako da ima potrebnu licencu.
User avatar
fkvislife
Posts: 167
Joined: Mon Jul 23, 2012 2:19 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by fkvislife »

Ako vi kvalifikacije za LE smatrate Evropom, onda ni ne čudi što smo tu gde smo..
Kosan mora biti u stručnom štabu..
Najveća ljubav, jedina moja, Vojvodinaa..
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Moralo se.
Kao i uvek smena je zakasnela i došla je tek kad su rezultati postali katastrofalni.Videlo se mnogo ranije da Džimi ima lošu komunikaciju sa mladim igračima i da oni nazaduju.
Nije ovo prvi put u Vojvodini, već je gotovo standardna pojava decenijama, tj da ne možemo da napravimo od najboljih omladinaca reprezentativne seniore (nekad smo to sa lakoćom radili 50ih-60ih godina prošlog veka), ali se tada Vojvodina volela u svim strukturama Kluba i Grada, kao i među samim igračima.Danas, i par decenija unazad, to je bila prava retkost, tj odstupanje od pravila.
Zagorčić jeste trenutno najbolje rešenje, iz nekoliko razloga:
1.ima licencu i ima iskustvo
2.ima fantastičan rezultat u predhodnom mandatu
3.smenjen je neopravdano u okolnostima za Riplija
4.poznaje naše igrače i situaciju
5.želi da radi u Vojvodini
6.zaslužio je da dobije pravu šansu u situaciji kada se Predsednik, gotovo, ne meša u Struku.Ostale prilike u Voši nisu dobre, ali ova jeste da trener pokaže svoje kvalitete.
Verujem da je ovakav rasplet dosta dobar i za Kosanovića.Ima vremena da se pripremi za polaganje ispita i nije mu gurnut ,,vruć krompir" u ruke, pa da u slučaju loših rezultata potrošimo i njega (od koga očekujemo dosta).
Sasvim je očekivano da Zagorčić dođe sa svojom ekipom, da ga neko ne ,,bušio" iznutra, ali zato i preuzima svu odgovornost za rad.
Drugo, čini mi se da Kosanović nije pokazao dovoljno inicijative, kao Pomoćnik Džimija, jer nije uspeo (jesenas, ne sada kada nemamo drugog izbora), da ubaci svoju omladinu u Prvi tim, tj da izgura trofejne Omladince na prvoligaški teren ni 15 minuta, čak i u sigurno dobijenim mečevima, već je sledio Džimijev (pogrešan) put.Po meni, morao je, pošto po to, izgurati par najperspektivnijih svojih Omladinaca ili dati ostavku.Nije pokazao dovoljno jak liderski karakter, a imao je jaku osnovu i argumente iza sebe.Da li nije verovao u njih ili nije hteo da se konfrontira sa Šefom, ostaje mu dovoljno vremena za sabiranje utisaka i pripremanje ispita.Sve je to iskustvo koje može da mu bude od velike koristi kada jednog dana, sa Licencom, sedne na trenersku klupu Vojvodine.
Zagorčić je lako raskinuo Ugovor sa Sremom, što meni samo govori nešto drugo: da i bivša uprava Vojvodine (Pavlović-Rabren) neće sad bušiti Vošu, kao i njihovi igrači u njoj.Pre svega mislim na one čiji je Pavlović menadžer.Ne kažem da do sada jesu, ali ni ne mislim da se nije pokušavalo uticati na njih i njihove igre.
Srećno nam proleće!
Još uvek mislim da imamo šanse za Evropu.To mora da nam bude primarni cilj, jer samo Evropa Vojvodinu spasava.Očekujem dvojku ili najmanje X u Nišu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by mihailov »

Mislim da smo svi ujedinjeni u stavu da je rastanak sa Dzimijem bio neminovan, ali i da on nije glavni problem Fudbalskog kluba Vojvodine.
Mora se priznati da uprava nije obezbedila zamene za Veselinovića i Alivodića, trenutni igrački kadar nije za Evropu. Ne kazem da su ostali klubovi bolji, već da nema potrebe da počinjemo pripreme prve nedelje juna, jer cemo svakako odmah ispasti.
Sa druge strane, niko mu se nije mesao u posao(bar pretpostavljam), sto nije tako čest slucaj u srpskom fudbalu. Imao je slobodu u radu, nije imao rezultatski imperativ. U sustini, u poredjenju sa drugim bivsim trenerima, imao je lak zadatak-forsirati omladinsku skolu i biti konkurentan. Prvo nije uspeo na adekvatan nacin, a i u drugome je poceo da posustaje. Izlaza nije bilo...

Angažovanje Zagorčića dočekao sam nekako neutralno. U proslom mandatu započeo je sezonu odlicno, ali isto to je uradio i Džimi(čak i mnogo bolje), s tim što je Zaga tada imao mnogo jaci igracki kadar. Poželeo bih mu sreću u radu, da nastavi ono sto je Dzimi zapoceo, dok nije u potpunosti izgubio kompas!
Napred Voso!
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Nikola »

Zadovoljan sam izborom novog trenera, srećno Zago! Čovek je lud, ima srce i mislim da će ove klince koje drma zakasneli pubertet dozvati pameti. Veliki plus što ima svoje JA i što Bata nije mogao da mu sastavlja tim i po cenu otkaza.

Takođe se slažem da je debilno porediti Batine transfere koji se sada plaćaju i poslovanje koje sada stiže na naplatu,

1. Milan Kosanović mora ostati asistent! Nemamo taj luksuz da posle Todića izgubimo još jednog perspektivnog stručnjaka, pamet u glavu Zoko već imaš previse minusa.
2. Vranješ I Dunđerski moraju leteti iz Voše!
ПУШТАМ КИШУ!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by pedjans »

Naravno, Zagorčić za sve ovo nije kriv i treba mu poželeti svu sreću (kao i svima nama navijačima). Nadam se da neće i on biti žrtvovan.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Baltazar »

Mariću, kako imaš obraza da ne podneseš ostavku?
Vojvodina, jedna jedina!
Post Reply