Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Proto, slažem se sa napisanim, ali reci ko bi bio sad taj poželjni trener u Vojvodini.Ime i prezime (jedino ga je Voja naveo - Dejana Govedaricu)?
Šaula, Grujić... kao početnici? Bili su Buač, Belić...pa?
Od iskusnih Kosan, Bobe, Mihajlovic, Jokanović...?
Nemamo mi više Vujketa, Tozu, Brzića...Možemo samo da čekamo da završe aktivne igračke karijere Brkić, Sergej, Tadić, Kačar, Medojević, Ivanić... i da se opredele za trenersku profesiju.
Možda neko iz genecije igrača 70ih i 90ih godina, kao recimo Govedarica, ali mnogi od njih nisu u NS i koliko je realno da dođu ,,grlom u jagode"?
Šta više, još uvek se ne zna da li će i Stolica biti trener Vojvodine?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2037
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

021 wrote:Dakle, izbor trenera sveo se na dvojicu kandidata. Prvi je da se usereš, drugi da dobiješ tvrdu stolicu. :whistler:
https://youtu.be/dxdu-UlkdxU
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Протомајстор wrote:И шта је то постала Воша да тако поступају с њом?
Slazem se, ali to nije samo problem Vose. Cela liga, izuzev ova dva kancera, ima cetiri izbora kada su u pitanju treneri:

1. Istroseni treneri. Treneri koje je vreme odavno pregazilo, u svakom smislu. Eventualno izvuku kojeg keca iz rukava, ali je to manje-vise to. Tu su da odrade posao koji je hitan za danas. Sta novo sutra mogu da donesu Kosanovici, Sose, Bekvalci,...na to niko i ne misli, jer srpski klubovi zive od danas za sutra.

2. Neafirmisani (neiskusni) treneri. Treneri sa oko 40 godina, a neretko i manje. Juce su okacili kopacke o klin. Jeftini su, uce zajedno s igracima. Ima talentovanih, a ima i onih sto ih je usrao koji rezultat, pa dobiju 5 minuta slave. Tu dolaze Stolice, Bataci, Lalatovici, Buaci,...

3. Prosek. Treneri koji nisu makli odavde. Ako jesu, videlo se koliko (ne)mogu, pa su ekspresno vraceni u superligaski talog. Neki od njih imaju i vezu, pa su baceni na kormilo reprezentacije, ali dalje od toga nece ici, to je provereno. Milinkovici, Krunici, Curcici, Drulovici i njima slicni.

4. Preskupi stranci. Dovoljno je videti biografiju Pakulta, da se vidi pad u kvalitetu klubova koje je vodio dok nije dosao u Radnicki. Kostao je verovatno boga oca za nase uslove, a video je bolju infrastrukturu u austrijskoj trecoj ligi verovatno. Nisu oni navikli da rade u ovim uslovima. Odakle oni dolaze, tamo tereni amaterskih timova izgledaju kao travnjak na Karadjordju (koji u nasoj ligi vazi za jedan od najboljih). Nijedan stranac koji valja nece doci ovamo, samo pomenuti slucajevi pod 1,2 i 3, iz drugih zemalja. :lala:
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Протомајстор »

Turija wrote:Ime i prezime (jedino ga je Voja naveo - Dejana Govedaricu)?
Šaula, Grujić... kao početnici? Bili su Buač, Belić...pa?
Od iskusnih Kosan, Bobe, Mihajlovic, Jokanović...?
Немам појма, не знам ко има лиценцу.
Да ја управљам Војводином, поступио бих скандалозно: расписао бих јавни и транспарентни конкурс за место тренера. :!:
У условима бих навео да мора да буде наш бивши играч или тренер - макар и помоћни. Не бих га тиме условљавао само у случају да je тренирао нечију репку или већи клуб од нашег, или да је освајао трофеје, рецимо Куп Србије, с неким мањим. Чак бих и ту био попустљив за оне који имају бар 5-10 сезона у прволигашком фудбалу. Навео бих плату, премију у случају пласмана у Европу, проценат од продаје сваког клинца из наше школе и лимит од три играча за довођење по жељи у зимском року, до цене и плате, те ти те. Услов би био Европа уз промоцију наше деце, а то значи бар 50% минутаже за момке потекле у СЦ Вујадин Бошков. И то је то.
Ако се нико не пријави на конкурс, онда га поновити, а не ове којештарије: врућ кромпир - врућа столица - преузимање одговорности. Испада да нико неће на нашу клупу, ал заправо је обрнуто. Кладионичарска и менаџерска мафија не да ником неподобном да присмрди у српски фудбал. Као што се ни у нашем друштву нико не може поштено домоћи радног места, а стално се спинује како нећемо да радимо, док посла има напретек.
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by 1892 »

Na stranu sve ostalo, ono što sam čuo od Stolice na Areni u onim razgovorima sa trenerima posle utakmica, čovek je elokventan, i nekoliko puta je ukazivao na suštinu problema naše lige (blizance) i samu neregularnost.
Come on you Reds!
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Протомајстор »

gospodinFKV wrote: Slazem se, ali to nije samo problem Vose. Cela liga, izuzev ova dva kancera, ima cetiri izbora kada su u pitanju treneri:
Да. Можда се не слажем баш са свим местима која си додељивао, али у целости ти је добра анализа. :lala:
Мој пост који је дошао после твог, мада сам га писао истовремено, подудара се у главним цртама. Мишљења сам да треба најпре дати другу шансу нашим бившим тренерима, нарочито ако су у међувремену још негде радили и напредовали, па макар и у канцерима. Ово непрестано довођење, нових и нових тренера из Вождовца је понижавајуће :roll:

ПС. Нећу више писати, има превише на овој страни :oops:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Mondo prenosi da je konačno odlučeno ko će nas povesti.

http://mondo.rs/a1067255/Sport/Fudbal/I ... odina.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Šta li je tek njemu u glavi kad je odlučio da ode iz umereno stabilnog Voždovca i da se preseli u raspad sredinu kakva je trenutno kod nas, stvarno ne razumem... Mogao je sa njima da vija Evropu, pa i po cenu da ne uspe, da krenu da mu se pišu hvalospevi kao i da se zatim obezbedi nekim inostranim poslom, a ovako dolazi kod nas, gde će 5. mesto biti tretirano kao ogroman neuspeh(naravno bez razloga, ali šta da se radi).
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Mondo opet briljira :mrgreen:
Talentovani trener imaće težak zadatak da "probudi" lošu Vojvodinu koja je prvi deo sezone završila tek kao osmoplasirana, što je najlošiji plasman Novosađana u 21. veku, a sportski sektor obećao je i pojačanja koja su novom "šefu" neophodna kako bi "lale" ponovo igrale u Evropi.
Roki
Posts: 73
Joined: Sun Jul 14, 2013 9:04 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Roki »

Izgleda da talentovani Stolica,nije napustio Vozdovac zato sto je bas toliki borac protiv nepravde,vec zato sto je unapred znao da ga ceka druga stolica...
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Karlsson »

Ja ladno prvi put pročitao ''najbolji plasman''.
User avatar
ŠoneVoša
Posts: 123
Joined: Wed Jan 28, 2015 4:05 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ŠoneVoša »

Roki wrote:Izgleda da talentovani Stolica,nije napustio Vozdovac zato sto je bas toliki borac protiv nepravde,vec zato sto je unapred znao da ga ceka druga stolica...
Pa pisali su ovi iz bute jos 5. decembra da su Stolica i Veselinovic glavni kandidati
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Ja sam zadovoljan izborom. Doveli smo trenera koji je tukao i jednog i drugog blizanca ove godine. Vozdovac je delovao disciplinovano, tacno se znalo ko sta radi, izvukao je maksimum od anonimnih igraca i afirmisao ih.

Takodje sam zadovoljan i sa izborom Drakulica na mesto sportskog direktora.

Ajde sad jos da vidimo koliko je uprava ozbiljna i kako ce u saradnji sa njima dvojicom odraditi prelazni rok.

Trece mesto i novi izlazak u Evropu je po meni realno. Posle podele bodova trenutno zaostajemo samo tri boda.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Dobro je, dobili smo trenera i nema objektivnog razloga da ,,teramo mak na konac".
Nadam se da je i trener Stolica dobio cvrste garancije da ce imati slobodu u radu i igracki kadar sposoban da iznese teret obaveza imena Kluba.
Vojvodina je uvek veliki izazov za svakog trenera, pa i kad je u dubokoj krizi.
Cestitke Stolici na preuzimanju funkcije Sefa strucnog staba FKV i puno uspeha u trenerskom radu u Novom Sadu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Stexman »

Sve najbolje Stolici na "fotelji" u Vojvodini :)
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by мализека »

Морам да признам да сам задовољан са избором тренера. :) Чини ми се да нас чека много боље пролеће и сада много више верујем да можемо поново у Европу на лето, а лето би могло да буде много добро...и резултатски и финансијски, надам се. :) Само још да видимо са каквим ћемо играчким кадром располагати, али не верујем да би Столица долазио без чврстих обећања и договора. :cheers:
Post Reply