Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
limanfkv
Posts: 2830
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Uprava

Post by limanfkv »

Od polaska sa mrtve tacke dug je znacajno smanjen. Naravno da ce se morati prodavati igraci i to je neminovnost. Klub nema taj luksuz da zadrzava najbolje i najmladje ukoliko dobije odgovarajuce ponude. Klub zivi od toga i od niceg drugog. Po meni napravljen je jedan dosta bolji model. Od prelaznog roka ocekujem da se pojacamo koliko to mozemo tamo gde smo najtanji, ali i da ne pretrpavamo igracki kadar kao sto smo to ranije radili.

Verovatno se mnogi nece sloziti samnom, ali ja sam zadovoljan do sadasnjim rezultatima. Da mi je neko rekao pre pocetka sezone kada sam video tim da cemo biti ovako visoko kotirani ja mu ne bih verovao. Daleko od toga da ne moze bolje.

Sto se tice segmenta sponzorstva. U sta ulazu eventualni sponzori? Mora se odgovoriti na to pitanje i jasno definisati sta sa tim sponzorstvom dobija potencijalni sponzori. Dogovori o sponzorstvima se najcesce sklapaju pocetkom kalendarske godine kada firme odredjuju budzet za planiranu godinu, pa izmedju ostalog i za marketinski sektor. Kao i kod svake krize, najvise se stedi na marketingu. Kriza je vrlo blaga, da ne kazem i uvredljiva rec, za stanje nase ekonomske scene. Mislim da se najvece sanse imamo ukoliko se ponudi potencijalnim sponzorima dodavanje imena njihove firme na naziv kluba, poput Javor Matisa, Cukaricki Stankoma ili Spartak Zlatibor Vode, plus jos gomila peripetija koje bi moralo da ide uz to.

Sto se tice shopa mislim da bi najbolje resenje bilo da se otvori sportski odeljak u okviru Firma1989 shopa. Da se pre svega ubace dresovi.
Nazalost, premala traznja je najveci problem za (ne)otvaranje shopa.
User avatar
Turija
Posts: 10647
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Jole wrote:Ma tom logikom svako iole posteniji moze da sedne u stolicu i nece imati problema. Jer su sami navijaci upali u apatiju i dalje od postenog sefa ne traze. Prodavace sve za sta ima ponude, sklanjace se blizancima i mirna backa.

Sta se svi pravite ludi?

Lucidnost, kreativnost, preduzimljivost... Najlakse je reci nemoze i ne preduzeti nista. Vidi gde zivimo, vidi u kojoj ligi igramo??? EJ!!!

Ko ce da prica kako Vojvodina nesme da bude iznad treceg mesta, nek ide u Pecince tamo ce imati odlicne sagovornike.

Nemoze veliki sponzor? OK! Nadji par malih, pokrij bar neke troskove sa malima. Nemoze? Smenjuj! Dovedi coveka kojem ces dati procente (1%, 2%, 5%, 10%???) od sponzorskih ugovora, da vidis kako ce se izvuci iz naftalina. Najlakse je kmecati kako ne moze. Ako nemoze, nadji nekog ko moze. Kraj price. Oces mesto sefa marketinga? OK, nadji sponzore u tom i tom roku. Ako stvari postavis na svoje mesto, jako je lako motivisati ljude. Postavi konkretne ciljeve i sta se ocekuje da ispune ako hoce da zadrze posao. I tako sve od direktora do spremacica, pa da vidis kako se ciljevi ispunjavaju. A onaj ko ne ispuni... pa zna se. E sad drugo je to ako su se pozicije formirale na burazersko-ortaskoj osnovi, raznim dilovima i ko zna cime sve.

Ma klub kao najavljivao jesenju titulu, a nisu kadri klupski shop da otvore za sve ovo vreme. Pa kako vas nije sramota??? OK, upitno je da li ce uopste i biti profitabilan, ali to je najosnovniji statusni simbol pa makar bio i trosak. EJ, kao juris neke titule, a nemas shop, covece!!! Pa ko tu koga...? Meni za vikend dolazi kolega iz Engleske. Hoce da ga vodim na mec Vosa-Cuka, da vidi treci najveci klub u zemlji. I sta ja njemu da kazem ako kaze vodi me do sopa da kupim dres za uspomenu? Pa ima da mi se smeje kad ga odvedem na pijacu da pazarimo ispod tezge. Ej, treci najveci u zemlji, stogodisnjak na stogodisnjicu, a dresove ispod tezge na pijacu molim!!! Ili da mu predlozim da pazari frizbije?
Potpuno se slažem sa gore napisanim.
Sramota je da najstariji prvoligaš, sa takvom tradicijom i ugledom, nema svoj šop.Pa neka dućan i nije profitabilan, profitabilni su naši igrači, a platica što treba dati prodavcu u šopu je kap u moru troškova kluba.
Ako već neće da kupe dres Vojvodine Novosađani i drugi stanovnici ove zemlje, kupiće taj Englez /gore pomenuti/ ili neki Amer, Francuz...bilo koji stranac što dođe u Novi Sad kod prijatelja ili na Egzit, poslovni parter i sl.
Naručite 100 dresova za početak, pa kad ih prodate naručite sledećih 100.Ako za takav pazar klub nema novaca, onda bolje da i ne postoji.
Podržavam ideju da šop bude u okviru Firma šopa (ispod severne tribine našeg stadiona), ali da radi ceo dan i vikendom, kao i svaka druga komercijalna prodavnica.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Uprava

Post by Daljac »

Навијачки шоп је профитабилан само код клубова који су гиганти у светским размерама, и код којих се при обиласку стадиона, уз плаћену карту за сам обилазак, подразумева и "Exit through the Gift Shop" у којем туристи, импресионирани величином клуба чији су стадион и музеј управо видели, пожеле и да нешто са клупским грбом купе као сувенир и успомену. Продавнице које продају робу са клупским ознакама, у дијапазону од буквално оловки и пертли, преко целокупне гардеробе, до навлака за аутомобиле и раткапни, праве су робне куће у којима сам тржишни интерес одређује и количину и врсту робе, а профит ту не види само клуб, него и произвођачи спортске опреме и свега осталог на рафовима.

Обзиром да смо ми, у овим оквирима гледано, мали клуб, морамо се руководити ониме чиме располажемо. У Европи, у клубовима сличним нашем, као што је случај био и са Фирминим првобитним импулсом за отварање шопа, навијачи су узимали главну реч, и буквално није реткост да у граду чији клуб игра нивое такмичења далеко испод чак и нашег првенства, значи и полупрофесионално, постоји од навијача вођена, а од клуба потпомогнута продавница.

Управо збот тога, предлажем да се у разматрање узме предлог да би продаја клупских дресова, шалова и остале ситног асесоара могла ићи преко официјалног шопа наше навијачке групе, јер управо на тај начин функционише и велики број клубова сличних нашем у Европи.

Ако је јасно да шоп клуба одвојен од шопа групе неће бити профитабилан, и ако је то ствар која кочи све, тај трошак унајмљивња локала и плате двоје запослених, онда треба једноставно навијачку групу помоћи донацијом у виду робе за продају, од чије би продаје навијачи убирали приход и користили га за своје активности, било организационе, било химанитарне природе. Навијачи би требали радно време шопа претворити у свакодневно, барем у поподневним часовима, и могли би да овакав начин продаје покушамо веч од пролећа.

На тај начин, клуб би стао иза навијача и делом, омогућио им да финансијску независност оправдану донацијом која представља готов производ намењен публици која постоји и која већ има разрађене канале дистрибуције. Ако наш навијачки шоп успе да распрода дуксеве и шалове, успеће и дресове, по цени која би била смањена за власнике сезонских карата и прилагођена уопште навијачима, јер први циљ шопа, у овом оквиру у којем он продаје фиктиве три кутије робе добијене од клуба и није зарада, него популаризација и етаблирање бренда на тржишту.

У периоду од једне полусезоне, који би био довољан да се види да ли овакав приступ има резулатат, неко од за маркетинг задужених људи у клубу требао би да напише елаборат о успешности овакве методе, према којој би се донео закључак да ли треба отварати продавницу клупску одвојену од навијача, на којој локацији, коликог обима асортимана и сл.

Док нам је спонзор Хома, тј. док не дође помињани Амбро и, надам се, барем у своје дистрибутивне ланце по граду не изнесе и наш асортиман, као што је сада случај са целокупном опремом државне репрезентације, треба искористити ових шест месеци у којима Шпанци на нама не профитирају, да ми профитирамо и од такве лоше сарадње. Ретро дресове треба заштитити и продавати не као спортску опрему, него као меморабилију, и на тај начин би могли да овај покусни период са продајом у шопу и изведемо.

Пар стотина дресова треба произвести у Србији, дати Фирми да их распрода, и на основу тога видети колика је тражња. Правно, хома нам не може ништа, јер би производ који по изгледу подсећа на неки дрес из прошлости био једнак свакој мајици коју клуб одштампа независно од свога добављача спортске опреме, и у тим дресовима ми не би играли и тако нарушавали поједине ставке уговора, а опет би то био дрес на коме је наш грб (чак и ретро варијанта, само плава звезда, како год) који би имао загарантоване купце и међу навијачима чак и већу вредност од ове андалузијске најлончине. На тај начин ретро дресове продају и клубови са озбиљним шоповима и имају од тога несумњиву корист.

Ово је само предлог, али врло лако у дело спроводив. Надам се да ће бар бити достојан разматрања.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1457
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post by Neizlecivi »

Mondo
Voša, Zvezda i Partizan: Blokada od 529 miliona!
Kako izgleda život u Superligi?

Polovini klubova računi su u blokadi, polovina može legalno da posluje, da uplaćuje plate igračima i zaposlenima, samim tim i doprinose, socijalno...
Međutim, polovina klubova ne posluje preko svojih zvaničnih računa i podaci o tome kolike su blokade na tim računa mogu se pronaći na sajtu "Narodne banke Srbije", piše "Mozzart sport".

Vojvodina (293 miliona), Crvena zvezda (210) i Partizan (88) u blokadi su u visini od 529 miliona dinara, a Voša je lider na toj tabeli.

"U Sindikatu profesionalnih fudbalera Nezavisnost smatraju da su ovi podaci poražavajući, jer od ukupno 16 klubova u blokadi su čak osam i da zbog toga igračima i zaposlenima nije moguće uplatiti obaveze za penzijsko i invalidsko osiguranje", piše "Mozzart".

1. FK Vojvodina 293.290.025 dinara

2. FK Crvena zvezda 210.222.163 dinara

3. FK Partizan 88.527.569 dinara

4. FK Mladost Lučani 48.345.465 dinara

5. FK Novi Pazar 20.500.053 dinara

6. OFK Beograd 10.672.636 dinara

7. FK Borac 10.335.203 dinara

8. FK Voždovac 167.402 dinara

9. FK Čukarički 0 dinara

10. FK Jagodina 0 dinara

11. FK Spartak Subotica 0 dinara

12. FK Rad 0 dinara

13. FK Donji Srem 0 dinara

14. FK Radnički Niš 0 dinara

15. FK Napredak 0 dinara

16. FK Radnički Kragujevac 0 dinara
srkins
Posts: 1431
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

http://www.mozzartsport.com/vesti/u-nov ... rope/90735" onclick="window.open(this.href);return false; Ne znam da li ovi pucaju u prazno ili stvarno nesto znaju...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Uprava

Post by budababa »

http://mondo.rs/a749324/Sport/Fudbal/To ... odine.html
Zvezdana Terzića, v. d. generalnog sekretara Crvene zvezde, na mestu predsednika Zajednice Superlige trebalo bi da zameni Zoran Šćepanović, predsednik FK Vojvodina.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4776
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

http://www.fkvojvodina.rs/2014/11/saops ... a-javnost/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pod hitno da se organizuje sastanak sa Zokom i da se vidi sta je sa tim tvrdnjama za Evropu. Mislim, ne bismo dobili pohvalu za finansijski ferplej od uefe da postoji sansa da ce nas izbaciti iz takmicenja za narednu sezonu :cekicanje:
User avatar
Stexman
Posts: 2559
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Nece nas UEFA izbaciti vec ova nasa stoka(fss). Mi cemo biti kolatelarna steta jer ce cigane morati opet da izbace pa ajd i nas da ne izgleda tako strasno.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Uprava

Post by ДушанСП »

Чукаричком бежимо бод,а на пролеће гостујемо ОФК-и,Новом Пазару,Чуки,циганима,Спартаку...продаћемо Бабића и Гаћиновића нећемо довести никог,па се питам одакле ће да нас избаце кад се нигде нећемо ни пласирати.
User avatar
Turija
Posts: 10647
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

ДушанСП wrote:Чукаричком бежимо бод,а на пролеће гостујемо ОФК-и,Новом Пазару,Чуки,циганима,Спартаку...продаћемо Бабића и Гаћиновића нећемо довести никог,па се питам одакле ће да нас избаце кад се нигде нећемо ни пласирати.
Otprilike tako.
Nadam se da ćemo uspeti da završimo prolećnu sezonu, ne zbog odlaska Gaćinovića i Babića, jer oni još nisu ni postali igrači, već su se samo ,,prokljuvili".Veći je problem što se novi klinci nisu ni ,,prokljuvili", a najveći problem je: šta će biti do leta sa Klubom?
Novinarka Arene je rekla treneru Mariću da je Vojvodina ušla u krizu rezultata, sa čime se on, naravno, nije složio, poredeći ih sa nekim ranije propalim sezonama, a ja mislim da je u pitanju velika kriza Kluba (koja će se, opet, porediti sa nekim ranije propalim godinama i konstatovati da je godina uspešna).
I tako... dok ne doteramo cara do duvara, samo se pod tepih gura.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Salvador
Posts: 1069
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

Turija wrote: Novinarka Arene je rekla treneru Mariću da je Vojvodina ušla u krizu rezultata, sa čime se on, naravno, nije složio, poredeći ih sa nekim ranije propalim sezonama, a ja mislim da je u pitanju velika kriza Kluba (koja će se, opet, porediti sa nekim ranije propalim godinama i konstatovati da je godina uspešna).
Ma da, uopste se ne radi o krizi rezultata. :oops:
Nadam se da cemo sto skorije videti ledja ovoj prepotentnom neznalici.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9657
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Salvador wrote:
Turija wrote: Novinarka Arene je rekla treneru Mariću da je Vojvodina ušla u krizu rezultata, sa čime se on, naravno, nije složio, poredeći ih sa nekim ranije propalim sezonama, a ja mislim da je u pitanju velika kriza Kluba (koja će se, opet, porediti sa nekim ranije propalim godinama i konstatovati da je godina uspešna).
Ma da, uopste se ne radi o krizi rezultata. :oops:
Nadam se da cemo sto skorije videti ledja ovoj prepotentnom neznalici.
Ta novinarka u kadru je danas bila jedini momenat vredan zadrzavanja oka na prenosu :wink:
Image
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Poruka za upravu i navijače koji su u toj priči. Ako budete samo prodavali igrače i ne bude se ulagalo u tim, neće moći ni novi omladinci da se razviju i razigraju!

Bez recimo Krunića i Frajdeja, sa nekim odlascima mi nema šta da tražimo ni u vrhu Jadne Lige Srbije!!!

Preduslov svih preduslova je da se zahvali Mariću i pronađe TRENER.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Uprava

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Milan
Posts: 4126
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Da li su istinite priče po kojima dogodine, ako se izbori plasman u Evropu, Vojvodina neće moći da nastupa zbog dugova po odluci UEFA, koja je inače pohvalila klub zbog načina na koji izmiruje dugove?


- Vojvodina je ispoštovala sve obaveze prema UEFA i FS Srbije, čak i one stare pet godina, obavila zvanična licenciranja i rešila sve što je dolazilo pod upitnik. Mi smo, dakle, sve te obaveze ispunili i dali primer kako radi Vojvodina, istaknut klub u Superligi i na lep način prezentovali sebe, srpski fudbal i FSS pred organima UEFA da se dobro predstavljamo i radimo i da im damo do znanja da naš klupski i reprezentativni fudbal zaslužuje više uvažavanja, poštovanja i pomoći od strane UEFA. Smatramo da je potrebno da svako privredno društvo, pa tako i sportsko, ima uređenu sistematizaciju, pravilnike i korporativno uređenje sa predviđenim bonusima i pojedinačnim odgovornostima i usklađemo sa propisima koje to svetski i evropski standardi nalažu. UEFA je prepoznala ono što radimo i za to smo dobili zvaničnu pohvalu kao šampioni u finansijskom fer-pleju i siguran da će se ime Vojvodine uvek s poštovanjem izgovarati. U današnjem svetskom i evropskom fudbalu najvećim delom za one koje gledamo 90 minuta na zelenom tepihu zaslužan je veliki broj ljudi koji su vrsni stručnjaci u menadžmentu, organizaciji, finansijama, marketingu, pravne službe, lekare, psiholozi, naučnici iz raznih oblasti... Naravno da ono što gledamo omogućuje fudbalerima i trenerima da urade ono što je njihov posao i na njima je struka. Dakle, nije moguće bez kompletne sinergije fudbalskih stručnjaka i svih nas stići do uspeha, stabilnih i organizovanih klubova i saveza.
Da li samo ja ne vidim odgovor na postavljeno pitanje? :sorry:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply