Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Izjava sasvim korektna i na mestu.

Sad je pitanje koliko ima istine u toj izjavi, da li je samo mazanje ociju i kupovina politickih bodova ili zaista postoji zainteresovanost da se klub, organizacija, omladinska skola i stadion dovedu u redu.
I Bajat je davao sjajne izjave kad je dosao, pa smo videli...

Ako ima tu moc, neka postavi prave ljude u klub, pa da vidimo promene. Ovako, ne ide. Pre pocetka priprema mora se imati sve kompletno, i nova uprava, i novi sportski direktor i novi trener i kompletan (vecim delom) tim. Ako pocnemo pripreme sa sadasnjim kadrom, a sezonu zapocnemo sa potpuno drugacijim timom i trenerom, gledacemo jos jednu usranu sezonu!
Nebojsa
Posts: 9
Joined: Sun Mar 31, 2019 3:17 am

Re: Uprava

Post by Nebojsa »

Ako dobro tumacim"skupicemo ljude koji vole Vojvodinu"onda nam se vraca bivsi clan(clanovi)i mozda i predsednik. Zbiljic i Gajic, mozda mi se samo cini!?
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Meni ni sama izjava nije na mestu.

Jebem ti ja državu u kojoj neki navijači traže pomoć od grada (gde li samo nestade Ultras no politica?), a s druge strane gradonačelnik (koji naravno ni ne navija za Vojvodinu) komentariše rezultate, podržava, gle mi čuda, odjednom navijače i trpa se u kreiranje uprave. Da znam, sve tako ovde funkcioniše, ali svi to uzimaju zdravo za gotovo, i prihvata se da tako mora.

Sve i svašta trpim/trpimo godinama, apatiju mi je počelo gađenje da zamenjuje, ja više ne znam gde mi je krajnji stadijum.
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Ne trebaju nama promene ljudi koji sistem sprovode, nego promena samog sistema. Mozemo milion garnitura da promenimo ako svaka bude isto radila kao ona pre nje. Ono sto do sada nije funkcionisalo i sto nas je i dovelo dovde nece odjednom da profunkcionise ako se samo promene ljudi na vrhu da malo oni kradu umesto ovih do sada (a ustvari, najvise kradu ovi u sredini, sto su uvek tu kogod da je na vrhu). Treba prestati da se krade, to je jedina smislena promena, sve drugo je samo kozmetika i zaludan posao. Ali pojedinci su na sve spremni i sve ce da pokusaju samo da sacuvaju dosadasnji sistem, pa makar klub i propao, a sve u ime toboznjeg spasavanja kluba. E, dok se to ne promeni nama spasa nece biti...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Uprava

Post by AntonioKasano »

Dok se ne donese i primeni zakon o sportu, sve moze biti samo ovako ili nikako. Stvar je izbora da li ces da pratis klub i da te to interesuje ili neces. U principu kad su ovako rezultati jadni onda i bedan broj ljudi prati klub. Kad se rezultati poprave onda se ljudi vrate da gledaju i prate iako je to taj potpuno isti sistem u pitanju, i stalno idemo gore pa dole i tako u krug. Prva recenica iz posta je najvaznija, sve ostalo je mlacenje prazne slame...
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post by Danilo »

Videcemo na kraju sezone sta ce biti.Trebaju nam jake firme i Srbijagas i Energotehnika, i Mk... i voleo bi da se tu nadje kompromis, a pre svega pravi ljudi i predstavnici tih firmi u upravi uz profesionalnog direktora i sportskog direktora koji ce dobiti slobodu ali i snositi odgovornost za rezultate. Do privatizacije.
Navijacima smanjiti uticaj u klubu i vratiti na tribinu
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Danilo wrote:Navijacima smanjiti uticaj u klubu i vratiti na tribinu
To je jedno od onih ''kokoska ili jaje'' pitanja.
S jedne strane, zivimo u drzavi u kojoj bi svaki drugi polupismen ''biznismen'' mamu rodjenu pokrao, ako mu niko nece stati na put. Ogroman procenat tog sljama ''zaradjuje'' u sportu.
S druge strane, takodje zivimo u drzavi u kojoj je sasvim normalno da neki osudjivani balvan zavrsi u novinama, iz ovog ili onog razloga, gde se navede da je nekad bio poznat kao navijac jednih, pa onda navijac nekih drugih, jer je ponuda bila bolja.

Lako je uticati na klub sa tribine kad si navijac u nekoj uredjenoj sredini, pa kad izbojkotujes odredjen broj utakmica, klub zapravo oseti neku stetu - od manjka prihoda od karata, preko stanja tima, pa sve do odlaska sponzora, jer im nije u interesu da se reklamiraju ako ih niko ne vidi. Tako se uzima iz dzepa privatniku kad nisi zadovoljan uslugom koju placas. Kako se sa tribine ovde bilo sta moze promeniti? Bojkot? Sad su se uplasili, evo tresu im se gace sto 200 od 500 ljudi nece doci na utakmicu. Taj ce uzeti taj sitnis sto moze da uzme i otici ce, a na kraju krajeva to sto cemo ih bojkotom ''lupiti po dzepu'' se njega i ne tice jer pare nisu njegove.

Dakle, u drzavi u kojoj je profesija biti navijac, ne sme im biti mesto u organima kluba, a opet organi kluba su jedina mesta u kojima se makar prividno mogu kontrolisati svi ovi kauboji koji prodju kroz srpske klubove. Preduslov je da si posten, ali ko je u ovoj drzavi posten, a da se grabi za neku fotelju. Nemojmo biti naivni...

Promena celokupnog sistema ove kaubojstine od drzave, pa privatizacija, pa tek onda mozemo da diskutujemo o tome gde je mesto navijacima sa kojeg mogu da uticu na promene u klubu bez da se ogrese i okoriste o isti.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Uprava

Post by Brane »

Ovim zatvaramo pun krug i vracamo se u vreme gde partija "prozima sve pore naseg drustva".
Ako "grad" pomogne ocekujem nesto slicno kao u Nisu. Objasnice nam se dokle se moze ici i to je to. zvezda ce biti neprikosnovena until end of time, mi i Radnicki cemo se tuci za 2 mesto. partizan ocekujem da slome za godinu-dve pa ce i oni tu sa nama. Odatle smo i poceli i sa time smo bili nezadovoljni. Jer je smisao takmicenja probati biti najbolji a smisao sistema je pruziti tu sansu svima.
Samo da se razumemo, alternmativa ovome je vrlo, vrlo crna u ovom momentu, tako da bas i ne bih talasao. Mora se sacekati sa demokratizacijom drustva da bi se demokratizovao (privatizovao) sport.
Nebojsa
Posts: 9
Joined: Sun Mar 31, 2019 3:17 am

Re: Uprava

Post by Nebojsa »

Na predstavljanju filma 'od titule do titule' nije bilo novinara Dnevnika,cudno jer je to jedini dnevni list iz NS i jedini koji se iz Vojvodine distribuira na celoj njenoj teritoriji i malo sire,nije ga bilo jer mu je zabranjeno da dolazi i izvestava?!Cudno,nije ako znamo da je na celu tog lista Dusan Vlaovic,taj isti lik je i predsednik UO FK VOJVODINA,cudno,nije ako znamo gde je danas Vosa bas tamo gde je i Dnevnik,na marginama, svako u svom delovanju!Dnevnik je tu gde jeste,privatizovan,unakazen i bez nekakvog uticaja na one citaoce koji traze objektivnos,sluzi kao propagandni list za one koji su ga kupili,za cega im sluzi Vosa saznacemo ubrzo!Ko god da je pravio film pravio ga je sa puno znanja,energije,vremena i iznad svega ljubavi prema Vosi,a pravio ga je kao sto znamo gospodin Vislavski,sta god ko mislio o njemu ni on ni Vosa nisu zasluzili ovakav tretman od predsednika UO FK VOJVODINA,SRAMOTA!
User avatar
Ultra slanina
Posts: 394
Joined: Tue Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Uprava

Post by Ultra slanina »

Sta se tacno zamera Vislavskom? U par postova kao da ga ljudi ne gotive ili neka odbojnost da postoji prema njemu, zbog cega? Bio sam klinac kad je bio u OK i kad je probao da udje u FK
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

On bese nesto u JULu koliko se secam, mozda odatle dolazi odbojnost - da li generalno prema politici / politicarima ili specificno prema JUL i svemu sto je ta stranka predstavljala u nekim proslim vremenima. No meni se Vislavski nevezano za politiku uvek cinio kao lik koji iskreno voli Vosu i trudi se da pomogne, a takvih danas nema puno (cak ni u samom klubu).
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Uprava

Post by Dragojlo »

2000. je otvoreno bio za Miloševića, čak je bio i na listi odbornika SPS-a na izborima te godine... A zna se koliki animozitet je bio tad prema njima (valjda je i sad)...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Dragojlo wrote:2000. je otvoreno bio za Miloševića, čak je bio i na listi odbornika SPS-a na izborima te godine... A zna se koliki animozitet je bio tad prema njima (valjda je i sad)...
Tad definitivno da, a za sad nisam siguran - da je sad jos uvek toliki animozitet prema njima ne bi svi ti likovi s vlasti 90-tih danas ponovo bili na vlasti. :?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Uprava

Post by Душан »

Dragojlo wrote:2000. je otvoreno bio za Miloševića, čak je bio i na listi odbornika SPS-a na izborima te godine... A zna se koliki animozitet je bio tad prema njima (valjda je i sad)...
На сву срећу дошао нам је спасилац Костић тада члан ДС. :mafia:
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Minja wrote:Covek je najbolje godine proveo u vreme socijalizma, nosi to u sebi i tome je ostao dosledan ceo zivot. Da li je to lose? Mislim da nije. Vise cenim kada je neko nesto po ubedjenju, pa kosta sta kosta, nego da se okrene cim vetar dune. Koliko znam iza njegovog imena ne stoji nijedna afera vezana za uticaj moci ili proneveru, kradju i slicno.

Sto se tice ove nase problematike, Viki je urezao svoje ime u istoriju kluba. Dugo godina je radio u samom klubu, bio, sto se kaze Vojnik kluba, a kruna mu je dosla nakon uspeha sa odbojkaskim klubom i promocije na mesto direktora. Po meni, takvi ljudi su zlata vredni. Nije jedini, naravno, ali ih nema bas ni puno.
Nas najveci problem je sto su takvi ljudi izuzetak, a ne pravilo.
Post Reply