Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Uprava

Post by Passion »

Та опција ''боље бетон лига'' не постоји за фудбалски клуб Војводина који сада сви пратимо. Уколико се дође до таквог бунара, читај стечаја, клуб прелази у власништво повериоца и они раде са њим шта год хоће, сада читај - постављају свог стечајног управника. Опција ''бетон лига'' подразумева да навијачи оснују нову Војводину и да се крене од шесте лиге. Све ово јесу покушаји да се одржи у животу Војводина која траје већ 102 године. Сад на који начин, па онај који је тренутно једини могућ. Нажалост.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Nova Vojvodina i sesta liga, u mojim ocima je jedino resenje da se otarasimo drugara sa menicama.Cak ne bih to ni doziveo tako tragicno, kako mi je izgledalo do pre nekog vremena.Dan mrmota bi se konacno zavrsio. Ostali bi zaljubljenici u crveno bele boje da pisu novu istoriju.Cist entuzijazam i ljubav bez interesnih grupa.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Nije meni problem da krenemo ispočetka. Imalo bi to nekog svog šarma. I sigurno beton liga ne bi bio razlog da prestanem da idem na Vošu. Stvar je u tome da bi sigurno brzo napredovali, i onda bi opet sve došlo na isto. Čitava država i sport sa njom su mutni, već kao trećeligaši procenjujem, neki novi lešinari bi se počeli motati, opet bi se neke šeme i dilovi radili, opet bi neko izdao grupu. Ne znam kakvi uopšte mogu biti zdravi temelji u nezdravoj sredini?

Jedino ako pričamo o tome da postanemo, sa ciljem da to i ostanemo...amaterski klub.
Io odio Belgrado
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Uprava

Post by Passion »

churguzijanac wrote:Cak ne bih to ni doziveo tako tragicno, kako mi je izgledalo do pre nekog vremena.
Поштујем мишљење, али на пример ја се грозим и саме помисли да будем део времена у ком ће да пропадне једна вековна институција, а да није свако дао све од себе да до тога не дође. Оно што апсолутно сви можемо, јесте да причамо и размењујемо мишљења о томе шта може да се уради, како, ко,...ал' на сваком састанку буде константно 20 истих људи.
Red Marquis wrote:Stvar je u tome da bi sigurno brzo napredovali, i onda bi opet sve došlo na isto.
Па ја баш и не делим ово мишљење. Шта је око Војводине и навијача Војводине икада ишло брзо...и дошло на своје место?
Red Marquis wrote:Jedino ako pričamo o tome da postanemo, sa ciljem da to i ostanemo...amaterski klub.
Теоретски, прелепа маштарија. У стварности, бесмислица. Ајмо онда сви на Младост... :mrgreen:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Turija
Posts: 10667
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Mislim da nije bilo velikog izbora (a mnogo verovatnije nikakvog), zbog situacije u kojoj se Klub nasao i cajtnota pred prelazni rok.Ko se prvi javio da udje sa bilo kakvom lovom u Klub, bez obzira na kasniju cenu, Klub je postao njegov.
Svi ovi sto su ostali u Klubu, bili su bez potrebnog kesa, zato sam i mislio da je jedino resenje da se udruze bivsi igraci Vojvodine (koji su nesto napolju zaradili), ali ocigledno da oni dobro poznaju situaciju i da je to bila nemoguca misija za njih, sa vrlo izvesnim epilogom da izgube sve ono sto bi ulozili.
Jednostavno, Vojvodina je u bezizlaznoj situaciji.
Navijao bih ja za Vosu i u beton ligi. I mi bi za 5 godina stigli do JSL, ali se slazem sa Markizom da bi se desilo isto sto se i sada dogodilo, jer drustvo se nece nista promeniti u narednih 5 godina.Bio bi to samo Sizifov posao.Trud uzalud.
Batrgacemo se ovako jos puno godina.
Ugasiti nas ne mogu, dokle god ne ugase blizance - a to se desiti nikad, cak i da imaju 100 milona evra duga. Tako da mi, ladno, mozemo imati 10 i postojati. Ugasili bi oni nas drage volje, ali bi to bio preopasan i prevelik zalogaj.
Tako da dok je njih, bice i FKV.Nazalost, sve vise cemo liciti na njih, a sve manje na sebe, na stid stogodisnje casne tradicije (ne bas pune) i sramotu iskrenih navijaca.
Kada se odnosi u drustvu promene, Vojvodina ce se vratiti na principe Osnivaca i volju njenih navijaca.
Dotle, ko ima strpljenja ici ce na Stadion, ko ima nesto manje, pratice povremeno, a ko nema stomak, Vosu ce zadrzati u nekadasnjoj ogromnoj sportskoj ljubavi, dragoj uspomeni i velikom razocarenju sudbinom Stare Dame.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Sve stoji, samo ja ne bih pravio kompromis sa vukovicem.Pritisak bih prebacio na drugare sa menicama.Predlozio dogovor za manju sumu.Ako nece idemo u 6 ligu.Kakav god dogovor da se napravi on nesme biti u upravljackim strukturama kluba.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Uprava

Post by Passion »

churguzijanac wrote:Sve stoji, samo ja ne bih pravio kompromis sa vukovicem.Pritisak bih prebacio na drugare sa menicama.Predlozio dogovor za manju sumu.Ako nece idemo u 6 ligu.Kakav god dogovor da se napravi on nesme biti u upravljackim strukturama kluba.
Апсолутно сви који су позвани да се лате решавања ове ситуације су одбили да имају било какве везе са Војводином. Под тим наравно мислим на све ветеране и велике Сланинаре који су позвани. Кад је ствар ''решена'', сву се јавили као велики Војводинаши и вољни да помогну. :) Вуковић је једини био вољан, апсолутно једини. Нико не каже да је идеално и најбоље решење, али с обзиром какву слободу је дао, видећемо. Осим већине у скупштини, сада имамо још већи увид у Клуб преко управног и надзорног одбора. С обзиром како је Шћепановић угробарио Клуб, не могу једноставно да замислим сценарио како ово, и било шта друго, може бити горе. Бар не желим да замислим...
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post by nssale »

Passion wrote:Вуковић је једини био вољан, апсолутно једини. Нико не каже да је идеално и најбоље решење, али с обзиром какву слободу је дао, видећемо.
Kakvu slobodu je dao?
Passion wrote:С обзиром како је Шћепановић угробарио Клуб, не могу једноставно да замислим сценарио како ово, и било шта друго, може бити горе. Бар не желим да замислим...
Kako i koliko je Šćepanović ugrobario klub?
Ko ti izgleda namazanije i gore, Šćepanović ili Vuković?
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Uprava

Post by Passion »

nssale wrote:Kakvu slobodu je dao?
:arrow: :arrow: :arrow:
Passion wrote:Осим већине у скупштини, сада имамо још већи увид у Клуб преко управног и надзорног одбора.

nssale wrote:Kako i koliko je Šćepanović ugrobario klub?
Ko ti izgleda namazanije i gore, Šćepanović ili Vuković?
Па процентима и трансферима који су били, благо речено, мизерни. На трансферима за време Шћепановића се могло узети дупло више пара. А за дуг Клуба се сад верује да је око 8,5 милиона. Не могу на ово друго да ти одговорим, јер нисам компетентан. Нисам толико добро упућен. Све што знам јесте да је мој став да након свих који су продефиловали клубом, сваком ко се нађе као једино решење треба да се да шанса па да видимо шта ће бити. То нам је што нам је и од тога не можемо побећи. Људи морају да схвате да се поштени и невини не мотају по муљу српског фудбала, а навијачи нису способни да воде један фудбалски клуб на овом нивоу. С тога мора постојати нека компензација. Изеш га, тако је како је. На крају крајева и ово није исправно јер је навијачима место на трибини, не у структурама Клуба. За мене ће највећа победа бити ако се икада стигне до тога да смо ми сви на трибини, а компетентни људи у ложи.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Passion wrote:А за дуг Клуба се сад верује да је око 8,5 милиона.
Kao prvo, da ti se zahvalim na informacijama iz prve ruke. U ova mutna vremena nikad teze doci do prave informacije. :cheers:

Dva pitanja:

- Ovo gore, misli se da je dug 8,5 miliona - sta se cini po pitanju da se ne MISLI, vec ZNA tacno koliki je dug? Sta se cini da se curenje novca iz kluba zaustavi?

- Sta je sa Vukovicevom menicom na potrazivanje 50% svih proslih i buducih transfera SMS, da li je on odustao od te (totalno sulude) ideje? Kakve su garancije da on nece po istom receptu sutra potrazivati 50% od svih buducih transfera Melega, Zlicica, Babica...?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Nema Vukovic nikakva prava na buduce transfere SMS-a, to moze on da masta ali ni jedan sud nece presuditi u njegovu korist. Cak i da poseduje neki papir on ta potrazivanja nema prava da trazi od kluba jer ni klub nema prava na bilo kakva potrazivanja.
Jedino onaj procenat solidarnosti ili kako se vec zove, ali i to dobijamo samo zato sto je uefa tako odlucila a ne zato sto posedujemo neka prava. Samim tim ni Vukovic nema prava da trazi procenat od toga. On je to sto je imao iskoristio i vise nema prava po istom osnovu da potrazuje. Ne brinem se ja za tu staru menicu... plasim se nekih novih koje mogu da isplivaju.

I vise me plasi ostanak Vranjesa u klubu od Vukovica. On je taj koji je sabotira dolazak stranaca u klub po informacijama koje imam. A nama treba stranac centarfor jer kod nas nema nikog ko bi mogao da pravi razliku.
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Uprava

Post by vdn slaninar »

Svakom realnom je jasno da se radi funkcuonisanja kluba morao sklopiti pakt sa djavolom tj Vukovicem,ranije je to bio Bata,svi su oni tu najvise zbog licnog interesa.Pricati o funkcionisanju kluba iz ljubavi bez para je bajka,treba napraviti sto jacu kontrolu onog ko daje pare da ne uzme previse posle,iskreno u Kupreta i Zokija imam poverenje da se nece prodati i izdati klub mnogo vise nego u prethodne navijace upravljace.Ovi sto su prozivali da nisu vidjali trenera sa obelezjima grupe vec kluba pa nadjite sliku ovde veoma cenjenog Djumija dok je bio trener bez Firminog sala,ne mogu da verujem dokle ide nasa besmislica,sve vise verujem da ovde klice salju cigani i grobari zarad naseg jos veceg razdora.
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post by nssale »

Skupština od 16.08.2016. (pre četiri meseca) je usvojila finansijski izveštaj:
http://www.fkvojvodina.rs/2016/08/odrza ... vojvodina/
po kome je dug kluba:
"Zaključeno je da na današnji dan, ukupan dug FK Vojvodina iznosi 2.318.701 evro i odnosi se najviše na pozajmice, zarade zaposlenih i obaveze prema dobavljačima."

Skupštinsku većinu u tom trenutku su činili isti oni navijači koji su sada "odbranili" klub. Direktor kluba je u tom trenutku bio navijač isti kao što je i danas. Predsednik Skupštine je isto bio predstavnik navijača kao što je i danas? Šćepanović je ubrzo nakon toga otišao iz kluba, a sada je dug nezvanično 8,5 miliona.
Kako je to moguće?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Stexman wrote:Nema Vukovic nikakva prava na buduce transfere SMS-a...

Ne brinem se ja za tu staru menicu... plasim se nekih novih koje mogu da isplivaju.
Naravno da nema, nema prava ni na onaj jedan za koji je potrazivao. A upravo se i ja plasim novih menica preko kojih bi pokusao da naplati ono na sta nema prava ali veruje da mu pripada.
nssale wrote:Skupština od 16.08.2016. (pre četiri meseca) je usvojila finansijski izveštaj:
http://www.fkvojvodina.rs/2016/08/odrza ... vojvodina/
po kome je dug kluba:
"Zaključeno je da na današnji dan, ukupan dug FK Vojvodina iznosi 2.318.701 evro i odnosi se najviše na pozajmice, zarade zaposlenih i obaveze prema dobavljačima."

Skupštinsku većinu u tom trenutku su činili isti oni navijači koji su sada "odbranili" klub. Direktor kluba je u tom trenutku bio navijač isti kao što je i danas. Predsednik Skupštine je isto bio predstavnik navijača kao što je i danas? Šćepanović je ubrzo nakon toga otišao iz kluba, a sada je dug nezvanično 8,5 miliona.
Kako je to moguće?
To ja pricam, mi nemamo pojma koliko se zapravo duguje i kome. Mozda je i manje od 8,5 miliona, mozda je i vise. Vec 10 godina slusamo iste price - finansijski izvestaji se prihvataju prakticno bez glasanja, i uvek u njima sve najlepse, onda koji mesec kasnije kad uprava pukne ispliva da se dug u medjuvremenu duplirao. I stalno tako.

Ima ona izreka - prevaris me jednom, ti si kriv, ali ako me prevaris dvaput ja sam kriv. Nas vec 10 godina mazu i lazu, sad vise ne verujem bez dokaza ni kad govore ociglednu istinu. Mi bez revizije necemo nista napraviti. A i revizija je samo prvi korak, da se stekne uvid u stvarno stanje. Sledeci koraci su da se zapuse rupe gde novac curi i da se odgovorni za curenje novca udalje iz kluba. Tek onda mozemo o necemu da pricamo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
srkins
Posts: 1432
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

Ma dug je onoliki koliki u datom trenutku upravi odgovara da kaze da je...Iovako vecina tog duga odpada na bivse i sadasnje clanove uprave..ali posto navijaci imaju vecinu u skupstini ipak najvise su navijaci krivi > Kako nikom nije palo na pamet vec posle Bate da udje nezavisni revizor u klub da odredi visinu i strukturu duga jer vec tada smo dosli u situaciju da je Bata govrio u plusu smo a Kezman da smo u minusu 2-3 miliona pa Scepanovic je stalno povecao visinu zatecenog duga itd...Tacan dug se nece utvrditi jer to nekom ne odgovara ovako mogu da mute jer kontrole nema i dok je tako dug ce se okvirno odredjivati...I mislim da smo jedini klub na svetu u kojem predsednik nadzornog odbora skupstine ima aktivnu tuzbu protiv kluba e ako to nije konflikt interesa ne znam sta je...
Post Reply