Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Uprava

Post by Душан »

Па што Фирма не посвети једну песму њима, и крај приче, о њима има материјала колико хоћеш.Али у сваком случају они су последњи клуб на свету који неког треба да прозива јер знамо каква им је историја, тако да ме заболе шта певају, то је типично скретање пажње на њихове ,,велике Србе" који су продефиловали кроз њихов клуб. Један од њих и председник фудбалског савеза тзв државе Косово.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Uprava

Post by Протомајстор »

Uz Partizan odrasto sam ja, za Vojvodinu sada navijam, piccka najveca, dusa prodana, pola madjar pola ustasa
Не разумем уопште толике реакције на глупаву песму. Песма је истина доста певљива, али је толико глупава, да човек треба стварно да је умоболан да би је певао на сав глас.
Песма говори о непознатом Гробару, напола Мађару, а другом половином Усташи, који приком сазревања мења црну за црвен-белу боју.
Овде би по мени требала бити увредљива само етикета "piccka", али тако и ми њих частимо, као што је већ уобичајено у навијачком свету. Нису чак навели ни "pickica" што би се могло повезати са "dusa prodana", већ су тог несрећника што је одрастао уз Партизан окрактерисали као "piccka najveca". Ја сам већ заборавио о којој историјској личности са наше шипке се ради, па ово говорим чисто аналитички, као што би о целој ствари писао и просечан Гробар, певач ове, да поновим, глупаве песме.
Толико о томе.
Last edited by Протомајстор on Tue Apr 25, 2017 2:43 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Душан wrote:Па што Фирма не посвети једну песму њима, и крај приче, о њима има материјала колико хоћеш.Али у сваком случају они су последњи клуб на свету који неког треба да прозива јер знамо каква им је историја, тако да ме заболе шта певају, то је типично скретање пажње на њихове ,,велике Србе" који су продефиловали кроз њихов клуб. Један од њих и председник фудбалског савеза тзв државе Косово.
Kad se prvi put pojavila ta pesma, drugar i ja smo se međusobno (autoironično i na svoj račun šalom) zajebavali na tu temu. "Di si, madžar - di si ustaša...". Ali to je na nivou pojedinca. Problem je što 90% ljudi ne misli glavom, što majmun radi ono što vidi - zato ne sme da se dozvoli da ceo stadion peva tako nešto i da se to iskulira i pređe preko toga. Isto kao nož-žica-Srebrenica.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Uprava

Post by 021 »

Kao koreografiju treba raširiti ogromnu mađarsku zastavu sa šahovnicom na sredini, skandirati „Szia, szia, Hungaria!“, pevati „Lijepa naša domovino“... To bi bio pravi odgovor na idiotsku prozivku, koja normalnu osobu u suštini ne bi ni trebalo da iznervira...

:lala:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Jebiga mene vredja svako povezivanje nas i naseg kluba sa fasizmom i ustastvom. Svejedno da li dolazi od delgata UEFA, od gomile majmuna koja se okuplja u onom lavoru, ili od nekog desetog - smeta mi. Nas klub je tokom tog rata mucenicki postradao i svako povezivanje njega sa ideologijom njegovih dzelata, kakav god da je bolestan um izrekao, je velika sramota. Kome nije jasno o cemu se tu radi neka se samo proseta do keja.

Moja baba sa oceve strane, rodjena Curuzanka, izgubila je skoro celu familiju u Raciji. Ona se tada vec udala i otisla iz sela, isto kao i njena mladja sestra. Bila je trudna sa mojoj tetkom, trudnoca je bila teska, i mater joj je dosla u posetu da joj pomogne po kuci. Njih tri su jedine prezivele jer se zadesilo da su bile negde drugde. Znaci, njen otac - moj pradeda, svi ostali brace i sestre osim ove jedne pomenute, stricevi, ujaci, tetke, brace i sestre od striceva / ujaka / tetaka, kompletna rodbina joj je zbrisana, nije joj niko pretekao. Nisu Bogu nista drugo skrivili, samo su bili pogresne vere i nacije, i kao takvi nisu se uklapali u viziju novog fasistickog sveta. Ni grob im se ne zna jer su pobacani pod led, vezani k'o snoplje bodljikavom zicom njih po 5-6, pa mitraljirani, i onda ko ziv ko mrtav gurnuti u reku. Babinog brata Budimira su, svedoci kazu, posebno mucili zato sto je bio Soko, trazili su da im na trubi svira njihove pesme, kad je to odbio sekli su mu prste na rukama jedan po jedan, zverski su ga tukli, batinama su ga i ubili.

Ko sto rece jedan pametan covek, onaj ko ne pamti svoju proslost osudjen je da je ponavlja.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Jataganac
Posts: 92
Joined: Wed Mar 02, 2011 4:51 pm

Re: Uprava

Post by Jataganac »

Nema goreg vadjenja za nesposobnu upravu od neke debilne pesme debilnih protivničkih navijača , pevali smo i mi da su Osmanlije opštile sa ciganskim prababama pa se ne sećam da se tim povodom toliko kmečalo u javnosti o Starom Vujadinu , Ćele kuli,turskom ropstvu i ostalim negativnim aspektima te istorijske veze (btw trebalo bi ponovo taj hit aktivirati ) .Medjusobno vredjanje navijača je lepa i nadasve normalna stvar i daje dozu adrenalina na tribini .
Šta sad uprave klubova treba da se bave reperatoarom pesama protivničkih navijača , pogotovo kada im je u klubu tako sve bajno i sjajno pa nema o čemu da se drugom raspravlja . :shock:
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Treba razlikovati navijacke carke od verske i rasne netrpeljivosti! O tome se radi.
Ja popizdim kad cujem tu pesmu ali ne zato sto se osecam uvredjeno vec zato sto zbog toga niko ne odgovara. Da smo mi to pevali ubedjen sam da bi nas kaznili i to drasticno! Zato ovo treba isterati do kraja.
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by 1892 »

Stexman wrote:Da smo mi to pevali ubedjen sam da bi nas kaznili i to drasticno! Zato ovo treba isterati do kraja.
Ne bi trebali previše moralisati, jer ako se vratimo malo u bližu prošlost imali smo i mi pesama sličnog repertoara ali se jednostavno takvim stvarima nije pridavalo toliko važnosti, ali očigledno da je lakše sada par dana palamuditi o rečima pesme već o tome kako smo mi tu utakmicu odigrali.
Come on you Reds!
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Uprava

Post by Протомајстор »

Треба им се придружити у певању, само прескочити онај део кад помињу Војводину
Uz Partizan odrasto sam ja ... piccka najveca, dusa prodana, pola madjar pola ustasa
Како схватам текст, њима не смета да Мађаро-усташа одраста уз Партизан, него има смета кад такав пређе у наш табор. :roll:
Radoye wrote:Jebiga mene vredja svako povezivanje nas i naseg kluba sa fasizmom i ustastvom.
Не ради се овде о томе, већ о националној нетрпељивости. Наиме, Гробари израз "piccka najveca" употребљавају у вези са Мађарима и Хрватима, стога би заједно са нашим властима требало да реагују и амбасаде тих националних држава. Ми, Војводина, не треба уопште да реагујемо, или да реагујемо последњи.

Иначе, термини Усташе и Четници се користе за међусобно увредљиво означавање Хрвата и Срба, мада најчешће и једнима и другима прија да их тако прозивају, поготово навијачима.
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Протомајстор wrote: Како схватам текст, њима не смета да Мађаро-усташа одраста уз Партизан, него има смета кад такав пређе у наш табор. :roll: .
E ovde si ga ubo svaka ti cast! :lala:
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

021 wrote:Kao koreografiju treba raširiti ogromnu mađarsku zastavu sa šahovnicom na sredini, skandirati „Szia, szia, Hungaria!“, pevati „Lijepa naša domovino“... To bi bio pravi odgovor na idiotsku prozivku, koja normalnu osobu u suštini ne bi ni trebalo da iznervira...

:lala:

:cheers:

Slazem se...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Протомајстор wrote: Иначе, термини Усташе и Четници се користе за међусобно увредљиво означавање Хрвата и Срба, мада најчешће и једнима и другима прија да их тако прозивају, поготово навијачима.
Čega se mudar stidi, tim se lud ponosi. Meni ne prija da me zovu ni četnikom, ni ustašom.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Napisati im "Možda su mađari na severu, ali ustaše su definitivno na jugu" i dokurca sve. Spuštanje na njihov nivo, ali delotvorno.
Najradije bih da bude nekakva sprdnja ko što je 021 rekao, ali sumnjam da bi to navijačka scena Srbije prihvatila (i svi desničarski pokreti), a danas je to svima nažalost najvažnije.
Io odio Belgrado
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Uprava

Post by мализека »

Ма треба им певати: Идите на Мирогој, зове вас Туђман... :greenbutt:

...ако уопште знају шта је и где је Мирогој... :deal:
User avatar
PZS
Posts: 113
Joined: Tue Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: Uprava

Post by PZS »

Rivelinjo wrote:
Протомајстор wrote: Иначе, термини Усташе и Четници се користе за међусобно увредљиво означавање Хрвата и Срба, мада најчешће и једнима и другима прија да их тако прозивају, поготово навијачима.
Čega se mudar stidi, tim se lud ponosi. Meni ne prija da me zovu ni četnikom, ni ustašom.
Ako su tebi ustaše i Četnici isto, onda pod hitno na dijagnostiku ili druga opcija - knjige u šake
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
Post Reply