Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post by Cane »

Čitam Vučelićev intervju u kojem kaže da je crnima trenutni dug preko 20 miliona.
Pitanje za našu upravu: kad će konačno biti obelodanjen izveštaj nezavisnog revizora o stanju dugovanja u FKV? Prošlo je već dovoljno vremena i do sada je sve to moralo biti završeno. Dajte da se zna kako stoje stvari s tim, to vam je bilo jedno od ključnih obećanja i nismo zaboravili na njega. Objavite izveštaj!
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Uprava

Post by Djisa »

Danilo wrote:http://www.mozzartsport.com/vesti/vojvo ... ica/191034

Pozdravljam potez za skidanje suspenzije, i stav oko Veselinovica

Jedina ponuda za Veselinovica je bila 400 000 od Kopenhagena, ovo je ostalo sarena laza. Inace Stolica jos nije potpisao ugovor sa Vojvodinom i moze sutra da ode, a velika su neslaganja izmedju njega i uprave jer hoce da skloni Rockova i Veselinovica iz tima, a uprava trazi da oni igraju, jer su to jedini igraci na kojim moze da se zaradi. Dogovor sa Stolicom je bio forsiranje mladih igraca, a on sada ne zeli to jer smatra da je Veselinovi neiskusan, a Rockov jako lose igra nogama i to mu smeta. Nadam se da ce se resiti, ali je nas novi trener jako tvrdoglav.
Pa da se ne ljubimo!
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Uprava

Post by Karlsson »

To sam i primetio da u prvoj postavi je na pripremama gurao Vukasovića na štopera pre Veselinovića.

Mislio sam da je to nešto taktički, mešanje igrača, ali jedino je on falio u prvom timu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Realno i cinjenica je da se Perke bolje snalazi u ovom sistemu igre
Image
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post by Cane »

Djisa wrote: Inace Stolica jos nije potpisao ugovor sa Vojvodinom i moze sutra da ode, a velika su neslaganja izmedju njega i uprave jer hoce da skloni Rockova i Veselinovica iz tima, a uprava trazi da oni igraju, jer su to jedini igraci na kojim moze da se zaradi. Dogovor sa Stolicom je bio forsiranje mladih igraca, a on sada ne zeli to jer smatra da je Veselinovi neiskusan, a Rockov jako lose igra nogama i to mu smeta. Nadam se da ce se resiti, ali je nas novi trener jako tvrdoglav.
Čak i u slučaju da ovo nije prejak opis stvari, ja bih po ovakvim pitanjima uvek pre bio na strani trenera nego uprave. Znači doveli ste ga da napravi i vodi tim i obećali slobodu u radu, šta se onda imate mešati u njegov izbor, taktiku itd. On ne može određivati generalnu politiku kluba, a vi ne možete određivati postavu! Neka svako radi svoj posao i tačka!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Uprava

Post by Brane »

Posao uprave je zapravo da vodi klub i samim tim je njihov delokrug rada veci od delokruga trenera prvog tima. Sve dok nam je uprava zdrava i radi u interesu kluba ima moju podrsku. Stolica je dobar trener i drago mi je sto je sa nama i zaista se nadam da ce se nekako uskladiti njegov interes da igraju trenutno najbolji igraci (ili mozda bolje da kazem igraci po njegovom ukusu) i klupski interes, sta god to bio.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Imamo 3 veoma kvalitetna golmana i 2 veoma kvalitetna stopera, kao i jednog koji moze da igra stopera u sistemu koji forsira Stolica.
Ko god da igra nista nece biti manje dobar od ostalih, ali Klub mora da vodi racuna i o buducnosti.A, buducnost je zna se ko.
Klub nije zabadava doveo ove igrace u prelaznom roku.
Mi sa bilo kojim od njih mozemo igrati komotno SL uspesno, a na leto bice jos pretumbacija u igrackom kadru.
Po meni, 2 najperspektivnija igraca iz naseg pogona moraju igrati, Na kraju, Stolica stalno prica o rotaciji, pa ce biti sanse za sve.

Ne moze unapred precrtati Rockova i Veselinovica, sto su, mozda, u nekom elementu malo slabiji, ali su zato u drugom bolji od konkurenta za tu poziciju.Tesko je to tacno izvagati, a treba i stvoriti pare za tekuce troskove i na leto nove investicije.

Mislim da je Uprava ovde potpuno u pravu, a Stolica ako misli da ce imati stete od igre Rockova i Veselinovica, molim lepo.
Niko nije iznad Vojvodine, pogotovo kad su u pitanju ovako 2 mlada i kvalitetna igraca sa FCVB.Ne sme Vojvodina seci granu na kojoj sedi.
Jer, trener moze svakog casa da spakuje kofere i ode i da ga nije vise briga sta ce dalje biti sa klubom.
Do sada su mu ispunjene zelje, jos ako dodje i Nikolic vise nego dosta.
Neka mu se Uprava za dalje ne mesa u posao, ali za ova dva momka je morala intervenisati (ako Stolica, zaista, hoce da ih eliminise kao startere).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Hocu da sam negde procitao da je sam Stolica izjavio da je Rockov prvi golman. Sto se tice Veselinovica, skoro sam ubedjen da ce on kod Stolice dobijati sansu. Mozda nece biti prva opcija, ali ce igrati. Sto se tice Veselinovica on nije ponovio dobru utakmicu kao onu kad je debitovao. Ne mislim da nije talenat, ali ima tu mnogo da se radi.

Zivo me zanima kako ce Zlicic reagovati (mislim na terenu ) posto smo doveli Arsica (nije zvanicno al nadam se da je tacno).

Ne vidim da postoji bilo kakav sukob izmedju uprave i Stolice i ne zelim uopste da razmisljam u tom pravcu.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Uprava

Post by severozapad »

Pod uslovom da su ova cimanja sa Stolicom realna stvar ali čak i da nisu, moram da napišem nešto.

Slazem se u većini sa Turijinim stavom. Naravno da autonomija trenera treba da bude prioritet ali i bukvalno na istom nivou kao i forsiranje mladih igrača iz naše škole. Privremeni rezultati sa iskusnim igračima na kojima mi ne možemo zaraditi i živeti od toga nam jesu nekad doneli malo duže igranje po evropi ali ništa više od toga.
Prilično me nervira sistem u našoj ligi gde svako od trenera ima svoje igrače i vodi ih sa sobom i otprilike se za one koji su prebacili 25 godina se već i zna da neće napolje više od bivših SSSR država ili Kipra najviše. U takvom sistemu, naravno da će mladi gledati da idu napolje već sa 16-17-18 i da će tamo napredovati u igri jer se treneri ne boje da na njima baziraju igru i guraju ih koliko mogu.
Mi smo jako daleko od toga da potpišemo nekog trenera na duže i da igri prvog tima prilagodimo i ono što se radi u mladjim selekcijama. Mislim da je to ono što nedostaje Stolici ali i drugim trenerima u našoj ligi. Znaju da su lako smenjivi i da ih drži jedino rezultat (kakav/takav) a zavisno od toga u kom se klubu zadese igraju neku alibi igru ili napadnu malo jače.
Previše sam možda pojednostavio ali to je moj neki utisak šta se dešava.
I onda imamo ovakve situacije u kojima su zapravo možda i obe strane u pravu, mi to posmatramo, sležemo ramenima a gube Vojvodina, fudbal ali i svi drugi timovi u ligi.
Gube i ti blizanci jer i kod njih se sve to isto dešava samo oni drugačije krpe rupe i rade transfere na osnovu tih njihovih "rezultata".

Dobar sistem, do tada je sve ovo amaterizam, čak i u prvoj ligi.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Jedna prilicno fuj pat pozicija, ako je istina. Obe strane su u pravu, a i Turija i severozapad su uboli sustinu.

Ipak, mislim da je Stolica malo vise u pravu. Tim na terenu cine 11 igraca, i ako se sistemu jos uvek nisu prilagodila dvojica, potpuno je imbecilno menjati celokupan sistem, koliko god klub na njima mogao da zaradi, pogotovo jer imaju podjednako kvalitetne alternative. Klub mora da igra tu Evropu. To te stavi na mapu, jer sta o tebi govori ako ti iz ove jadare od lige ne mozes da izadjes u Evropu, bez obzira sto ces mozda ispasti u prvom kolu, a mozda i u plej ofu. Na kraju krajeva, za koliko superligaski prosek proda svog igraca, i gde, a za koliko Vojvodina, nakon odigranih tih par kola u Evropi. Enormna je razlika, a vrlo je tanka linija koja nas deli. Ne poricem da su i te nase pare tragicno male, ali zamislite situaciju u kojoj nase igrace niko nece, jer smo inostranstvu nevidljivi, pa si onda prinudjen da ih prodajes blizancima za par stotina hiljada i procente na ''dodjem ti''. Nama ta Evropa treba i za ovu dvojicu, tako da je guranje igraca koji ce u ovom trenutku stetiti tome prilicno kontraproduktivno.

Pritom, govorimo o izuzetno mladim momcima, koji mogu ukloniti relativno brzo sve te nedostatke. Nemaju 30 godina, pa da tu vise nema pomoci. Oni nisu jos formirani igraci, a na kraju krajeva - kojem golmanu bi stetilo da nauci da igra nogom?! Takodje, slazem se sa Turijom da niko nije iznad kluba, ali bi valjalo to primeniti i na njih dvojicu. Mladi ste, izvolite, prilagodite se. Niste krivi, ali niste ni povlasceni. Talentovani ste, naucicete brzo, a nije kao da ce vam stetiti. To je moderan fudbal - morate biti svestraniji, jer ce sve manje biti staromodnih trenera. Gde god da odete posle Vojvodine, niko vas nece maziti i prilagodjavati ostatak tima vasim potrebama i mogucnostima.

Po meni, mnogo zdraviji stav uprave bi bio da ovome pristupe sa ''posveti im vise paznje, i nauci ih da funkcionisu u tvom sistemu, jer na njima treba da zaradimo'', nego da moraju igrati po svaku cenu. Igraca ne prodaje kvantitet, nego kvalitet.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Bio je sastanak sa skupstinarima gde je tema bila Stolicino navodno sklanjanje Rockova i Veselinovica iz prve postave, tako da se potencijalno moze dogoditi potres. Mozda i ocekivano, jer je proslo vec par meseci kako se neko ozbiljno sranje nije dogodilo u klubu... :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Ako zelimo da pokusamo nesto novo,a cini mi se da se za sada primeti Ilijin pecat (iako licno primetim samo promenu sistema,a izdignut kvalitet jos ne primecujem) treba da igraju igraci koji su trenutno najbolji na svojim pozicijama. Igrac ako je kvalitetan on ce se prodati bio u igri bio na klupi,za to ne treba brinuti,a isto tako nase igrace dajemo za sicu,pa ne vidim neku razliku u tome da li je standardan ili cak ima i kapitensku traku,po tom pitanju smo davno procitana knjiga.Ipak smatram da je sasvim logicno da se pocne saemilom na golu,a vreme i ucinak ce pokazati sta i kako dalje
Image
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Јесте ли решили дилему око голмана?

– Дилеме није ни било. Почећемо пролеће с Роцковом на голу.
Izvor: http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/5964 ... ke-ciljeve" onclick="window.open(this.href);return false;
Elem, sto kaze GospodinFKV, ako oni zele da odu u inostranstvo i da se prodaju, onda ce uciniti sve da isprave svoje falinke, i time se izboriti za mesto u startnih 11. Imaju oni vrlo dobru radnu etiku, a i mentalno mislim da su jaki da se izbore. Bice to sve ok.
Bila je ponuda za Rasu, a za Emila?
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Pera Centar »

Napisacu kratko kada trener hoce da stavi na klupu dva igraca, zbog toga sto ne mogu da odgovore njegovim zahtevima, a uprava reaguje, tj ne dozvoljava.
Takozvana skupstina reaguje stiteci svoje ljubimce(?).

To znaci katastrofu i za te(sve) igrace i za klub.

Ovo govorim iz iskustva.
Igraci obicno umisle da su vazniji od kluba i da se sve okrece oko njih.
Manje treniraju i manje misle o sportu.Dozive udarac slave u glavu.

Katastrofa za klub je zato sto su u takvom slucaju nezadovoljni i ovi sto je urgirano za njih, a i oni koji nisu po strucnom sudu uspeli da budu u prvoj postavi.

Zakljucak: Trener mora da odlucuje o svemu, inace cemo imati katastrofu kao jesenas.

Ionako je klub kod prodaje igraca zadnja rupa na svirali, pa bar da gledamo lep fudbal po sistemu koji je poceo da gradi trener Stolica.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Uprava

Post by ssnigd »

Cek, cek, cek... Neko je napisao da Stolica nije potpisao ugovor? Ako je tako, mi smo gori od svih klubova turkmenistanske druge lige zajedno :frown: Je li moze neko da potvrdi ili demantuje ovu vest?
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Post Reply