Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Post Reply
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

Moje misljenje je da ovaj topic treba da promeni naslov u "da li VOLIS ili simpatises Vojvodinu". Mogu opusteno da poredim sa zenama jer svako voli ISTINSKI jednu devojku/verenicu/zenu a druge devojke/zene mozes samo da simpatises ili da ti se svidja njihov izgled... :wink:
I Bog je Slaninar...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

madda fakka wrote:jer svako voli ISTINSKI jednu devojku/verenicu/zenu a druge devojke/zene mozes samo da simpatises
Eh derane, to se u moje vreme drukcije zvalo! :lol:
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Kod kuce na zapadu grickam semenke i derem se povremeno, a u gostima sam sa navijacima sa severa, to je valjda onda ona kombinacija i Exit i Guca :D :D
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Владика »

Verovali ili ne, ova tema je bila aktuelna zadnjih pedeset godina. Posle ovog teksta iz 1969. godine, prenećemo još nekoliko tekstova iz pedesetih,sedamdesetih i osamdesetih godina prošloga veka.

Više o svemu na naslovnoj strani sajta-
Srce i ljubav za Vojvodinu

To su dva nerazdvojna pojma. Navijači ne mogu postajati bez kluba, klub nema svrhe da postoji ako nema navijača. Materijalna i aktivna podrška navijača osnova je na kojoj klub može da egzistira i postiže uspehe.
Pripadnost boji kluba, ujedinjuje ljude svih uzrasta, svih zanimanja, ljude različitih shvatanja i različtih nacionalnosti. U našoj pokrajini ovo poslednje je najevidentnije.

FK Vojvodina kao klub glavnog grada naše pokrajine sa mnogobrojnim nacionalnostima nije lokalni klub samo Novog Sada- već svih nas građana Vojvodine. Kao jedan od najstarijih klubova u zemlji, sa dugogodišnjom tradicijom i plejadom izvrsnih majstora koji su noslili njen dres, ima simpatizere po celoj našoj zemlji, pa i daleko van nje. Navijati za Vojvodinu znači voleti Novi Sad, ceniti tradicije ovog grada i ponositi se imenom Vojvodine.

Navijači, klub i igrači međusobno imaju obaveze, a i prava. Navijači- članovi kluba biraju upravu koja rukovodi radom. Igrači imaju dvostruku obavezu, jednu prema klubu, koji je izvor njihove egzistencije i drugu prema navijačima, da potpunim zalaganjem na terenu izbore što bolji rezultat. A to je opet vezano i za primeran život profesionalaca, kako bi mogao udovoljiti svojim obavezama. Samo ako postoji sinhronizovani rad i zalaganje uprave kluba, igrača i navijača klubu je obezbeđen uspeh i prosperite.

Gledano u užem smisli Vojvodina ima malo pravih navijača a mnogo simpatizera. Ova dva pojma moraju se razlikovati. Simpatizeri su prisutni svuda, u preduzećima, školama, ustanovama i u svakoj kući. Sve naše supruge, majke,deca, iako ne idu na utakmice preživljavaju svaku utakmicu Vojvodine jer od rezultata te utakmice zavisi naše, pa onda i njihovo raspoloženje. Sa nama se zajedno raduju, sa nama i tuguju.

Svi redovni gledaoci, koji pasivno posmatraju utakmicu su u stvari simpatizeri. Igračima na terenu potrebna je podrška ali ne pasivna, već aktivna. Potrebno ih je bodriti punim grlom, punim srcem, baš kad im ide i opet bodriti da ne stanu, da izdrže do kraja. Koliko je Vojvodina izgubila bodova baš u poslednjim minutama. Navijači nikada ne zameraju igračima koji izgaraju na terenu, a rezultata nema; ili je protivnik bolji ili nema fudbalske sreće. Zviždanje neće podići indolentnog fudbalera, iako time navijači daju sebi oduške, ali tehničko rukovodstvo kluba takvog igrača mora staviti na klupu, još za vreme utakmice i ubaciti igrača slabijeg kvaliteta, ali koji će pošteno oznojiti dres. Neka se zamenjen igrač ne ljuti na navijače, danas su mu zviždali, sutra će mu aplaudirati. Navijači Vojvodine traže od igrača, iako je profesionalac, da klupskim dresom nosi srce i ljubav za boje tima, da ne igra samo zbog premije, već i za Vojvodnu za sve njene svetle tradicije i za još svetliju budućnost. Teško je navijače prevariti: oni imaju šesto istančano čulo i osećaju puls u svakom igraču, zato i gledaju kroz prste igračima za koje veruju da ih za klub vezuje i ljubav, a ne samo materijalni stimulnas. No i navijači moraju pokazati ljubav prema klubu na adekvatan način. Treba da se učlane i svojim skromnim prilogom pomognu klubu. Pravi, razboriti navijači neće provaliti ogradu stadiona pre utakmice i njih hiljadu-dve ući bez ulaznice i time naneti materijalnu štetu svome klubu. Pravi navijači će sprečavati nered za vreme utakmice, a neće ga izazivati. Pravi navijač se lišava drugog zadovoljstva, da bi mogao kupiti ulaznicu.

F.K. Vojvodina organizovala i zbor navijača, sala je bila dupke puna. Svako je mogao da kaže šta mu leži na srcu. Osnovan je i savet navijača koji treba da bude spona između kluba i njegovih pristalica. Preko zbora i saveta navijača klub će neposredno čuti njihove želje, zahteve i mnoga pitanja se mogu rešiti na obostrano zadovoljstvo.

Da bi se tešnje povezao sa navijačima klub će organizovati povremeno i „Veče navijača F.K. Vojvodina“ u mnogim mestima naše pokrajine, Ove večeri sem razgovora i dogovora između tehničkog rukovodstva i igrača sa jedne strane imaće i zabavni program, od navijača zavisi da ovakve priredbe ostanu uvek na visini i u prijatnom sećanju.

Pred nama je finiš za prvenstvno države. Sve je još mogoguće. Pomognimo zato da daju još više od sebe, da zaigraju za Vojvodni u punim srcem. Neka osete i na tuđem terenu da smo svi u mislima sa njima, da i tamo igraju muški-bez straha, da ni jednog protvnika ne podcene ali i ne precene. Neka se sete „ Manzanaresa“ u Madirdu, ali „Bačke“ u Novom Sadu. Neka im je čast što igraju u crveno-belim dresovima a mi da se ponosimo što imamo našu Vojvodinu".

Šta reći, mislim da smo ovim tekstom razrešili sve nedoumice u vezi ove teme.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Salvador »

podbara wrote:...
Šta reći, mislim da smo ovim tekstom razrešili sve nedoumice u vezi ove teme.
Upravo to, ovaj tekst je idealan primer kako su neke stvari potpuno bezvremene. Skoro svaka rec iz teksta se moze odnositi na sadasnji trenutak.

PS. Steta samo sto te 'Večeri navijača F.K. Vojvodina u mnogim mestima naše pokrajine' izgleda nisu bas zazivela kao sto je bilo planirano.
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Brick Liman »

Neusatzer wrote:
podbara wrote:...
Šta reći, mislim da smo ovim tekstom razrešili sve nedoumice u vezi ove teme.
Upravo to, ovaj tekst je idealan primer kako su neke stvari potpuno bezvremene. Skoro svaka rec iz teksta se moze odnositi na sadasnji trenutak.

PS. Steta samo sto te 'Večeri navijača F.K. Vojvodina u mnogim mestima naše pokrajine' izgleda nisu bas zazivela kao sto je bilo planirano.
Ne, jer su upravo njihovog glavnog organizatora V. Boškova proterali iz našeg fudbala oni isti koji i danas vedre i oblače našim "fudbalom".
Potpuno sam bio oduševljen tekstom kad sam ga jutros pročitao. Žešći Mentalita FCV :smoker:
@Podbara: Ima li gosn Čonkić ikakve rodbinske veze sa vokalnim solistom VIS Pekinška patka?
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Владика »

Brick Liman wrote: Ima li gosn Čonkić ikakve rodbinske veze sa vokalnim solistom VIS Pekinška patka?
Како да не, он му је Отац. Имао сам прилике да и лично упознам Чика Мошу, одмерен господин и човек којег су сви волели! То је Војводина и то су Војводинаши!
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Salvador »

podbara wrote:
Brick Liman wrote: Ima li gosn Čonkić ikakve rodbinske veze sa vokalnim solistom VIS Pekinška patka?
Како да не, он му је Отац. Имао сам прилике да и лично упознам Чика Мошу, одмерен господин и човек којег су сви волели! То је Војводина и то су Војводинаши!
Moša bio odmeren? Ne baš, a pogotovo ne na utakmicama Vojvodine :D
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Владика »

Neusatzer wrote:Moša bio odmeren? Ne baš, a pogotovo ne na utakmicama Vojvodine :D
8) Мислио сам у свакодневном животу не на утакмицама! :D
Neusatzer wrote:Steta samo sto te 'Večeri navijača F.K. Vojvodina u mnogim mestima naše pokrajine' izgleda nisu bas zazivela kao sto je bilo planirano.
Није да нису, један од последњих која је организована(1988. године) привукла је чак 800 посетилаца. Људе је забављао Ђорђе Балашевић, Сузана Манчић и други. Група ентузијаста је обновила ову манифестацију 2004. године али смо се нешто у последње време улењили. Црвено-беле вечери су идеална шанса за дружење и размену искустава између навијача али и прилика да клуб заради неки динар. :cheers: :cheers: :cheers:
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Kamenica »

Moze jedna utakmica od pre tacno 20 godina?

http://www.youtube.com/watch?v=9PDf1njP ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Kakav se nekad fudbal igrao. Cigani sila, mi odlicni- pukosmo zbog Miljanovih penala. Bio sam na ovoj utakmici...
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Brick Liman »

Neusatzer wrote:
podbara wrote:
Brick Liman wrote: Ima li gosn Čonkić ikakve rodbinske veze sa vokalnim solistom VIS Pekinška patka?
Како да не, он му је Отац. Имао сам прилике да и лично упознам Чика Мошу, одмерен господин и човек којег су сви волели! То је Војводина и то су Војводинаши!
Moša bio odmeren? Ne baš, a pogotovo ne na utakmicama Vojvodine :D
Podbara uvek voli da ulepša i "pogospodi" sve što ima veze s klubom :smoker: :cheers:
I pretpostavljao sam da je to otac.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Владика »

Мислим да би и ова прича са сајта могла да се провуче под овај топик. Како би требали да навијају навијачи то јест симпатизери нашег клуба?

Кako treba da navija prava sportska publika? Da li treba vređati igrače u toku utakmice? U našoj arhivi pronašli smo jedno zanimljivo razmišljanje sa kraja pedesetih godina prošlog veka. Tada je na sva ova pitanja pokušao da odgovori legendarni golman Vojvodine Lazar Vasić.

"Verovatno ni jednom čoveku nije prijatno kada ga neko vređa, pogotovo kada se trudi da uradi sve što bolje može. Naravno, često nam ne polazi sve za rukom. Ali, zar bi neko svesno pravio greške od kojih ima samo štete.

Uostalom, ljudi nisu automati i ne mogu uvek jednako da rade neki posao. Koliko nam se puta dogodi da dođemo na svoje radno mesto raspoloženi i sa ubeđenjem da će nam sve što budemo radili ići lako, a ipak se događa obrnuto. Zato bi trebalo da sačuvamo živce bar toliko da ne utičemo negativno na igrače od kojih očekujemo da do kraja istraju i na kraju nas obraduju pobedom. Nisu retki slučajevi da publika toliko zbuni igrača da on nije u stanju da učini ono najosnovnije, što bi u normalnim okolnostima sa lakoćom izveo.

Setimo se nedavne utakmice “Vojvodina-Zagreb”. Po prvi put je pred novosadskom publikom nastupio igrač Stevan Bena. Možete misliti kako se osećao ovaj mladić, koji je neposredno došao iz Armije, a ranije je igrao u jednom manjem klubu i prilikom svog prvog nastupa u ligaškom timu. Njegova trema i zbunjenost pri samom izlasku na teren bilo je nešto sasvim normalno u tom momentu. I naravno, počeo je da igra slabo. Ali on bi se verovatno popravio i počeo da igra dobro da nije sa svih strana čuo pogrdne reči na svoj račun. Do kraja utakmice, on je bio sasvim izgubljen.

Da li su navijači svesni šta rade u tim trenucima? Da li su svesni koliko takvo navijanje škodi timu za koji navijaju? Navijači bi mogli pomoći igračima koji se izgube ako ih podrže u takvim momentima. Inače, u takvim momentima nema drugog izlaza. A publika često zaboravlja na to.

Ili gledaoci misle da onaj koji igra loše nije toga svestan? Naprotiv, on se i sam zbog toga nervira i nije potrebno da ga neko još zbog toga i vređa. Pored toga treba imati na umu da se igrači za vreme utakmice nalaze u jednom izvanrednom psihičkom stanju, napetih živaca, uzrujani, plahoviti i osteljivih živaca".

Teško je reći da li je Lazar Vasić i u najcrnjim snovima mogao da pretpostavi kakvi će pojedinci obući "sveti crveno-beli dres" i zato neka vam ovaj tekst posluži kao tema za razmišljanje kako bi najbolje trebalo bodriti naše "ljubimce" na sledećem meču?
SlaNNinar
Posts: 157
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by SlaNNinar »

Nisam znao gde da stavim, ali mislim da je važno. Posle tri i po godine, pravda je bar delimično zadovoljena. Mada mi nije jasno zbog čega je odbijena prvobitna presuda od 15 godina zatvora. Za ono što je uradio, ja bi mu... Nije za forum.

http://kapiten.rs/fudbal/pravosnazna-pr ... trijevica/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: Previše osetljiva tema, molio bih vas da ne počinjemo diskusiju na istu. Neke stvari definitivno nisu za forum.

Administracija
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Brick Liman »

Nisam znao gde da stavim. Nisam znao da je ovaj besramni ološ pokušao da progura ovu inicijativu. http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Nestic ... ancea.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post by Владика »

Brick Liman wrote:Nisam znao gde da stavim. Nisam znao da je ovaj besramni ološ pokušao da progura ovu inicijativu. http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Nestic ... ancea.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ала су им завукли! Хвала Богу да је наш Стева добио улицу. Част и спомен преминулом играчу оних али он нема везе са нашим градом.
Post Reply