Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Po meni ovde bi trebalo ubaciti još jedan pojam, ULTRAS! Tako bi podela bila lakša, mada po meni ova sama podela je totalna glupost jer svi smo mi na stadionu zbog Vojvodine i svako može da se oseća onako kako on sam želi. Na predhodnim stranicama je dolazilo do rasprave u kojoj niko nikog nije ubedio u nešto, tako da mislim da nema potrebe za podelama jer mi smo svi Vošini vojnici!
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

Ja odo sutra da vadim pokaznu za istok, i pozivam sve zainteresovane da oformimo malu ali zajebanu grupu "SIMPATIZERI SA ISTOKA" :D :D :D
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Sve jedno

Post by Passion »

Ma sve jedno je ko je ko...bitno je da svi mi idemo samo sa jednim razlogom, a to je nasa VOJVODINA!Idemo zajedno do trece sampionske titule...nije bitno koga cemo zvati navijacem, a koga simpatizerom!
_____________________________________________________________
Jedan klub na svetu volim ja
za njega iz sveg glasa navijam
Vojvodina jedna jedina
pola bela pola crvena


SAMO NAPRED VOJVODINA!
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

Naravno! To je bila samo sala.. Karta je izvadjena i sutra cu probati premijerno da li radi :D :D :D
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Post by tulip »

JA SAM VOJVODINAŠ
DAJ GOL!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

tulip wrote:JA SAM VOJVODINAŠ
:!:

Tacno tako, to je jedino bitno. Ove podele navijac - simpatizer su totalno nevazne, jer najvaznije je to da svi mi volemo Nasu Vojvodinu!!!
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Radoye wrote: Ove podele navijac - simpatizer su totalno nevazne,
Stavise, takva podela po meni ne postoji... Mi smo svi navijaci. Svi navijamo na svoj nacin. Necu nikad reci ni priznati da sam simpatizer zato sto gledam utakmice sa zapada, a ne sa neke druge tribine. To "simpatizer" mi je uvek zvucalo budjavo. Kao oni sto navijaju za blizance ali kao gotive i Vosu jer je iz NS.
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

Ljudi polako! Ja sam se samo salio aludirajuci na prethodne postove na ovu temu, nemam nameru da pokrecem jos jednu raspravu tipa ko, kako i odakle navija.. zato i postoje oni navodnici ispred reci..svi smo mi navijaci Vojvodine i na tome treba da se zavrsi svaka prica.. Ajd uzdravlje..
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Nebitno

Post by Passion »

Ma bitno da smo svi volemo nasu vojvodinu i da smo svi slaninari tj. vojvodinasi!;)

A to sa koje tribine gledas utakmicu je takodje po meni potpuno nebitno...
___________________________________________________________
KAD SAM BIO SASVIM MALI,
IMAO SAM JEDAN DAR
ONI BILI CIGANI,
ONI BILI GROBARI,
A JA BIO PRAVI SLANINAR.
I ZATO VOLIM VOJVODINU,
I ZATO NJOJ BI DAO SVE.
KAD ME SNAGA NAPUSTI,
KAD ME VISE NE BUDE,
ZNAJ DA UVEK BICU PORED NJE!
User avatar
Anakin Skywalker
Posts: 56
Joined: Fri Oct 09, 2009 10:22 pm
Location: Novi Sad

Post by Anakin Skywalker »

Na pitanje da li sam navijač ili simpatizer odgovoriću da sam čuvar tradicije ......
Elem mene je otac davne 1974 prvi put odveo na stadion i tu počinje priča ... nastavak sledi ja mog klinca sada vodim na stadion ...i iskreno se nadam da će i moj klinac nastaviti ovu plemenitu misiju.... 8)
od Ratka Svilara do Vuka Mitoševića sve je to Vojvodina koju pamtim i volim.
User avatar
sever-jug
Posts: 33
Joined: Tue Nov 24, 2009 5:24 pm

Post by sever-jug »

e sad pitanje je pravo....
s' obzirom da živim daleko od NS-a
ja ne mogu gledati utakmice i bodriti tim.
Ali, rešio sam da zbog sopstvenog posla
u proleće iskoristim priliku i pogledam koju
utakmicu Vojvodine. Tada ću biti na tim
utakmicama navijač.
Ovako navijam da Vojvodina dobije
i njen sam simpatizer...
User avatar
gardista
Posts: 105
Joined: Tue Aug 04, 2009 11:50 pm

Post by gardista »

sever-jug wrote:e sad pitanje je pravo....
s' obzirom da živim daleko od NS-a
ja ne mogu gledati utakmice i bodriti tim.
Ali, rešio sam da zbog sopstvenog posla
u proleće iskoristim priliku i pogledam koju
utakmicu Vojvodine. Tada ću biti na tim
utakmicama navijač.
Ovako navijam da Vojvodina dobije
i njen sam simpatizer...
Симпатизер је именица настала од глагола СИМПАТИСАТИ, навијач(бар у смислу о коме мислим да причамо) сигурно није именица настала од глагола НАВИЈАТИ, него је стање духа,одраз оданости и привржености. Сматраћу те увек НАВИЈАЧЕМ јер је твоја љубав према нашем клубу узвишенија. За то ти није потребна физичка промена статуса и прелазак прага нашег стадиона. Носи је у срцу, тугуј и радуј се са црвено-белим бојама Војводине, она је то заслужила ма где се налазио. Тако ћеш је осетити својом и неће ти бити важна формулација око статуса.
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Post by Del_Boske »

Прошло је више од 25 година откако сам гледао своју прву прволигашку утакмицу. Пре тога сам гледао утакмице тадашње међуопштинске лиге, и на тим утакмицама сам на трибинама био заједно са људима који су фудбал гледали или играли 30-40 година пре него што сам ја почео.

У то време постојала су два термина: навијач, једнина, ако навијаш за неки клуб, ти си, што је и логично, навијач тог клуба. Навијачи Партизана били су гробари, Звезде цигани, Сарајева питари, Жеље кошпицари... и ниси морао да будеш члан навијачке групе да би носио "часни надимак" навијача твог клуба.
Други термин су били навијачи, множина, и ту се мислило на те организоване групе. Иста реч је означавала и једне и друге.

Ником се није гледало ни колико често иде на утакмице ни зна ли играче тима за који навија, то се сматрало нечијим определењем. Људи који нису гледали утакмицу по 20 година били су сврстани у навијаче неког клуба, сматрани су таквима у својој околини и они су се тако и декларисали.

Термин "симпатизер" чуо сам пре пар година. Најчешће сам га после тога чуо од клинаца, рођених после деведесете, ватрених припадника навијачких група.
Очас посла су само себе прогласили навијачима, а све остале са презрењем стрпали у симпатизере. Па су тако људи који иду на утакмице 40 година постали бедни симпатизери, људи који памте играче и утакмице о којима смо ми само читали. Неком је пало на памет да себе издигне а све остале унизи.

Не дозвољавам да ме ико сврстава у категорије по неком свом уском погледу на свет, да ми намећу неке етикете које сматрам бесмисленим.

За мене је навијач свако ко одлучи да навија за неки клуб, да га воли, поштује, жели му добро... па макар гледао и једну утакмицу годишње.

И нико нема права да га проглашава некаквим бедним симпатизером или унижава. Како неко лепо рече, као такмичење ко је већи Србин.
Ако волиш фудбал и неки клуб, ваљда ти је циљ да гледаш фудбал и тај клуб, а не да оне који воле тај исти клуб разврставаш у ниже и више врсте.
MarketingOff
Posts: 5
Joined: Sat Mar 26, 2011 1:52 am

Post by MarketingOff »

Del_Boske wrote:Прошло је више од 25 година откако сам гледао своју прву прволигашку утакмицу. Пре тога сам гледао утакмице тадашње међуопштинске лиге, и на тим утакмицама сам на трибинама био заједно са људима који су фудбал гледали или играли 30-40 година пре него што сам ја почео.

У то време постојала су два термина: навијач, једнина, ако навијаш за неки клуб, ти си, што је и логично, навијач тог клуба. Навијачи Партизана били су гробари, Звезде цигани, Сарајева питари, Жеље кошпицари... и ниси морао да будеш члан навијачке групе да би носио "часни надимак" навијача твог клуба.
Други термин су били навијачи, множина, и ту се мислило на те организоване групе. Иста реч је означавала и једне и друге.

Ником се није гледало ни колико често иде на утакмице ни зна ли играче тима за који навија, то се сматрало нечијим определењем. Људи који нису гледали утакмицу по 20 година били су сврстани у навијаче неког клуба, сматрани су таквима у својој околини и они су се тако и декларисали.

Термин "симпатизер" чуо сам пре пар година. Најчешће сам га после тога чуо од клинаца, рођених после деведесете, ватрених припадника навијачких група.
Очас посла су само себе прогласили навијачима, а све остале са презрењем стрпали у симпатизере. Па су тако људи који иду на утакмице 40 година постали бедни симпатизери, људи који памте играче и утакмице о којима смо ми само читали. Неком је пало на памет да себе издигне а све остале унизи.

Не дозвољавам да ме ико сврстава у категорије по неком свом уском погледу на свет, да ми намећу неке етикете које сматрам бесмисленим.

За мене је навијач свако ко одлучи да навија за неки клуб, да га воли, поштује, жели му добро... па макар гледао и једну утакмицу годишње.

И нико нема права да га проглашава некаквим бедним симпатизером или унижава. Како неко лепо рече, као такмичење ко је већи Србин.
Ако волиш фудбал и неки клуб, ваљда ти је циљ да гледаш фудбал и тај клуб, а не да оне који воле тај исти клуб разврставаш у ниже и више врсте.
TO JE TO!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

MarketingOff wrote:
Del_Boske wrote:Прошло је више од 25 година откако сам гледао своју прву прволигашку утакмицу. Пре тога сам гледао утакмице тадашње међуопштинске лиге, и на тим утакмицама сам на трибинама био заједно са људима који су фудбал гледали или играли 30-40 година пре него што сам ја почео.

У то време постојала су два термина: навијач, једнина, ако навијаш за неки клуб, ти си, што је и логично, навијач тог клуба. Навијачи Партизана били су гробари, Звезде цигани, Сарајева питари, Жеље кошпицари... и ниси морао да будеш члан навијачке групе да би носио "часни надимак" навијача твог клуба.
Други термин су били навијачи, множина, и ту се мислило на те организоване групе. Иста реч је означавала и једне и друге.

Ником се није гледало ни колико често иде на утакмице ни зна ли играче тима за који навија, то се сматрало нечијим определењем. Људи који нису гледали утакмицу по 20 година били су сврстани у навијаче неког клуба, сматрани су таквима у својој околини и они су се тако и декларисали.

Термин "симпатизер" чуо сам пре пар година. Најчешће сам га после тога чуо од клинаца, рођених после деведесете, ватрених припадника навијачких група.
Очас посла су само себе прогласили навијачима, а све остале са презрењем стрпали у симпатизере. Па су тако људи који иду на утакмице 40 година постали бедни симпатизери, људи који памте играче и утакмице о којима смо ми само читали. Неком је пало на памет да себе издигне а све остале унизи.

Не дозвољавам да ме ико сврстава у категорије по неком свом уском погледу на свет, да ми намећу неке етикете које сматрам бесмисленим.

За мене је навијач свако ко одлучи да навија за неки клуб, да га воли, поштује, жели му добро... па макар гледао и једну утакмицу годишње.

И нико нема права да га проглашава некаквим бедним симпатизером или унижава. Како неко лепо рече, као такмичење ко је већи Србин.
Ако волиш фудбал и неки клуб, ваљда ти је циљ да гледаш фудбал и тај клуб, а не да оне који воле тај исти клуб разврставаш у ниже и више врсте.
TO JE TO!
Del Boske, eto vidiš da možemo i lepo da se složimo, kada napišeš kvalitetan post :!:
Ja sam, prema tvom dosadašnjem pisanju, pretpostavljao da nisi suviše mlad, pa me je, zaista, čudilo to što toliko brzo ,,padaš u vatru" na ovom forumu, dovodeći sebe na ivicu konflikta, uglavnom zbog tema koje ne pripadaju karakteru mesta i tradicionalnog navijačkog mentaliteta FK Vojvodine.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply