Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post by slavko085 »

Red Firm wrote:
DUB wrote:'bem li ga, ja onda ispadam neki mutant sa istoka
Pa vidiš šta će sve izmisliti :roll: Po tome se ti i ja uopšte ne razlikujemo.
Ali, po ovome što je mihailov napisao, ispada da je Stara garda grupa simpatizera, iako ih je u startu okarakterisao kao navijače.

Po meni je navijač Vojvodine svako ko voli klub i ko se interesuje za njega. To što se neko smatra većim Srbinom od ostalih (čisto da me ne bi pogrešno shvatili, banalizujem primer) se primenjuje i u ovom slučaju. Ako je neko više aktivan po nekim pitanjima oko navijača i kluba, ne znači da mora da skreće pažnju na sebe na taj način što će druge nazivati simpatizerima i time umanjivati njihovu vrednost.

Ovo je post koji smo svi manje vise potajno ocekivali.
Da li sam ja manji navijac i zaljubljenik ako sa zapada prozivam,pozdravljam,pickaram protivnika? Manje od navijaca a vise od delikventa? :lol:
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Pitanje za Voju...

Koliko si odgledao utakmica Vojvodine u poslednjih godinu i po dana na nasem ili stadionu na strani?
Koliko si puta napustio topli dom i otisao na stadion i tamo se smrzao/pokisao?
Koliko si puta ostao gladan,zedan,maltretiran,ponizen,napadnut od strane policije bez povoda(i sa povodom)?
Sta su po tebi onih 5 momaka koji su bili u Splitu na utakmici voljenog kluba?
Da li bi se i ti usudio na takvo nesto(dva puta za kratko vreme praviti izlet u Hr)?
Da li si spreman da potrosis po par stotina evra ne bi li gledao FKV?
Da li si spreman da predjes da predjes par stotina kilometara(Marko Kraljevcanin nekoliko hiljada) da bi gledao Vojvodinu?

p.s. posto smo odavno o ovome pricali ti i ja preko MSNa, pa ajde da to i prenesemo ovde.
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Niko ko "pravi razliku" navijac(citaj ultras) i obican navijac(citaj simpatizer) ne radi to iz zle namere.
Niko ne osporava ljubav obicnog navijaca i ultrasa prema voljenom klubu.
Niko ne kaze da je ljubav ultrasa veca od ljubavi obicnog navijaca.

Ali svaki klub(nije FKV jedini klub) ima na svom stadionu svog obicnog navijaca i ultrasa i samo zajedno ova kombinacija daje smek svakom stadionu,svakom klubu a za nas vazi,za navijace FKV da SMO MI JEDNO i DA JE U TOME NASA SNAGA!!!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Na stadion Vojvodine dolazim od kada znam za sebe. Odlazak sa ćaletom na utakmicu mi je bukvalno među prvim, i možda najbistrijim sećanjima u životu. Prva tribina koju sam sa njim posećivao je bila zapadna. Zatim je usledilo nekih 15-ak godina koje sam proveo među, kako to novinari vole da istaknu, najvatrenijim pristalicama našeg kluba. To iskustvo je, sticajem raznih okolnosti, bilo sticano po svim tribinama našeg stadiona: istok, mali jug, veliki jug i na kraju sever. Krug se nekako zatvorio i prošle godine sam sa drugarima prešao na zapad. Sebe ću uvek smatrati pravim navijačem FK Vojvodina! Mada me pojedini drugari sa severne tribine zadirkuju upravo sa tim nazivom-simpatizer :wink:. Ja i dalje ne propuštam ni jednu tekmu koju igramo kod kuće, retko kad propustim gostovanje našeg kluba, posvećen sam klubu koliko mi to mnogobrojne obaveze dozvoljavaju. I dalje sa drugarima idem na pivo pre i posle tekme, i dalje se cimamo za prevoz pre svakog gostovanja, i dalje na gostovanjima navijamo iz sveg glasa, i dalje nam se desi da saramo grafite po nekom delu grada( iako bi smo ovo poslednje trebali vec prerasti). Nas 20-ak koji se skupljamo na istom delu zapada smo i doprineli buđenju istog. Svi ćete se složiti da zapad nije u skorije vreme pružao ovakvu podršku i u isto vreme i kontru bg navijacima sa istoka. Da ne duzim dalje, svi mi ovde koji iskreno volimo nasu Vosu smo i njeni veliki navijaci. Nemojmo bespotrebno stvarati neki fiktivni razdor medju nama. Ima nas premalo da bi se jos i medjusobno delili!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

SG,prvo da ti cetitam na 600. postu (i bas si sad nasao da mi "sabijes" :lol: ).

ne razumem bas sva ta tvoja pitanja!?Recimo iz svega toga bih mogao da zakljucim da kosarkaski klub Vojvodina ima samo 5 navijaca,jer niko vise nije isao na to gostovanje.Mislim,cemu sad svodjenje na pojedince?Ja zelim da pricamo generalno... a da se pojedinci sami izjasne,ako zele.

Sta ti znace pitanja koliko sam odgledao utakmica uzivo?Koliko puta napustio topli dom?Da li sam isao neprijatelju na noge?
Sta je to sad,jel to potreban materijal,da bih postao navijac?
Brate,navescu ti samo jednu anegdotu,koju sam ti cini mi se vec i pricao,ali ajd da ponovim.Utakmica Viking-Vojvodina.Ona koju smo dobili tamo 2:0,pa izgubili na penale.Ja sam taj dan bio na poslu.Posto sam ocekivao radio prenos poneo sam neki mali tranzistor iz koga je virila zica duzine nekih 30 cm koja mu je ustvari bila antena.Kad je utakmica pocela,shvatio sam da ja ustvari sa tim sranjem ne mogu da lovim radio NS.I onda sam izasao vani iz lokala i pokusao mrdajuci tu prokletu zicu da ulovim signal.I ulovio sam ga,ali znas kako?Samo na jedan nacin,kraj te zice sam morao prisloniti prstom na stablo jednog velikog platana,i jedino tako sam imao signal i to veoma los uz grcanje celo vreme.ali ok,meni nije smetalo,da kao budala stojim vise od dva sata,uz stablo u centru grada i slusam tranzistor.Mozes da zamislis,kako su me okarakterisali prolaznici,jer ipak.... nisu znali o cemu je rec,mislim... ne igra zvezda,ne igra partizan,kakav ja to sport slusam? I tad pocne iz vedra neba kisa,ja kisnem,a posle 5 minuta grom spuca u robnu kucu,700 metara od mene.... nadam se da shvatas,sta ti zelim reci?

Sad da ja tebi postavim kontra pitanje.Sta mislis ko gaji (opet generalno pricamo) vecu ljubav prema klubu,navijaci ili simpatizeri?I zasto recimo velika vecina navijaca koji iz nekog razloga ne odu na gostovanje,bleje po forumima za vreme utakmice i pitaju za rezultat,a ne slusaju radio prenos ili recimo ukljucenja SOS kanala.Nije li to malo cudno?

Koliko sam puta napustio topli dom?Pa dobro znas da sam svaki vikend na minimum dve utakmice,vecinom je jedna CSKa,a druga kako kad.
Generaciju Vose sa Kocicem i Saulom sam gledao sve jedan mec u NSu,cak i na prijateljske na stadionu sam dolazio,ali brate.... tad se gledao fudbal... a ovo danas je smesno i tuzno.Meni nije problem da dodjem na utakmicu,a bilo ih je gde smo gubili i sa 5:1,7:1.... ali smo igrali fudbal,borili se... a ovo danas.... ides na utakmicu a znas sta te ceka.... ja nisam spreman na taj kompromis.Mene zanima Vojvodina,zanima me fudbal,ne zanimaju me privatni igraci,kupljene i prodate (i to ocigledno) utakmice.

Koliko si puta osato ponizen?Kakvo je to pitanje?Pa svaki poraz Vojvodine je za mene kao njenog simpatizera ponizenje,svako ne vrednovanje moje iskrene ljubavi prema Vojvodini od strane drugih je za mene ponizenje,svaka prozivka tipa "p***e sa zapada" je za mene poniznje.... pa eto,bio sam i ja ponizavan.
Vidi jos nesto i sam znas kad sam upoznao neke forumase,da sam odmah sa njima otisao na sever... zasto? Brate,ja ne znam da navijam,ja ne znam da pevam,da dizem ruke,jebem li ga jednostavno,to je moj neki mentalni sklop,imam blokadu od tih stvari,kao sto neko ima od samog igranja fudbala,plivanja ili bilo sta drugog,ali sam se nekako osetio kao deo zajednice,osecao sam se mnogo prijatno pre pocetka navijanja... pomislio sam u sebi "napokon,medju svojima" i srce mi je bilo puno.Medjutim,kad je pocelo navijanje... ja iskreno kazem,nemam pojma.... hoce srce,ali mozak ne da... i sta dozivljavas?ne dignes ruke,ne pevas... dobijas pretnje.... ovo ne mislim na mene licno,vec generalno.... i kako ja brate i pored prevelike moje zelje,da dodjem na sever opet,kako da se prijavim na neko gostovanje,kad ne umem da navijam? I jbg,vratim se na zapad sledecu utakmicu i ostanem samo jebeni simpatizer,zauvek.... :cry:

Da li sam spreman da izdvojim evre za Vojvodinu?Jos jedno glupo pitanje.... Ljubav se ne meri novcem.... mada,i tu cu ti napomenuti samo akcije za Kopacke za Kizu,Dres Kacara sa aukcije.... dakle,uvek sam spreman za ulaganja,normalno koliko si u mogucnosti,ali.... generalno,ne zelim da merim svoju ljubav prema Vosi novcem.

Na zadnje pitanje oko te kilometraze ne mogu da ti priustim odgovor,jer zaista zavisi od mnogo,mnogo kockica..... Recimo,jedan od mojih principa je da nikad ne zelim krociti na stadione BG blizanaca makar reprezentacija Srbije igrala finale svetskog prvenstva na njima ili sama Vojvodina finale lige sampiona..... tako da to pitanje o kilometrazi je malo onako.... zaista ne znam,sta bih ti rekao.

Nadam se da si zadovoljan mojim odgovorima,koji su onako pisani iz srca.
Kao sto si vec milion puta nabio mi na nos,reci cu ti i opet.Nisam navijac Vojvodine.... ali mi bar konkretno navdei sta treba da radim da bih to postao.Ako su tvoj pitanja gore,upustva za ulazak u klub navijaca,onda ti zahvaljujem sto mislis na mene :wink:
Image
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Milan wrote:Na stadion Vojvodine dolazim od kada znam za sebe. Odlazak sa ćaletom na utakmicu mi je bukvalno među prvim, i možda najbistrijim sećanjima u životu. Prva tribina koju sam sa njim posećivao je bila zapadna. Zatim je usledilo nekih 15-ak godina koje sam proveo među, kako to novinari vole da istaknu, najvatrenijim pristalicama našeg kluba. To iskustvo je, sticajem raznih okolnosti, bilo sticano po svim tribinama našeg stadiona: istok, mali jug, veliki jug i na kraju sever. Krug se nekako zatvorio i prošle godine sam sa drugarima prešao na zapad. Sebe ću uvek smatrati pravim navijačem FK Vojvodina! Mada me pojedini drugari sa severne tribine zadirkuju upravo sa tim nazivom-simpatizer :wink:. Ja i dalje ne propuštam ni jednu tekmu koju igramo kod kuće, retko kad propustim gostovanje našeg kluba, posvećen sam klubu koliko mi to mnogobrojne obaveze dozvoljavaju. I dalje sa drugarima idem na pivo pre i posle tekme, i dalje se cimamo za prevoz pre svakog gostovanja, i dalje na gostovanjima navijamo iz sveg glasa, i dalje nam se desi da saramo grafite po nekom delu grada( iako bi smo ovo poslednje trebali vec prerasti). Nas 20-ak koji se skupljamo na istom delu zapada smo i doprineli buđenju istog. Svi ćete se složiti da zapad nije u skorije vreme pružao ovakvu podršku i u isto vreme i kontru bg navijacima sa istoka. Da ne duzim dalje, svi mi ovde koji iskreno volimo nasu Vosu smo i njeni veliki navijaci. Nemojmo bespotrebno stvarati neki fiktivni razdor medju nama. Ima nas premalo da bi se jos i medjusobno delili!
Slazem se sa Milanovom porukom.Cela ova tema me podceca na kraj knjige koja govori o jednom celsijevom huliganu koji je u kasnim tridesetim godina poveo dete na stadion,i poceo da mu objasnjava kakva je struktura ljudi na tribinama, a dete ga je upitalo,da li si ti tata huligan ili navijac!?Sta da vam kazem,sta sam?Prvo sam covek koji malo je reci voli Vojvodinu,kao i vecina vas drugih i ne bi se sada svrstavao da li sam navijac,ultras,simpatizer ili ko zna sta jos.Mislim da je to veoma glupo,a mogu vam reci da mi je srce puno uvek kada mi neko kaze da navija,simpatise ili voli nas klub.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Stara Garda wrote:Ali svaki klub(nije FKV jedini klub) ima na svom stadionu svog obicnog navijaca i ultrasa!!!
Cek,zar FKV nema simpatizere i navijace?Mislim,da se niko od nas ne bi bunio,kada bi bio prozvan kao "obican navijac",ali "simpatizer".... to mi nekako dodje kao omalovazavanje.
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Milan wrote: Nemojmo bespotrebno stvarati neki fiktivni razdor medju nama. Ima nas premalo da bi se jos i medjusobno delili!
Eeeee..... upravo to i ja zelim da porucim. Sad je pravi trenutak da svaki pojedinac poradi na izgradnji imidza navijaca Vojvodine na sebi svojstven nacin,i u okviru svojih mogucnosti.... i zasto ga sputavati?
Image
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine.
Jedem luka i parizer, ja sam Vošin simpatizer. :D :wink:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Eto,ja sam samo hteo da se vratim na ovaj forum,da kazem da bih voleo da zaista svi navijaci Vojvodine objedine pod sloganom,MI SMO JEDNO TO JE NASA SNAGA,i da medju njima zavlada jedinstvo i harmonija kao nikada do sad.Sad vas opet napustam,i ne odgovaram vise na ovu temu.

Hvala vam svima na ucescu!!!
Image
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Vojo,postavio si veoma interesantnu temu i nema smisla da se povlacis a i obaveza ti je da ostanes bar dok se tema ne ugasi!

Dok ne napisem malo opsirniji komentar reci cu samo da su po mom misljenju svi u pravu,i navijaci i simpatizeri.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Ovde se Bogami mnogo zaostrilo ali samo treba voditi racuna da se ne predju granice pristojnosti.
Pozitivni konflikt je uvek i po pravilu pokretacki proces.Ako ova tema pomeri stvari ka boljem bar malo onda je uradila svoje.Nadam se da ljudi koji pisu ovde imaju toliko odgovornosti da ne dozvole da dodje do nekakvih raskola medju navijacima jer to je po meni ono sto niko ovde ne zeli.Evidentno je po samom pisanju da ima odredjenih problema ali ljudi se i razlikuju od zivotinja po tome sto imaju mozak i resavaju odredjene probleme na civilizovan nacin tj.razgovorom ili u ovom slucaju pisanjem.
S druge strane postoje neki ljudi koji daju sebi za pravo da prete raznim ljudima i to i jeste glavna indikacija da nesto nije u redu.CAK SE NEKO UDOSTOIO DA I MENI LICNO POSALJE NEKAKVU PORUKU !
MOLIM ZATO IZVESNU GOSPODU DA MI NE SALJU PORUKE NA TELEFON JER SAM SE TOLIKO UPLASIO DA CU OTICI U BARANDU I CEKATI DA SE VRATE RODE :!:

MI SMO JEDNO,TO JE NASA SNAGA JESTE PAROLA SVIH NAVIJACA VOJVODINE I KOLIKO SE JA RAZUMEM TA SNAGA JE U LJUBAVI PREMA VOJVODINI :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Djumi wrote: Pozitivni konflikt je uvek i po pravilu pokretacki proces:!:
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

mislim da je ova tema kad tad morala doci na red jer je u zadnje vreme kako kod nas tako i kod ostalih navijackih grupa pocelo sa omalovazavanjem ljudi(naravno da se ovo ne odnosi na vecinu) koji dolaze na ostale tribine sem "navijacke"(namerno sam stavio pod navodnike jer su po meni sve tribine stadiona karadjordje navijacke samo sto svako navija na svoj nacin,kako on oseca da je najbolje sto je skroz normalno)!
ja bih prvi voleo da vidim pun sever(kao na finalu kupa kada smo svi bili jedno),da grmi svih devedeset minuta ali kao sto voja kaze ljudi moraju da shvate da svako od nas ljubav prema klubu iskazuju na drugaciji nacin!idem na sve domace utakmice bilo da se radi o prvenstvenoj ili prijateljskoj nevezano protiv koga igramo,cak su mi i draze one "male"utakmice jer upravo tada dolaze oni koji najvise vole ovaj klub dok sam na gostovanjima bio samo nekoliko puta i to ne zato sto nezelim da idem vec jednostavno nisam imao sa kime da idem jer kao i vecina od vas sam od malena bio okruzen simpatizerima(eto su u pravom smislu te reci simpatizeri-tj.osobe koje za sebe kazu da navijaju za beogradski dvojac a u zivotu nisu bili ni na jednoj utakmici doticnih klubova)zvezde i partizana!igrao sam nekoliko puta na tadasnjem gradskom stadionu,bio na svim tribinama od malog i velikog juga,severa do istoka i zapada radovao se i tugovao(na zalost svih nas mnogo vise puta nego sto sam se radovao)bezbroj puta ponedeljkom odlazio pognute glave u skolu,znao imena svih igraca...i zato jednostavno neprihvatam da me bilo ko nazove simpatizerom vojvodine jer je za mene,a pretpostavljam i za vecinu ovde to uvreda jer ja vojvodinu nikad nisam SIMPATISAO nego sam je uvek VOLEO i ako vec neko smatra da nisam navijac ja mogu biti samo i iskljucivo zaljubljenik u vojvodinu a nikako simpatizer!
isto tako bih ja mogao da zamerim severu da su mnogi medju njima do juce bili zakleti navijaci upravo nama najomrenijih klubova(postovani cak i od beogradskih ekipa) i da ja prosto nemogu da verujem da oni iskreno vole vojvodinu,da neki od njih neznaju ime naseg dojuceranjeg kapitena,istoriju vojvodine...ali onda bi to bila prica bez kraja!
mnogo znacajnija stvar od ove nazovi podele na navijace i simpatizere je cinjenjica da smo mi koji smo ceo navijaki staz proveli na istoku prakticno onemoguceni da dolazimo na tu tribinu kada nam dolaze rezimski klubovi izato umesto da se delimo bolje da ucinimo sve da vratimo ljude na tu istok a da onu stoku stavimo u neki kavez gde im je i mesto!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Voja wrote:Eto,ja sam samo hteo da se vratim na ovaj forum,da kazem da bih voleo da zaista svi navijaci Vojvodine objedine pod sloganom,MI SMO JEDNO TO JE NASA SNAGA,i da medju njima zavlada jedinstvo i harmonija kao nikada do sad.Sad vas opet napustam,i ne odgovaram vise na ovu temu.

Hvala vam svima na ucescu!!!
Uz svo duzno postovanje, sad si ga sa ovim preterao. Svi se sad kao nesto dure. Razumem i da se nekada ne slazete sa misljenjem vecine (a cini mi se Vojo da te vecina u ovom postu razume i uglavnom podrzava), ali to nije razlog da se unistava ovaj sjajni forum koji ste svi mukotrpno stvarali. I ja sam na ovom forumu, iako ne previse aktivan, od samog pocetka, ali mi nikada nije palo na pamet da ga uvredjen demonstrativno napustim. Ovo je jedini forum koji iskreno cenim i koji na jedan izuzetan nacin postuje pravo na slobodu misljenja. Zato bih molio sve prisutne da prestanu sa dramom i nastave da svojim misljenjem obogacuju ovaj forum. ZA SLAVU FUDBALSKOG KLUBA VOJVODINA!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply