Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Kakvi amaterski potezi uprave s ovim otkazom Bataku. Čoveka otpustili a nemaju rešenje za njegovu zamenu. Preko medija pustili glasine sa par imena i osluškuju šta se priča o istima. Trebalo je isti dan izaći na kzn i predstaviti novog trenera. Ovo je neozbiljno i samo se uklapa u ambijent ne kluba već rekao bih države. Ovako je u svim društvenim sferama i tu nam nema pomoći.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Marko93
Posts: 555
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Marko93 »

Danilo wrote: Tue Aug 08, 2023 6:20 pm Daj boze da gresim ....ej 10 godina nisi nikog trenirao ....pa strucnjaci.....nauka tehnika su otisle bar 50godina od tumbinog perioda...kad nije bilo ni katapulta ni....
Reprezentaciju ne racunam jer u reprezentaciji se vise radi na voljnom momentu
Nemam reci....valjda gresim
Civek ne zna ni sta je var :D :(
hvylarn
Posts: 426
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by hvylarn »

Zbiljo ako čitaš, daj nešto mlađe, nemoj da se zajebavamo.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Marko93 wrote: Tue Aug 08, 2023 7:36 pm
Danilo wrote: Tue Aug 08, 2023 6:20 pm Daj boze da gresim ....ej 10 godina nisi nikog trenirao ....pa strucnjaci.....nauka tehnika su otisle bar 50godina od tumbinog perioda...kad nije bilo ni katapulta ni....
Reprezentaciju ne racunam jer u reprezentaciji se vise radi na voljnom momentu
Nemam reci....valjda gresim
Civek ne zna ni sta je var :D :(
Ne brini za to, imao je on VAR i u svoje vreme

Image

:mrgreen:
Image
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Voja wrote: Tue Aug 08, 2023 7:48 pm ...
Oplakah :lol: :rolll: :rolll:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3982
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Tue Aug 08, 2023 7:30 pm A to sto Zeljko Pantic pricao da je Tumbakovic (i Stanojevic, i Petric i Kralj) poslat od strane nekog da unisti Partizan!? Hoce li to onda vaziti i za nas? :mrgreen:
A mene zove drugar navijač partizana i kaže da smo doveli najboljeg trenera koga naša liga poznaje :mrgreen:

Inače interesantno kod Žeksa Pantića je to što kad je Ludovan pre nekih 6-7 godina pričao protiv Tumbakovića dok je vodio Crnu Goru i dok je “pljuvao” Tumbakovićevu karijeru on se smejao u fazonu šta priča ovaj ludovan kakva je to budala, nema pojma.
Last edited by Deep Purple on Tue Aug 08, 2023 8:26 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Tue Aug 08, 2023 8:22 pm
Voja wrote: Tue Aug 08, 2023 7:30 pm A to sto Zeljko Pantic pricao da je Tumbakovic (i Stanojevic, i Petric i Kralj) poslat od strane nekog da unisti Partizan!? Hoce li to onda vaziti i za nas? :mrgreen:
A mene zove drugar navijač partizana i kaže da smo doveli najboljeg trenera koga naša liga poznaje :mrgreen:
Samo da ne bude kao onomad sa reprezentacijom... "znate, teren je jedna travnata povrsina okruzena sa 4 tribine" :mrgreen: Legendarni Vujke :lala: :cheers:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Bavimo se marginalnim stvarima, progutasmo udicu. Glavni pik koga treba da ciljamo je negde drugde.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2099
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by N13 »

Problem nasih trenera je neposvecenost poslu.
Posao trenera profesionalnog fudbalskog kluba nije da odradi trening 1-2 sata dnevno (i to vecinom pustaju pomocnike da vode trening), i to je to, ide posle kuci da odmara.
Posao trenera je mnogo vise od toga. Analiziranje protivnika u sitna creva, trazenje dlake u jajetu svakom timu u ligi. Analiziranje sopstvenog tima, u detalje, pracenje forme, napretka igraca. Spremanje taktike, stalno unapredjivanje, citanje, posecivanje seminara, gledanje utakmica drugih liga, pracenje taktika drugih trenera.
Kada god na konferenciji pitaju nekog trenera u nasoj ligi (a da to nije utakmica protiv blizanaca) 'sta su prednosti i mane protivnicke ekipe', odgovor je uvek isti (kao da je stalno isti protivnik u pitanju): imaju odlicnu kontru, dobru tranziciju, ponekad spomene brza krila i to je to. Genericki i sablonski odgovori. Da pitas trenera da nabroji 5 igraca ekipe protiv koje sutra treba da igra utakmicu, nece umeti. A njegov posao je da zna svakog igraca u ligi u detalje, njegove karakteristike, prednosti, mane.

Na primer pre par godina mi je zapalo za oko, igrali smo evropski utakmicu, ne mogu se setiti protiv koga. Neki nas levonogi igrac (opet se ne mogu setiti koji) je imao loptu u nogama, trazio prostor sa sut sa distance, i trener dobacuje njegovom igracu koji napada tog naseg da napada levu nogu, u smisli levonog je, namestace se na sut levom nogom. Ej, taj trener je toliko detaljno analizirao nasu ekipu, da zna napamet ko se kojom nogom sluzi, i u toku utakmice to prenosi igracima.

Da li mozete tako nesto zamisliti kod nasih trenera. Za tako nesto je potrebno full-time radno vreme. I to je nesto sto po meni mora da se uvede u ugovor i da se prati. Posao trenera nije da vodi ekipu na treninzima, vec da 8 sati dnevno provede u prostorijama kluba, gde ce pored treninga raditi analize svojih i protivnickih igraca, pratiti utakmice drugih liga, pogotovo one gde su srednji klubovi nadigrali favorite, kao i analizirati taktiku i kretanje igraca vrhinskih klubova, i pokusati to da prenesu na svoje igrace.

Primera radi, to je radio Pioli sa Milanom, gde je prosle godine uzeo titulu, iako po kvalitetu nisu bili ni u top 5 klubova u ligi. Ali covek je doktorirao taktiku i kretanje igraca, i to sa osrednjim igracima. To je bilo za uzivanje gledati kako su se prilagodjavali svakom protivniku, koristili njihove mane, sakrivali svoje, trcali, kretali se perfektno i na kraju uzeli titulu.
Da li mi imamo takvog trenera?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

N13 wrote: Tue Aug 08, 2023 8:32 pm Na primer pre par godina mi je zapalo za oko, igrali smo evropski utakmicu, ne mogu se setiti protiv koga. Neki nas levonogi igrac (opet se ne mogu setiti koji) je imao loptu u nogama, trazio prostor sa sut sa distance, i trener dobacuje njegovom igracu koji napada tog naseg da napada levu nogu, u smisli levonog je, namestace se na sut levom nogom. Ej, taj trener je toliko detaljno analizirao nasu ekipu, da zna napamet ko se kojom nogom sluzi, i u toku utakmice to prenosi igracima.
"leva noga, leva noga" mislim da je to povik koji je najvise puta izgovoren od strane nasih trenera tokom svih meceva. Uvek sam mislio da je to jedino sto znaju da kazu :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3982
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Ako Dejan Stanković postane trener Vojvodine a nadam se da neće jer ja tu goveđu facu ne mogu i ne želim da gledam. Biće i sponzora, pojačanja, jačanja itd… Taj je Vučićev vojnik i on ga voli kao sina. Ne želim da ulazim u njegove trenerske kvalitete oko kojih bi moglo “dobro” da se diskutuje. Tumbaković je i sa 145 godina za njega trener.

Idem da slušam Vladu Divljana i verujem u fudbalsku romantiku nije ovo za mene.
User avatar
Maki
Posts: 1178
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Maki »

Dajte ljudi, kakav Stanković, kakav Tumbaković!?
Pa trener je baner kluba, ne može da se dovode ikone BGD blizanaca! Ne mogu da čitam forumaše kojima je ovo u redu. Ako ste impresionirani njihovim imenima promenite klub za koji navijate. Dosta priče o kvalitetu i profesionalizmu! Niko od tih naših kvazi trenera nema ništa od toga. Mogu samo štetu da nam naprave. Svako ko je bio u nedelju na Karađorđu mogao je da vidi o čemu pričam. Nažalost 90% forumaša nije i ne namerava da stane na crtu masi Grobara ili Delija, koji vole svoj klub za razliku od nas. Sve će nas manje biti sa ovakvom politikom. Sramota!
Kakav bre Tumbaković, kakav Stanković? Ako smo morali da trpimo Lalatovića, zar ne možemo da odmorimo jedno 7 godina da se povratimo od tog srama?

Ako je Krivokapić treća opcija, dajte njega kao najmanje zlo. Istina, Mima i Batak su za njega Murinjo, ali bar ima nekakve dodirne tačke sa Vojvodinom. I on je ciganštura najgore vrste, ali bar ga ne vide svi kao takvog. Prošle godine sam ga par puta video kako trči na Đačkom u trenerci Zvezde. Ej, trener omladinske repke u sred NS sa obeležjima CZ?

Čiča Zbiljo, daj nekoga četvrtog ako Boga znaš!
User avatar
Djisa
Posts: 1234
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Maki wrote: Tue Aug 08, 2023 9:14 pm Dajte ljudi, kakav Stanković, kakav Tumbaković!?
Pa trener je baner kluba, ne može da se dovode ikone BGD blizanaca! Ne mogu da čitam forumaše kojima je ovo u redu. Ako ste impresionirani njihovim imenima promenite klub za koji navijate. Dosta priče o kvalitetu i profesionalizmu! Niko od tih naših kvazi trenera nema ništa od toga. Mogu samo štetu da nam naprave. Svako ko je bio u nedelju na Karađorđu mogao je da vidi o čemu pričam. Nažalost 90% forumaša nije i ne namerava da stane na crtu masi Grobara ili Delija, koji vole svoj klub za razliku od nas. Sve će nas manje biti sa ovakvom politikom. Sramota!
Kakav bre Tumbaković, kakav Stanković? Ako smo morali da trpimo Lalatovića, zar ne možemo da odmorimo jedno 7 godina da se povratimo od tog srama?

Ako je Krivokapić treća opcija, dajte njega kao najmanje zlo. Istina, Mima i Batak su za njega Murinjo, ali bar ima nekakve dodirne tačke sa Vojvodinom. I on je ciganštura najgore vrste, ali bar ga ne vide svi kao takvog. Prošle godine sam ga par puta video kako trči na Đačkom u trenerci Zvezde. Ej, trener omladinske repke u sred NS sa obeležjima CZ?

Čiča Zbiljo, daj nekoga četvrtog ako Boga znaš!
Upravo tako!
Kup je nas!
Marko93
Posts: 555
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Marko93 »

Deep Purple wrote: Tue Aug 08, 2023 8:50 pm Ako Dejan Stanković postane trener Vojvodine a nadam se da neće jer ja tu goveđu facu ne mogu i ne želim da gledam. Biće i sponzora, pojačanja, jačanja itd… Taj je Vučićev vojnik i on ga voli kao sina. Ne želim da ulazim u njegove trenerske kvalitete oko kojih bi moglo “dobro” da se diskutuje. Tumbaković je i sa 145 godina za njega trener.

Idem da slušam Vladu Divljana i verujem u fudbalsku romantiku nije ovo za mene.
Koliko me secanje sluzi i on je stavljao stopere na bekovske pozicije i mesao zadnje vezne tako da je idealan za nas
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

Očigledno je cilj da nam svima smuče klub i da se onda bez otpora dokopaju stadiona i Vujadin Boškova u Veterniku. Ja drugačije ne umem da obasnim SVA ova imena kojima se licitira.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply