Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Post Reply
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Sinoc sam imao san koji me je uplasio, uplasio me je deo realnosti u snu kojoj obicno tu nije mesto.

Sanjao sam da igramo sa Barselonom na Nou kampu, prvo kolo lige sampiona. Gledam prenos na tv-u.

I gazimo ih, prosto neverovatno, ja zurim na uefa.com da vidim posed lopte posto ne mogu da nam je uzmu.

E sad:

Dajemo gol, ja urlam, tj pokusavam, to se u snu ne moze, no sudija ponistava gol. Malo kasnije, penal za nas, opet pokusavam da urlam od srece. Al mi promasujemo penal. I pred kraj poluvremena i pored nastavka nase inicijative i sansi, daju nam gol iz slobodnjaka, tu sam se probudio.

Eto, ni u mom snu ne mozemo da pobedimo Barselonu, izgleda sam skroz sj**an. :furious:
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Е и ти свашта сањаш :lol:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re:

Post by Milan »

Daljac wrote:Moj tekst će biti jedan od dužih, možda i najduži. Po meni, ovo je jedna od priča od onih koje su me odredile kao čoveka i koje me čine ovakvim kakav jesam...

Daljac, jako mi je drago što si ovu svoju intimu podelio sa nama. Ja sam čak i ukućane maltretirao da iščitaju post. :D

p.s. Nadam se da ćeš dobiti inspiraciju i za neke Vošine pesme :wink:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: Zbog cega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by andi_fkv »

Svaka prica o nasoj Vosi je oreginalna na svoj nacin. Negde u martu sam otisao sa ocem na utakmicu FKV- Mladost Apatin. Isao sam na jos neke utakmice ali prv put iskrenu ljubav prema Vosi sam osetio na utakmici protiv Atletica iz Madrida. Imao sam i dres i sal. Kad sam usao na stadion znao sam da je to to. Pronasao sam najvecu ljubav- FKV. Sad kad god sam u prilici i kad dodjem u NS idem na utakmice.
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Zbog cega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Daljac »

Od svih mojih tekstova objavljenih u poslednje vreme (objavio sam nedavno knjigu poezije, i više autorskih stvari iz struke), ovaj ima ubedljivo najiskreniju i najbolju recepciju :)))

Milane, hvala na lepim rečima. Strpljenje i čitalačka pažnja ukućana ne zadobijaju se tako lako ni za svoj tekst, to znam iz ličnog primera, a kamoli za tuđi :) A za pesme o Voši, smatram da ću pravu inspiraciju naći tek u budućnosti, jer Voša nije svakodnevna i obična tema, i ne zaslužuje lake i naručene napeve, nego nešto što se istinski i zaista treba i mora nazvati poezijom, te i tome treba prići sa jednakom ozbiljnošću kojom je Bora Mirosavljević pristupao istoriji našeg kluba.
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog cega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Turija »

Daljac wrote:Od svih mojih tekstova objavljenih u poslednje vreme (objavio sam nedavno knjigu poezije, i više autorskih stvari iz struke), ovaj ima ubedljivo najiskreniju i najbolju recepciju :)))

Milane, hvala na lepim rečima. Strpljenje i čitalačka pažnja ukućana ne zadobijaju se tako lako ni za svoj tekst, to znam iz ličnog primera, a kamoli za tuđi :) A za pesme o Voši, smatram da ću pravu inspiraciju naći tek u budućnosti, jer Voša nije svakodnevna i obična tema, i ne zaslužuje lake i naručene napeve, nego nešto što se istinski i zaista treba i mora nazvati poezijom, te i tome treba prići sa jednakom ozbiljnošću kojom je Bora Mirosavljević pristupao istoriji našeg kluba.
Odavno želim da pohvalim pisanje našeg Baranjca iz Dalja, ali nekako ne stižem da uhvatim priliku, pa evo sada je trenutak.
Osetilo se, još od prvog posta, da smo dobili veliko pojačanje na ovom forumu, iz rodnog mesta, velikog naučnika, Milutina Milankovića.Bio sam jednom u Dalju (još za vreme SFRJ) i zaista je upečatljivo mesto u ravnici.Biti rođeni Daljac je sigurno lepo, ali i divno obavezujuće nositi, u sebi, slatki teret zavičaja.Znajući sve to, Bora Mirosavljević će dobiti, još jednog, sjajnog sledbenika.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Zbog cega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Daljac »

Turija, od sveg srca hvala na lepim rečima o mom pisanju i mom zavičaju. Dalj je bio jedno zaista lepo i prosperitetno mesto, na granici Baranje, Slavonije, Srema i Bačke, sa osećajem pripadnosti svih svemu. Sada liči na neobnovljene crkve svih konfesija u svim ravničarskim mestima u Panoniji: zaprašnjaveo barokni sjaj, koji se svakoga dana ruši i otpada deo po deo. Na nama, preostalim starim Daljcima u rasejanju, je da čuvamo duh naše bivše, poseljačene varoši, a duh i tradiciju, u modernom vremenu, možemo na najbolji način iskazati baš i navijanjem za Stari Klub, za koji su i naši preci navijali ;)
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Zbog cega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Djumi »

E moj Daljac i tada se pojavise ateisti koji ne moraju biti pošteni. A nema boga koji bi za njih bio nadležan.........
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Passion »

Већ дуже време прегледам своје постове и гледам да ли сам овде ишта написао, о себи и ''вези'' са Војводином. Вероватно јесам раније, али могуће да сам и обрисао јер нисам успео да напишем оно што сам желео.

С обзиром на број лета, моја веза са Војводином и не може бити већа и дужа него што јесте. Имао сам ту несрећу да цео живот одрастам и живим у крају који је захваћен тешком ''болешћу'' - љубав према београду и свему што је тамо, укључујући црног и црвеног близанца. Некако, никада мене претарано није интересовао фуддбал и спорт док сам био клинац(5-10 година). Ћале не прати фудбал, гледа понеку важну утакмицу и то репке, тако да некако и нисам ни имао никакву посебну заинтересованост за фудбалом, а камо ли да се опредељујем за кога ћу да навијам. Медији толико силно и ''агресорски'' бомбардују људе са београдом и црвенима и црнима да је то довело до тога да ја као мали Новосађанин са 6,7,8 година нисам ни знао да постоји Новосадски фудбалски клуб - Војводина. За то сазнајем оног тренутка кад сам сазнао да ми деда ујак седи на Западу 40 година, а ујак 20 вероватно. Пре тога, нисам се ја превише сврставао ни у црне ни у црвене, иако су сви око мене у школи, у крају навијали за једног или другог близанца, ништа то мене није привлачило. Ето, једино што се сећам је да сам као навијао за звезду у оној њиховој утакмици са Стразбуром у Француској, где су успели да својих 0:2, претворе у 2:2. Толко о мојој привражености према једнима или другима. Од тада, од сазнања за Војводину, ствари су биле јасне. Волео сам нешто што и не знам шта је, јер се мајка бојала да ме пусти на утакмице, јер јелте, не дај Боже, може нешто да ми се деси. Сигурно од осме до десете године сам је молио да ме пусти са деда ујаком и ујаком да гледам моју, нашу Војводину! Успео сам...''сломио'' сам је 27.08.2006. године. Иако је Воша била поприлично лоша, и поред савета деда ујака и ујака да не долазим јер нам долази партизан и вероватно ће нас прегазити и вероватно ћу се разочарати - ја сам био одлучан! Идем по први пут да гледам моју Војводину! Још сам и рекао ујаку:''Не брини се, побеђујемо јер ја долазим''! Он се само насмејао, ништа није рекао. А и шта да каже, кад ни ја сам нисам био сигуран у своје речи. Само сам имао веру у њих. Саме утакмице се и не сећам превише. Сећам да је било џумле људи око мене. Нисам ја знао ни за какве гробаре, Фирме и слично...ја сам једноставно дошао да гледам моју Војводину. Сећам се да је партизан константно нападао, да је долазио само уздах за уздахом и да се буквално чекао гол црних. И онда је дошао тај 81. минут. Минут који ме је и који ће ме до краја живота заковати за Војводину. Лопта у углу шеснаестерца и Милутиновић са њом. Шут из коса, право у рашље...Ивица Краљ немоћан. Дошао је и тај крај утакмице. Војводина-партизан 1:0!!! Поред све те силне среће, успе сам да кажем ујаку:''Лепо сам ти рекао да побеђујемо''. Иако ни мени самом није било јасно на који начин је Војводина победила. Тада су ствари биле кристално јасне. Војводина је добила свог новог заљубљеника, болесника или како год већ. И тако, у крају пуног мржње према Војводини стасао је један Сланинар, којега никакве претње,батине и убеђивања да је мађар и усташа нису сломиле и нити ће. Како су дани, месеци и године пролазиле, проналазио сам ја полако већ пријатеље, другове или како год желите ван краја у ком сам одрастао. Већина навија за Војводину и то ми је показало да има наде. Да није пуно крајева у Новом Саду заражено и да ће једнога дана сваки Новосађанин схватити лепоте и чари локал патриотизма. Од тог дана, дана када сам се први пут сусрео са Њом, па до дана данашњег, није прошао ни један једини дан, а да се ја нисам сетио Ње. Љубав и страст су сваког дана све већи, небитно да ли су резултати добри или не. И то је нешто што се никоме неможе објаснити. Више се ни не трудим, јер нема сврхе. Могу само да будем захвалан својим родитељима што сам одрастао у једном здравом окружењу где се гаји љубав према свему што је наше. Према свему што краси ову нашу равницу и нашу Српску Атину. Могу да будем захвалан што сам имао некога да ме уведе у воде локал патриотизма, да ми покаже зашто је лепше гледати ''тамо неку'' Војводину на -15, него седети покривен ћебетом и гледати ''Ел комунистико''. Оних који то не разумеју и који се скривају под туђим заставама...њих ми је само жао... - јер не разумеју! А да хоће, разумели би. Боже...хвала ти што сам Сланинар.

''...И никад' неће схватити то, што волим тебе ја лудо!...''
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Junior »

Bravo :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Turija »

Ko bi rekao da se na ovo jednostavno pitanje, može napisati toliko divnih i istinitih životnih priča?Jednom rečju -sjajno :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by laki »

Preterana prica.

Jednom prilikom cu mozda ja da napisem svoj put do prosvetljenja. Mene je otac sa nekih 7 godina vodio da gledam Vosa - Zvezda na Karadjordju i ucio me da navijam za pravi i jedini srpski klub... Tako da sam sa caletom bio na ciganskom severu u to vreme i na zapadu... Mozda bi nekoga bilo sramota da sve ovo prizna, ali nisam ja kriv sto sam imao takvo vaspitanje... :smoker:
Image
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Telep »

Pred pocetak ovog drugog dela sezone mnogo razmisljam o fudbalu, i vise ne mogu da docekam da stvarno pocne. Uhvatila me i neka pozitiva, cini mi se konacno imamo odlican i iskusan tim, postajemo moderan klub ( znam efekti Batine marketing masinerije :D ). Uglavnom nadam se, po ne znam koji put, da je ovo ta sezona.

Verujem da sam ovde medju mladjima sa svojih 20 i koju ali i to je dovoljno da znam koliko je tesko navijati za bilo koga drugog osim blizanaca. Ja sam prvi put na stadionu bio bas davno nisam ni sam siguran kad, imao sam mozda 5,6 godina, ali znam da se igralo protiv jednog od blizanaca i da sam bio na istoku. Isao sam sa jednim daljim rodjakom kojem sam i dan danas zahvalan jer da nije bilo njega verovatno ne bih ni zavoleo Vojvodinu. U mojoj uzoj familiji manje-vise svi su ili operisani od bilo kakvog oblika sporta ili uopste ne prate domaci fudbal, tako da sam sve vreme svog odrastanja bio prinudjen sam da se informisem kako bih saznao bilo sta o svom vec tada omiljenom klubu. Naravno poznato je sta se tada, kao i sada, stalno vrtelo po televiziji i stampi ali meni nije padalo na pamet da promenim navijacko opredeljenje, i cak i tada nikako mi nije bilo jasno kako neko iz Novog Sada moze da navija za drugi tim. Meni je to jednostavno uvek bilo tako logicno.

Ono malo nasih prenosa sam uvek pratio i kao danas da je bilo secam se utakmice sa Verderom, i neverovatne radosti posle gola. Naravno i ogromne tuge posle izjednacenja. Takodje secam se i odbojkasa i njihovih uspeha kako u prvenstvu tako i u kupu evropskih sampiona, i uvek punog Spensa. Znao sam da se sve to desava, moze se reci u komsiluku, u mom gradu, i imao sam neopisivu zelju da prisustvujem tome.
Tako sam dugo gledao u tv, upijao i cekao da malo odrastem i krenem sam na utakmice, i tako i bi, sa 12 godina prvo s vremena na vreme, a zatim i redovno poceo sam da idem na utakmice i to sa navijacima, koji su tad bili i dalje na velikom jugu. Naravno nisam isao sam, vec sa par drugova iz razreda. Ono sto me je tad ljutilo, a nista manje i sad, je podrska koju su "oni" imali, ali opet mislim da je to ono sto me je ucinilo da se tako tvrdoglavo drzim svojeg opredeljenja, i to je ono sto nas, uz svu slavnu istoriju, cini posebnim.
Pre oko 3,4 godine razna desavanja u mom zivotu su me malo-pomalo odvojila od stadiona. Medjutim Kiza Milinkovic i ciribu-ciriba magija su me vratili i od tad nisam propustio ni jednu utakmicu.

Eto to bi bila manje-vise moja prica, iako tu ima jos mnogo toga da se isprica. Cisto malo da se ozivi ova tema, meni omiljena, jer je uvek zanimljivo procitati navijacki put nekog vojvodinasa :cheers:
Sremac, Sremac Špricer Boys!
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Brick Liman »

http://www.b92.net/sport/ekipni/bejzbol ... _id=596484" onclick="window.open(this.href);return false;

ovo je tako Slaninarski...u čemu ste ove godine uzeli titulu? u bejzbolu buraz! :smoker: :pijanac: :yesss: :slon:
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by vojvodina jedna jedina »

Brick Liman wrote:http://www.b92.net/sport/ekipni/bejzbol ... _id=596484

ovo je tako Slaninarski...u čemu ste ove godine uzeli titulu? u bejzbolu buraz! :smoker: :pijanac: :yesss: :slon:
:lol:

Mislio sam da taj sport igraju samo Ameri,jer su oni specijalisti za glupe sportove.

Kad ih vec spominjemo,jer su i oni clanovi naseg (Batinog) sportskog drustva?
Post Reply