Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9859
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Cane wrote: Šalu na stranu, meni uopšte nije problem i sasvim je sporedno ono što je Lalatović rekao o prvom mestu (što je uzgred zasnovano na realnom odnosu snaga, kako na terenu tako i van njega), nego mi je suštinski i ključni problem to kako smo mi stajali i igrali pre neki dan. :cry: To je ono što mene brine i o čemu bi ja voleo da pitam Lalatovića i tražim odgovore
Vidi ovako... ne znam koliko dugo si na forumu,koliko pratis moje "analize",zapazanja,citanja izmedju redova i sl.
Hteo to neko priznati ili ne,smatram da sam imao par stvari koje sam "citao" u nasem fudbalu prethodnih sezona,ma koliko delovale smesne moje teorije,uvek sam ih postavljao ovde cim ih provalim,i imali smo vreme ispred nas da dokaze da li sam u pravu ili ne.Ko me je slusao,mogao je lepo da prolazi na kladionicama :mrgreen:
Jedna od mojih nazovi teorija je bila i ta da je Lalatovic uvek na konferencijama pred predstojece meceve umeo da "provuce" i ishod meca kroz najavu. Kao da ga je znao.Kada on najavi idemo na pobedu,sa sigurnoscu si mogao tipovati na njegov tim isl.
E sad,zbog cega ti ovo pisem. Prvo i osnovno ni posle 6 kola nisam stekao poverenje u nas tim.Jos uvek imam dilemu,zasto je Rad prezentovao onakav nivo amaterizma protiv nas,zasto Radnik nije bio agresivan i poletan na domacem terenu kao utakmicu pre protiv Spartaka,kako smo dolazili u situacije da dajemo golove iz 3 dodavanja u petercu,da dajemo 3x po dva gola u razmaku od minut.... i sve to maltene sa proslogodisnjim sastavom,i bez bekova u igri,i bez bar prosecnog pleja.
Izjava "ne jurimo prvo mesto" sama po sebi nije niti nova u svetu fudbala u smislu rasterecivanja igraca,zavaravanja protivnika isl. niti nesto posebna. Ali kada je povezes sa gore navedenim mojim razmisljanjem,i sa recimo izjavama da se nadamo de cemo biti u PRVE 4 EKIPE,onda to u mojim ocima dobija skroz drugi smisao i odjek.Zasto u prve 4?Ako je Vosa po legendi treci klub u srpskom fudbalu zasto su nasa ocekivanja u prva 4? Zasto izjava "ne jurimo prvo mesto" nije dopunjena recimo sa "realno je da ga osvoji Zvezda koja ima najbolji tim,ali cemo se grcevito boriti za drugu poziciju",vec je i tu ostavljena mogucnost da se mi borimo za 4.poziciju.Zna li se unapred vec nesto? E jedino iz tog razloga meni smeta izjava "ne jurimo prvo mesto". I odmah cu reci,ako je sve regularno,i u (realno) gigantu srpskog fudbala startujes sa 16 bodova iz prvih 6 kola.... osvajanje cetvrtog mesta,smatracu velikim neuspehom,ma kakav god raspad sistema bio prosle godine
Image
User avatar
Djisa
Posts: 1215
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Voja wrote:
Cane wrote: Šalu na stranu, meni uopšte nije problem i sasvim je sporedno ono što je Lalatović rekao o prvom mestu (što je uzgred zasnovano na realnom odnosu snaga, kako na terenu tako i van njega), nego mi je suštinski i ključni problem to kako smo mi stajali i igrali pre neki dan. :cry: To je ono što mene brine i o čemu bi ja voleo da pitam Lalatovića i tražim odgovore
Vidi ovako... ne znam koliko dugo si na forumu,koliko pratis moje "analize",zapazanja,citanja izmedju redova i sl.
Hteo to neko priznati ili ne,smatram da sam imao par stvari koje sam "citao" u nasem fudbalu prethodnih sezona,ma koliko delovale smesne moje teorije,uvek sam ih postavljao ovde cim ih provalim,i imali smo vreme ispred nas da dokaze da li sam u pravu ili ne.Ko me je slusao,mogao je lepo da prolazi na kladionicama :mrgreen:
Jedna od mojih nazovi teorija je bila i ta da je Lalatovic uvek na konferencijama pred predstojece meceve umeo da "provuce" i ishod meca kroz najavu. Kao da ga je znao.Kada on najavi idemo na pobedu,sa sigurnoscu si mogao tipovati na njegov tim isl.
E sad,zbog cega ti ovo pisem. Prvo i osnovno ni posle 6 kola nisam stekao poverenje u nas tim.Jos uvek imam dilemu,zasto je Rad prezentovao onakav nivo amaterizma protiv nas,zasto Radnik nije bio agresivan i poletan na domacem terenu kao utakmicu pre protiv Spartaka,kako smo dolazili u situacije da dajemo golove iz 3 dodavanja u petercu,da dajemo 3x po dva gola u razmaku od minut.... i sve to maltene sa proslogodisnjim sastavom,i bez bekova u igri,i bez bar prosecnog pleja.
Izjava "ne jurimo prvo mesto" sama po sebi nije niti nova u svetu fudbala u smislu rasterecivanja igraca,zavaravanja protivnika isl. niti nesto posebna. Ali kada je povezes sa gore navedenim mojim razmisljanjem,i sa recimo izjavama da se nadamo de cemo biti u PRVE 4 EKIPE,onda to u mojim ocima dobija skroz drugi smisao i odjek.Zasto u prve 4?Ako je Vosa po legendi treci klub u srpskom fudbalu zasto su nasa ocekivanja u prva 4? Zasto izjava "ne jurimo prvo mesto" nije dopunjena recimo sa "realno je da ga osvoji Zvezda koja ima najbolji tim,ali cemo se grcevito boriti za drugu poziciju",vec je i tu ostavljena mogucnost da se mi borimo za 4.poziciju.Zna li se unapred vec nesto? E jedino iz tog razloga meni smeta izjava "ne jurimo prvo mesto". I odmah cu reci,ako je sve regularno,i u (realno) gigantu srpskog fudbala startujes sa 16 bodova iz prvih 6 kola.... osvajanje cetvrtog mesta,smatracu velikim neuspehom,ma kakav god raspad sistema bio prosle godine
Mozda si i u pravu za nesto, ali reci za Bojica da je prosecan play, za mene je totalno nepoznavanje fudbala.
Kup je nas!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4013
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Djisa wrote: Mozda si i u pravu za nesto, ali reci za Bojica da je prosecan play, za mene je totalno nepoznavanje fudbala.
Slažem se! Doduše, hajde da uključimo relativnost. Koja je realno realna. Bojić je na bilo kom iole ozbiljnom nivou vrlo daleko od proseka. Samo, ne na tu stranu na koju ciljaš :) Treba ti obrazloženje? Samo bih te uputio na ime kluba i državu u kojoj trenutno igra :) Da, i koliko mu je godina, to sam zaboravio... A vrlo je bitno...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9859
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Rabba wrote:
Djisa wrote: Mozda si i u pravu za nesto, ali reci za Bojica da je prosecan play, za mene je totalno nepoznavanje fudbala.
Slažem se! Doduše, hajde da uključimo relativnost. Koja je realno realna. Bojić je na bilo kom iole ozbiljnom nivou vrlo daleko od proseka. Samo, ne na tu stranu na koju ciljaš :) Treba ti obrazloženje? Samo bih te uputio na ime kluba i državu u kojoj trenutno igra :) Da, i koliko mu je godina, to sam zaboravio... A vrlo je bitno...
Nikada nisam ni rekao da poznajem fudbal :mrgreen:
Ali mislim da je Drincic u ovih 6 kola nakupio vise pasova klasicnog pleja nego Bojic. Svaka cast Bojicu na one 3 asistencije,ali da li on kod nas uopste igra poziciju klasicne desetke!? Pitam,jel ne poznajem fudbal. Ustvari,nije to toliko ni bitno,rasprava je o tome da li su trenerove izjave na mestu ili ne ili uopste ne treba obracati paznju na njih
Image
User avatar
Djisa
Posts: 1215
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Rabba wrote:
Djisa wrote: Mozda si i u pravu za nesto, ali reci za Bojica da je prosecan play, za mene je totalno nepoznavanje fudbala.
Slažem se! Doduše, hajde da uključimo relativnost. Koja je realno realna. Bojić je na bilo kom iole ozbiljnom nivou vrlo daleko od proseka. Samo, ne na tu stranu na koju ciljaš :) Treba ti obrazloženje? Samo bih te uputio na ime kluba i državu u kojoj trenutno igra :) Da, i koliko mu je godina, to sam zaboravio... A vrlo je bitno...
A ne treba zaboraviti da je pokidao ligamente kad je treba da ide napolje, I dok se oporavio 2 godine i niko nece igraca sa takvom povredom odmah. Ne Kazem da je Maradona, ali da bi bio negde da se nije povredio to je sigurno. Uostalom vreme ce pokazati. A svidja mi se sto omalovazavas igraca Vojvodine, cinjenicom da igra za Vojvodinu. Svaka cast.
Kup je nas!
Karlsson
Posts: 2146
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Karlsson »

Bojić je za našu ligu odličan igrač. On i Drinčić su glavna razlika između sadašnje i prošlogodišnje Vojvodine.
Nije cilj samo otići napolje, već tamo nešto i uraditi.
Bio je i Meleg napolju dva puta i šta je uradio? Ništa.
A bili smo presrećni kada je došao kod nas i bio naš Salah.
User avatar
slanobarac
Posts: 3585
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Vojo, njegova izjava o 4. mestu je ustvari želja uprave i ambicije kluba da se napokon dokopa Evrope. To je zadnje mesto koje eventualno vodi u kvalifikacije. A što se tiče 16 bodova, pogledom na tabelu možeš videti da za dva kola možemo već skliznuti i ispod tog 4. mesta. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1082
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

slanobarac wrote:Vojo, njegova izjava o 4. mestu je ustvari želja uprave i ambicije kluba da se napokon dokopa Evrope. To je zadnje mesto koje eventualno vodi u kvalifikacije. A što se tiče 16 bodova, pogledom na tabelu možeš videti da za dva kola možemo već skliznuti i ispod tog 4. mesta. :cheers:
Slažem se s ovim u velikoj meri, zato sam i napisao da će za neko vreme bilo kakvo podsećanje na izjave o prvom mestu biti deplasirano. E sad, što bih ja a i svi mi ovde, voleo da je drugačije ...
Trenutne okolnosti upućuju da je ovakav razvoj događaja realniji.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4013
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Djisa wrote:A svidja mi se sto omalovazavas igraca Vojvodine, cinjenicom da igra za Vojvodinu. Svaka cast.
Na žalost, osim nekolicine ljudi, omalovažam sve što je u Vojvodini trenutno... Sa svakom novom upravom, svi novi koji pristignu, sve su mi odvratniji... Na žalost, Bojić, po svojim godinama, karijeri i činjenici da ga je Lalatović svojeručno izabrao više od jednom u životu, nikako ne zavređuje moje inicijalno poštovanje. Ne kažem da je moje mišljenje relevantno, pošto nije, ali je moje :)

Da li se nekom iz ovog ili onog razloga sviđa šta je Vojvodina postala, neću više da polemišem, objasnio sam svoj stav na ovom forumu. I da, lik je, prilično izvesno, gurano ćesme, koje u pravoj Vojvodini, poput svog uskoro kapitena Drinčića ne bi smeo prismrdeti. Tako da, uzimajući sve okolnosti, sve nepoznate u jednačini, omalovažavam igrača Vojvodine činjenicom da igra za Vojvodinu. Kontra pitanje, da li sam ja možda zaslužan za taj stav, na kojem mi svaka čast? Jer ako jesam, klub je na fantastičnom mestu u ovom trenutku postojanja.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Sarac protiv Surdulice ide na bod, a protiv zvezde na pobedu :mrgreen:

https://www.fkvojvodina.rs/sarac-pripre ... s-ocekuje/" onclick="window.open(this.href);return false;

Salu na stranu, korektna izjava naseg pomocnog trenera.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
slanobarac
Posts: 3585
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

@rabba
Hajde pohvali tu nekolicinu, nemoj samo da omalovažavaš. Mišljenja sam da treba kritikovati ali stalno zanovetati za sve i svašta prelazi granicu dobrog ukusa.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
milancl
Posts: 482
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by milancl »

Tralalatoviću ću odati priznanje na tome što se primećuje njegov trud tokom svih 90 minuta, unese se potpuno u igru. U prvom mandatu je igrao visok presing i igra je ličila na nešto, odajem mu priznanje... Ovaj drugi mandat ne pratim i neću da sudim o igri... Sve ostale nedostatke znaju i ptice na grani... Igra sa malim fondom igrača, znamo kako "procenjuje" strance i sve ostalo... Toliko da ne bude sve crno o njemu, mada on baš crno i ne voli :D

Klub koji Tralalatović preuzme je po pravilu klub koji će se te sezone gurati od strane države i saveza... Jeste Radnički Niš imao prošle sezone solidnu ekipu po imenima za naš fudbal, ali znamo i koliku su pomoć imali...

Ja ne želim da takvu pomoć ima moja Vojvodina... Ja ne želim da moju Vojvodinu vodi tip (što kaže gospodinfkv ciganska jajara) koji će se svaki put sklanjati svojoj zvezdi, koju će veličati u izjavama, i koji će u momentu kada je prvi na tabeli i pred meč sa zvezdom reći kako nas prvo mesto ne zanima... Da se razumemo, nemamo mi ekipu za prvo mesto, da zanemarimo sve druge okolnosti... Ali, odbij da prokomentarišeš to, nemoj reći cilj nam je da budemo treći ili četvrti... Znamo zbog čega si to rekao...

Ne optužujem ja njega za situaciju u našem fudbalu, ali on je deo tog sistema... I kad taj sistem više ne bude vladajući sistem u našem fudbalu, tada će se i Tralalatoviću izgubiti svaki trag ili će beležiti mnogo mnogo lošije rezultate!

Ne boli mene što neki simpatizer Vojvodine koji isprati tek poneki rezultat, pa ponesen dobrim startom dođe na Karađorđe posle dugo vremena i skandira mu "... majstore vodi nas do titule..."... Mene boli što to govore i mnogi koji su tu uvek (kao što sam i ja bio do skoro redovan) i zaslepljeni su i veruju u to, kao omađijani... Što isti ti redovni misle da su ove njegove sramotne izjave cilj da se skine pritisak sa igrača.

Sad ćete me napasti da nas delim na ove i one... Ne, ni u ludilu... Ljudi smo, na istoj smo strani, ali imamo različita mišljenja... Dok god je više onih koji veruju u tu cigansku jajaru, biće nam ovako, i treba da nam bude tako, ništa nismo naučili, niti ćemo ikada...
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

novosadjanin wrote:Sarac protiv Surdulice ide na bod, a protiv zvezde na pobedu :mrgreen:

https://www.fkvojvodina.rs/sarac-pripre ... s-ocekuje/" onclick="window.open(this.href);return false;

Salu na stranu, korektna izjava naseg pomocnog trenera.
To je ono sto treba da kaze trener, kada ga pitaju.
Da radi i sprema ekipu za naredni mec i da se, unapred, ne predaje.
PS
U vezi Bojica sam blizak Vojinom vidjenju.
Prvo, ne znam koja mu je pozicija, a sto se tice nase ,,desetke" ona je u utakmici protiv TSC bila nevidljiva i pre povrede Bojica i posle.
Po broju upotrebljiviih lopti, desetka je bio Drincic ( u proteklim utakmicama). Kako sad postoje lazne devetke, on bi mogao biti lazna desetka.
Pa, onda imamo lazne devetke, lazne desetke, lazna krila, pa lazne bekove, pa stopere. Sve nesto polu. Nikako da se profilisu igraci i ekipa i da se pozicioniraju na svojim mestima.
Jeste to proces, ali se mora odabrati pravi smer, kako ne bi lutali u zacaranom krugu i gubili vreme.
Nadam se da cemo se ozbiljno pripremiti za mec sa zvezdom i dati sve od sebe, pa sta bude.
Ako nas posteno pobede OK, ali da mi pruzimo maksimum zalaganja i htenja.
Samo borbeno.
Nije zvezda bolja od Liverpula, ali ih je pobedila u Bg borbenoscu, htenjem, verom da mogu. Pa kad se sve to skupi, onda tu i sportska sreca dodje u posetu takvoj utakmici.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Marko93
Posts: 554
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Marko93 »

Otvarajte temu sa zvezdom pomrecemo ovde :beg:
Mislim da je vreme da izgubimo,udjemo u seriju losih rezultata nesto od toga... :evil:
fare
Posts: 2834
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by fare »

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1227219/ ... izana.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Opa ovog je Lalat izjavio :D samo nije mi jasno cilj je da za 3 godine izađemo u evropu?? Svake godine ili za 3 godine :o.
Post Reply