"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

ZarkoIn wrote:Današnja utakmica sa Japanom me je naterala na razmišljanje o Svetskom prvenstvu i o tome kojih je to 23 igrača koji bi trebali da nas predstavljaju. Napisaću neka svoja razmišljanja koji su to ugrači koji su najbliži reprezentativnom dresu i podebljanim slovima biće oni za koje ja mislim da će putovati.

Golmani: Stojković, Brkić, Stamenković, Djuričić, Jorgačević, Jovanić, Isailović.
Lično smatram da će broj jedan definitivno biti Stojković i da je svojim igrama u reprezentaciji to zaslužio. Današnja utakmica sa Japanom je pokazala da se Antić slobodno može pouzdati u Brkića i on ima sigurno mesto za Afriku. Treći golman će biti, čini mi se, Isailović, bez obzira na njegovu trenutnu formu i klub u kojem brani (a stvarno, gde on brani, u Turskoj?). Mislim da Antić i u njega ima veliko poverenje, ne zbog njegovih velikih golmanskih kvaliteta već zbog njegove mirnoće, vaspitanja, rada na treninzima i ličnog doživljaja samog sebe, odnosno svojih kvaliteta (zna da nije golman svetske klase, ali je toga svestan, što je jako bitno, i pruža uvek onoliko koliko može). Dobar je za atmosferu, rad sa ostalim golmanima, ne eksponira se. Stamenković je sušta suprotnost i mislim da ga zbog toga Antić izbegava i da on nema šansu da vidi Svetsko prvenstvo uživo.

Odbrana: Ivanović, Rukavina, Ninkov, Vidić, Subotić, Luković, Dragutinović, Kolarov, Obradović, Lomić.
Na poziciji desnog beka su sigurni Ivanović i Rukavina. Ninkov jeste kvalitetan i sigurno da ako nastavi ovako da igra može biti konkurencija u narednim kvalifikacijama. Pozicija štopera je najsigurnija i tu neće biti iznenadjenja: Vidić i Subotić za desnu stranu, Luković i Dragutinović za levu. Zanimljiva je pozicija levog beka. Kolarov je fantastičan ove sezone i on je sigurno prvi pik. Ali ko za njegovu rezervu: Obradović koji je bio odličan na početku kvalifikacija ili Lomić koji je trenutno odličan (odličan dubinski pas i centaršut)? Ili nijedan od njih dvojice, pošto i Luković i Dragutinović mogu odigrati tu poziciju? Vrlo zanimljiva dilema za Antića...

Sredina: Krasić, Janković, Ninković, Stanković, Milijaš, Kuzmanović, Kačar, Petrović, Jovanović, Tošić.
Desni spoljni: Miloš Krasić! Ako se ne varam, Janković je tako povredjen da se neće oporaviti na vreme, tako da on otpada. Verovatno će Ninković kao zamena za Krasića. Zadnji vezni su takodje sigurni: Stanković, Milijaš, Kuzmanović i Kačar. A Petrović? Šta ako Partizan bude šampion? Pa zar niko iz šampiona neće na Svetsko!? Samo da Kačar ili Kuzmanović ne budu žrtveno jagnje. Ili se otvara mesto umesto jednog levog beka? Opet vrlo zanimljivo... Na poziciji desnog spoljneg je siguran Jovanović i njegova alternativa Tošić, ni tu ne bi trebalo da bude iznenadjenja.

Napad: Žigić, Pantelić, Lazović, Lekić, Mrdja, Sulejmani.
Prva trojica su sigurni. Ko još? Iz nekog razloga Antić voli Lekića: visok, skočan, dobija većinu vazdušnih duela, snažan u duelu na zemlji, zna da zadrži loptu, ima osećaj za gol... ali spor! Mrdja-brz, zna sa loptom, zna da se ubaci iza ledja odbrani. Situacija kao i kod Petrovića. Šta ako Zvezda bude šampion a nema nijednog reprezentativca? Mislim da Sulejmani nema baš velike šanse zbog godina i promenljive forme.

Ovo su samo neka moja razmišljanja, ponela me današnja utakmica. Ipak u svakom od nas čuči selektor pa sam morao i ja na neki način da se iskažem. Ali, što kaže gospodin Djuričić, nije ovo neka kompjuterska igra, ovo je stvaran život gde se ništa ne dešava i ne menja preko noći već je uključen ogroman broj faktora.
Sve u svemu, na ogromnim mukama biće Antić da svima ugodi i nikog, posebno Srbiju, ne uvredi...
Svaka cast za post, verovatno najbolji koji sam video na ovom forumu (a i na ostalima). Ima tu mozda jos koji igrac koga bi ja dodao (mada ne verujem da ih i Antic ozbiljno razmatra): Stepanov, Ljuboja, Maric...
sam svoj najveci neprijatelj
Cizma
Posts: 15
Joined: Tue Feb 16, 2010 6:04 pm

Post by Cizma »

@ lala sa zapada


prvo , Japan je igrao u Najjacem sastavu izuzev 2 ili 3 igraca , drugo taj Japan nije izgubio poslednjih 5 utakmica do danasnje , i to je zadnju igubio od Brazila ako se ne varam , trece Mrdja ima 24,25 godina najvise .... Mislim da treba kritikovati ali i po neka lepa rec nebi skodila kada se zaista zasluzi a mislim da je to danas Mrdja zasluzijo .

PS - ne vidim Ice-ov komentar nigde .... Izgleda da on ovde pise samo da bi po neku kritiku izneo :-)
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Nisam gledao utakmicu, pa ne mogu da dam sud o igri, ali za golove svaka cast...

GOLOVI SA UTAKMICE
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Cizma wrote:Mrdja ima 24,25 godina najvise ....
Mrdja trenutno ima 26 godina :wink:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dragan_Mr%C4%91a
________________________________________
...Nikad nece shvatiti to,sto volim tebe ja ludo...
Cizma
Posts: 15
Joined: Tue Feb 16, 2010 6:04 pm

Post by Cizma »

dobro , promasio sam :-) sorry
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Cizma wrote:@ lala sa zapada


prvo , Japan je igrao u Najjacem sastavu izuzev 2 ili 3 igraca , drugo taj Japan nije izgubio poslednjih 5 utakmica do danasnje , i to je zadnju igubio od Brazila ako se ne varam , trece Mrdja ima 24,25 godina najvise .... Mislim da treba kritikovati ali i po neka lepa rec nebi skodila kada se zaista zasluzi a mislim da je to danas Mrdja zasluzijo .

PS - ne vidim Ice-ov komentar nigde .... Izgleda da on ovde pise samo da bi po neku kritiku izneo :-)
Mj drugar pomno prati sve selekcije koje ce ici na SP, rece mi da su Japanu falila oba stopera, plus par igraca iz veznog reda.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9912
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Malopre sam odgledao prvo poluvreme.... iskreno,za drugo nisam imao volje.Iako ste podigli nivo euforije na vrhunski... mogu reci da i nije sve tako spektakularno izgledalo,koliko sam ocekivao,citajuci vase postove ovde.Jedino sto mi se dopalo je onaj sut Mrdje sto zavrsio u korneru,jer je reagovao odlicno,na prvu.I prvi gol je lepo ubo.Sve ostalo,i nije vredno pomena.A Djumi odmah poleteo,opet Mrdji da spasava karijeru :lol: pa preporuke Anticu.... E Djumi,Djumi :lol:
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Cizma wrote:@ lala sa zapada


prvo , Japan je igrao u Najjacem sastavu izuzev 2 ili 3 igraca , drugo taj Japan nije izgubio poslednjih 5 utakmica do danasnje , i to je zadnju igubio od Brazila ako se ne varam , trece Mrdja ima 24,25 godina najvise .... Mislim da treba kritikovati ali i po neka lepa rec nebi skodila kada se zaista zasluzi a mislim da je to danas Mrdja zasluzijo .

PS - ne vidim Ice-ov komentar nigde .... Izgleda da on ovde pise samo da bi po neku kritiku izneo :-)
Da, ja stalno kritikujem, samo sam zato i ovde da bih minirao i pljuvao na sve što ima veze sa klubom za koji se samo pravim da navijam, pogodio si.

Nego, pitam se ja kako to da nikada ne pišeš u isto vreme kao i tvoj drugar? :roll:

Tvoj cilj je jasan, praviti reklamu za Mrđu i ništa drugo tebe apsolutno ne zanima, sem da provociraš one koji ti se nađu na tom putu.
I nemam nameru da se pravdam tebi, a svakako imam i druge stvari da radim, nego da visim pred monitorom i čekam takve poput tebe (ako te baš zanima između ostalog sam u toku dana pratio i našeg budućeg golmana koji je na pozajmici u Veterniku) .
A inače, ovo je forum Vojvodine i nemam ja šta specijalno da analitički se javljam za svaku utakmicu pojedinog igrača u dresu reprezentacije.Međutim, u dresu Vojvodine pojedinci su se pokazali,videli smo svi kakvi su i može Mrđa na ovakvim utakmicama da da i deset golova, on će zajedno sa Tadićem i dalje biti naša rak-rana i to će se potvrditi već protiv OFK Beograda.
A ti Milose (ups,mislio sam Cizmo) traži da te malo bolje potaknu, možda ćete to još više motivisati da bolje obaviš zadatak.
I ubuduće ću te apsolutno ignorisati, da ne gnjavim i ostale forumaše kojima se izvinjavam.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Ponovo se zaostrava sukob misljenja o kapitenu :lol:
Mislim da je tema da li na SP voditi Lekica ili Mrdju kao cetvrtog napadaca. Ko god da ide sasvim sigurno ce vrlo uspesno presedeti na klupi celo SP. A uz to, Mrdja je po meni bolji igrac od Lekica.
Stvarno ne vidim razlog da se oko ovoga svi ovde ne slozimo.

A sto se tice Kacara, pa naravno da bi trebalo da ide. Gojko zna i moze mnogo. E sad, duga povreda, sukob sa trenerom, ocajna sezona... Ako Antic hoce da nadje izgovor da ga ne vodi, lako ce ga naci, na zalost. Bila bi to greska, velika.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8915
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Ma nek ide Mrdja, lakse ce se prodati posle, pa dobro i njemu (da igra negde gde bi imao motiva) i nama (da ga ne gledamo kako nas tako nemotivisan muci) a najbolje menadzerima koji ce jedini tu zaraditi neke pare...
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Samo se nadam da će kapiten da se probudi i u sledeće tri utakmice, jer mu želim uspešnu inostranu karijeru (i to što pre). Veći keš će da se uzme, ako prodajemo najboljeg strelca lige. S druge strane bio sam ubeđen da je on 81.godište, no dobro. Iskreno, ne verujem da će ići u JAR, ali sve je moguće.
Takođe, ne bi bilo loše i Brku nekom uvaliti dok nije još nešto zajebao. Mislim da bi Kesić bio sasvim dobra zamena.
UH!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Radoye wrote:
Red Marquis wrote:Sve je već rečeno, samo bih da napomenem da se vidi da Mrđa igra bolje kad nije najistureniji. Bilbija ispred njega, i biće bolji i jedan i drugi.
Onomad je Stepi pricao da zeli da proba tako nesto, da odigra sa Aleksicem u spicu i Mrdjom iza njega, i meni se ta ideja vrlo dopala samo sto je sve ostalo na praznoj prici i nikad nije isprobano u praksi.

Djumi, sta ti mislis o ovome?
Radoye u potpunosti delim to misljenje ali pod uslovom da mi imamo igraca tipa Lekica.Znaci visok,snazan i da u potpunosti moze da drzi dubinu terena.Glavni razlog tome je jedna cinjenica da je Mrdja igrac koji nije brz na 5 metara znaci nema startnu brzinu.Ali itekako je brz na 15-30 metara tj ima produzenu brzinu.
Licno mislim da je ovom partijom u Japanu skrenuo paznju Antica ne samo sa 2 gola nego pre svega odlicnom odbranom sto moze da bude presudni faktor ko ce ici na Svetsko prvenstvo.
Brkic apsolutno dominantan i sada je samo bitno da odrzi taj nivo odbrana i sigurnosti.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Brka bi mogao da bude prvi golman. Mrdja-Lazovic-Pantelic-Zigic.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
vlada90
Posts: 79
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:39 pm

Post by vlada90 »

User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

B92 wrote:Dragutinović bez SP zbog povrede

Srpski reprezentativac Ivica Dragutinović pokidao je Ahilovu tetivu na levoj nozi tokom treninga u četvrtak, zbog čega će propustiti SP u Južnoj Africi.

„Razgovarali smo sa medicinskim osobljem Sevilje i početne prognoze, odmah nakon što je iznet sa terena, nisu najbolje i glase da će Ivica propustiti SP. Ipak, u petak i subotu biće obavljeni dodatni lekarski pregledi, posle kojih bi trebalo da se postavi konačna dijagnoza“, izjavio je za B92 portparol Fudbalskog saveza Srbije Aleksandar Bošković.

Dragutinović se povredio na treningu u Sevilji, a klub je saopštio da će fudbaler morati da otputuje u Finsku gde će ga pregledati specijalista za takve vrste povreda Sakari Orava, koji je operisao i Dejvida Bekama.

I Sevilja je već izdala zvanično saopštenje u kojem se navodi: "Srpski igrač je pokidao Ahilovu tetivu na levoj nozi i već sada je izvedno da neće moći da nastupa do kraja sezone, pošto ovako teška povreda zahteva dug period oporavka".

Reprezentativac Srbije je u Sevilju došao 2005. godine iz Standarda iz Liježa, a igrao je još za Gent, Borac iz Ccacka i Polimlje. Za reprezentaciju Dragutinović je odigrao 49 utakmica.

Reprezentacija Srbije će se na Svetskom prvenstvu takmičiti u grupi D sa Nemačkom, Australijom i Ganom.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Post Reply