Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Бомба? Ово није ни димна бомба а не трансфер бомба. За кога и зашта служе овакве приче? Жука, Короман, Баста.... Ајде стварно да пошаљемо понуду и за Каку. Резултат ће бити исти! :oops:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

GRADJANSKI wrote:

Fudbaleri Vojvodine su uspešno i efikasno otpočeli prolećnu sezonu. U prvoj kontrolnoj utakmici njihov sastav, u kome su mahom mesto dobili fudbaleri koji se nalaze na probi, savladali su omladince sa 5 : 1. Treneru Ljupku Petroviću je ova provera poslužila, pre svega, za sagledavanje mogućnosti nekolicine igrača koji jošp nisu potpisali ugovor, ali već treniraju sa Novosađanima, s tim što je, po svoj prilici, šef struke najzadovoljniji bio učinkom dvojca iz prve linije, doskorašnjeg člana "Kanarinaca", Aleksandra Avrića i momka koji je najveći deo karijere proveo u Švajcarskoj, Bobana Maksimovića.

Golove za sastav kandidata za prvi tim postigli su Pavlović u 13, Avrić 22, Maksimović 56, Stevanović 75 i Stjepanović u 80. minutu.

Narednu proveru Novosađani će imatu u sredu, 21. januara, kada će se sastati sa mađarskim Kečekemetom, kada će nastupiti svi kandidati za najbolju jedanaestoricu, a dva dana kasnije će Vojvodina otputovati u Tursku, u Antaliju, gde će obaviti drugu fazi priprema, od 23. januara do 4. februara.

Vojvodina je igrala u sledećem sastavu: Drinić, Lakić, Pavlović, Karan, Lovrić, Li Čun, Avrić, Smiljanić, Maksimović, Kutišvili, Sertić. Još su igrali: Ristić, Stevanović, Đurovski, Stjepanović, Kizito.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Post by Krle »

Za Grbu:
Prvo poluvreme je igrao desno gore, a drugo poluvreme bio je na desnom beku. Ulazio je i u sanse, ali nije ga metnuo. Ima snage, ima tehnike, i to je ono sto jakao laik mogu da ti kazem.
Sertic nije los, ali nije ga metnuo. Kinez Li tehnicki potkovan, malo ga jezik ometa, inace je sve prekide on izvodio i to vrlo dobro. Stjepanovic i STevanovic prijatno iznenadili, ovaj prvi ga lepo metnuo. Maksimovic je kao nekada Grozdic, samo s manje kila i vecom brzinom. Dobar dribler. Djurovski imao lepih poteza, valjda s malog fudbala.
Ipak, treba ozbiljniji protivnik za ispravnu procenu. Omladinci su bili odlicni, ali ipak su omladinci.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Hvala, hvala...
Nista mi draze u ovoj sezoni ne bi bilo nego da Smiljanic proradi i da potvrdi svoj talenat, draze i od Koromana i Zuke zajedno u Vosi...
Taj momak ima neverovatan potencijal, samo jos da u glavi prelomi!
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Grba_NS wrote:Hvala, hvala...
Nista mi draze u ovoj sezoni ne bi bilo nego da Smiljanic proradi i da potvrdi svoj talenat, draze i od Koromana i Zuke zajedno u Vosi...
Taj momak ima neverovatan potencijal, samo jos da u glavi prelomi!
Bilo bi jako zgodno da Smiljanic "proradi" na desnom krilu, a malog Aleksica ubacimo u vatru u spic. Dobra kombinacija, ali da li je ostvariva...
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Dnevnik
ŠTA JE POKAZALA PRVA VOŠINA PROVERA

Kontrolni meč prvotimaca Vojvodine s omladincima trebalo je da razbistri sliku stručnom štabu u vezi s mogućnostima kandidata za spisak putnika na pripreme u Tursku. Delimično se u tome uspelo, jer je teren na kome se igralo u FC “Vujadin Boškov” bio izuzetno težak.

Omladinci trenera Laze Grubora, uprkos porazu od 1:5, pružili su čvrst otpor, pa je u nekoliko navrata bilo pohvala i na njihov račun (Katai, Deak, Pecić...).
Naravno, u centru pažnje bili su prvotimci. Istina, oni koji su uglavnom izneli jesenju polusezonu preskočili su meč, poput: Brkića, Kesića, Stošića, Đurića, Popovića, Trivunovića, Buača, tadića, Aleksića, Stojanovića, Mrđe, Pantelića, Mijatovića i Vukajlovića. Većina njih je odradila dva treninga, dok je 16 kandidata odigralo meč s mlađim klupskim kolegama.

Drinić je bio siguran na golu, a nešto više posla u nastavku imao je Ristić koji je posle bega i snalažljive varke Nikolića bio primoran da izvadi loptu iz mreže. Lakić je pokazao veliku želju čestim ubacivanjem po desnom boku, ali uz mali broj upotrebljivih lopti, dok je skok igrom na prekidima pred suparničkom mrežom oduševio Pavlović. Pokazao je kvalitet nepoznat navijačima Vojvodine u prolećnom delu, pa otuda i prva lopta u mreži Romića. Karan je najavio da Đurić i Mijatović dobijaju pravog naslednika, a Lovrić potvrdio britkost koja ga je krasila u jesenjoj minutaži.

U sredini terena nije sve funcionisalo kako stručni štab želi. Brz pas i traženje dubine u igri, vezisti nisu najbolje realizovali. Istina, Kinez Li Čunaj dopao se gledaocima i bio najbliži zahtevima trenera, ali uglavnom u prvih 45 minuta. Mladi Avrić je pored defanzivnih zadataka postigao gol, no predaja i kod njega mora biti brža i tačnija. Maksimović u prvom predstavljanju nije pokazao da može doneti novi kvalitet Vošinoj vezi.

Hucišvili je jak na lopti, iskusan i u određenim taktičkim zamislima mogao bi da bude od koristi, dok se očekivalo da Hrvat Sertić pokaže veću želju za dokazivanjem, s obzirom na to da je stigao na probu.

S. Savić
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

POLITIKA wrote:Титула није приоритет Војводине
Љупко Петровић, тренер Новосађана, сматра да за највећи домет не недостаје жеља, већ квалитетни фудбалери у свим линијама тима. – Млади играчи ће на пролеће бити носиоци игре. – Само победе штите тренера, критичари немају аргументе

Пред новим изазовима: Љупко Петровић, тренер Војводине Војводина, другопласирани тим на суперлигашкој табели у јесењем делу полусезоне, избором Љупка Петровића за шефа Стручног штаба за наставак првенства, изазвала је различите реакције у јавности. Једaн број стручњака и медија проценио је да је посао између Новосађана и познатог стручњака лош и за тренера и за клуб.

Главно упориште за своју тврдњу критичари налазе у двема, по њиховом мишљењу, неуспешним епизодама трофејног стручњака: у ОФК Београду и Кроацији. Петровић, сматрају они, није у стању да се носи са све тежим захтевима рада с такмичарским екипама, а клуб је направио погрешну процену јер се више везао за име, него за тренутне способности тренера. По њима Петровић не може да помогне Војводини да оствари амбиције и да на пролеће нападне трон националног шампиона.

Како коментарише критике и шта се у ствари променило у његовом раду питали смо тренера, који је са Звездом освојио титулу првака Европе 1991:

– Неке ставове сам променио. И даље веома држим до дисциплине, али више, да тако кажем, не примењујем „старе” методе да на груб начин скрећем пажњу играчима на пропусте. Уосталом променила су се и времена. Критичари нису изнели праве аргументе. У ОФК Београду сам одрадио пет-шест мечева да бих помогао клубу да изађе из кризе. Што се пак Кроације тиче, док сам био на челу њеног Стручног штаба, освојили смо 19 бодова, и то на страни, јер нисмо имали свој терен, и она није кандидат за испадање. По процени Хрвата рад ми је оцењен као успешан. Ја овај посао волим и радићу га докле год будем могао. Сматрам да тиме никога не угрожавам.

Петровић је у Војводини затекао велики број играча. Једна број младих вратио је у екипе у којима су били на позајмици, јер је за њих, како каже, погубно да седе на клупи. Неке искусне ставио је на трансфер листу. Поделио је играче у две групе, а план зимских припрема прилагодио је раду са лоптом. Нема више „сувог” трчања. Од фудбалера тражи да играју агресивније, да се лопта одузима што је пре могуће и да везни ред активно прати маневре одбране и напада. Нови тренер Војводине захтева бржу трансформацију из дефанзиве у офанзиву и обратно, као и да се што једноставније комбинује и то у напред, према противничком голу. Ради се од девет до 18 часова, а акценат је на кондицији која се стиче вежбама на снегу и у игри „пет на пет” на теренима с вештачком травом у Спортском центру „Вујадин Бошков”.

– Војводина заостаје за Партизаном три, а Звезди бежи четири бода. Тај однос намеће жељу да се учини све да би се после дуго времена напао врх табеле. Међутим то није основни приоритет, јер смо свесни ситуације у којој се тренутно налазимо. Договорили смо се да се раду с екипом посвети највећа пажња, да би тим напредовао, а ту има доста простора. Проблеми су што буквално у свакој линији недостају фудбалери који могу да направе „вишак”, а како ствари стоје до њих се не може ни куповином у иностранству, а поготово не на домаћем тржишту. Тренутно само Куцишвили испуња све услове, па ћу бити присиљен да се ослоним на младе играче који и онако чине костур тима. Имамо „А ”, младе и омладинске репрезентативце, којима ћу дати максималну шансу и толеранцију.

Своју изјаву да је за стварање тима довољно шест месеци, а која одудара од општег мишљења Петровић је објаснио:

– Темпо је такав да се буквално за два месеца на припремама мора направити тим. Наравно не потпуно нови, већ да буде комбинација младости и искуства. У томе нам много одмаже довођење на пробу појединих фудбалера. Одузима нам драгоцено време, нарочито када су домаћи играчи у питању и ту праксу треба прекинути.

На примедбу да је заказао велики број контролних сусрета је казао:

– Имаћемо око 12 мечева, да би сви кандидати добили подједнаку шансу. У Турску би требало да иду 22 играча и три голмана, али број није фиксиран, па је могуће да поведемо још једног или два. Са кандидатима за репрезентативне селекције радиће се и индивидуално. Мој задатак је да што више знања и искустава пренесем не само на њих, већ и на своје сараднике који би требало да ме наследе. Што се тиче изјаве шта руши или уздиже тренера остајем и даље при ставу да он мора да побеђује, јер га само победе чувају.

Петровић је имао прилику да преузме кормило бугарске репрезентације.

– Одлучио сам се за Војводину, између осталог, јер ми није одговарало да чекам, мада сам имао подршку тамошњих утицајних људи. Одлука је требало да се донесе крајем јануара, а мени је то било предуго – казао је Петровић.

Војводина ће у Анталију отпутовати почетком треће декаде јануара. У Турској ће одиграти седам мечева, а противници су: Темишвар, Загреб, Глорија, Закарпати, Бањик, Острава и Сигма. Претходно ће 17. и 21. јануара играће са својим омладинцима и мађарским Кечкеметом.

Потенцијална појачања Новосађана су Кинез Ли Чун, Грузијац Куцишвили, Нигеријац Ндоко и Иван Сертић из бугарске Беласице… Војводина није хтела да се одрекне услуга најмлађих првотимаца Алексића и Тадића. О евентуалном трансферу голмана Бркића и штопера Ђурића коначну реч има управа клуба.

-----------------------------------------------------------

Љупко више није онај стари

– Љупко Петровић је важио за тренера који је знао да „ухвати играча за врат” када не испуњава задатке. Био је стручњак који је тражио гвоздену дисциплину. Али овај Петровић није више онај стари. Омекшао је и то је боље, јер строгоћа, кажњавање и тортура не дају жељене резултате. Данашње генерације су потпуно другачије – казао је Миодраг Пантелић, искусни фудбалер Војводине који је с њим претходно сарађивао у Звезди и бугарском Литексу.
!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

GRADJANSKI wrote:Igra kombinovanog sastava novosadskih crveno-belih, u prvoj kontrolnoj utakmici koju je dobio sa 5 : 1, donekle je zadovoljio šefa stručnog štaba Ljupka Petrovića. Iskusni stručnjak u prvi plan stavljan pristup svojih izabranika, pa tek onda pristaje na razgovor o pojedincima.

- Pre svega, od ovog ne treba praviti nešto veliko. Pa bio je to sasvim običan trening, na kome sam želeo da sagledam mogućnosti igrača koji se nalaze na probi. Onmo čime su me obradovali je, pre svega, profesionalan pristup zadatku. Dakle, iako smo igrali sa juniorima, uočio sam kod svakog veliku želju da se dokaže, a obaveza je i istaći da se moglo uočiti mnogo borbenosti. Kada se radi o pojedincima, sigurno je da svaki od njih poseduje određen kvalitet, ali sam primetio i dosta nedostataka. Ipak, pred momcima je još mnogo rada do meča sa Kečkemetom, u sredu, kada ću prelomiti i rešiti ko će od njih ostati u našim redovima - kaže šef struke novosadskog superligaša Ljupko Petrović.

Najviše pažnje potom je Petrović posvetio Kinezu Li Čunu, koji bi, eventualno, mogao da pojača konkurenciju u veznom redu Vojvodine:

- Kinez je atipičan igrač u odnosu na ostale fudbalere iz njegove zemlje. Veoma je snažan i, nesumnjivo, vrlo dobro razume igru. Ukoliko bude nastavio da radi kao dosad, blizu je dresa Vojvodine.

Iza toga su kod Petrovića na red došli ostali:

- Mladi Aleksandar Avrić bi mogao da odgovori zahtevima koji se postavljaju igračima na poziciji zadnjeg veznog, ali i ofanzivnog veziste, pa ne krijem da sam zadovoljan njegovim učinkom. Kod Bobana Maksimovića video sam dobrih stvari i slabosti, s tim što je ovaj momak stigao poslednji od noivajlija, tako da tek treba očekivati da mu vidim istinske mogućnosti. Gruzijac Mihail Hutišvili je iskusan i nadam se da ću ga videti da igra i bolje, a Hrvata Ivana Sertića sam prvi put video na delu, tako da bi bilo suviše rano donositi bilo kakav zaključak o njegovim mogućnostima.


Nemoguće misije

Ljupko Petrović navodi kako bi bilo veomna dobro ukoliko bi se realizovali transferi igrača Partizana Antonela Žuke i fudbalera Crvene zvezde, ali odmagh dodaje i da ne veruje mnogo da bi se tome mogao nadati.

- U oba slkučaja mi se čini da je to takozvana - nemoguća misija. Radi se o fudbalerima sjajnih kvaliteta, koje bi svaki trener želeo da ima u svom sastavu, samo pretpostavljam da im je cena paprena. Osim toga, obojica su članovi ekipa s kojima ćemo voditi borbu za prvo mesto, tako da sumnjam kako će nam, kao najopasnijem konkurentu, iz Humske ili Ljutice Bogdana stići povoljan odgovor.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Ljupko je veceras gost u total sokeru!
Napred Voso!
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Moram priznati da mi se dopao intervju u Politici, tj kako je napravljen (kao da smo mi pitali Ljupka).Drugim rečima novinar nije pardonirao, pa se moralo konkretno odgovarati.Dakle, intervju nije od onih bezbojnih, sa otrcanim frazama, i niz dlaku.Tako da je Ljupko morao dobro da razmisli šta će reći da bi bilo suvislo.
U principu sam zadovoljan kako je Ljupko odgovorio.Mmeđutim, nisam zadovoljan surovom činjenicom što svake godine pravimo tim za dogodine. I, nikad ništa nećemo osvojiti.Uprava od koje se ipak očekivalo nešto više, osim novih zdanija, se već treću godinu pokriva otrcanom parolom: stvaramo mlade igrače-pravimo tim za budućnost Kluba.Budućnost koja na taj način nikad neće doći.
Lepo je Ljupko observirao probleme trenerskog rada. Kako su danas vremena poverenja trenerima veoma skraćena u odnosu na pre deceniju-dve.Citat:
Темпо је такав да се буквално за два месеца на припремама мора направити тим. Наравно не потпуно нови, већ да буде комбинација младости и искуства. У томе нам много одмаже довођење на пробу појединих фудбалера. Одузима нам драгоцено време, нарочито када су домаћи играчи у питању и ту праксу треба прекинути.
Ako su trenerima rokovi maksimalno skraćeni, nemaju više pravo ni uprave da se baškare u komociji prošlog veka.Isti su im zadaci, isti ciljevi, isti motivi -zato moraju biti isti uslovi i obaveze.Ali, za to se najpre moraju izboriti sami treneri, njihove asocijacije i organizacije.
Možda je ovo i Ljupkov pokušaj da otvori goruću temu našeg sporta? Jer, u suprotnom, trenerskoj vrtešci nema kraja.Antić je već načeo problem i nadam se da će on biti rešen na jedini mogući način:ZAJEDNIČKE (PODELJENE) ODGOVORNOSTI I USLOVA RADA.
Na radost istinskih navijača naših sportskih klubova.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
djape_ns
Posts: 385
Joined: Sat Dec 13, 2008 6:34 pm
Location: Novi Sad

Post by djape_ns »

mihailov wrote:Ljupko je veceras gost u total sokeru!
iskreno se nadam da je gospodin Petrovic nesto popio pre emisije, jer ako ovako trezan govori ne valja....

na pitanja o igracima na probi, svaki mu je interesantan... :roll:
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
User avatar
masta_ace
Posts: 216
Joined: Mon Aug 13, 2007 9:12 pm

Post by masta_ace »

душу на срце прича као излапели алкос, попила му жестина памет
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Vise je pricao o zvezdi i partizanu i njegovoj tituli evropskog sampiona nego o bilo cemu vezano za nas klub!
Napred Voso!
User avatar
masta_ace
Posts: 216
Joined: Mon Aug 13, 2007 9:12 pm

Post by masta_ace »

да. а мислим да је и водитељ требао мало да регулише и пригуши после првог гледаоца сва глупа питања везана за бари, јеботе толко се већ зна о том срању а сад треба да слушам што није убацио неког играча пре 20 година у тај меч или како то да Љупко није добио срчку за време утакмице и у колико сати тачно су звездини првотимци кренули пут барија :roll:
углавном млак утисак ми је оставио Љупко, тотално изгуљено је деловао, лоше састаља реченице и смушено су му одговори, о играчима никако да се изрази како треба, још им ваљда није ни имена научио, немам појма, лош утисак мени, овако, први пут га слусаш од када се вратио и нисам одушељен.
једини који ми увек улива веру и који ме пуни оптимизмом је Бата када даје изјаве.


е да шта је Љупко на крају одговорио са којим играчем је причао и није одушевљен да се нађе у Војводини, јел то за Коромана рекао?
fruskogorac
Posts: 187
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Post by fruskogorac »

Glasam za to da se mudroj, sedoj glavi dozvoli da radi svoj posao. Ispratio sam emisiju od samog pocetka pa do kraja. Bezuspesno sam pokusavao da uspostavim vezu i da budem u programu. Bio sam uporan, ali nisam uspeo. A zeleo sam da priupitam tu sedu, mudru glavu sledece:
- G - dine Petrovicu, mozete li napraviti neku paralelu izmedju ondasnje, sampionske generacije i ove sadasnje. Paralelu izmedju ondasnjih poteza Uprave i sadasnje poteze. Paralelu izmedju ondasnje i sadasnje atmosfere ... Paralelu ... ?!
No, nebitno. Jednom prilikom sam rekao i necu da menjam svoj stav. Ljupko Petrovic ima moju punu podrsku.
Nisam siguran da cu dati tacan odgovor, ali mislim da je Ljupko javno jos jednom pozvao Bobana Dmitrovica da dodje u Vojvodinu. Kako god vama ovaj covek delovao ja cu jos samo jednom ponoviti: MUDRA, SEDA GLAVA zna sta radi.
Post Reply