Kup Srbije 2021/2022

User avatar
churguzijanac
Posts: 2089
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA, četvrtak 15h (Arena)

Post by churguzijanac »

Realno, Mrkaićev osnovni problem je sto mu glava ne služi da misli njome.
1892
Posts: 1090
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA, četvrtak 15h (Arena)

Post by 1892 »

Očajno igrali. Na kraju srećno pobedili.
Ako se ne varam - u četvrtfinalu protivnik može da nam bude Pazar, Rad, Loznica ili Metalac. Ni jedan od ovih klubova nije bolji od Javora, tako da verujem da lako prolazimo u polufinale.
Come on you Reds!
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA, četvrtak 15h (Arena)

Post by čeda_maraš »

Kakva muka od utakmice.Zaista se ne zna ko je lošije igrao.Vukliš,kriv za gol.Jelačiću svaka dodata lopta bačena u bunar,a o centaršutu i ubacivanju da nepričamo.Devetak,nešto iznad lošeg.Kovačević je igrač kome kad dodaš loptu on je odmah šuta što dalje od sebe.Sem skoka,zaista očajan.Kopitović,brat blizanac Kovačevića,mada nešto bolji nego kad je stigao.Maksa i Busnić još nekako.Bastajić je igrač koji zna sa loptom ali ništakorisno ne uradi.Čović,samo služi kad se izvodi aut da pridje da mu bace na glavu i šta bude.U zadnje vreme loš.Simić puno pretrčao i svaku čistu loptu uprskao.No njemu ne mogu zameriti jer čovek igra celu utakmicu punom snagom.Zukić je malo popravio kretanje i borbenost ali završni pasovi moraju puno bolje.Ima u sebi nešto,no nikako to da pokaže.Vukadinović je samo potvrdio svoj kvalitet.Za kraj Nešković.Dečko jednostavno mora da dobija više minuta.On nam je svojevremeno bio najveći talenat u mladjim kategorijama.Probati ga na desetci a ne na krilu.U par minuta je danas pokazao više nego ostatak ekipe.Ipak ekipi sve čestitke za prolaz.
User avatar
Stexman
Posts: 2600
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA, četvrtak 15h (Arena)

Post by Stexman »

churguzijanac wrote:Realno, Mrkaićev osnovni problem je sto mu glava ne služi da misli njome.
Pre bih rekao da je njemu problem mesto u Vojvodini. Ja bih mu dao neko drugo mesto, recimo ekonoma ili bastovana samo sto dalje od fudbala! :greenbutt:
Istocno stajanje
Posts: 553
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA, četvrtak 15h (Arena)

Post by Istocno stajanje »

1892 wrote:Očajno igrali. Na kraju srećno pobedili.
Ako se ne varam - u četvrtfinalu protivnik može da nam bude Pazar, Rad, Loznica ili Metalac. Ni jedan od ovih klubova nije bolji od Javora, tako da verujem da lako prolazimo u polufinale.
Menjali su pravila, prvo su uveli da ako si igrao dve u gostima, mozes i trecu, kao mi prosle godine.
Drugo, kad smo izvukli protivnika u cetvrtfinalu, pisalo je da smo imali srece sto nismo izvukli blizance, tako da su verovatno i to promenili, da nema povlascenih.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4045
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Rabba »

Fudbal 14/2 od ove godine rešava nedoumice:

O domaćinstvu se vodilo računa samo u 1/16 i 1/8 finala. Žrebovi za četvrt i polufinale ne vode računa o domaćinstvima u prethodnim rundama. Takođe, od 1/4 finala se ne vodi više računa ni o plasmanu u prethodnim sezonama. Sve ekipe idu u jednu vazu, vuku se dva imena, ta dva imena idu u novu vazu u kojoj se žreba domaćinstvo. U suštini kako se do ove sezone žrebalo polufinale ove sezone je prošireno i na četvrtfinale. Jedini izuzetak od ovog pravila su potencijalni učesnici koji su prethodnu godinu igrali u rangovima takmičenja ispod prve lige srbije. U tu grupu jedino potpadaju osvajači regionalnih kupova(Jedinstvo Rumenka, SFS Borac Paraćin, Radnički Novi Beograd, Sloga Požega i Mokra Gora), ukoliko se kvalifikuju(a nisu, najdalje je stigao Radnički NB, koji je u 1/8 finala ispao na penale od Metalca). I oni su kroz celo takmičenje bili domaćini.

U polufinalu se treću sezonu igra jedna utakmica.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10812
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Turija »

Gledao sam samo poslednjih 20 minuta utakmice i penale, pa ne mogu reci nesto vise o nasoj igri u Ivanjici.
Mislio sam da necemo dati gol, ali nekako udje onaj udarac glavom Vukadinovica.
Nije mi jasno zasto nema Kabica i Miletica u timu i zasto Zukic pre Neskovica? Neskovic je mnogo okretniji, prodorniji igrac, cak
i bolji od Zukica u veznom redu. Takodje, mozda je mogao biti sviran i penal nad Neskovicem, ali da je pratio sut, stigao bi na odbijenu loptu i dao gol iz igre.
Neskovic je kompletniji i savremeniji igrac od Zukica. Moze da igra i krilo i veznog. Veznog je igrao i u Indjiji dosta dobro.

Kad sam kod Indjije, ja sam pri dolasku Bastajica izrazio sumnjicavost, kao pojacanja za Vosu. U Indjiji je on bio alfa i omega, imao jako puno lopti i slobode, pa je bilo i golova, ali mi se cinio dosta prosecnim igracem. Mislim da ne dobijamo nista znacajno sa njim u timu.

Drugo, desni bek Jelicic je jako los potez i resenje trenera. Svaka lopta njemu je prekid akcije ( lopta nazad ili ,bunarenje" napred), kao i Kovacevicu i Kopitovicu ( neverovatno je kakvu je sansu Kopitovic promasio). I Devetak ima taj problem, ali na mirnu loptu ima dobar centarsut ( dali smo i izjednacujuci gol na jednoj slicnoj lopti).

Trece, zasto Busnic pre Miletica? Slicne su gradje, ali Miletic je i tehnicki i idejno bolji. I da stanem tu personalno.

Kada je doslo do penala, verovao sam u prolaz, zbog imena i superligaskog iskustva nasih igraca. Vuklis je i odbranio jednu, a nasi dobro sutirali. Zanimljivo je i za pohvalu kako je golman Javora svaki put otisao na dobru stranu. Sreca ili znanje - ne znam, ali da nisu nasi sutevi bili tako precizni, Javor bi isao dalje.

Cestitka za prolaz, medjutim, za prolece se mora dosta toga promeniti u Vosi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ernesto
Posts: 1220
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by ernesto »

Prosto neverovatno kako su komentari losi posle juceranje utakmice, na svim portalima….
Zasto nas toliko mrze , sta smo lose uradili bilo kome?????
User avatar
Deep Purple
Posts: 3991
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Deep Purple »

ernesto wrote:Prosto neverovatno kako su komentari losi posle juceranje utakmice, na svim portalima….
Zasto nas toliko mrze , sta smo lose uradili bilo kome?????
To je tako godinama, ne znam šta te čudi?
Mi smo po nekoj prirodi jedini konkurent kakav takav blizancima uz svo poštovanje za Čukarički i TSC.
Mislim vidite da nije tako samo u fudbalu, ove sezone se jasno vidi i na vestima o odbojkaskom klubu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9902
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Voja »

ernesto wrote: Zasto nas toliko mrze , sta smo lose uradili bilo kome?????
Kako sta smo uradili? Opasno se kurvamo... a uostalom sami sebi smo se ogadili,pa zasto onda ne bi i drugima.
Sta smo lose uradili? Pa to i jeste natragicinije,MI NISTA I NE RADIMO,da bar igramo fudbal.... ni to ne umemo zadnjih godina... licno mislim da smo na dnu. I kada je klub poput velike Vojvodine tako srozan i devalviran mozda nas ljudi i ne mrze,vec sazaljevaju
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3991
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Deep Purple »

Voja wrote:
ernesto wrote: Zasto nas toliko mrze , sta smo lose uradili bilo kome?????
Kako sta smo uradili? Opasno se kurvamo... a uostalom sami sebi smo se ogadili,pa zasto onda ne bi i drugima.
Sta smo lose uradili? Pa to i jeste natragicinije,MI NISTA I NE RADIMO,da bar igramo fudbal.... ni to ne umemo zadnjih godina... licno mislim da smo na dnu. I kada je klub poput velike Vojvodine tako srozan i devalviran mozda nas ljudi i ne mrze,vec sazaljevaju
Slažem se sa tobom ali nije ovo od juče i kada smo izgledali i unutar i van kluba bolje slično je bilo.
Kažem ti vidi samo komentare o odbojkaškom klubu ista priča.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9902
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Slažem se sa tobom ali nije ovo od juče i kada smo izgledali i unutar i van kluba bolje slično je bilo.
.
Al nam je onda bar srce bilo puno,bili smo ponosni,na nas,na klub koji volimo... Uostalom,za Vosu sam poceo navijati jer je igrala najlepsi fudbal... I toga se ne smemo tek tako odreci
Image
User avatar
Turija
Posts: 10812
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Turija »

Vojo, u pravu je Deep.Nije to od juce.

Nikad nije pisano afirmativno o Vosi ni u EXYU medijima, ni kasnije srpskim, osim u Dnevniku. Ni kad smo bili igrali najlepsi fudbal sa Tozom kao trenerom '75, ni '89, kao sampionom drzave. 1989 samo neophodna faktografoja i cerupanje ekipe.

Vise je pisao Miroslav Gavrilovic u zagrebackim SN, nego Sport. Mozda je bio i vredniji dopisnik, a mozda su mu i davali prostor vise nego sad u zurnalu?
Kupovao sam cesto SN u Novom Sadu da bi procitao nesto vise o Vosi. Ni ,,cetvorci", ni sad ,,dvojcu" , nije odgovaralo da se medijski afirmise Vosa, jer im je bila najozbiljniji konkurent i takmac. Bili su to i Sarajevo, Zeljeznicar, Vardar... ali Vosa je bila, ipak, najvise i najstandardnije.

Vojo, verujem da ni u Mostaru nisi bas mogao puno citati ( a pogotovo afirmativno) o Velezu, iako je bio vrlo respektabilan fudbalski klub.
Mozda si mogao u nekim mostarskim novinama procitati nesto vise i cesce o Velezu, ali u onim ostalim vaznim YU listovima, bas ne verujem? Da li je tako bilo? : )
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by MiSmoFKV! »

Obojica ste u pravu. Turija komentariše da mi kao klub oduvek imamo loš PR, a Voja komentariše da mi kao klub trenutno nemamo šta da ponudimo javnosti.

Klub treba da radi i na jednom i na drugom, ali smo nažalost jako daleko od toga.
Istocno stajanje
Posts: 553
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 1/8 finala Kupa: Javor - VOJVODINA 1:1 (0.0), p 1:4

Post by Istocno stajanje »

Meni ne smeta da nas ne vole/mrze. Nisam krenuo da navijam za Vosu zato sto ima najvise navijaca i trofeja, lako je tako navijati, ogromna vecina zato i navija za blizance. Koliko je njima odvratna Vojvodina, meni su oni odvratniji sto puta, ali za razliku od njihove mrznje, ja/mi bar imamo valjane razloge da ih ne volimo.
Evo ovo najnovije, bg sever je od "stuba srpstva" dosao do stuba srama.
Locked