Liga Evrope - sezona 2014/15

User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by Milan »

Legija izbačena, Seltik ide dalje!
IZVOR. B92, THE GUARDIAN | SO
Fudbaleri Legije izbačeni su iz daljeg takmičenja u LŠ jer je u revanš meču sa Seltikom nastupio suspendovani fudbaler Bartoš Berezinski.


Umesto tima iz Varšave, u žrebu za plej-of naći će se Seltik, koji je od Legije izgubio ukupnim rezultatom 6:1.

Mladi Berezinski dobio je crveni karton u poslednjem Legijinom meču u Ligi Evrope prošle sezone i kažnjen je sa tri utakmice neigranja. On je propustio oba meča sa Sent Patrikom, kao i prvi sa Seltikom, i sa tog aspekta pravila nisu prekršena.

Međutim, u UEFA su postavili da li je Berezinski uopšte bio registrovan za prvo kolo, pošto samo registrovani fudbaleri mogu da odsluže suspenziju.

Berezinski je ušao u igru u finišu revanša sa Seltikom, a tada je Legija već imala ukupnu prednost 6:1. Ipak, ta četiri minuta koja je odigrao Berezinski Legija je skupo platila, ali će ipak nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

To nije prvi put da Seltik profitira zato što je drugi klub prekršio pravila – isto se dogodilo i sa Sionom pre tri godine.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3891
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by Red Marquis »

Blic
Kapiten Legije: Zašto smo mi kaženjeni, a Vojvodina nije?

Kapitenu varšavske Legije, hrvatskom internacionalcu Ivici Vrdoljaku, teško je pala kazna UEFA koja je njegovom klubu onemogućila da zaigra u plej-ofu za Ligu šampiona iako je dvaput pobedio ekipu Seltika, i to sa ukupnih 6:1.
Legija je revanš sa Seltikom, koji je na terenu dobila sa 2:0 posle trijumfa od 4:1 na svom terenu, izgubila službenim rezultatom, 3:0, pa su "kelti" prošli dalje zahvaljujući golu datom u gostima.
Problem je nastao kada je Bartoš Berezinski zaigrao za Legiju u samom finišu revanša, a nije smeo jer je još uvek bio pod prošlogodišnjem suspenzijom. U varšavskom klubu su, pogrešno, smatrali da je "odradio" tri utakmice kazne, jer nije igrao ni u prva dva meča kvalifikacija, protiv Sent Patrika, ni u prvom duelu sa Seltikom, ali ga zapravo nisu ni registrovali za preliminarne susrete, što je bilo dovoljno čelnicima UEFA da pribegnu kažnjavanju.

"Strašno me boli. Naravno da je krivica odgovornih ljudi u klubu, ali taj igrač je zapravo odradio kaznu. Prošle godine je dobio crveni karton i tri utakmice. Nije igrao dve sa Sent Patrikom i jednu sa Seltikom. Međutim, napravljen je formalni kiks jer za Sent Patrik nije bio prijavljen, zato UEFA vodi da nije odslužio svoje. Pa je li to toliki propust da se neko izbaci? Pogotovo kad se zna za slučaj Debricena, a zvali su me iz Vojvodine, budući da sam rođen u Novom Sadu pa znam te ljude, da je njihov igrač Lazar Veselinović prije tri nedelje nastupio protiv Trenčina iako nije smeo jer je takođe imao tri utakmice kazne. I niko nije reagirao. Susreti su registrovani postignutim rezultatima, 4:0 za Trenčin i 3:0 za Vojvodinu", rekao je Vrdoljak u intervjuu za "Jutarnji list" i dodao:

"Zašto delegat nije skrenuo pažnju na to? Kad smo u Škotskoj bili u hotelu, pre susreta neki su nam tamo ljudi govorili da se nešto sprema, neka muljaža. Nije nam palo na pamet šta bi to moglo da bude, mislili smo šta nam mogu, osećamo da smo bolji. Čudili smo se jedino zašto ni jednoj televiziji nije dopušten prenos. Kasnije, kad smo dobili 2:0, još sam rekao "eto, kakve muljaže, nisu imali šanse". Da bi se sada dogodilo ovo. Možda je sve zajedno slučajno, no definitivno je sumnjivo", uveren je hrvatski internacionalac, koji je u prvom susretu sa Seltikom dvaput promašio penal.
Io odio Belgrado
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by Rabba »

Minja wrote:Ha ha ha, Ivica Vrdoljak je krenuo u Indeksu, ali je svetsku slavu stekao tek kada je presao u podmladak FK Kabel. Odatle je otisao u Zagreb, pa u njihovu reprezentaciju. Cisto da se zna.
Mislim da je igrao i kod nas u mlađim kategorijama. Lik je valjda Limanac, mislim da je išao kod mene u školu, ali ne mogu da povežem ime i lik...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
1892
Posts: 1089
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by 1892 »

Nije igrao u Vosi vec Kabelu, isao u J.Popovic i za vreme bombardovanja otisao za Zagreb. Kao klinac je ubijao fudbal
Come on you Reds!
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by Milan »

The Gari ce poceti da mrzi partizan jos vise. Izvukli su Totenhem... :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by the Gari »

Milan wrote:The Gari ce poceti da mrzi partizan jos vise. Izvukli su Totenhem... :mrgreen:
:mrgreen:
Ono, kad sam vid'o, mislio sam da me neko zajebava!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by MiSmoFKV! »

I Besiktas. Dolazi Demba Ba, najpotcenjeniji spic u PL.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4859
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by gospodinFKV »

Iskreno, drago mi je sto je groblje uslo u LE, jer su uvek kiksali na jesen kad su igrali Evropu...
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by 21114 »

A navijački se isplati ići ove i sledeće godine u Rijeku. Sevilla i Feynoord.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by torrente »

21114 wrote:A navijački se isplati ići ove i sledeće godine u Rijeku. Sevilla i Feynoord.
samo ti putuj matori...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Liga Evrope - sezona 2014/15

Post by 21114 »

torrente wrote:
21114 wrote:A navijački se isplati ići ove i sledeće godine u Rijeku. Sevilla i Feynoord.
samo ti putuj matori...
Ako budem uhvatio vremena, naravno da ću otići u RI da vidim kako Biris Norte uživo, tako i Feynoord-ove. Naravno i Armadu protiv obe ekipe. Ne vidim ništa neobično u tome.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
Locked