Ranko Despotovic, 3 godine nepravde

shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Lepo od Ranka :) i ja mislim da ponekad navrne ovde :)
ono sto sam primetio da je Ranko veoma kulturan ,vaspitan i inteligentan momak sto se mora reci i nije bas karakteristicno za nase fudbalere,
a sto se DVD-a tice i ja sam cuo da je Nikolic glas da Despotu neg onaj retard od voditelja nije skontao treba im slati mail!!!!
Voditelj se ponasa kao da je u kafani ,pravi ......
Zasto ne pitaju Milovanovica ili Jovetica za koga navijaju?!?!? Plase se odgovora? Ili je mozda nekulturno pitati igrace tih klubova za koga navijaju?
ps u mailu treba traziti javno izvinjenje Despotu i nama navijacima !!! :)
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:
Priznajte da mnogo lepo zvuci to sto je izgovorio na SOSu!?Mozda je pre emisije navratio na forum :wink: Svaka cast Despote!!!!
Meni je veoma drago što je Despot ovako postupio i rekao direktno u mikrofon, a ne u pero novinara (koje češće piše ono što novinar želi, nego šta čuje) i, što se ovaj topik vratio sa stranputice na svoj početak.
Kad sam ga otvarao, nisam ni pomislio da će otići na tu stranu, s obzirom koliko sam imao vere u Ranka.Međutim, jedna nes(p)retna izjava nije mogla proći neprimećeno.Verujte, bilo mi je jako teško da kritikujem Despotovića, jer uđeš u priču sa jednim pozitvnim emotivnim nabojem i uverenjem u fudbalski kvalitet igrača, daleko pre nego što je dao sve ove golove za Vošu i, onda se to u jednom danu okrene za 180 stepeni.Dobro je što se desio novi obrt i sve vratilo tamo gde treba da stoji.
Da li je novinar SOSa samo Despotu postavio takvo pitanje iz nekih svojih razloga ili je Ranko insistirao da ga i to pita, neka ostane tajna.Lep je ovo nagoveštaj da se profesionalizam, odgovornost, pa i ljubav polako vraćaju u Vojvodinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Bogme,Maratonac ga je bas pitao k'o grom iz vedra neba,a ovaj ni za sekund nije zamucao.Nego Turija,da si poslao e-mail SOSovcima.
Image
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Turija slazem se 100% s tobom.
I meni je bilo jako tesko da ga kritikujem ali Vojvodina je ispred svih!
Decko je reko na SOSU ono sto "treba" da kaze i tako je dobro :)
Nadam se da je s ovim stavljena tacka i da vise nikad necemo ne o njemu neg o bilo kome iz Vose pricati na ovu temu.
Hvala ti Ranko ,i jos uvek me drzi utisak kako je Despot lepo i inteligentno pricao ...pa naravno igra u Vojvodini!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Po meni Despot mi je nekako najblizi reprezentativnom dresu...Dobro igra u kontinuitetu...nadam se da bi mogao da dobije priliku u nekoj prijateljskoj utakmici...samo da ovako nastavi!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

RANKO DESPOTOVIĆ, GOLGETER MERIDIJAN SUPERLIGE

Da li se sećate ko je postigao gol za Vojvodinu u 12. kolu Meridijan superlige u pobedi nad Hajdukom od 1:0? Odgovor glasi - Ranko Despotović. Isti rezultat bio je i u meču s Bežanijom dve sedmice kasnije, a strelac je opet bio Ranko Despotović. I tako još šest puta u prvenstvu, pa dva u Lav kupu Srbije.



NJegove lopte iz mreže vadili su još golmani Partizana, Crvene zvezde, OFK Beograda, Banata, Zemuna...Završio je sezonu s oreolom kralja strelaca. Čak 17 puta nadmudrio je suparničke čuvare mreža u šampionatu i tri puta u Kupu.

Subotnje kolo i poraz od Bežanije (2:3) posebno je doživeo.
- Bilo mi je krivo što smo izgubili utakmicu, a samim tim i drugo mesto na tabeli. Sa druge strane radovao sam se tome što sam s nova dva pogotka uvećao prednost naspram najbližeg pratioca. Sa 17 golova čekao sam rasplet na Marakani i vesti kako će golgeterski raspoložen biti Dušan Đokić - kaže Despotović.

Zvezda je zaribala u šampionskom slavlju. Hajduk joj je otkinuo bod, a da čudo bude veće Đokić nije realizovao dva jedanaesterca.
- Bog me je sigurno pogledao - kaže Despotović. - Moji u Loznici su gledali TV prenos i redovno me obaveštavali o zbivanjima na terenu. Imao sam još jednu vezu,direktno sa Marakane javljao mi se direktor FC “Vujadin Boškov” Čabrić. Na kraju, kada sam i definitivno bio siguran da sam prvi strelac niko od mene nije bio srećniji. Istina, u početku nisam razmišljao o tome, ali kako je vreme odmicalo sve sam više želeo tu titulu.

Despotovićeva vrednost leži u tome što je davao golove na razne načine. Umeo je iz okreta da raspali sa ivice šesnaesterca u rašlje, da manirom engleskih golgetera glavom pošalje loptu iza golmana, da je kao Gerd Miler ćušne iz peterca na pravo mesto...
- Drago mi je ako ste to primetili. Moje je bilo da postižem golove. Činio sam to uz pomoć klupskih drugova, jer da nije bilo njih ni ja se ne bih proslavio - priznaje džentlmenski.

Sutra će Despotović s ostalim prvotimcima na kraći odmor, a onda u nove obaveze.
- Taman sam se s devojkom dogovorio da odemo na sedam dana negde u inostranstvo, ali sam brzo morao da je razočaram. Obaveze mi to, jednostavno, nisu dozvolile. Ipak, skoknućemo na tri-četiri dana na Zlatibor kod klupskog druga Kahrimana.

Uveliko se priča da će Despotović tokom leta promeniti klupske boje.
- Iskreno, blizu je da rasplet bude upravo takav. No, neka navijači Vojvodine ne brinu. Neću otići ni u Zvezdu, ni u Partizan. To je sigurno. Inostranstvo je moj cilj, a otići ću ukoliko i Vojvodina i ja budemo mogli odlično da zaradimo. U suprotnom, ostajem u Voši da u sledećoj sezoni jurimo trofej.

Kada bi mogao da bira, kaže, izabrao bi Holandiju.
- Mislim da mi zemlja lala po načinu igre najviše odgovara. Gledao sam Kežmana kako je s lakoćom tamo postizao golove. Mnogi su mi rekli da bih i ja tamo dobro prošao. Iz Vojvodine su u Holandiju odlazili Vukov, Samardžić, Govedarica...Svaki od njih je ostavio sjajan utisak.

Ne krije da mašta i o reprezentaciji Srbije.
- Eh, da mi je i to da doživim. Ne zanosim se da će poziv stići samo zbog toga što sam postao golgeter lige, mada se sećam da je i taj kriterijum nekada važio. Eto, Lane Jovanović, koji je nekada takođe igrao u Vojvodini, strpljivo je čekao svoju šansu i dočekao je. Pre toga je mnogo toga morao da prođe i istrpi. Zato se ne predajem, već mi preostaje da se ponovo dokazujem, naravno golovima. U Voši ili u Holandiji, svejedno - ne menja cilj Ranko Despotović, golgeter finog kova.
Sava Savić
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Šta sam ja onomad rekao za Despotovu Titulu :?: :oops: :twisted:
Ako baš ne mogu da je otmu, bar da je prepolove ili razbiju.Još nas ubeđuju kako su mu učinili ustupak, jer baljkova je trebala biti :oops: Ne znam što po istom principu i OFK nije proglašen za prvaka, pa da se titula podeli sa zvezdom.Igrali su istu ligu do njene podele.Pa da i tu imamo dva prvaka.Smešno i žalosno.Bolje rečeno:JADNO.
Odavno se u normalnom Svetu golovi u nacionalnim ligama ne vrednuju isto :!: Postoje koeficijenti.A, mi uvek nešto izmišljamo: okruglo, pa na ćoše.Sve da može da bidne kako nam kad odgovara.I, posle se čudom čudimo što nas svet ,,ne razume,, i zašto sve dublje tonemo :cry:
Za mene, bez dileme:
DESPOT JE PRVI STRELAC LIGE :D .
A, papir uvek prima sve. I, Istinu i laž jednako.
PS
prošlogodišnji naslov ovog topika je bio 3 godine nepravde.A, eto, već ga treba korigovati za još jednu.
Despote, nemoj se jediti.Treba se samo navići ...,,da živim s tim,,...što u pesmi reko Balašević.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Nisam u toku.
Ako je neko igrao u plej ofu zar nije logičnije da se tu igraju teže utakmice nego u plej autu. Nije isto dati gol Partizanu, Zvezdi, Kuli, ... a ovamo imaš Zemun, Borac, ...
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

BALjAK I – DESPOTOVIĆ

Solomonsko rešenje zajednice oko prvog strelca lige.
Još jednom se potvrdilo da je u našem fudbalu – sve moguće.
Kako sada stvari stoje, biće proglašena dva golgetera Meridijan
Super lige. Jedan u konkurenciji timova iz plej-ofa i jedan među
timovima koji su učestvovali u plej-autu.

- U situaciji kada je Despotović iz Vojvodine postigao 17 pogodaka u plej-ofu, a Baljak 18 golova u plej-autu, našli smo solomonsko rešenje i proglasićemo u oba takmičenja po mister-gola – kazuje Branislav Delić, komesar za takmičenje Super lige.

Slično misli i Miodrag-Žuća Janković, prvi operativac Zajednice naših najboljih klubova.

- Nigde nismo precizirali situaciju u kakvoj smo se našli. Imali smo razne predloge i sugestije, ali smo se odlučili da ovaj put laureati budu i Despotović i Baljak – napominje Janković.

Mnogi su smatrali da je prvi strelac morao da bude Baljak, jer je postigao najviše golova. Iako je mreže tresao protiv Zemuna, Voždovca, Borca... a ne protiv Zvezde, Partizana, Vojvodine... Despotović je, pak, sve golove postigao u konkurenciji najboljih timova i to je na kraju presudilo da i on ponese titulu prvog golgetera.



M. TOMOVIĆ 31.05.2007 17:31:25

Jos ispada da su izasli u susret Despotu...smesno :lol:
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post by slavko085 »

I tako dodjemo u situaciju da se Mirko Nevada Vucurovic pita zasto Baljak ne ide ureprezentaciju?
To je isto kao kada bi ja pitao zasto Despota ne trazi Real MAdrid,s'tim sto je ovo drugo realnije. Mnogo. :lol:
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Nista cudno, tipicna beogradsko-cigansko-grobarsko-mafijaska posla. Vec vidjeno.
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Srđan Baljak, fudbaler Banata, najbolji je strelac Meridijan Superlige u sezoni 2006/2007, odluka je Zajednice superligaša. Baljak je u sezoni postigao 18 golova, jedan više od napadača Vojvodine Ranka Despotovića, ali je pominjana mogućnost da Baljak i Despotović 'podele' titulu jer su igrali u završnici sezone u različitim grupama. Baljak je sa Banatom igrao u plej ofu, Despotović sa Vojvodinom u plej ofu.

Plej of je završen pre plej auta, a napadač u Banata postigao je u poslednjem kolu dva gola. I Despotović je na poslednjem nastupu Vojvodine u Meridijan Superligi bio dvostruki strelac.



SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!
Locked