1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Milan »

Penal je dosudjen na sugestiju sudije iza gola, cuvenog Maje. Zato je i bila zakasnela reakcija glavnog, koji to ne bi ni sudio. Zivo me interesuje da li je Nikolic odredjivao ko ce sutirati, ali kada sam video kako kaludjerovic odmah trci do klinca i trazi loptu, bio sam ubedjen da ce promasiti. Obzirom da sam cuo i za njegovo prepotentno ponasenje nakon utakmice i gola u Turskoj, definitivno bi neko morao malo spustiti garija na zemlju!


Ja sam zadovoljan kako smo odigrali utakmicu, ali me to ne sprecava da budem jako razocaran zbog rezultata. Kidisali smo kao ose prema golu Sremaca i prava je steta sto ga nismo ucackali. Skule je par utakmica solidno odigrao, da bi sada opet bio katastrofalan. Spor je do bola i jako se slabo kretao. Bilbiju nisam ni primetio na terenu i stvarno mislim da je dosta sa davanjem novih sansi. Ubedljivo najlosiji na terenu sinoc je bio mali Nastic. Krivo mi je, ali se tacno vidi da decko nema muda i da je jako bojazljiv. A to je za odbrambenog igraca nedopustivo. Ofanziva nula.

Sve u svemu, treba nakantati Vozdovac sledece kolo i stvari vratiti na svoje mesto...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by the Gari »

Milan wrote:Zivo me interesuje da li je Nikolic odredjivao ko ce sutirati
Koliko sam ja shvatio, Nikolić je rekao da su dva igrača koja su bila određena da šutiraju penale bili van igre (Vranješ i verovatno Bilbija) i da "ništa ne zamera Kaluđeroviću".
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by shecky »

Da se razumemo ,ja ne krivim nesto preterano Andriju za promasaj ..
Znamo svi da bi Vranjes sutirao da nije izasao, a opet Kaludjer je bio jedan od svezijih igraca ne terenu ,pa je na neki nacin i bilo logicno da on sutira,al sta ces kad je onaj ludak Sremac sve zivo branio juce uz veliku pomoc nasih napadaca mora se i to reci.

@Helm ma jesmo se slozili ,kad ti ja kazem :)
User avatar
King
Posts: 298
Joined: Sun Jan 18, 2009 1:32 am

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by King »

Kaludjerović nema kvalitet da nam igra prvu postavu i nikako nije prava zamena za Abua,nekako mi je sav kilav, dobar je kao izmena . . Čekamo tog Denkovića da vidimo na delu,imam osecaj da ce biti jako dobar,nadamo se da vredi nešto.Trebamo pokušati dovesti crnca iz Javora dok ga blizanci nisu pokupili,pročitao sam da pregovara sa crvenim,mislim da bi nam legao kao budali šamar...
johnny sin
Posts: 20
Joined: Mon Aug 12, 2013 4:38 pm

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by johnny sin »

po meni Kaludjerovic sasvim odlican igrac, momak koji se trudi i trci, ne moze da bude zamena za Abua jer nisu isti tip igraca,ali je daleko ispred Skuletica i Bilbije, ponal od juce, desava se, ko kaze da ga je sutirao Vranjes da bi dao, lopta prostao nije htela u go, tako da imam utisak da je sutirao i Pirlo da bi promasio...
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by N13 »

King wrote:Trebamo pokušati dovesti crnca iz Javora dok ga blizanci nisu pokupili,pročitao sam da pregovara sa crvenim,mislim da bi nam legao kao budali šamar...
Izgleda da je vec potpisao za crvene... bar tako javlja b92
WeAreTheFirm
Posts: 84
Joined: Tue Jan 17, 2012 11:51 pm

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by WeAreTheFirm »

Ja i dalje verujem u Skuntelara, Skule ne daj se :!: :mrgreen:
Bilo da pomisliš da sve oko tebe je tama...
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Turija »

Dobro, ja ne verejum u Škulentara, ali možda jedini ovde verujem da bi mi, ne mogli, nego morali osvojiti domaće prvenstvo, kao i da to, samo i isključivo, od nas zavisi (odnosno uprave Kluba).Evo zašto.
Današnja situacija jako liči na 1989, po svemu; fudbalskom i nefudbalskom okruženju.,,Veliki" su se posvađali da više međusobnog dogovora nema.Tada je to uradila ,,velika četvorka" danas ,,večiti".Sudije sluđene, ne znaju za koga da sude, pa sude kako znaju, da se ne zamere ,,velikima", jer će, u suprotnom, odmah jedan od ,,velikih" upreti prst u njih da namerno navlači za rivala, tražiti izuzeća, skidanje sa liste, istupanje iz lige i sl.
Mi, pak, skockali tim (u javnosti od malo poznatih, do poznatih igračkih imena) koji ima potencijal za vrh.Doveli trenera koji to želi, i može, da to uradi (sada Marka onda Ljupka).Onda imali za menadžera relativno mladog Kosana željnog dokazivanja, sada Kežmana.Potcenjivali nas onda, potcenjuju nas sada.Rasulo u Savezu onda, rasulo sada.Ostaje još samo jedan ključni faktor za naš uspeh -da naša Uprava bude na nivou Uprave iz 89, tj da pošteno radi svoj posao i ne meša se u struku.
Može li to ova uprava, to je najveća nepoznanica?Dakle, može li da obezbedi uslove za kvalitetan rad i da se Klub, posle trofejne sezone, ne ugasi?Ako to uspe, ulazi u stogodišnju istoriju.Treba li im veći motiv?
Zbog svega ovoga, tj odlične šanse za veliki iskorak, meni je remi sa Sremcima ravan porazu. Jer, ni ovaj put, nismo uspeli da napravimo više od samo jednog dobrog koraka, tj da uđemo u pobednički niz.To je ono što najviše zabrinjava, tj da li će i ova godina biti kao sve prethodne: toplo, vruće, podgrevanje do usijanja i onda hladan tuš od kojeg se, gotovo, ne može oporaviti veoma dugo vreme, a karavan (nam) prolazi i odlazi.
Samo ,,petarda" na Voždovcu, može vratiti veru u snagu tima, pred predstojeći dvoboj sa Šerifom.No, videćemo kako ćemo preboleti ovaj remi?
Ne smemo odustati od Šampionata, jer to je velika greška.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Baltazar »

Turija slažem se i u načelu i u detaljima. Nažalost moram reći da se više više uzdam u blizance, nego u nas-poznajući nas već 35 godina. Saopštenja kakva ovih dana izdaju blizanci su ispod svakog nivoa. Tu se vidi da kod njih vlada rasulo, nejedinstvo, borba za vlast, procente..kod nas je sasvim drugačije. A što se tiče igračkog kadra nama je najviše igrača iz prvog tima iz prošle sezone ostalo. Ostala nam je uigranost, trčanje 90minuta, borbenost. Sve je to povećano dolaskom Nokolića. Miltiplikovano sa dobrim pojačanjima( Delač, leković,Škuletić). U voši se zna prvi tim. Kod blizanaca stalno menjaju po 5 igrača. Možda ne zbog nas, koliko zbog njihove nemoći-moramo biti prvi, a u kupu šta uradimo.
Nije mi jasna jedna stvar-kk Partizan dobija novog sponzora-Gasprom i 800.000 evrića godišnje. Pa ljudi Gaspromu je sedište u Novom Sadu. A Vošu nula. Ko je za to kriv?
Vojvodina, jedna jedina!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Helm »

Baltazar wrote: Nije mi jasna jedna stvar-kk Partizan dobija novog sponzora-Gasprom i 800.000 evrića godišnje. Pa ljudi Gaspromu je sedište u Novom Sadu. A Vošu nula. Ko je za to kriv?
Pa Novi Sad sto nije glavni grad. ;) I sto ne sadrzi drzavni vrh u sebi koji moze da uslovi Gasprom daljom saradnjom u slucaju da ne pomognu. I dobro, sto niko iz vrha pokrajine nije Vojvodinas. Ali eto, dosta razloga ima. ;)
ciribuciriba
Posts: 67
Joined: Mon Apr 01, 2013 1:49 am

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by ciribuciriba »

Turija wrote:Dobro, ja ne verejum u Škulentara, ali možda jedini ovde verujem da bi mi, ne mogli, nego morali osvojiti domaće prvenstvo, kao i da to, samo i isključivo, od nas zavisi (odnosno uprave Kluba).Evo zašto.
Današnja situacija jako liči na 1989, po svemu; fudbalskom i nefudbalskom okruženju.,,Veliki" su se posvađali da više međusobnog dogovora nema.Tada je to uradila ,,velika četvorka" danas ,,večiti".Sudije sluđene, ne znaju za koga da sude, pa sude kako znaju, da se ne zamere ,,velikima", jer će, u suprotnom, odmah jedan od ,,velikih" upreti prst u njih da namerno navlači za rivala, tražiti izuzeća, skidanje sa liste, istupanje iz lige i sl.
Mi, pak, skockali tim (u javnosti od malo poznatih, do poznatih igračkih imena) koji ima potencijal za vrh.Doveli trenera koji to želi, i može, da to uradi (sada Marka onda Ljupka).Onda imali za menadžera relativno mladog Kosana željnog dokazivanja, sada Kežmana.Potcenjivali nas onda, potcenjuju nas sada.Rasulo u Savezu onda, rasulo sada.Ostaje još samo jedan ključni faktor za naš uspeh -da naša Uprava bude na nivou Uprave iz 89, tj da pošteno radi svoj posao i ne meša se u struku.
Može li to ova uprava, to je najveća nepoznanica?Dakle, može li da obezbedi uslove za kvalitetan rad i da se Klub, posle trofejne sezone, ne ugasi?Ako to uspe, ulazi u stogodišnju istoriju.Treba li im veći motiv?
Zbog svega ovoga, tj odlične šanse za veliki iskorak, meni je remi sa Sremcima ravan porazu. Jer, ni ovaj put, nismo uspeli da napravimo više od samo jednog dobrog koraka, tj da uđemo u pobednički niz.To je ono što najviše zabrinjava, tj da li će i ova godina biti kao sve prethodne: toplo, vruće, podgrevanje do usijanja i onda hladan tuš od kojeg se, gotovo, ne može oporaviti veoma dugo vreme, a karavan (nam) prolazi i odlazi.
Samo ,,petarda" na Voždovcu, može vratiti veru u snagu tima, pred predstojeći dvoboj sa Šerifom.No, videćemo kako ćemo preboleti ovaj remi?
Ne smemo odustati od Šampionata, jer to je velika greška.
:!: :!: :!:
I jos da potpise Lane Jovanovic, igrac kojeg bi se cela liga plasila, bas kao i Sestica 89-e.
I ovako mislim da smo prvi favoriti za titulu.Igramo u kontinuitetu dobro, stvaramo mnogo sansi, koje po pravilu Skuletic i Bilbija promasuju.Cim se popravi realizacija (citaj:kad se otera pomenuti tandem)bice i pobeda u nizu.
Passazir
Posts: 42
Joined: Sun Dec 05, 2010 10:18 am
Location: Centar

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Passazir »

Helm wrote:
Baltazar wrote: Nije mi jasna jedna stvar-kk Partizan dobija novog sponzora-Gasprom i 800.000 evrića godišnje. Pa ljudi Gaspromu je sedište u Novom Sadu. A Vošu nula. Ko je za to kriv?
Pa Novi Sad sto nije glavni grad. ;) I sto ne sadrzi drzavni vrh u sebi koji moze da uslovi Gasprom daljom saradnjom u slucaju da ne pomognu. I dobro, sto niko iz vrha pokrajine nije Vojvodinas. Ali eto, dosta razloga ima. ;)
Pouzdano znam da imamo jednog naseg u vrhu pokrajinske vlasti. Verovatno nije dovoljno...
Budi VOJVODJANIN navijaj za Vojvodinu
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by shecky »

Dal Pajtic navija za Vosu ili ne me ne zanima .. to je njegovo ili njihovo privatno pravo ,ali ja svakako ne zelim da nam APV pomaze ,jer u tom slucaju postajemo isti kao i bg go**a.. a sada delom i Radnicki Nis.
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Ljubomir1996 »

I jos da potpise Lane Jovanovic, igrac kojeg bi se cela liga plasila, bas kao i Sestica 89-e.
I ovako mislim da smo prvi favoriti za titulu.Igramo u kontinuitetu dobro, stvaramo mnogo sansi, koje po pravilu Skuletic i Bilbija promasuju.Cim se popravi realizacija (citaj:kad se otera pomenuti tandem)bice i pobeda u nizu.
+1
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: 1. kolo: Vojvodina-Donji Srem 0:0

Post by Chana »

Kao prvo, ne razumem komentarisanje utakmice na kojoj nisi bio prisutan ?!
Snimak je fina stvar - ali celokupan utisak se tako ne može steći, posebno što nismo blizančići, pa da nam RTS ili još smešnije SOS - snimak sa utakmice traje od 15 - 25 (crveni), pa sve do 30 - 45 minuta (crni blizančić), sve uz podatke: piškili, kakili...

Kao drugo, neuspesi na početku prvenstava se ne mogu staviti u isti koš: valjda se računa i utisak, trud, angažman, taktika...
Protiv Smedereva prošle godine smo izgubili bodove od veoma slabe ekipe, posle slabe igre celog tima, itd, itd.
Protiv Jagodine godinu pre smo ostavili bolji utisak, ali naša igra ipak nije bila na nivou na kojem smo je očekivali...
Ovaj put smo imali MORE šansi protiv veoma dobre i organizovane ekipe Donjeg Srema (koja je mogla mirne duše da nam uvali bar dva komada) i opet je odlučio koliko nedostatak sreće, toliko vala i znanja kod nekih – da se gol postigne… A bilo je jedno 5-6 zicera :!:
Podsetnik: http://youtu.be/-MgrGm07UOs" onclick="window.open(this.href);return false;

Kao treće, ova utakmica je pokazala još nešto: Leković je doveden sa razlogom, a Abubakara će biti jako teško zameniti…
Ako je potrebno neko hitno rešenje - treba dovesti nekog iskusnog, po mogućnosti visokog i brzog c-fora !
Ja nisam za takva rešenja u zadnji čas, nego bih malo “promešao karte” (da sam u cipelama našeg šefa struke, što nije lako...)
No, ne sekiram se, mislim da će gosp. Marko to skockati – vrlo brzo !
Mene je Škuletić posle dobrog starta u Voši (ako se ne varam u prošlom prvenstvu je odigrao u NS dobro protiv Pazaraca, dao je i gol) sve više i više nervirao, da sam jedva dočekao vest da je poslat u Niš. Kada ga je Nikolić vratio - ništa mi nije bilo jasno, ali njegove igre ovog leta, 3 x bolji angažman nego ranije, kao i davanje golova, kao i stalno ulaženje u šanse i vraćanje u odbranu (setite se drugih 45 minuta u Bursi) - dovele su me u situaciju da mi ne smeta njegovo igranje, dok ne budemo imali boljeg za špic...
Posebno mi nisu jasni oni koji ga u isti koš stavljaju sa Bilbijom. Nemanja ZNA fudbal, ali onako mekano, bez srca i .... igrati iz sezone u sezonu :?: I kada se promaši - promašaj nije isti ako je čovek sve pokušao ili ušao sa 100%, dok kod Bilbije ludim što u svaki duel ulazi kao da će ga neko ubiti, a posle stoji i najiskrenije žali za propuštenim... :frown:
Što se Nastića tiče, sada je već očigledno da je on u velikim problemima. Pred utakmicu sa ČSK na Veterniku, gledam ga na treningu dok igraju na dva gola (plavi i narandžasti) - kako samouvereno igra protiv starijih od sebe, kako prolazi, centrira, šutira...
Na utakmici sa Sremcima - ništa od svega toga... Bojažljivo, sve unazad, bez ideje, bez hrabrosti...
Srce me boli što ga je Vignjević u prošloj sezoni, posle serije dobro odigranih utakmica, bez nekog posebnog razloga - bacio na klupu.
Da ga je samo još malo držao u timu, sada bismo imali dva jednako opasna leva spoljna, ovako...
Poenta cele moje priče: Što se mene tiče, Nastić i Bilbija su juče sebe udaljili od tima :(
Nisam znao da je Leković bolestan, ali sam očekivao da će biti nekoliko izmena u našem timu u odnosu na meč sa Bursom, pre svega iz redova naših omladinaca… Međutim, očigledno je da je presudila želja struke i uprave da se angažmanom najjače postave osvoje sva tri boda na početku prvenstva, ali – želja se nije ispunila ! Radoja i Poletanović su odigrali kako znaju samo poslednjih 25 minuta prvog poluvremena, i u tom periodu smo imali i igru i šanse – po uzoru na meč u Turskoj.
Međutim, ni oni nisu od čelika – tako da je za razumeti umor, prezasićenost i tenziju oko početka prvenstva !
Sve u svemu, ekipi čestitke na hrabroj igri, Sremcima divljenje na hrabroj partiji koju su pružili i od njih se može očekivati da budu u gornjoj polovini tabele, recimo od 4 do 8 mesta…

Kao najvažnije, u JSL, u prvih 11 u timu, što pre treba ubacivati Gaćinovića, Georgija Ilića i Milinkovića - Savića, i istrpeti ih – u krajnjem slučaju biće nam i potrebno da imamo puno igrača u rotaciji ! + što ih treba samo po dvoje, troje u timu...
Na taj način ćemo imati veći izbor i za kasnije, i za Evropske utakmice i to naše dece !
Nisam slučajno pomenuo dvojicu mladih sa leve strane, pošto sam gledao Denkovića i ne nadam se njegovom skorom dolaženju u neku takmičarsku formu (Fatića i manje), niti u konkurenciju za prvih 16... Imaju štofa, Denković je čak i fajter, ali ukupan utisak nije neki...
Pošto se (nažalost) takmičimo u Jelen Sranje Ligi (gde se ionako sve unapred dogovara i ugovara - samo vidite skakutanje glavnog sudije kod penala za Partizan i crvenog kartona za onog derana što leđima izblokira šut) ovakav tim bi bio više nego dovoljan za JSL:
Delač, Vulićević, Leković, Milinković-Savić (Tumbasević), Đurić, Trajković, Alivodić (Kaluđerović), Radoja (Poletanović), Škuletić (Kaluđerović), Vukčević (Kosović), Gaćinović (Ilić, Denković)

U svakom slučaju, ostaje dovoljno vremena do prvog meča sa Šerifom, da se sve utegne, momci malo odmore i spreme za istorijski uspeh…

P. S. I ne treba padati u vatru i posle prvog propusta dizati ruke od ove ekipe koja je pokazala da ima štofa !
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
Locked