OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОШИ ДРУГИ ТРОФЕЈ У СЕЗОНИ: Новосађани освојили Куп Србије победом над Младим радником

Одбојкаши Војводине су освојили Куп Србије победом над Младим радником у финалу у Обреновцу резултатом 3:1 и тако дошли до другог трофеја ове сезоне.
Подмлађени тим црвено–белих учинио је до сада далеко више од онога што су многи очекивали после великог реза на почетку сезоне, када су у први тим прекомандовани играчи из јуниорског погона, а Марко Наранчић на клупи заменио Слободана Бошкана.

После освајања Суперкупа, када су победили партизан, браниоца сва три домаћа трофеја, на ред је дошао и други пехар, па је сада отворена могућност за триплу круну. Новосађани су већ били рекордери по броју трофеја националног купа, а сада су у витрине донели 16. Пожаревљани су и у петом финалу остали кратких рукава. Црвено–бели су прошле сезоне поражени у финалу, а последњи пут су се радовали овом трофеју 2020. године.

Сем изгубљеног другог сета када је Млади радник био у налету и одиграо у даху, Војводина је контролисала дешавања на терену и заслужено славила. И у трећем међусобном дуелу ове сезоне Новосађани су победили Пожаревљане.

Имао је снаге Млади радник да се опире у првом сету, добије други, у трећем није имао шансу, док је у четвртом отопио предност Воше од 20:14, наговестио егал у завршници, али Новосађани ништа нису препуштали случају и са 25:21 режирали су коначних 3:1.

Војводина – Млади радник 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:21)

ОБРЕНОВАЦ: ЈП СКЦ „Обреновац“, судије: Баланџић, Радовановић (Београд).

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 11, Милановић 1, Негић (либеро), Рудић 9, Елезовић, Убипарип 15, Мишковић, Станковић 22, Кокеза, Кисић, Дакић, Савовски 7, Копитић.
МЛАДИ РАДНИК: Кљајић, Перовић, Медан 1, Савић, Илић 3, Гмитровић 29, Тонић, Лазаревић, Стевић 2, Марковић, Миловић (либеро), Антуновић 6, Ранђић (либеро), Пантић 11.


Image

Image

Image

Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Наранчић: Нова Војводина исписала историју са својом децом

Одбојкаши Војводине освојили су два трофеја ове сезоне. После Суперкупа на ред је дошао и Куп Србије у ком су савладали Млади радник 3:1.
На крају прошле сезоне када Воша први пут после девет година није освојила ни један пехар, дошло је до великог реза.

Знатно је подмладила састав. У први тим су прекомандовани играчи из јуниорског погона, а уместо Слободана Бошкана на клупу је сео некадашњи играч Новосађана, до тада тренер млађих категорија, Марко Наранчић.
Шансу су млади играчи, који у првом тиму поред себе имају саиграче са више искуства, искористили шансу и за то су награђени сада и другим пехаром.

Превазишли смо планове за 300 одсто. Ова нова Војводина је исписала клупску историју са својом децом. Потајно смо се надали да ће бити овакав резултат у финалу. Хвала играчима, сарадницима и свима у клубу – рекао је Марко Наранчић.
User avatar
Turija
Posts: 10811
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

Bravo momci :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Duplof
Posts: 918
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: OK Vojvodina

Post by Duplof »

Bravo momci, svaka čast! :lala:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
VošaNS
Posts: 865
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: OK Vojvodina

Post by VošaNS »

Fudbaleri da se ugledaju na ove momke, svaka čast :cheers: :lala:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3990
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: OK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Svaka čast momci ! :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Жарко Убипарип проглашен за најбољег играча финала купа. :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Марко Наранчић: Превазишли смо планове за 300 одсто

Image

Стручњак Војводине био пресрећан после освајања другог трофеја у сезони.
Марко Наранчић, стручњак Војводине остао је без гласа, славило се после освајања титуле у Купу Србије:

Слава Богу освојили смо други трофеј ове сезоне, и тиме превазишли планове за триста посто. Велика захвалност мојим играчима и сарадницима. Закључак, ова нова Војводина је велика и снажна и са овом децом. Ривал Млади радник, они су нас све пријатно изненадили, потајно смо се надали да ће бити овакви у финалу Показали су да имају срце– похвално ће Наранчић о Пожаревљанима.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

РЕАКЦИЈЕ ИЗ ВОШЕ ПОСЛЕ ОСВАЈАЊА КУПА: Велико срце играча, наставити у истом ритму у плеј–офу

Image

У сезони у којој је главни циљ Одбојкашког клуба Војводина да подмлађени састав напредује и развија се, већ су премашена очекивања освајањем два од три домаћа трофеја. Пехар Купа Србије враћен је у Нови Сад после четири године и ударена је 16. рецка у овом такмичењу у ком су црвено–бели већ били рекордери, јер је иза њих звезда са 14 трофеја.

Победом над Младим радником у финалу у Обреновцу (3:1) екипа тренера Марка Наранчића, који је ове сезоне преузео први тим Воше, радовала се новом успеху. Многи нису придавали велики значај освајању Суперкупа на почетку сезоне када су Новосађани тријумфовали над партизаном, узвеши му први од три трофеја који брани.

Била је у питању једна утакмица, док се тимови још нису уиграли, али како је сезона одмицала састав из Српске Атине је, уз очекиване осцилације, пружао је одличне партије у првенству и националном купу. Моји играчи су још једном показали да имају велико срце и да могу да играју тешке утакмице. Ми смо овим трофејом превазишли планове, тако да се надам да ће нам ово дати још више самопоуздања да у завршници првенства покажемо најбоље издање. Ја играчима, међутим, нећу наметати притисак, само нека играју па како завршимо плеј–оф – рекао је после освајања купа шеф стручног штаба Новосађана Марко Наранчић.

Дан после успеха стратег игре Новосађана истакао је да му два трофеја у витринама звучи невероватно. Играчи знају пут који смо прешли како бисмо дошли довде. Исплатио им се рад и они су најзаслужнији за ово. До сада смо играли растерећено и можда је и то један од разлога добрих резултата. У финалу смо, ипак, по мени, одиграли мало у грчу, поготово у одбрани где смо испуштали неке лопте које до сада нисмо – додао је Наранчић.

Наставити у овом ритму
Новосађани су трећи пут ове сезоне савладали Млади радник, који је поражен у петом финалу купа.

Није био висок квалитет одбојке, али смо на неутралном терену успели да се изборимо са незгодним противником. Поносан сам на екипу, надам се да ћемо наставити овако. Иако се није очекивало да освојимо и куп, ми смо се надали томе, јер знамо колико смо радили – додао је примач Воше Лазар Бајандић.
Црвено–бели су прославили освајање купа и одмах настављају са радом јер их у петак очекује војвођански дерби са суботичким Спартаком.

Ја ћу наставити да тражим од играча оно што сам и до сада, а то је да се на сваком тренингу понашају као да је најважнија утакмица, а у званичним дуелима да играју растерећено. Можда ћу наиме, после купа, бити још захтевнији јер је лакше тражити нешто од играча када је уздигнута глава. Имамо још четири утакмице до плеј–офа и ако будемо међу четири најбоље екипе на табели то ће бити велики успех – поручио је Наранчић.

Тежак пут до финала
Средњи блокер Филип Савовски истакао је значај освајања два пехара.

После начина на који смо ушли у сезону, без великих амбиција за трофеје, ово је велики успех. Надам се да ћемо до краја ићи овим ритмом. Пут до финала је био тежак, али дали смо максимум у свакој утакмици, као и против Младог радника – рекао је Савовски.

Прилика за сва три трофеја
Војводина је сада у прилици да освоји сва три домаћа трофеја, а преостао јој је најважнији, у првенству. Тренутно су Новосађани на трећем месту на табели са 13 победа и пет пораза, колико има и другопласирани Раднички, а лидер је звезда. Пре почетка плеј–офа Воша ће одиграти још четири утакмице. Прве две су дербији, за викенд војвођански у Суботици против Спартака, па у Спенсу са Крагујевчанима. Претпоследњи сусрет је у Старчеву са Борцем, а за крај остаје дуел са Рибницом у Новом Саду.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Жарко Убипарип, МВП финала Купа Србије: Трећи пехар је близу

Image

Упркос томе што су многи видели своју шансу за освајање трофеја ове сезоне, отписивајући Војводину која је знатно подмладила састав као једног од конкурената, Новосађани су показали да се ипак питају за све. Одбојкаши из Српске Атине су узели Суперкуп, а потом су протеклог викенда освојили и Куп Србије вративши га у витрине после четири године. У финалу у Обреновцу славили су над Младим радником 3:1, а признање за најбољег играча припало је примачу црвено–белих Жарку Убипарипу.

Цео тим је МВП – рекао је одмах Убипарип. – Најсрећнији сам био када смо победили у финалу, а прво индивидуално признање у Вошином дресу дошло је као шлаг на торти. Значи ми много јер су се на неки начин сав труд, рад и зној исплатили.

Након прошле, неуспешне сезоне у којој први пут после девет година Новосађани нису узели ниједан пехар, нови тренер првог тима Марко Наранчић, са прикљученим подмлатком из јуниорског погона, почео је да надокнађује пропуштено.

Имамо два трофеја, за сада. Рекао сам да ако узмемо куп можемо и до титуле. Играли смо од почетка сезоне растерећено, управо због промене састава и стручног штаба и то нас је донекле и довело до пехара, а трећи је баш близу – истакао је Убипарип.

Војводина је свакако већ превазишла очекивања.
На почетку сезоне зацртали смо циљ да напредујемо што више, а из утакмице у утакмицу смо расли и веровали да можемо бар до финала купа. Тако ће бити и у наставку, па верујем да ће нам ово бити ветар у леђа да се у првенству потрудимо да дођемо до финала плеј–офа и онда је све могуће – додао је Убипарип.

Иако су можда на почетку сезоне ривали имали другачији приступ Војводини, схватајући је као лакшег противника због младих дебитаната у првом тиму, како је време одмицало, а после освојеног купа сигурно, променили су став.

Сваке године сви једва чекају да играју против Воше и увек им је мотив на максимуму. Можда то ове сезоне није био случај на почетку, али касније су схватили да морају у Нови Сад да дођу 100 одсто спремни или неће победити – нагласио је Жарко Убипарип.

Тешко у војвођанском дербију
Прославили су Новосађани освајање купа, али су одмах наставили са радом јер их већ у петак очекује првенствени дуел у Суботици против Спартака.
Тренер ће тражити да заборавимо оба трофеја и окренемо се Суперлиги. Очекује нас Суботица и верујем тешка утакмица јер смо се истрошили у финалу купа и нисмо имали пуно времена да се спремимо. Мени ће, као и другима и даље у мислима бити трофеј, али мораћемо да се концентришемо јер је увек тешко играти на овом гостовању – рекао је Жарко Убипарип.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ГРАДОНАЧЕЛНИК НОВОГ САДА МИЛАН ЂУРИЋ ПОСЕТИО ОДБОЈКАШЕ ВОЈВОДИНЕ: У витринама 16 трофеј Купа Србије

Image

Милан Ђурић, градоначеник Новог Сада са сарадницима, међу којима је био и Огњен Цвјетићанин, члан Градског већа задужен за спорт, посетио је сениорску екипу Одбојкашког клуба Војводина на тренингу у малој сали СПЦ "Војводина".
Наиме, одбојкаши Војводине су у недељу освојили 16 трофеј Купа Србије, пошто су у финалу савладали Млади радник из Пожаревца.
Поред играча и тренера раду су псисутвовали и чланови управе, Ненад Новаковић, председник Управног одбора, Радован Ковачевић и Ненад Ћаћић, чланови УО, Никола Салатић, генерални директор и Ђорђе Ђурић, спортски директор.

Наранчић: Направили смо резултат снова
Марко Наранчић, тренер Војводине истакоа је да је велико задвољство што је градоначелник посетио екипу и пружио подршку.
Град Нови Сад нам пружа велику помоћ како бисмо имали услове као и најбољи европски клубови. За успех су важни организација у клубу, подршка Града и осталих спонзора, инфрастуктура, јер имамо на располагању малу салу на Спенсу, наш фитнес центар, као и велики рад ових младих момака. Наши циљеви су увек највиши ићи ћемо и на титулу, али ако то и не остваримо нећемо имати за чим да жалимо, јер смо до сада направили резултат из снова - казао је Наранчић.

Милан Ђурић је истакао да је са колегама саветницима дошао да посети сениорску екипу Војводин и да им честита на новом трофеју.
Дошао сам да им честитам, да их поздравим и да видим како тренирају и какве услове имају у овој сали, где смо крајем прошле године поставили нови паркет. Одбојка и одбојкаши Војводине су истински бренд нашег града, то су истински шампиони. Када сам био у клубу видео сам преко 20 титула и 16 купова. Желим играчима да наставе и даље да тренирају као и до сада. Несумњиво је да пружју труд, рад и залагање, али неоспоран је и квалитет. Све то је пресудило да освоје нови трофеј. Реч је о момцима чији просек година је око 21 године и треба да будемо поносни на њих, јер ће вероватно велика већина њих бити наши будући репрезентативци Србије и интернационалци - казао је Ђурић.

Кисић: Већ имамо два трофеја
Жарко Кисић, капитен Војводине захвалио се градоначелнику и Градској управи за спорт на подршци и помоћи.
Захвалио бих се градоначелнику и Градској управи који нас подржавају и дају ветар у леђа. Овај тим је веома млад, реконструисан. Ми смо на почетку поставили мале амбиције, али од почетка сезоне већ имамо два трофеја у витринама и веома смо поносни на то - казао је Кисић.
Он је додао да је важно да је ова екипа знатно подмлађена од ове сезоне.

Прошле године је Војводина имала нешто слабији резултат и руководство клуба се одлучило да подмлади тим и то је већ дало резултат, јер су освојили Суперкуп и Куп. Добро се котирају и у првенству, тренутно су трећи, имају шансу да узму и титулу. Њихово време тек долази, желим им да их мимоиђу повреде што је важно за спортисте и да наставе да раде и да се труде и успех неће изостати. Ми као Град настављамо и даље да им помажемо, као и остале клубове на територији Новог Сада - закључио је Ђурић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Жарко Кисић: Када обучеш дрес Војводине, мораш да верујеш да можеш свакога да победиш

Image

Жарко Кисић увек је ту негде, као прави искусни вођа са клупе пружа подршку момцима на терену. И увек је спреман да ускочи и уколико је потребно промени енергију, донесе бољитак и преокрет. Но, његова капитенска улога много је више од тога и то се потврђује сваким новим даном, у сваком мечу, новом изазову и испиту. Траку носи баш онако како треба, достојанствено, одговорно, пожртвовано.

Иако има мноштво трофеја, његова радост била је једнака радости млађих саиграча после победе у Обреновцу и освајања Купа Србије. Како популарни Киса вели, тај пехар видео је још 27. децембра.

Image

Тада, у пуном Спенсу, када смо победили партизан у другом полуфиналу, осетио сам енергију, видео сам да смо преломили и да смо схватили да можемо. Сама финална утакмица била је награда за нас. Давали су нам улогу фаворита, али нисмо се опустили. Знали смо да морамо то да урадимо и да се ми питамо. Тако су момци и одреаговали. Наравно, било је тренутака када су нам падале баш оне лопте, за које смо у прирпеми меча рекли “е то не треба да нам се деси”. Али смо урадили добар посао, компензовали смо, нашли смо начин. Ако није ишао пријем, радио је блок, били смо пожртвовани у пољу, увек је нешто било добро – истиче Кисић.

Признаје Вошин капитен да је срећан како је његов тим одреаговао на једну другачију улогу у односу на Суперкуп, како су момци изнели притисак.

У менталном сазревању видео се напредак од почетка сезоне, али и озбиљан прогрес у игри. Ово финале смо ми контролисали. То ми је давало самопоуздање . Још сам на конференцији рекао да нисмо незаслужено овде, прошли смо најтежи жреб до финала. Избацили смо звезду, па партизан. Убедили смо једни друге да можемо. Увек сам говорио да када обучеш дрес Војводине, ти мораш да верујеш да можеш свакога да победиш. То сам момцима говорио у свлачионици, на тренинзима, пред утакмице.

Image

Истина је и то да је Војводина у многим мечевима била јача за клупу.

Наши тренинзи су понекад јачи од утакмице. То је кључ. Војводина је тим и има клупу, то се види када неко од нас уђе, уместо онога на терену и направи нешто добро. Може да игра ко хоће. На том путу , кроз првенство и куп, сви су добили шансу и максимално је искористили. Добар рад и трансфер тренинга на утакмицу доноси резултат. Још кад се томе дода енергија момака, имамо добитну комбинацију. Чак и те микротрауме, повреде и болести смо некако санирали, нисмо кукали.

Image

Ја нисам направио себе ауторитативним понашањем према њима, него сам то изградио и заслужио својим радом. И баш зато знају када их критикујем и прекорим да је то за њихово добро. И аутоматски прихватају. Говорим им и играчки, али чини ми се да им више упућујем људске савете. Када обучеш дрес Војводине треба да знаш како да се понашаш, како да стојиш, како да се бориш. Усадио сам им и то да цене овај тренутак, јер све брзо пролази. Да уживају и да знају то да изнесу.

Не крије Жарко да резултати мењају жеље и амбиције, али и да је сада прилика да се до краја првенства баш играју, без притиска.

На почетку сезоне план је био да играмо, да се боримо и да пробамо да издржимо бреме клуба. Али, ако верујеш можеш све. У неким мечевима наша одбојка условно није била лепа за гледати, али смо нашли начин да победимо. Имамо већ два трофеја. Идемо даље, нећемо се предати. Вероватно ће игра бити слободнија, могуће је да ће и други добити још више шансе. У исто време тиме можемо и ментално сачувати оне који су изнели највећи терет. Позиција на табели јесте битна, али много је важније како ћемо играти у плеј-офу. Морам признати да сањам и трећи трофеј. Знам, много је то далеко, биће тешко, имаћемо велике ривале, али треба сањати и борити се – каже Жарко Кисић.

Војводина у петак, 1. марта наставља такмичење у Суперлиги. У Суботици је очекује тежак задатак против одличне екипе Спартака.
Спартак игра много боље него на почетку, некако изгледају зрелије Суботичани, али треба да дамо све од себе. То ће бити пресек тренутног стања. Очекујем да наставимо са победничким менталитетом, да тако размишљамо, па шта буде. Да се играмо, без притиска, јер смо и до сада урадили невероватну ствар.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Војвођански одбојкашки дерби у Суботици: Воша опрезна, Спартак жели реванш

На крилима успеха, освајања Купа Србије, другог трофеја ове сезоне, одбојкаши Војводине иду у петак у 19 часова на гостовање суботичком Спартаку у 19. колу Суперлиге.

Новосађани су у првенству поразом од Карађорђа у Спенсу прекинули победнички низ пошто су од почетка другог дела сезоне имали шест утакмица које су решили у своју корист.

Била је то лоша увертира пред финале националног купа, која их, међутим, није пореметила да освоје пехар.

Увек су незгодне утакмице после освајања трофеја, тако да морамо да будемо опрезни у Дудовој шуми. Брзо смо се после финала купа окренули Спартаку, у уторак смо већ почели да се припремамо. Суботичани можда нису на табели на месту на ком би требало да буду. Квалитетна су екипа, а ми не смемо да будемо опуштени јер нам је свака победа до краја лигашког дела првенства важна због позиције у плеј–офу – поручио је примач Новосађана Лазар Бајандић.

У првом међусобном сусрету ове сезоне у Новом Саду, црвено–бели су били убедљиви 3:0, али су Суботичани имали проблема са повредама. „Голубови” су од почетка другог дела сезоне коначно у комплетном саставу. Добро су стартовали у 2024. години са три везане победе поправивши пласман на табели. У војвођански дерби улазе после пораза у Краљеву од Рибнице, а пре тога је бољи од њих био само Раднички из Крагујевца.

Играмо са доста осцилација у последње време, али имамо мотив више против Војводине због пораза у првом сусрету. Пружићемо максимум да покушамо да победимо, уз помоћ навијача. Новосађани су млада екипа, једна од најбољих у лиги, а краси их добра енергија коју имају и када губе и уз такав приступ су опасан ривал – рекао је примач Спартака Вељко Машуловић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2245
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Post Reply