Liga Evrope - sezona 2011/2012

User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

kinik wrote:Ma kakve veze ima, mi cemo u ligu sampiona!!!
Pogledaj naslov teme. Znaci i moderator (tj onaj ko je otvorio ovu temu) se pomirio da nema titule :lol:
I Bog je Slaninar...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Idemo dalje.
Izasao je novi presek trenutnog stanja, 9.maj:

http://uclpredictions.ucoz.com/1011/el1112.htm

Nije doslo do nekih velikih pomeranja, u drugom kolu kvalifikacija bi bili nosioci. Sada smo 12. klub iznad crte, na proslom preseku smo bili 13. iznad crte. Klubovi iz naseg okruzenja koji su u ovom kolu nenosioci, a samim tim i nasi potencijalni protivnici su: Zeljeznicar, Siroki Brijeg, Renova, Tirana, Koper, Buducnost, Rudar, Ferencvaros, Kaposvar, Metalurg i Domzale.

U trecem kolu kvalifikacija smo nenosioci i ponovo se nalazimo 22 mesta ispod crte. Od onih iz gornjeg dela, nama geografski su najblizi sledeci potencijalni protivnici: Sparta Prag, Steaua, Dinamo Bukurest, Salcburg, Paok, Austrija, Levski, Zilina, Karpati, Cska Sofija, Vorskla, Serif i Lokomotiva Sofija.

Nadam se da od srede kasno uvece gledamo samo trece kolo kvalifikacija za LE 8)
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

Ренова или Тирана!!! :twisted:
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

novosadjanin wrote:Idemo dalje.
Izasao je novi presek trenutnog stanja, 9.maj:

http://uclpredictions.ucoz.com/1011/el1112.htm

Nije doslo do nekih velikih pomeranja, u drugom kolu kvalifikacija bi bili nosioci. Sada smo 12. klub iznad crte, na proslom preseku smo bili 13. iznad crte. Klubovi iz naseg okruzenja koji su u ovom kolu nenosioci, a samim tim i nasi potencijalni protivnici su: Zeljeznicar, Siroki Brijeg, Renova, Tirana, Koper, Buducnost, Rudar, Ferencvaros, Kaposvar, Metalurg i Domzale.

U trecem kolu kvalifikacija smo nenosioci i ponovo se nalazimo 22 mesta ispod crte. Od onih iz gornjeg dela, nama geografski su najblizi sledeci potencijalni protivnici: Sparta Prag, Steaua, Dinamo Bukurest, Salcburg, Paok, Austrija, Levski, Zilina, Karpati, Cska Sofija, Vorskla, Serif i Lokomotiva Sofija.

Nadam se da od srede kasno uvece gledamo samo trece kolo kvalifikacija za LE 8)
:!:

Naravno. Time bi CZV morala da igra ranije od nas, sto znaci da bi:

1. U medijima morali da to i napisu (losiji timovi uvek ranije pocinju), npr.
"OD treceg kola ce igrati i Vojvodina"

2. Vise vremena za odmor.
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Ja sam misljenja da bi trebali da odvalimo neke u kolu ranije. Al ako budemo ,,morali" od treceg, sta je tu je :)
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

Po meni bi bilo bolje da krenemo od drugog kola,da prvo odigramo dva meca protiv nekog slabijeg tima,pa tek onda sa dva takmicarske utakmice udjemo u dvomec sa timom protiv kojeg necemo biti favoriti.Ako pogledate listu eventualnih protivnika u trecem kolu,velika vecina su zvucnijeg imena i sa vecim budzetom(sto naravno ne znaci da su i bolji)od nas,i dodao bi i iskusniji.Zbog svih tih faktora bilo bi nezgodno da direktno sa priprema udjemo u duel sa njima.Bojim se da bi se tada mogla ponoviti Austrija...
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

vojvodina jedna jedina wrote:Po meni bi bilo bolje da krenemo od drugog kola,da prvo odigramo dva meca protiv nekog slabijeg tima,pa tek onda sa dva takmicarske utakmice udjemo u dvomec sa timom protiv kojeg necemo biti favoriti.Ako pogledate listu eventualnih protivnika u trecem kolu,velika vecina su zvucnijeg imena i sa vecim budzetom(sto naravno ne znaci da su i bolji)od nas,i dodao bi i iskusniji.Zbog svih tih faktora bilo bi nezgodno da direktno sa priprema udjemo u duel sa njima.Bojim se da bi se tada mogla ponoviti Austrija...
Protiv Austrije je sve bilo protiv nas ... los i neuigran tim, neutralan teren, nedostatak srece, nedosudjen penal, itd.

I opet smo bili na korak od plasmana ...

I nemojte ljudi ovde da ste pesimisti ... pa da li vi to prizeljkujete da izgubimo kup? Jasno je, ako osvojimo kup, idemo od treceg kola kvalifikacija ... tako da je to najbolja solucija ...
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
DekiFirma
Posts: 204
Joined: Thu Feb 03, 2011 2:34 pm
Location: Beograd

Post by DekiFirma »

toftir wrote:
vojvodina jedna jedina wrote:Po meni bi bilo bolje da krenemo od drugog kola,da prvo odigramo dva meca protiv nekog slabijeg tima,pa tek onda sa dva takmicarske utakmice udjemo u dvomec sa timom protiv kojeg necemo biti favoriti.Ako pogledate listu eventualnih protivnika u trecem kolu,velika vecina su zvucnijeg imena i sa vecim budzetom(sto naravno ne znaci da su i bolji)od nas,i dodao bi i iskusniji.Zbog svih tih faktora bilo bi nezgodno da direktno sa priprema udjemo u duel sa njima.Bojim se da bi se tada mogla ponoviti Austrija...
Protiv Austrije je sve bilo protiv nas ... los i neuigran tim, neutralan teren, nedostatak srece, nedosudjen penal, itd.

I opet smo bili na korak od plasmana ...

I nemojte ljudi ovde da ste pesimisti ... pa da li vi to prizeljkujete da izgubimo kup? Jasno je, ako osvojimo kup, idemo od treceg kola kvalifikacija ... tako da je to najbolja solucija ...
cekaj znaci nebitno da li mi bili drugi ili treci na tabeli, ako dobijemo kup idemo u 3. kolo kvalifikacija? Cek a kako onda da dve ekipe (CZV i Vosa) idu u 3. kolo direktno i istovremeno?
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Pa valjda onda cz krece iz drugog kola.
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Bogatstvo za LŠ, "milionče" za LE

Ukoliko šampion Srbije izbori učešće u grupnoj fazi Lige šampiona, imaće sigurnu zaradu od 9.560.000 evra. Onome ko se domogne Lige Evrope sledi najmanje 1.180.000 evra, možda i više.

U narednih deset dana, možda i ranije, biće rešeno pitanje šampiona Srbije u fudbalu, samim tim i rešena dilema ko će u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, ko u prvo, ko u drugo, a ko u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tada, klubovi će krenuti u formiranje sastava, koji će ih (nadamo se) odvesti u željena takmičenja, koja donose "debele" zarade.

UEFA će šampiona Srbije častiti sa 200.000 evra, a učešće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona doneće srpskom prvaku još 130.000 evra. Treće kolo takođe donosi 130.000 evra, a četvrto čak 2.100.000 evra. Ukoliko se šampion Srbije plasira u grupnu fazu Lige šampiona, za to će zaraditi još 3.900.000 evra, plus 550.000 evra za svaki od šest mečeva u grupi, što ukupno iznosi 7.200.000 evra.

Ako samo igranje utakmice u grupi donosi 550.000, remi povećava zaradu za još 400.000, a pobeda za 800.000 evra.

Probojem od drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, do učešća u grupi, bez ijedne pobede, šampionu Srbije donosi zaradu od 9.560.000 evra!

S druge strane, učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope za sezonu 2009/10 nagrađivalo se ovako: po 90.000 evra za nastup u prvom, drugom i trećem kolu kvalifikacija, kao i plej-ofu za popunu grupa. Plasman u grupnu fazu donosi 640.000 evra i svaki od šest odigranih mečeva zagarantovanih 60.000 evra, što ukupno iznosi milion evra.

Svaki remi u grupi donosi dodatnih 70.000, a pobeda 140.000 evra.

"Proleće" u Ligi Evrope, odnosno plasman u šesnaestinu finala vredi 200.000 evra, a potom se zarade pojačavaju sve do finala i titule, koja vredi 3.900.000 evra.

Na sve to treba dodati prihod od prodaje ulaznica, TV prava, "pojačane" sponzorske ugovore i još mnogo načina za zaradu koji se otvaraju kada ste deo fudbalske Evrope, ne samo na geografskoj mapi.

Koliko je sposobnost kluba da naplati svoje učešće u evro-kupovima bitno, govori podatak da su u sezoni 2008/09, Mančester junajted i Bajern Minhen zaradili više novca od Barselone, iako su Katalonci postali prvaci Evrope na kraju sezone, Englezi bili poraženi filanisti, a Nemci čak ispali u četvrtfinalu!?

Partizan je ove sezone drugi put uspeo da se plasira u Ligu šampiona, što nije uspelo nijednom drugom klubu u Srbiji. U grupnu fazu evro-kupova, tačnije sadašnju Ligu Evrope, a nekada Ligu UEFA i Kup UEFA, uspevala je da se plasira samo još Crvena zvezda, ali nijednom od sezone 2007/08.

Tri kola pre kraja šampionata, Partizan ima 69, Crvena zvezda 66, Vojvodina 63, a Rad 48 bodova. Partizanu dve pobede garantuju titulu, jer ima bolji skor od Crvene zvezde, Crvena zvezda će sigurno biti druga ukoliko osvoji sedam od devet bodova do kraja, a Vojvodina će biti druga sa sve tri pobede do kraja, jer u poslednjem kolu dočekuje Crvenu zvezdu. Rad od četvrtog mesta i prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope deli još samo bod.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

zeljeznicar, pa paok... kakva cetiri susreta. za pamcenje.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

novosadjanin wrote:Idemo dalje.


Zeljeznicar, Siroki Brijeg, Renova, Tirana, Koper, Buducnost, Rudar, Ferencvaros, Kaposvar, Metalurg i Domzale.
Ako izuzmem Ferenc i Slovence gostovanja su atraktivna kao Lucani :D :D :D
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

kowalski wrote:
novosadjanin wrote:Idemo dalje.


Zeljeznicar, Siroki Brijeg, Renova, Tirana, Koper, Buducnost, Rudar, Ferencvaros, Kaposvar, Metalurg i Domzale.
Ako izuzmem Ferenc i Slovence gostovanja su atraktivna kao Lucani :D :D :D
A Bosanci?
Io odio Belgrado
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Mislim da nema potrebe da uopste vise diskutujemo o ovoj temi. S obizrom da smo sada sekcija nkp mislim da bi trebalo da podrzimo nas bratski i voljeni klub u jos jednom pohodu ka plasmanu u grupnu fazu elitnog takmicenja!
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Red Marquis wrote:
kowalski wrote:
novosadjanin wrote:Idemo dalje.


Zeljeznicar, Siroki Brijeg, Renova, Tirana, Koper, Buducnost, Rudar, Ferencvaros, Kaposvar, Metalurg i Domzale.
Ako izuzmem Ferenc i Slovence gostovanja su atraktivna kao Lucani :D :D :D
A Bosanci?
To je gore od Lucana
Image
Locked