OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2137
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Линк преноса жреба , Војводина ће ове сезоне играти у ЦЕВ купу :arrow:

https://www.youtube.com/watch?v=hmpQAebZanc
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2137
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва препрека у 1/32 финала ЦЕВ купа је екипа Житомир из Украјине
Nevernik II
Posts: 462
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Počele pripreme.
Značajno promenjen i pomladjen tim.

https://www.mozzartsport.com/ostali-spo ... mom/457874

Ako Borrissey još prati forum možda da nam kaže šta da očekujemo ove sezone, verovatno ne mnogo čim su stavili gomilu jedva punoletne dece u tim.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: OK Vojvodina

Post by zime89 »

To su sve nasa deca igrali su prosle godine i bili treci u drugoj ligi, bili bi i drugi da nije bilo sudija u nekim mecevima.
Naravno debili sa mozzarta napisu novajlije su,a to nije tacno jer su to sve nasi igraci iz drugog tima Stankovic,Elezovic,Perovic,Kokeza,Saranovic i Djogic. Brane Kopitic ,Savovski i Lagundžin su nasi isto ,ali bili su u nasoj filijali Novom Sadu. Dok je Dakić igrao prosle sezone za treci tim. Jednostavno moralo se ovako jer smo se prosle godine istrosili imali smo verovatno najplaceniji tim u istoriji,a nista nisu uradile zvezde. Tako da mi je drago da su nasa deca sad tu i nek igraju pa sta urade. Od iskusnih tu su jedino Rudic,Bajandic ( mada iskreno previse je sanse dobijao,a nista nije pokazao ) Ubiparip i dva libera. Gledao sam par sezona sve te klince dok su bili prvo treci tim, pa sad drugi i ok su momci zasluzili su da dobiju priliku nadam se da ce je iskoristiti. Zare Kisic je tu kao neko ko ce biti tu da svojim iskustvom bude tu kad treba.
Koliko cujem mislim da vise necemo imati tri tima nego drugi samo i nece biti u drugoj ligi nego rang niže, dok nam Novi Sad ostaje i dalje filijala tj bukvalno nas tim posto su svi ti igraci ustvari nasi .
ZIME89
Duplof
Posts: 901
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: OK Vojvodina

Post by Duplof »

@zime89 je lepo napisao, ovi momci se znaju već, Narančić zna šta da očekuje od njih pošto je sa dosta njih radio u mlađim kategorijama. Zapamtite ime Luke Stankovića, momak zaista ima ogroman potencijal a ima tek 18 godina!
Mislim da nam neće biti toliki fokus ove godine na Evropi.

Pitanje za @zime89, zašto više neće biti treće ekipe? Čuo sam da možda, opet, dolazi do neke reorganizacije u nižim ligama, da li je to možda razlog?
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: OK Vojvodina

Post by zime89 »

reorganizacijam moguce, bila je pre par godina ne može se vise ispratiti, ali koliko sam cuo drugi tim ne može vise igrati drugu ligu, pa ce rang nize gde je bio treci tim. A verovatno i da se ustedi malo jer smo se istrosili prosle godine bas i nista. Plus imamo i Novi Sad koji je nasa filijala koji ce igrati drugu ligu i tamo ce biti nasi klinci.
Luka jeste potencijal,ali Kopitic i Elezovic su isto jako dobri momci. Meni smo opet na mestu libera najtanji,od Pekovica mi ne možemo da nadjemo pravog libera. Dobro je sto se i partizan raspao otisli im Mrdak,Kapur,Batak, Kisic kod nas. Jako mlad tim, treba ih istrpeti ovu sezonu, ali sledecu bi mogli uzeti titulu.
ZIME89
Bugi
Posts: 7
Joined: Wed Sep 03, 2014 4:32 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Bugi »

zime89 wrote: Tue Aug 01, 2023 8:52 am reorganizacijam moguce, bila je pre par godina ne može se vise ispratiti, ali koliko sam cuo drugi tim ne može vise igrati drugu ligu, pa ce rang nize gde je bio treci tim. A verovatno i da se ustedi malo jer smo se istrosili prosle godine bas i nista. Plus imamo i Novi Sad koji je nasa filijala koji ce igrati drugu ligu i tamo ce biti nasi klinci.
Luka jeste potencijal,ali Kopitic i Elezovic su isto jako dobri momci. Meni smo opet na mestu libera najtanji,od Pekovica mi ne možemo da nadjemo pravog libera. Dobro je sto se i partizan raspao otisli im Mrdak,Kapur,Batak, Kisic kod nas. Jako mlad tim, treba ih istrpeti ovu sezonu, ali sledecu bi mogli uzeti titulu.
Produžio je Mrdak ugovor sa Partizanom.

Jako zanimljiva naša ekipa ove sezone, deca kluba, treba im pružiti maksimalnu podršku. Dobro je u neku ruku što su u startu "otpisani" od odbojkaške javnosti, verujem da će se mnogi drugi neprijatno iznenaditi.
Nevernik II
Posts: 462
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Super, hvala Zime, Bugi & Duplof na informacijama.
Dosta razloga da ih pratimo ove sezone.
Duplof
Posts: 901
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: OK Vojvodina

Post by Duplof »

Nevernik II wrote: Tue Aug 01, 2023 1:58 pm Super, hvala Zime, Bugi & Duplof na informacijama.
Dosta razloga da ih pratimo ove sezone.
:lala: :lala:
zime89 wrote: Tue Aug 01, 2023 8:52 am reorganizacijam moguce, bila je pre par godina ne može se vise ispratiti, ali koliko sam cuo drugi tim ne može vise igrati drugu ligu, pa ce rang nize gde je bio treci tim. A verovatno i da se ustedi malo jer smo se istrosili prosle godine bas i nista.
Raspitao sam se u vezi toga. Pošto je i Voša 2 zvanično deo OKV, ona mora biti dva ranga ispod prvog tima. Lupam sad, klub koji igra drugu ligu može imati drugu ekipu tek u 4. rangu takmičenja. Pošto naša odbojkaška hijerarhija nema više od 4 ranga onda je nemoguće imati tri ekipe kao do sad.
Tako da, Voša 2 će, zbog ovog novog pravila, igrati 3. ligu i neće nikad moći ući u drugu ligu, samo može stagnirati ili ispasti u 4. rang.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: OK Vojvodina

Post by zime89 »

Jeste tako je , to mi je i Salatic rekao. Mi smo imali drugi tim koji je bio u trecoj ligi pa usao u drugu i tu je sad vecina ovih igraca koji su u prvom timu, mada sam neke kao Luku poceo da pratim jos u trecem timu , ti klinci su onda igrali 4 rang mislim i videlo se da su klasa, posle su usli u drugi tim usli u drugi tim i iz trece u drugu ligu i u drugoj ligi bili odlicni i ako su igrali sa mnogo starijim timovima od sebe. Prosle sezone i mi i grobari smo imali drugi tim u drugoj ligi, samo sto je njihov bio los. Sad meni licno je glupo to sto mora imati dva ranga razlike ,ali dobro. Svakako cemo imati Novi Sad kao nasu filijalu u drugoj ligi. Drago mi je zbog te dece normalni su i kulturni uvek se jave u gradu i posle meca .
Neka se bore, bolje i to od onih razmaženih zvezda prošle godine koji su sve dobili od kluba, a nista nisu vratili.
ZIME89
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: OK Vojvodina

Post by zime89 »

Posto sam sad video da se opet pravi SD VOJVODINA, bila je prica da ce ZOK NOVI SAD preci u SD i promeniti ime u VOJVODINA da opet imamo zenski tim. Nazalost posto to nece voditi Salatic , ne znam koliko ce biti nesto od toga. Kazem tu pricu sam cuo krajem prosle sezone da li je jos uvek tako ne znam.
ZIME89
Duplof
Posts: 901
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: OK Vojvodina

Post by Duplof »

zime89 wrote: Tue Aug 01, 2023 4:22 pm Sad meni licno je glupo to sto mora imati dva ranga razlike ,ali dobro. Svakako cemo imati Novi Sad kao nasu filijalu u drugoj ligi.
Ne brinem se toliko za nas, ali ovo će drastično uticati na broj klubova u nižim ligama, pogotovo u 4. rangu. Mnogi klubovi u 2. i 3. ligi su, do sad, imali drugu ekipu u 4. rangu. Ovim pravilom se automatski smanjuje broj klubova, a problem naše muške odbojke je upravo manjak klubova (u Novom Sadu, pored Voše, imate još samo dva kluba koji će iduće sezone igrati 2. ligu, ostali su njihovi timovi za razigravanje poput Vojvodina 2, Novi Sad 2 itd.). Uglavnom klinci igraju u ekipama 4. ranga pa će im se ubiti mogućnost napredovanja i igranja više utakmica.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2137
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Клинци који су играли на турниру на крају сезоне и освојили га за разлику од оних квази професионалаца ће гристи за први тим и борити се до задњег поена. :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2137
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Млађи првотимци раде пуном паром и брзо се прилагођавају

Првотимци Војводине ушли су у другу седмицу припрема за нову сезону. Под будним оком свих чланова стручног штаба, подмлађени новосадски тим ради пре подне на теренима Ђачког игралишта, у леденој дворани и теретани, док је по подне уобичајени тренинг са лоптом у малој сали Спенса.
Најчешће су играчи подељени у две групе, како би се свакоме понаособ посветила максимална пажња, посебно онима који први пут раде по програму првог тима. Шефу стручног штаба Марку Наранчићу тренутно је на располагању 15 играча, Матија Милановић и Стефан Дакић су са репрезентацијом на Светском кадетском првенству, док је Филип Савовски са сениорском селекцијом Македоније.
Сигурно је да ће за праве резултате бити потребно пуно рада, стрпљења, разумевања и времена, али сви верују у то да је креирање будућности и подршка сопственом потенцијалу, једини исправни пут који треба следити.

Лука Станковић рођен је 2005, игра на позицији коректора, а у дресу Војводине до сада је освајао пионирско, кадетско и јуниорско злато. Један је од најперспективнијих млађих играча Србије.
– Велика ми је част што сам у првом тиму Војводине. Наравно, моје амбиције нису само да будем ту, него и да покажем оно најбоље што знам на својој позицији. Тренинзи су тешки, али морамо да радимо, јер без рада нема ни напретка ни успеха – поручује Станковић.

Јован Перовић је у неколико наврата био већ део првог тима. Рођен је 2003, а игра на позицији примача. Јуниорски је шампион Србије са Војводином, а стални је био члан млађих националних селекција.
– Као и увек, припреме нису лаке. Тренери се труде да нас спреме што боље за сезону. Драго ми је што сам део ове амбициозне младе екипе, која је спремна да у сваком моменту да свој максимум – истиче Перовић.

Бранко Копитић рођен је 2003 и игра на позицији коректора. Занимљиво је да има сениорску титулу Србије из сезоне 2021/22, када је ускочио у први тим уместо тада повређеног Милана Зечевића. Био је стални члан националних млађих селекција, а проглашен за најбољег младог одбојкаша 2022.
-Много нам значи то што је већина нас радила у млађим селекцијама са тренерима Марком Наранчићем и Синишом Гавранчићем. Добили смо прилику да се у новој сезони покажемо и надам се да ћемо искористити шансу, напредовати, показати добре и игре и остварити високе циљеве – закључује Копитић.

Image

https://www.youtube.com/watch?v=j3Ha10k_ZUk
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2137
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Искусни Жарко Кисић предводи одбојкаше Војводине: Не бих се вратио да не верујем у највише циљеве

После скоро две деценије Жарко Кисић вратио се у Одбојкашки клуб Војводину и као најискуснији предводиће екипу, која је знатно подмлађена. Искусни техничар, родом из Брчког, играо је у млађим категоријама црвено-белих, а са првим тимом је 2007 освојио титулу, док има и два пехара Купа Србије. Каријеру је градио и у иностранству, у два наврата је био и у Партизану, а прошле сезоне се вратио у српску одбојку у дресу Младог радника из Пожаревца. Када су Новосађани направили велики рез и одлучили да после прекинуте доминације (шест титула државног првака заредом) ослонац буду млади играчи из њиховог погона, 37-годишњи Кисић се нашао у њиховим плановима и појачао је тим који је преузео шеф стручног штаба Марко Наранчић, претходне четири године тренер јуниора. – Променило се, наравно, доста тога од када сам био у Војводини. Дошао сам као повратник да помогнем искуством. Познајем већину људи у клубу. Тренер Марко Наранчић и спортски директор Ђорђе Ђурић су моји некадашњи саиграчи. С те стране, овде се осећам као код куће, оберучке сам прихватио понуду и драго ми је што сам део овог колектива – рекао је Кисић.

Жарко Кисић је као најстарији и најискуснији у Војводини похвалио подмладак.
– Екипа је веома пажљиво селектована. Спој је играча који стварно имају таленат и што је најбитније, знају да контролишу лопту. Говорим о играчима који су 2002. и 2003. годиште, а већ имају одличну базу да апсолутно конкуришу за први тим и највиши ранг такмичења. Шеф стручног штаба Марко Наранчић сјајно комуницира са екипом, ауторитет је, као и први тренер Синиша Гавранчић. То су све Вошини некадашњи играчи. Хијерархија се зна, сви пажљиво слушају и упијају савете – рекао је Кисић.


Жарко је потписао једногодишњи уговор и од 31. јула је са тимом који је кренуо са припремама.
– Дошао сам припремљен, јер сам знао сам да је екипа подмлађена и да ће сви бити жељни рада и доказивања, тако да нисам хтео да одскачем превише. Дошао сам да се уклопим, пре свега енергетски и физички, а после ћемо да се уигравамо како време буде пролазило – истакао је искусни дизач.

На припремама је тренутно 18 одбојкаша.

– Током рада ће да се искристалише ко ће се наћи међу 14 најбољих. Екипа је спој Вошиних играча, прикључених јуниора и кадета и то је одувек био начин рада у клубу, да се убаце млађи који кандидују да заузму место у првом тиму. Они ће добити шансу на овим припремама да се докажу.

Новосађани после шест година не важе за фаворите за освајање титуле, али то уопште не умањује амбиције које су код црвено-белих увек највише.
– Апсолутно поверење које смо добили од управе и свих у клубу даје нам за право да кажемо да идемо на највише циљеве. Не бих се упустио у овај пројекат да не осећам то интуитивно и да нисам то препознао – поручио је Жарко Кисић.
Post Reply