Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1480
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Neizlecivi »

Milan wrote:... jer Slaninarstvo umire...
Ma kakvi bre! Sad samo odvajamo zito od kukolja :) Sto se mene tice, smeta mi sve ovo, ali mi ne moze ubiti ljubav i duh koji nosim sa sobom. Nekako mislim da nama navijacima i ljubiteljima Vose moze biti predobro sve, samo ako mi sebi tako namestimo i uglavimo tu pricu u nase lobanje.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Rabba »

Ne može komunistički šljam nikad da voli svoja dva državna mezimčeta više nego što bilo ko od nas smradova sa ovog foruma voli ovaj ukleti klub. Ne znaju, ne umeju. Samo to zapamtite. Ako, neka se ponose takvima koji su im pridošli, ili na ovaj način izjavili pripadnost, takvi upravo i pripadaju tamo.

Živeli Braćo! :cheers: :cheers: :cheers:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Radoye »

I onda se neki cude zasto se govori da na svim odgovornim pozicijama u klubu moraju biti provereni Slaninari - zato da se ovakve situacije ni u ludilu ne mogu desavati, da se ovi klinci od prvog dana driluju u mozak da postoji samo Vosa a da su blizanci samo prezira vredni.

Evo sada imamo sve vrsne proverene strucnjake i profesionalce, sve cigan do cigana, pretvorili su nas u svoju filijalu pa nam ovako lepo ide da se nasa deca bivsi kapiteni sepure u obelezjima crvenog :shit: , rezultata i dalje nema, menice se umnozavaju, nista se ne resava od nagomilanih problema...

Jos malo ovakvog profesionalizma i vise nece ni biti sta da se spasava... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Karlsson
Posts: 2186
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Karlsson »

I sad uporediti Krasića i Pankova i njihov odnos prema klubu. Nebo i zemlja. A odakle je Krasić, a odakle ovaj...
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by nssale »

Radoye wrote:I onda se neki cude zasto se govori da na svim odgovornim pozicijama u klubu moraju biti provereni Slaninari - zato da se ovakve situacije ni u ludilu ne mogu desavati, da se ovi klinci od prvog dana driluju u mozak da postoji samo Vosa a da su blizanci samo prezira vredni.

Evo sada imamo sve vrsne proverene strucnjake i profesionalce, sve cigan do cigana, pretvorili su nas u svoju filijalu pa nam ovako lepo ide da se nasa deca bivsi kapiteni sepure u obelezjima crvenog :shit: , rezultata i dalje nema, menice se umnozavaju, nista se ne resava od nagomilanih problema...

Jos malo ovakvog profesionalizma i vise nece ni biti sta da se spasava... :frown:
Ja bih imao 3 pitanja:

1. Ko je preuzeo klub pre dve godine posle Skupštine na Spensu? Slaninari ili Cigani?
2. Ko daje većinu za Skupštinu kluba već dugi niz godina? Navijači Slaninari ili Cigani ili neko treći?
3. U poslednjih X godina, koliko Vođa Firme i ostalih grupa i njihovih drugara sa tribina je završilo u i oko kluba i šta nam je to donelo?
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by ДушанСП »

И Пантелић је говорио како је носио звездин шал,онда није било Шћепановића и екипе.Све иде од куће и од самог себе,али је чињеница да Војводину више поштују њени бивши играчи из унутрашњости него рођени новосађани.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Radoye »

nssale wrote:Ja bih imao 3 pitanja:

1. Ko je preuzeo klub pre dve godine posle Skupštine na Spensu? Slaninari ili Cigani?
2. Ko daje većinu za Skupštinu kluba već dugi niz godina? Navijači Slaninari ili Cigani ili neko treći?
3. U poslednjih X godina, koliko Vođa Firme i ostalih grupa i njihovih drugara sa tribina je završilo u i oko kluba i šta nam je to donelo?
I ja se sam to pitam. Na osnovu svima ociglednih rezultata njihovog rada rekao bih - cigani.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Salvador
Posts: 1086
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Salvador »

Ma nije tu rec o podeli novosadjani - nenovosadjani, stalno se baca ta neka buva koja veze nema sa zivotom.

Po meni je rec o nekim generacijskim stremljenjima, ona generacija (kojoj i sam pripadam) koja je od tamo 2000-tih napravila jak slaninarski pokret je bila sarolika, ali je ipak nekako bila otvorena i pozitivna, nije bila u tom zadrtom i retrogradnom fazonu, u kome su sada vecina ovih klinaca koji su skoro svi odrasli u onom bolesnom vremenu i otrovani su lazima i duhovnim smecem.
Drugim recima, ideologija mnogo bliza ciganima nego nama dominira u vecini te mlade generacije (a svi vidimo kuda to sve vodi ovu drzavu), setite se kada je firma 2012-e dovikivala cigane u novom sadu, deluje mi da su tada sve radili da bi bili 'veci katolici od pape', umesto da su ostali dosledni duhu koji je omasovio firmu i slaninarstvo.
A kada izdas samog sebe, sta drugo da ocekujes.

Izvuci pouke, pa okrenuti novi list, sto pre!
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1480
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Neizlecivi »

Salvador wrote:... umesto da su ostali dosledni duhu koji je omasovio firmu i slaninarstvo.
A kada izdas samog sebe, sta drugo da ocekujes.

Izvuci pouke, pa okrenuti novi list, sto pre!
Bravo!
To je upravo ono gde smo se svi izgubili. Kao klinac sam krenuo na tekme i gledao sve i svasta, do 2007 nisam video pobedu nad zvezdom.(ako se dobro secam). Opet na onom jugu i kasnije na severu sam uživao i izgradio u sebi neku pomalo bolesnu ljubav i opsesiju ovim klubom. Bio sam na tekmama kad je bilo 100 ljudi, kad je bila nula od fudbala, kad je prekoputa bilo 20x vise cigana i grobara... Svi smo bili. Opet nikad mi nije bilo lose o uvek sam uživao jer sam znao sta predstavljam i da mi je draza jedna osoba koja deli moje stavove, no njihovih 100. Negde nam je nestao taj duh i to je velika greska. Tako da se Salvadore slazem sa tobom, sve se da popraviti!


A kad smo kod toga, mogla bi cak i nova tema ili u "Gde su, šta rade?" neka prica o svim velikanima naših tribina :mrgreen:
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by nssale »

Ja sam ovim pitanjima hteo da kažem da se već dugi niz godina ne može reći da klub nije u rukama Slaninara, makar se Oni tako deklarašu i opet nam se klub ni za jotu nije pomerio napred. Znači nije problem u tome da li je neko u klubu Slaninar ili ne, nego da li je neko profesionalan (ima znanje i može) i moralan (poštuje klub i ne hvata se pod ruku sa ološem).
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Radoye »

nssale wrote:Ja sam ovim pitanjima hteo da kažem da se već dugi niz godina ne može reći da klub nije u rukama Slaninara, makar se Oni tako deklarašu i opet nam se klub ni za jotu nije pomerio napred. Znači nije problem u tome da li je neko u klubu Slaninar ili ne, nego da li je neko profesionalan (ima znanje i može) i moralan (poštuje klub i ne hvata se pod ruku sa ološem).
E vidis tu lezi sustina problema. Neko ko danas nema problem da se deklarise kao cigan ili grobar jednostavno mora biti operisan od morala, to jedno sa drugim ne ide, nema, ne postoji. Da nije tako, ne bi bilo nista lakse nego da klub damo na upravljanje ljutim profesionalcima Terzicu, Covicu i Dzajicu i krenemo u juris na pehar Lige Sampiona. Jedino da komplet neke strance dovedemo koji veze nemaju sa Srbijom i srpskim fudbalom, a za to se nema para. Nece stranac uloziti svoj novac u ovo bure bez dna.

Sa druge strane, nije ni svako ko se deklarise kao Slaninar cvecka i automatski bezgresan. Cak naprotiv, suvise je tu likova koji svoj licni materijalni interes stavljaju ispred interesa kluba i ne libe se da rade na njegovu stetu da za sebe pribave korist.

Ja licno bih voleo da klub vode Slaninari, ali oni pravi, koji nece drpati za sebe. Kompletno od vrha do dna, od Predsednika do cistacice i onih sto odrzavaju terene, prodaju karte na blagajni itd. Pa koliko su sposobni i kako umeju neka tako bude. Ako Slaninarstvo ne ume bolje od podrucne lige neka onda bude podrucna liga, makar ce biti cista prica, i znacemo da za bolje od toga i nismo.

(A verujem da jesmo, i da jos ima ljudi koji bi ovaj brod mogli dobro da vode!)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4856
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by gospodinFKV »

Dokle god ovi hohstapleri i pilicari imaju politicke veze, nema mesta za ljude cestitih namera. Toga ima samo u tim nekim nizim ligama, u klubovima koji nisu od interesa politickom sljamu...

Pa zar vi mislite da bilo ko moze doci na celo bilo kog kluba iz prve dve lige bez neke podrske krimogenih i politickih struktura, sto republickih, sto lokalnih?

Evo, iscitajte malo o trenutnoj senzaciji na evropskom. Kako se od ekipe za punjenje gol razlike napravio cetvrtfinalista. Nije to cak ni stvar ulaganja u sport, vec samog mentaliteta jednog naroda. Ljudi odlucili da uloze u fudbal, razvili strategiju, sve planski, i iznad svega na zdravim osnovama.

Mi se ovde radjamo s tim nekim genom za pilicarenje, muvanje,...zato smo tu gde jesmo - drzava kojom vladaju oni cija je gramaza kajle veca od IQ-a i koji samo gledaju da zarade sto vise, dok sede u kaficu i zvalave plasticne kasicice.
Nit ova drzava zasluzuje bolji fudbal, nit' ovaj fudbal zasluzuje bolju drzavu.
User avatar
Stexman
Posts: 2600
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Stexman »

Sve dok se ovakvi i slicni ispadi ne pocnu kaznjavati bice ispada kao ovaj sa Pankovim.
Ako ne umes sam da postujes klub za koji igras i koji je od tebe napravio igraca, pa nateracemo te kaznama da postujes!

Skoro sam citao da je u Spaniji fudbalerka Atletika slavila u Realovom dresu osvajanje LS i odmah je dobila nogu iz kluba. Odmah. Ej, zenski klub pa ima kodeks ponasanja iza kojeg stoje.

E sad, ne mozemo mi kaznjavati igrace koji nisu u nasem klubu ali kapitene mozemo da malo pazljivije biramo. A ako ipak rese da naprave neku glupost kao Poletanovic, pa ima i tu kako da se resi da bar malo zazali za tim sto je uradio.
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by nssale »

Radoye, ne treba da idemo iz krajnosti u krajnost to je moja poruka. Nikada nisam rekao da klub treba da vodi Cigan ali se ne slažem sa stavom da u klubu treba da rade samo navijači-Slaninari. Sa tim se ne slažem jer se ta priča nažalost svede na izbor između nemoralnog i neprofesionalnog Slaninara i nemoralnog i neprofesionalnog Cigana ili Grobara ili nekog trećeg. I po tom pravilu "samo navijači u klubu" svi će reći daj Slaninara, a ja kažem ISTO JE. I prvi i drugi i treći su nemoralni i neprofesionalni bez obzira za koga navijaju i klub će proći isto. Ovo naravno ne generalizujem za sve ljude u klubu sigurno ima i moralnih i profesionalnih ali su očigledno u manjini. Zbog toga sam da se na prvo mesto stavi profesionalizam i moral, pre klubske pripadnosti, a to ponavljam ne znači da ja ne bih voleo da klub vode Slaninari i da želim sve ostale u klubu. Ali ako za neko mesto u klubu nema Slaninara koji zna i može i uz to je moralan, onda bolje da dođe neko ko je takav pa makar navijao i za neki drugi klub. To je moj stav.

Plašenje sa Terzićima i Čovićima je odlazak u krajnost, pa je odgovor na to plašenje upravo ono što i dobijamo, suprotna krajnost, a to je bilo kakav Slaninar u klubu, često onaj koji ne zna i koji se lako hvata pod ruku sa ološem. Zašto sinonim za ne slaninare u klubu ne bi bili ljudi poput recimo Veljka Paunovića koji se jedno vreme spominjao za trenera? Na takav izbor ljudi mislim kada kažem ako nema adekvatnog Slaninara daj nekog drugog.
ultra komsa
Posts: 422
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by ultra komsa »

Svaki navijac treba da ima slobodu da ovakve spade igraca kaznjava. Navijaci treba da budu jedni za druge uvek i da se drze zajedno. Po centru po Strandu nose se obelezja blizanaca, na studenjaku se pevaju pesme blizacnaca. Navijaci su vojska i vetar kluba, igraci i svi kojima smeta Vojvodina treba da se boje nas. Vreme je da se formira grupica navijaca, gde ce se u svakom trenutku izvestavati o ovakvim i navedenim ispadima gde sankcija mora da nastupi veoma brzo. Nasa politicka stranka je FKV, a meni se cini da su ovde svi postali pricljivci a ne ljudi sa delima sto nas je krasilo pre par godina. Vratimo strah u grad, dobar bi bio pocetak za neke ozbiljnije poduhvate...
Post Reply