Jelen Super Liga 2009/10

User avatar
fudbal.iz.rs
Posts: 9
Joined: Sat Jun 27, 2009 5:25 pm
Contact:

Post by fudbal.iz.rs »

ice wrote:Niste dobro upućeni.
Pa znate onu već puno puta sažvakanu priču da gol-razlika važi samo u slučaju da to ništa ne odlučuje (Evropa, titula, ispadanje) , već je u pitanju običan plasman na tabeli.To je apropo one naše borbe za drugo mesto iz prošle sezone i pre 3 godine.
A postoji i baraž.I to trostruki.U Prvoj ligi će ekipe plasirane od trećeg do šestog mesta igrati nešto slično kao u engleskom Čempionšipu, a onda će pobednik iz svega toga igrati sa trećom ekipom od dole iz Superlige.Jedino ako u međuvremenu od ovoga ipak nisu odustali, kod nas je sve moguće.
Baraz se ne igra ove sezone zbog SP.
Forum o srpskom fudbalu:
http://www.srbfudbal.com
Image
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

stormer
Posts: 233
Joined: Fri Jul 21, 2006 7:17 pm
Location: Novo Naselje

Post by stormer »

prijatelj fudbala wrote:Samo da se zna: Nijedna kladionica nema u ponudi nasu ligu za ovo kolo...
Nema, jer su juce igrali vanredno... bice na dodatku u nedelju 100%.

Ps. neke kladionice imaju u ponudi pogledaj na www.bezmotike.com :wink:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

fudbal.iz.rs wrote:
ice wrote:Niste dobro upućeni.
Pa znate onu već puno puta sažvakanu priču da gol-razlika važi samo u slučaju da to ništa ne odlučuje (Evropa, titula, ispadanje) , već je u pitanju običan plasman na tabeli.To je apropo one naše borbe za drugo mesto iz prošle sezone i pre 3 godine.
A postoji i baraž.I to trostruki.U Prvoj ligi će ekipe plasirane od trećeg do šestog mesta igrati nešto slično kao u engleskom Čempionšipu, a onda će pobednik iz svega toga igrati sa trećom ekipom od dole iz Superlige.Jedino ako u međuvremenu od ovoga ipak nisu odustali, kod nas je sve moguće.
Baraz se ne igra ove sezone zbog SP.
Da, taj baraž će valjda krenuti tek od sledeće sezone.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Napretku nije dovoljna ni pobeda, ako pobede zabeleze i BSK, Hajduk i Cukaricki. Jedan "fudbalski centar" manje. Ali tako im i treba, ko im je kriv sto su pustili zvezdu ovog proleca na Marakani posle vodjstva na poluvremenu! Binic sad nek nastavi da se bavi Jadranskom ligom i igranjem Napretka u njoj... Mislim da su se i cigani prekombinovali. Ne bi oni pustili BSK da su znali da ce ispasti dva kluba koja su vise naklonjena njima nego partizanu. Tako da ih sledece godine ceka jos tezi posao, mada me ne bi cudilo da su Vesic i Bozovic vec sada u Lazarevcu i da zatvaraju konstrukciju za dvomec protiv Kolubare.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Mislim da mi sutra gubimo, ali da budem potpuno iskren, pomalo se i nadam tome, ako ce nas to spasiti jos jednog beogradskog rugla od kluba u JSL. Znam da nije ni malo navijacki nadati se porazu, ali nama ionako nista ne znaci. O nekom spasavanju casti nema govora, jer smo mi nasu odavno izgubili i treba da je trazimo putem satelita u narednoj sezoni. Tako da...
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Sutra Mrđa dva, Napredak tri i svi zadovoljni, kao nekad Despot i čini mi se Bežanija i to na terenu na kom je utakmice igrao Železnik. Međutim tad smo zaboravili na Baljka, valjda se ovaj put neće pojaviti novi Baljak i oteti titulu prvog strelca lige. Posle dugo, dugo vremena da i neki Vošin igrač bude najbolji strelac lige.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nikako mi ne ide u glavu kako možete da priželjkujete poraz!?
Šta je ljudi sa vama?
Mržnja prema Beogradu vas je zaslepila pa ne vidite da trenutno mi bolje prolazimo u duelima sa Čukom i BSK-om nego blizanci.A upravo ekipe poput Napretka nas deru, pogotovo u Kruševcu.Napredak je Zvezdin klub, to svi znaju, Binić i kompanija su ove sezone prilično mutili i neka ispadnu kada su bili budale da prodaju Spartaku utakmicu.Šteta za Kruševac kao grad, ali to nije naša briga.Inače, Mladi Radnik je Zvezda B i ne znam kako ikome može biti žao da takva ekipa ispadne iz lige?Blizanci su se odavno već orijentisali na ekipe izvan Beograda da im budu filijale, tako da nema neke svrhe priželjkivati ispadanje BSK-a i Čuke.Čuka ionako nema neke dobre odnose sa blizancima, tako da je čak poželjno da oni ostanu u ligi.

A u svakom slučaju kakvi smo mi navijači ako priželjkujemo poraz svog tima?To bi bilo dozvoljeno samo ako bi eventualno štetilo blizancima, a nama ništa ne bi značilo.
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

ice wrote:To bi bilo dozvoljeno samo ako bi eventualno štetilo blizancima, a nama ništa ne bi značilo.
E tu imamo potpuno drugacije misljenje. Ja mislim da je vaznije da nesto koristi srpskom fudbalu, nego da steti blizancima, zato npr. uvek navijam za njih u evropskim utakmicama u svim sportovima. Ali to na stranu...

Inace ja to nisam napisao zbog mrznje prema Beogradu, ja istu ne gajim, nego zbog srpskog fudbala, za koji mislim da bi bilo bolje da ima jedan klub iz Krusevca nego jos jedan iz Beograda.

Znam da ti odlicno poznajes prilike u JSL i ne samo tu, vec i nizim rangovima i mozda Napredak i jeste Zvezdin klub (iako su im oni otkinuli bod u prvom kolu), ali ja ti garantujem da ako BSK opstane, Zvezda tu ima sigurnih 6 bodova, zbog one sprdnje u cetvrtak.

Napredak nas dere u Krusevcu redovno, zato sto je redovno bolji. Ja licno mislim da mi sve te ekipe treba da pobedjujemo i da sa te strane treba da nam bude svejedno ko ce ispasti, a ko opstati, tj. da strah za bodove ne postoji, ni od jednih, ni od drugih. A sto se tice toga ko vise uzima bodove Zvezdi ili Partizanu, ja iskreno ne ocekujem borbu za titulu sledece sezone, tako da mislim da nam bodovi blizanaca nece nista znaciti.
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Naravno da je zbog srpskog fudbala bolje da ostane Napredak a ne Cukaricki, BSK i Hajduk Kula. Ice ako mi nismo sposobni da pobedjujemo Napredak, i ne trebamo da gajimo vece ambicije.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Ice, izgleda da si nas pogrešno protumačio, svi smo mislili da je bolje da imamo jedan Kruševac u ligi, Niš, Kragujevac ali Radnički ne Metalac itd nego Čuku, Bsk, Bežaniju... To je bila poenta naše priče, mene ne zanimaju ta mešetarenja, da li smo bolje mi ili blizanci prolazili sa ovim zonašima.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Razumem ja to, ali ja sam stavio akcenat na to da su pojedine ekipe van Beograda baš pošteno mešetarile (prednjačio je Metalac) , pa se nekima to obilo o glavu.Ko je Napretku kriv što su ispali do oni sami?Jeste, kriva je i Zvezda jer je pustila BSK, ali i oni su pustili Partizan, Zvezdu u Beogradu i pogotovo Spartak.Mislili su da im ti bodovi neće biti potrebni.Voleo bih i ja da Kruševac ima superligaša, ali da to bude jak tim koji neće redovno puštati blizance u zavisnosti od dogovora.Pa to misle i sami Kruševljani.I njima je muka od toga, nisam ja to izmislio.Ne možemo u ligi nikoga dekretom ostaviti, a Napredak je inače tako i ušao posle odustajanja Apatina svojevremeno.
Inače, Napredak i recimo Radnički Niš su mi drage ekipe jer su njihovi navijači realni i ne vole blizance.Ali postoje neki drugi klubovi čiji se navijači ponašaju sasvim drugačije i iz kojih izbija mržnja prema Vojvodini i svim vojvođanskim klubovima.Draži su im blizanci na primer.To su one sitne duše kojima je bitnije da recimo budu ispred nas pa makar se nikada ne usudili da budu prvi ili drugi.I nikada, pa bio i smak sveta to i neće biti.Ali jedan Radnički iz Niša će recimo možda i 50 godina biti u totalnom mraku, ali će jednoga dana biti i prvi.A Jagodina na primer to NIKADA neće biti, pa makar bila treća 50 godina zaredom.
Tako da već sada možemo da čitamo i neke komentare kako su za sve ovo što se dešava u ligi krivi Vojvođani (a ne beogradske vlastodržačke strukture iz saveza) , iako je fudbal u ovom delu zemlje u najvećoj dubiozi.
E na te stvari ja mislim.Meni će sto puta biti draži u Superligi jedan Čukarički nego Jagodina, Metalac, Hajduk iz Kule ili onaj nekadašnji Sartid, pa sad i ovu nakazu od Šumadije Radničkog što pripremaju.A Napretku želim da se što pre vrati u Superligu, tu mu je i mesto.

Naravno u svoj ovoj priči i mi navijači Vojvodine znamo i šta se sve dešava loše i u našem klubu, ali to je već posebna priča.
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

KAkvo puštanje BSK-a od Zvezde, manite da podržavate komentare takvih novinara, kojima je svaka pobeda nad Zvezdom sumnjiva... Bili su jednostavno usrani posle derbija sa Partizanom, i BSK ih zasluženo otresao, kakva nameštaljka
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

Da li se to meni čini ili imamo drugu gol razliku u ligi? :shock: Gani drugi na tabeli, a gol razlika +6 - smešno. Partizanu svaka čast...
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

carlosns wrote:Da li se to meni čini ili imamo drugu gol razliku u ligi? :shock: Gani drugi na tabeli, a gol razlika +6 - smešno. Partizanu svaka čast...
Čini ti se, gol razlika CZ nije +6, već +36, a naša je +21!
Locked