SD "Vojvodina"

Locked
User avatar
021
Posts: 859
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

OK Radnički - OK Vojvodina 3-2.
Prokockali smo dobijenu utakmicu i veliku šansu da napravimo brejk i o tituli odlučujemo na svom terenu. Sve je funkcionisalo odlično, vodili smo 2-1 u setovima i 17-12, a onda je došlo do neshvatljivog pada u igri. Pokazalo se još jednom da psihička pripremljenost nije na zadovoljavajućem nivou, što rezultira velikim oscilacijama u igri. Ovo je veliki udarac i pitanje je da li će ekipa uspeti do nedelje da se oporavi od ovog poraza. Baš sam se iznervirao, bolje bi bilo da smo izgubili 3-0 nego ovako...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ja i dalje ne gubim nadu,mislim da dobijamo drugu utakmicu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ssnigd
Posts: 3427
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Stvarno velika steta, bukvalno su posle prvog seta razneli Kragujevcane da ovi nisu znali sta ih je snaslo. Eto na kraju je bilo potrebno samo zadati krajnji udarac a mi smo tu pali, no kao sto ice rece ja ne gubim nadu. Imaju ovi momci srca i nadam se da ce to pokazati za Vaskrs :!: :?: :!: :?: :!: u drugom mecu. Ono slavlje posle pobede u bgu za prolaz u finale i pesma U Evropi ima jedan grad u sred Sumica dovori da ovi momci imaju to sto je potrebno za titulu, uz pravo vodjenje sa klupe u ovakvim kriznim situacijama mozemo svi mi do pobede u drugom mecu, a onda i do titule u prepunoj velikoj dvorani spensa.

Titula se vraca tamo gde joj je i mesto :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

021 wrote:OK Radnički - OK Vojvodina 3-2.
Prokockali smo dobijenu utakmicu i veliku šansu da napravimo brejk i o tituli odlučujemo na svom terenu. Sve je funkcionisalo odlično, vodili smo 2-1 u setovima i 17-12, a onda je došlo do neshvatljivog pada u igri. Pokazalo se još jednom da psihička pripremljenost nije na zadovoljavajućem nivou, što rezultira velikim oscilacijama u igri. Ovo je veliki udarac i pitanje je da li će ekipa uspeti do nedelje da se oporavi od ovog poraza. Baš sam se iznervirao, bolje bi bilo da smo izgubili 3-0 nego ovako...
Nažalost nisam gledao utakmicu, ali kao i Ice, ja i dalje ne gubim nadu i mislim da ćemo uzeti Titulu.
Trener Salatić je dobar čovek i stručnjak.Ima na raspolaganju igrače gde nekima fali iskustva, nekima psihološke stabilnosti, a svima nedostaje visok kvalitet (i pouzdanost) izvođenja tehničko-taktičkih elemenata odbojkaške igre, počev od prijema servisa (pa, čak i samog dodavanja lopte: prsti, čekić), izvođenja servisa, postavljanja u polju i bloku...tako da Sale, objektivno, ne može stići, da za kratko vreme, sve to da dovede na visoki nivo, bez obzira što ima par izuzetnih potencijala u ekipi (ali ima i par nedovoljno kvalitetno pokrivenih pozicija u timu).Međutim, i potencijale treba još dosta ,,brusiti" da bi postali pravi igrači.
Jednostavno, mislim da Salatić ne stiže od svog (odbojkaškog) posla da se bavi psihologijom tima i pojedinaca.U tome bi trebala da mu pomogne Uprava i da angažuje čovek (ako ga već nema).
Međutim, ja i dalje mislim da je najefikasniji Psiholog tima, njegova fizička spremnost, taktička obučenost, individualni i timsko sportski (i ljudski) kvalitet, dok psiholog može samo da pridoda i koriguje sigurnost i ambicuju - tj udari čvrstu glazuru.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

OK Radnički - OK Vojvodina 3:0.
Danas su se sve slabosti naše ekipe, na nesreću složile, tako da smo izgubili glatko (pred oko 4000 bučnih domaćih navijača).U pobedi domaćina značajan doprinos je dao i naš bivši igrač Nenad Simeunović i (sada trener Kragujevčana) Boba Kovač.
Očekujem naš potpuni revanš u Novom Sadu 23 i 26 aprila, pa da 30 aprila u Kragujevcu osvojima još jednu Titulu.Može se to, ali se mora zapeti iz ,,pet(i)nih žila" i eliminisati podosta početničkih grešaka.
Momci, lake vam bile rane junačke za motiv pobednički!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

BLIC wrote:Mrdja srusio Zvezdu

Fudbal i praznici očigledno ne idu zajedno, pa je na šest mečeva postignuto tek sedam golova, uz tradicionalno lošu posetu trenima širom zemlje.
U poslednjem i na papiru najinteresantnijem meču 26. kola Vojvodina je savladala Crvenu zvezdu rezultatom 1:0 čime je Novosađanima ustupila drugo mesto na tabeli.

Pred sablasno praznim tribinama Marakane, fudbalere oba tima dočekala je parola na severnoj tribini "Hristos voskrese", dok je u sektoru predviđenom za navijače «lala» ispisan odgovor: "Vaistinu voskrese".
Najvatreniji navijači Zvezde i Vojvodine pridružili su se ostalim navijačkim grupama koje su rešile da bojkotuju kolo koje se igra za praznike, mada i da su hteli da dođu ne bi mogli jer je Zvezda kažnjena posle incidenata na stadionu Partizana.
Crveno beli bili su nešto konkretniji tokom prvih 45 minuta, a isticao se napadač Abubakar koji u nekoliko navrata nije bio u stanju da zatrese protivničku mrežu.
Vojvodina je odgovorila posle desetak minuta igre u nastavku.Posle nešto duže akcije lopta je stigla do bivšeg Zvezdaša Dragana Mrđe koji je sa 20-ak metara pogodio donji levi ugao Saše Stamenkovića za, ispostaviće se, konačan rezultat.
Mrđa je desetak minuta kasnije izašao sam ispred Zvezdinog golmana, ali je propustio priliku da poveća na 2:0.
Pre toga Abubakar je još jednom bi neprecizan posle udarca glavom, a malerozni napadač Crvene zvezde definitivno nije imao sreće u 78. minutu kada je njegov udarac sa gol linije gostiju izbacio Kizito.
Zvezda u preostalih 12 minuta, plus četiri minuta nadoknade nije uspela da izbori makar nerešeni ishod, pa Vojvodina na drugom mestu sada ima bod više u odnosu na beogradske crveno bele.
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

B92 SPORT wrote:Pobeda Vojvodine na "Marakani"
Image
Fudbaleri Vojvodine pobedili su Crvenu zvezdu, sa 1:0 (0:0), u Beogradu u derbiju 26. kola Jelen Superlige Srbije.

Jedini gol postigao je Dragan Mrđa, u 55. minutu, odličnim udarcem sa oko 20 metara. Vojvodina se vratila na drugo mesto, sa 46 bodova, Crvena zvezda ima 45, dok vodeći Partizan ima 62.

Meč na stadionu Crvene zvezde odigran je pred praznim tribinama posle kazne iz Zajednice superligaša. U prvom poluvremenu Zvezda je imala bolje šanse. U 37. minutu, Abubakar je pokušao glavom sa oko 5 metara, posle centaršuta Parkera, ali je Kizito u poslednjem trenutku blokirao šut i izbacio loptu u korner.

Isti igrač našao se nekoliko minuta kasnije u sličnoj situaciji, ali je poslao loptu pored gola. Šanse u prvih 45 minuta imali su i Milijaš, koji je sa 18 metara šutirao iznad prečke, odnosno Parker, koji je sa oko 10 metara poslao loptu preko gola.

Na drugoj strani, najbolju priliku imao je Mrđa u 20. minutu, ali ga je Stamenković zaustavio u poslednjem trenutku.
Image

Dobru šansu na početku drugog poluvremena imao je Žarko Lazetić. Stamenković je tom prilikom odbranio, ali nekoliko minuta kasnije golman Crvene zvezde nije uspeo da zaustavi odličan udarac Mrđe. Bivši napadač Crvene zvezde krenuo je ka golu domaćeg tima, ostavio loptu Popoviću na oko 20 metara, kapiten Vojvodine je slabo šutirao, ali se lopta odbila nazad do Mrđe, koji šutira iz prve i pogađa donji levi ugao Stamenkovićevog gola.

Isti igrač imao je još dve slične šanse u sledećih 20 minuta, ali je Stamenković bio siguran.

Priliku na drugoj strani ubrzo je dobio Milijaš, ali je Lovrić zaustavio loptu na putu ka golu, a najbolju priliku za izjednačenje imao je Abubakar, u 78. minutu, kada je savladao Kesića, ali ne i Kizita, koji je akrobacijom uspeo da izbaci loptu u korner sa gol-linije.

U završnici meča prilike su imali Some, koji je šutirao sa 8 metara ali samo pored stative, odnosno Mrđa koji je posle polukontre šutirao pored gola.

Crvena zvezda – Vojvodina 0:1 (0:0)
(Mrđa 55)

Crvena zvezda: Stamenković, Ninkov, Tomović (Vranješ 45), Tutorić, Džef Silva, Isah, Milijaš, Lazetić (Blažić 82), Parker (Some 70), Abubakar i Kleo.

Vojvodina: Kesić, Stošić, Kizito, Trivunović (Peković 90), Lovrić, Popović, Buač, Tadić, Mrđa, Aleksić (Đurovski 45 – Tumbasović 82), Lazetić.
User avatar
021
Posts: 859
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Turija wrote:U pobedi domaćina značajan doprinos je dao i naš bivši igrač Nenad Simeunović i (sada trener Kragujevčana) Boba Kovač.
Čedić i Duduj (srednjački par Radničkog) su takođe igrači koji su ponikli u Voši i igrali u njenim mlađim selekcijama, ali sticajem raznih okolnosti nisu dočekali da dobiju šansu u matičnom klubu.
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Ali sto je komentator nepristrasan, bas je profesionalno odradio tekmu :roll:
Covek se nije mogao suzdrzati da ne pohvali Radnicki, a nas da ocrni pa to je strasno!
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

tv apolo wrote:Voša na domaćem terenu

U 4. kolu Svislajon Super lige Srbije košarkaši Vojvodine Srbijagas će sutra na svom terenu dočekati najkvalitetniju ekipu sa ovih prostora Partizan iz Beograda. U dosadašnjem delu šampionata Novosađani su poraženi na sva tri meča tako da u duel sa Beograđanima ulaze sa minimalnim šansama za trijumf. Na klupi domaćina debitovaće novi trener Ernest Rađen , a susret sa crno belima biće dobra prilika da se novosadski igrači dobro pripreme za duele koji im predstoje kako bi ostvarili postavljeni cilj , a to je treće mesto u svojoj grupi.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

RTV wrote:
НОВИ САД - Стручни штаб Одбојкашког клуба НИС Војводина нада се да се екипа неће предати у финалној серији овогодишњег плејофа и да ће у успети да преокрене резултат против Радничког из Крагујевца.

Прва два дуела финала плеј-офа Супер лиге који су играни у Крагујевцу, добила је екипа Радничког Креди банке, па им је за титулу потребна само још једна победа.

Први тренер новосадске екипе Никола Салатић рекао је на данашњој конференцији за новинаре да је уверен да се Војводина неће предати и да ће покушати да преокрене резултат у финалној серији.

"Играчи нису клонули духом. Знају да је ово борба за титулу и да морају да одиграју максимално ангажовано. Треба да нас красе колективни дух и борба за сваку лопту, а тада ће доћи до изражаја висок квалитет који Војводина сигурно има", рекао је Салатић.

Спортски директор Новосађана Никола Марић рекао је "да је најбитније да играчи Војводине не буду ти који ће омогућити противнику да на крају слави, као што је био случај у Крагујевцу".

Према његовим речима, Војводина као домаћини увек игра добро и нема разлога да тако не буде и у трећој утакмици финала плејофа.

Примач Војводине Константин Чупковић рекао је да су играчи извукли поуке из пораза у Крагујевцу и да је најважније да се психички припреме за предстојећи меч, "јер је Војводина доста квалитетнија од Радничког".

Његов колега, либеро Горан Шкундрић, рекао је да мотивације Новосађанима неће недостајати и најавио "беспоштедну борбу до последњег поена".

Трећи меч на програму је у четвртак, 23. априла од 18 сати у Великој дворани Спортског и пословног центра "Војводина", а евентуални четврти меч биће одигран 26. априла у 19 сати, такође у Новом Саду.

Улаз на обе утакмице се неће наплаћивати.

Крагујевчани никада нису били прваци државе, а Новосађани су титулу првака освајали 13 пута.
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Steta sto nismo dobili prvi mec i bice zaista tesko ocekivati da nasi pobede na 3 uzastopne utakmice. Secam se sredine 80' ih kada je Vosa preuzimala primat od tada neprikosnovenih Modrice i Mladosti. Sadaje Radnicki na mestu Vojvodine.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Image
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

SlobaNN wrote:Nisam znao gde da postavim, pa neka moderatori premeste gde treba da stoji.
Preuzeta sa napredvosa.com

Image
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Čestitke mladoj ekipi OK Vojvodine na večerašnjoj pobedi :!:
Idemo dalje, do kraja, tj do nove Titule!

B92
Vojvodina smanjila na 2:1

BetaOdbojkaši Vojvodine savladali su Radnički Kredi banku u trećoj utakmici plej ofa Viner štediše lige Srbije i smanjili u seriji na 2:1.
Novosađani su na svom terenu bili bolji rezultatom 3:1, po setovima 34:32, 20:25, 25:22, 25:15. Četvrti susret takođe se igra u SPC ’’Vojvodina’’ u nedelju od 19 časova, a eventualni peti meč u Kragujevcu u četvrtak, 30. aprila.
Kragujevčani su bili ravnopravan protivnik samo u prvom setu, a u nastavku meča odbojkaši Vojvodine sigurnom igrom osvajali su setove. Konstantin Čupković je predvodio Novosađane sa 22 poena i samo tri greške.
Utakmicu je obeležila tuča navijača Radničkog koji su se sukobili sa policijom kada su pokušali da uđu u teren krajem drugog seta. Utakmica je posle petnaestominutnog prekida nastavljena.
U većem delu prvog seta Novosađani su kontrolisali rezultat, ali su i Kragujevčani sve vreme bili u igri, najviše zahvaljujući sjajnom Gjorgievu. Kad se njemu priključio i rođeni Novosađanin Vladimir Čedić, stvari su krenule mnogo bolje po Radnički. Upravo posle asa Čedića došlo je do izjednačenja, a Salatić je bio prinuđen da zatraži prvi tajm-aut. Ni to nije pomoglo domaćima, jer je Čedić u narednom servisu pogodio deveti metar za 21:20.
BetaPri rezultatu 31:30, Radnički je imao dve vezane kontre, ali je najpre uhvaćen Gjorgiev, a potom je iz izgledne pozicije pogrešio Nakovski (31:31). Nešto kasnije Čurović je sjajno izblokirao Gjorgieva i doneo Vojvodini drugu set loptu, koju je iskoristio sedmim poenom u ovom setu Čupković – 34:32.
Uzbuđenja je bilo i u drugom setu, ali mnogo više zbog ponašanja gostujućih navijača nego što je to bilo na tribinama. Set je trajao čak 50 minuta, ali najviše zahvaljujući incidentu koji su napravili Kragujevčani.
U trećem setu, Kragujevčani su samo uspeli da povedu sa 5:3, ali je usledila serija Vojvodine od šest poena (9:5). Uspeli su gosti samo da priđu na poen zaostatka pri kraju seta uz blok Čedića (20:19), ali je prednost svom timu vratio Čupković, najpre kontrom, a potom i sjajnim blokom. Nedugo zatim set je završen posle servis greške Gjorgieva – 25:22.
Potpuno su Kragujevčani pali u igri u četvrtom setu. Već na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:2 za Vojvodinu, koja je tada bila odlična u bloku, ali i dekoncentrisani Radnički im je dosta pomogao brojnim greškama.
Prvi meč: Radnički Kredi banka – NIS Vojvodina 3:2 (25:20, 15:25, 23:25, 25:21, 15:8)
Drugi meč: Radnički Kredi banka – NIS Vojvodina 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)
Treći meč: NIS Vojvodina – Radnički Kredi banka 3:1 (34:32, 20:25, 25:22, 25:15)
Četvrti meč, 26. april (19 časova): NIS Vojvodina – Radnički Kredi banka
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked