7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Locked

Ko pobeđuje u subotu?

Poll ended at Sat Sep 29, 2012 6:05 pm

Voša!
35
61%
Niko.
13
23%
Oni...
9
16%
 
Total votes: 57

User avatar
Milan
Posts: 4156
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by Milan »

Ni slucajno ne treba plasirati ideju o podeli zapada! Gosti nisu dobrodosli ni na jednom delu te tribine!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
zapad
Posts: 280
Joined: Tue Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by zapad »

Milan wrote:Ni slucajno ne treba plasirati ideju o podeli zapada! Gosti nisu dobrodosli ni na jednom delu te tribine!
... kad budemo većina na tom istom zapadu! Niko nije branio našim navijačima da pokupuju karte i da ne dozvolimo seljacima da se šire po zapadu. Ali i to je Vojvodinaštvo...
User avatar
Milan
Posts: 4156
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by Milan »

zapad wrote:
Milan wrote:Ni slucajno ne treba plasirati ideju o podeli zapada! Gosti nisu dobrodosli ni na jednom delu te tribine!
... kad budemo većina na tom istom zapadu! Niko nije branio našim navijačima da pokupuju karte i da ne dozvolimo seljacima da se šire po zapadu. Ali i to je Vojvodinaštvo...

Kojim navijacima? Dobro je sto nas se skupi i ovoliko, obzirom da klub cini sve kako bi i ovo malo rasterao. Bas zato smatram da je uprava DUZNA da stvori bezbednu klimu za svoje navijace, pa makar nas bilo i 50.

p.s. Pod "bezbednom klimom" sam mislio na uslove u kojima navijac Vojvodine nece morati biti hapsen zbog ispoljene agresije na koju ga je primorala primitivna stoka svojim neandertalskim ponasanjem...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by Владика »

Mare wrote:Kako statistika može da vara:

FK VOJVODINA - fk patlidžan
18 - šutevi - 7
10 - šutevi u gol - 6
8 - šutevi van gola - 1
10 - prekršaji - 12
6 - korneri - 9
2 - ofsajdi - 1
0 - žuti kartoni - 0
0 - crveni kartoni - 0
53% - posed lopte - 47%
Без жутог картона са партизаном, у првој постави деца...
Хвала вајној УПРАВИ која ми је још једном омогућила да се осећам као домаћа животиња!
Image
User avatar
PZS
Posts: 113
Joined: Tue Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by PZS »

Milan wrote:
zapad wrote:
Milan wrote:Ni slucajno ne treba plasirati ideju o podeli zapada! Gosti nisu dobrodosli ni na jednom delu te tribine!
... kad budemo većina na tom istom zapadu! Niko nije branio našim navijačima da pokupuju karte i da ne dozvolimo seljacima da se šire po zapadu. Ali i to je Vojvodinaštvo...

Kojim navijacima? Dobro je sto nas se skupi i ovoliko, obzirom da klub cini sve kako bi i ovo malo rasterao. Bas zato smatram da je uprava DUZNA da stvori bezbednu klimu za svoje navijace, pa makar nas bilo i 50.

p.s. Pod "bezbednom klimom" sam mislio na uslove u kojima navijac Vojvodine nece morati biti hapsen zbog ispoljene agresije na koju ga je primorala primitivna stoka svojim neandertalskim ponasanjem...

Milane potpisujem sve sto si napisao... :cheers: Malo je falilo da mi se u subotu desi ovo sto si spomenuo u poslednjem pasusu, obzirom da je to bila prva tekma koju sam posle dvodecenijskog navijackog staza u kopu malog juga, pa potom severa, proveo na zapadnoj tribini :mrgreen:
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by kowalski »

Potpuno je nebitno da li je nas 200, a njih 10000. Gostima treba precizno objasniti koja je tribina za njihove simpatizere i navijace, a za svako nepostovanje takvih pravila, ubuduce iskljucivo oni moraju da snose odgovornost. Nema stadiona u Srbiji na kojem je svakome ko se pojavi sa strane, dozvoljeno takvo kabadahijsko ponasanje.
Image
Passazir
Posts: 41
Joined: Sun Dec 05, 2010 10:18 am
Location: Centar

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by Passazir »

Duze vreme citam postove vezane ta ogranicavanje pristupa zapadnoj tribini navijacima suparnickih timova. Mislim da ta prica traje otprilike vec godinu dana tj. od prosle utakmice sa crnima.

Meni u svemu tome nije jasno kako bi se to izvelo ili ko nama brani da odemo na bilo koju tribinu u Srbiji ako za nju uredno kupimo kartu? Ko kaze da se mi ne bi dovikivali sa Firmom kada bi nas otislo 200 "simpatizera" u npr. Suboticu? Cak kada se malo bolje prisetim i bilo je dovikivanja na nekoj od gostujucih utakmica i o tome se sa ponosom pisalo.

Neko je vec napisao da treba mi da napunimo zapad i da bi time resili sve probleme i ja se u potpunosti slazem. Najjednostavnije legitimno oruzje su sezonske karte. Kada bi prodali + podelili(podeliti deo sezonskih karata zasluznim clanovima SD Vojvodina) 3000 sezonskih karata za zapad onda bi samo preostale karte bile u slobodnoj prodaji. Voleo bi da poverujem da bi u takvoj klimi bar polovinu preostalih karata kupio onaj deo nasih navijaca koji ide samo na "vece" utakmice. Preostali deo karata ako ode u ruke "onih" velika verovatnoca je da bi rastrkani sedeli i cutke posmatrali mec. Pa svuda u svetu gostujucu klubovi zahtevaju od domacih da im obezbede procenat karata koji im po nekom pravilniku pripada samo zato sto ako bi bile pustene u slobodnu prodaju gostima bi ostalo samo pracenje preko TV-a.

Umesto da mi sami rezervisemo tribinu mi, po meni pomalo razmazeno, ocekujemo da nam je neko drugi obezbedi samo za nas. Ja pre svega volim Vojvodinu, fudbal i uzivanje u gledanja te iste Vojvodine dok ga igra. Zbog toga cu uvek dolaziti na stadion a rezultat ce samo kanlisati moje emocije dok sam na tribini. Zato i mislim da se ljudu privlace na stadion upravo atmosferom koja se stvara na tribini a ne samim rezultatom.

I mene povuce zelja da se razracunam sa "stokom" koja se k**ci na nasem stadionu ali mi se posle preokrene stomak kad vidim ono uplakano dete na fotografiji. Ne slazem se sa konstacijom da deci nije mesto na stadionu kada igramo protiv blizanaca. Kako da usadis ljubav deci prema stadionu i Vosi ako ih ne vodis da vide pun stadion. Pa zapadna tribina bi i trebalo da sluzi za to da na nju moze da se dodje porodicno. Posle nam je djavo kriv sto nam deca pocnu da navijaju za druge timove zato sto ih je ujak iz BG-a odveo na krcatu cmarakanu da pogledaju derbi. Ja cak nemam protiv da neko sa detetom dodje iz bgd-a da pogleda utakmicu (pod uslovom da uspe da kupi kartu), isto kao sto mislim da je normalno da mogu da povedem decu da pogledaju kako razvaljujemo cvrne u onoj njihovoj rupcagi. Ipak ja ih u subotu nisam vodio na Karadjordje i ispostavilo se s razlogom.

Mislim da nas je svake godine sve vise (deca po skolama masovno navijaju za Vosu) i da je to proces koji niko vise ne moze da zaustavi sem nas samih. Ono cega se plasim je da nasiljem i nekim restrikcijama ne postanemo sve vise nalik na njih a sve manje da budemo ono sto smo uvek bili, pobednici na fer i posten nacin i na tribini i na terenu. Takvih nas se oni najvise plase jer takvi nikada nece biti.
Budi VOJVODJANIN navijaj za Vojvodinu
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by laki »

Ne bih se slozio da na zapad treba da dolazi bilo ko. Citam po netu a i slusam ljude kako pricaju da treba "stoku koja se tuce na utakmici" osuditi na ovo ili ono, pa se onda kao po pravilu pozivaju na Englesku i zakone koji tamo vaze a vezani su za sport.
Pa da krenemo: Svakog vikenda na sport klubu imate Premier ligu pa izvolite pogledati gde su smesteni gostujuci navijaci. Da li cak i na gradskim derbijima ima bar jedan "simpatizer" gostujuceg kluba na tribini koja nije rezervizana za gostujuce navijace?! Da li postoji jedan covek sa dresom gostujuceg tima na ostalim tribinama? NE! Da na zapad dodju oni koji nose partizanov ili zvezdin dres to i ne bi smetalo toliko. Ali oni dolaze sa grobarskim obelezjima, provociraju i pevaju uvredljive pesme na nas racun! Na nasoj tribini! EJ! A da se ne lazemo, svi navijaci partizana su onaj dan mogli da stanu na istok. Neka simpatizere smeste na mali jug, navijace na istok i molim lepo. Ako je nekom u interesu da nam se klub kaznjava zbog ovakvih scena neka i dalje tera po onome kako je i do sad terao, ali ako klub zeli da bude i malo ozbiljan povodom organizacije sledecih posecenijih meceva neka razmisle o onome sto ovde pisemo.
Image
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 7. kolo: Vojvodina-partizan 0:3

Post by the Gari »

Milan wrote:Ni slucajno ne treba plasirati ideju o podeli zapada! Gosti nisu dobrodosli ni na jednom delu te tribine!
Apsolutno tako! Gostujući sektor je gostujući sektor, oni nemaju šta da traže na ostalim tribina, sve da nas ima tri i po slaninara. To koliko nas ima ili nema je naš problem koji ćemo mi rešiti (ili nećemo), a ne njihov!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked