Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by masterNS »

playmaker wrote:Strasno je kakve se nama price poturaju.
Evo ja koji ceo zivot gledam ovu nasu nesretnu Vojvodinu i prvi bih potpisao da mali igra za nas pa da ode za dzabe ali da se nagledam fudbala barem pola sezone.
Pa sta smo mi mazohisti? Ono sto se na tom terenu moze videti je vredjanje intaligencije, jos se prica kako smo mi razmazeni, kako previse ocekuejmo itd
Ok. A sta cemo ako on ne bude jedini, i ako vecina nasih omladinaca sklopi takve ugovore? Je l' bi pristao da i oni odu dzaba a da gledas fudbal?
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by playmaker »

Apsolutno ti necu odgovoriti na pitanje, to shvatam kao provokaciju. Poenta onoga sto sam ja napisao je vrlo jasna.
Ovo sto ti sada radis je cista provokacija i ne shvatam uopste sta zelis da postignes sa njom?
Tako nesto sto ti sada pricas je stvar koju klub treba da spreci a ne da dolazi u situaciju u kakvoj je sada.
Igrom slucaja poznajem odredjenu "nasu decu" i vrlo dobro znam kako se sa njima radi i kako je tamo ista smehoteka danas kao i ranije.
A sto se tice Melega, sama cinjenica da su se menadzeri toliko zalepili za njega ti govori kakav je mali biser, ako ti jos kazem da sve i jedan momak kojeg znam a igrao je sa njim ili protiv njega ima samo reci hvale onda...
Takav decko je mogao sutra da bude neko koga cemo pamtiti za ceo zivot ali mi smo odlucili da dovodimo bivse "zvezde" blizanaca koji se na terenu nevide,koji nikada nece ceniti nas dres posle onog Beogradskog i to valjda treba da vam bude jasno.

Klub je morao da nadje neki kompromis jer to je u interesu svih nas! A svi smo mi iznad kluba, jer klub bez nas ne bih postojao sve ove godine.
Hocu i ja da pricam mojim unucima kako sam gledao nekog ko je fudbal drzao u malom prstu, ko je izasao iz nase skole i ko je ginuo za nas grb, za nasu stvar.
Isto onako kako je i meni deda pricao kada su se osvajale te dve titule koje imamo.

Ponekad se zapitam zasto uopste dolazim na stadion i dajem kredibilitet ovom cirkusu...
Valjda je to bolest,mazohizam ko ce ga znati...
masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by masterNS »

A svi smo mi iznad kluba, jer klub bez nas ne bih postojao sve ove godine.
Nakon ovoga ja i ti zavrsavamo svaki vid rasprave, jer su nasi stavovi dijametralno suprotni.
User avatar
OverForty
Posts: 49
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:12 pm
Location: Grbavica, Centar, Zapad

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by OverForty »

Neko je davno gore napisao "Vojvodina je postojala i opstala i sa Melegom i bez njega". Tacka.
Over fifty
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by nboya »

playmaker wrote:Takav decko je mogao sutra da bude neko koga cemo pamtiti za ceo zivot ali mi smo odlucili da dovodimo bivse "zvezde" blizanaca koji se na terenu nevide,koji nikada nece ceniti nas dres posle onog Beogradskog i to valjda treba da vam bude jasno.
Ja sam skoro uvek na strani klinaca, ali ne treba gledati crno-belo. Npr, Katai je jedan od "bisera nase skole", dok je Abu "beogradski otpadak". Ne bih rekao da bi vecina dala prednost Kataiju u odnosu na Abua. Bisere iz nase skole cu ceniti kada se dokazu na terenu. Od velikog talenta do velikog igraca je dalek put. Naravno, svaki klinac koji zasluzuje sansu, treba da je dobije.

Sto se tice price oko Melega. Nemam dovoljno informacija da bih se svrstavao na bilo koju stranu. Ni menadzeri ni uprava mi ne ulivaju dovoljno poverenja da bih mogao na rec da verujem.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Minja »

Mislim da se pravi nepotrebna tenzija oko igraca iz podmlatka. Kao sto su roditelji imali pravo da naprave izbor, isto takvo pravo ima i klub. Apsolutno se ne slazem da je klub uvek i po svakom osnovu kriv ama bas za sve sto se dogadja.

Ako neko poznaje situaciju, neka napravi pregled koliko igraca omladinskih pogona je napustilo bgd dvojac, posto praksa Gradjanskih ugovora i nije tako nova.
ssnigd
Posts: 3394
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by ssnigd »

Nevernik wrote:Realno, treba da istupimo iz kupa i tako spasimo fudbal.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Brate ulepsao si mi dan :!: :cheers:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Brick Liman »

Zalažem se da u prvoj postavi igra 11 crnaca. :gospodin: Tokom godina su dokazali da od svih igrača najviše daju za klub i više ga vole od svih domaćih. ende
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by nboya »

Brick Liman wrote:Zalažem se da u prvoj postavi igra 11 crnaca. :gospodin: Tokom godina su dokazali da od svih igrača najviše daju za klub i više ga vole od svih domaćih. ende
Slazem se. Kad mogu godista da im se falsifikuju, mogu valjda i ostali podaci, pa da imamo desetak crnih Milorada, Ljubomira i sl. Sve po propisu
UPRAVA NAPOLJE!!!
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by playmaker »

Ne secam se nesto da Kacar i Meda nisu dali 100% sebe ne terenu i van njega. :idea:
User avatar
PeraSK
Posts: 90
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:19 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by PeraSK »

Minja wrote:Mislim da se pravi nepotrebna tenzija oko igraca iz podmlatka. Kao sto su roditelji imali pravo da naprave izbor, isto takvo pravo ima i klub. Apsolutno se ne slazem da je klub uvek i po svakom osnovu kriv ama bas za sve sto se dogadja.

Ako neko poznaje situaciju, neka napravi pregled koliko igraca omladinskih pogona je napustilo bgd dvojac, posto praksa Gradjanskih ugovora i nije tako nova.
Teško je očekivati da se ne diže tenzija oko igrača iz omladinskog pogona, jer u ovom slučaju se ne radi o običnom prosečnom igraču, već standardnom mladom reprezentativcu, igraču koji ima štofa, koji pravi razliku na terenu, koji bi dao novu dimenziju našoj igri i oko koga se već sada otimaju veliki evropski klubovi.

Građanski ugovor ne sprečava igraća da igra i nastupa za bilo koji klub, niti će klub ostati uskraćen za dobit od transfera tog igrača, to su činjenice, tako da samo potenciranje tog razloga smatram pokušajem demagogije da bi se izbegla suština problema. Uostalom, ako se poznaje situacija i praksa Građanskih ugovora nije nova, zašto se onda nije bilo šta učinilo da nam najbolji igrač potpiše uopšte takav ugovor i ponavljam pitanje, da li će neko zbog toga snositi odgovornost, bio to direktor omladinske škole ili sekretar omladinske škole, jer je ovo njihov krupan propust? Ne sme se samo reći roditelji i igrač su krivi idemo dalje, jer krivice ima i sa klupske strane. Neko je zažmureo kada to nije smeo da uradi i mora da snosi krivicu zbog toga!
masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by masterNS »

Zar nije problem nastao kada je trebao da potpise ugovor sa Vojvodinom pa je klub tada saznao da on ima gradjanski ugovor?
Ne vidim kako bi klub saznao kakve gradjanske ugovore sklapaju roditelji omladinaca.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Владика »

OverForty wrote:Neko je davno gore napisao "Vojvodina je postojala i opstala i sa Melegom i bez njega". Tacka.
Колико сам се само нагледао тих Мелега у задњих 30 година... имати таленат не значи да ће неко постати и играч. Овде је само на губитку тај клинац. Није ми најјасније констатно покретање те теме ако смо је већ сто пута образложили?
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Helm »

Sad ce mozda malo manje da je pokrecu posto ce Statut posluziti kao nova podloga za pljuvanje uprave. :deal:
Uroš
Posts: 155
Joined: Thu Feb 16, 2012 2:58 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Uroš »

Било је много већих талената од Мелега који нису ништа направили у каријери.Узмимо пример покојног Мијуцића.Мијатовић му је био резерва на СП за омладинце,али је кроз десет година Мијатовић играо у Реалу,а Мијуцић у Цементу из Беочина.
Post Reply