19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda, subota 17h

Post by PanonskiFantom »

Najbitnije je za sada da smo uzeli 3 boda, vise zbog samopouzdanja igraca za iskusenja koja slede..
Supa macka odbranio neodbranjivo,Djura bio sasvim korektan a gol Kataija je bio toliko neverovatan da je pola mase tek nakon par desetina sekundi skontala da je lopta zavrsila u mrezi.
Vise nista nije isto!
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda, subota 17h

Post by Daljac »

Nekome ko nije bio na utakmici, izgleda kao rutinska pobeda. Ja znam da sam se žderao 85 minuta, i u pet minuta fudbala, video našu nadmoć nad brojčano slabijom ekipom. Da li je to dosta za ciljeve koje mi imamo? Čisto sumnjam, ali, u bolje se nadam.

Supić je, po meni, heroj meča, jer da nije odbranio ono što, iskreno, ni Brkiću ne bi očekivali da uhvati, teško da bi od ovakvog pozitivnog raspleta išta bilo.

Tri boda zabelžena, igra za zaborav i nesećanje, idemo dalje, možemo bolje.

P.S ajde i delagat, i naša plava garnitura posuđena gostima, ali zbog čega je na ,,njihovim'' dresovima prelepljen naš grb? Svi vide da je Vošin dres, gest je lep, sportski i prijateljski, rivali sa punim respektom prema imenu i tradiciji svog suparnika na terenu- kome je palo na pamet da prelepljuje grb? Ako grb Vojvodina na dresu Vojvodine sprečava momke u crveno-belom i momke u plavom i sa crnim šorcevima da razlikuju jedni druge na terenu, onda delagat ili ko god bio tvorac ove genijalne ideje pod hitno moraju kod oftamologa.

(da ne bude ikakve eventualne zabune, nikoga iz ekipe, tima, štaba Slobode ne krivim za ovaj potez - ne vidim da je to ikome od njih moglo doći do mozga kao suvilsla ideja; šta više, sve najbolje im želim u nastavku prvenstva, i njima i njihovim navijačima :cheers: )
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by fruskogorac »

Šmekeri koristite li ovo lepo vreme da budete van stanova, kuća? Hajde kod mene na Frušku goru na roštilj, piće... Može?!
Kao i protiv Metalca tako i juče bio sam na utakmici. Moja "busija" je sredina Istoka.
Moje neko mišljenje je da fali sinhronizacija na terenu, da više između sebe pričaju igrači NAŠE VOŠE. Očigledno je da fali tipični play ali mišljenja sam da će vrlo brzo Almami biti taj dugo čekani "Mošolino-motorino". Moje viđenje (ne samo jučerašnje utakmice) je da mnogo komplikujemo na sredini, ispred šesnaesterca suparničkih timova,klubova. Komplikujemo zato što nema, što bi klinci rekli, nema "spike". Nikada nisam bio pristalica da pojedince hvalim ili pak kritikujem. Ali hajde par reči. Milović mora po mom mišljenju imati mesto među prvih 11,
Ađuru mnogo pretrčao, imao fantastičan šut, Supić je po meni bio pre NAŠE VOŠE, jesenas, a i sada, i verujem u nekom budućem vremenu jedan od boljih gomana,... Prva dvojica šmekera bi kod mene dobila za jučerašnju partiju "novinarsku 8", dok bi hercegovcu koji čuva mrežu NAŠE VOŠE (Uz Abua) dao -7-. Ostali igrali i trudili se za prolaznu šesticu. Namerno sam se uživeo u ulogu profesora. Juče sam posle par Danijevih "đonova" pomislio u sebi "Jel može Vlada(Branković) da odradi ulogu štopera?!" Mišljenja sam da itekako bi bio koristan na tom mestu.
Neću više da filozofiram. Koristim ovaj post da vas sve puno pozdravim. Poziv sa početka posta je otvoren. Šmekeru sa nikom "daljac" poručujem da mi se javi kada uhvati vremena.
p.s. I jedno možda nebitno zapažanje. Ponašanje klinaca po završetku utakmice ispred navijača Slobode je po mom mišljenju za kritiku.
rotacija
Posts: 69
Joined: Wed Feb 01, 2012 2:23 pm

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda, subota 17h

Post by rotacija »

Daljac wrote:P.S ajde i delagat, i naša plava garnitura posuđena gostima, ali zbog čega je na ,,njihovim'' dresovima prelepljen naš grb? Svi vide da je Vošin dres, gest je lep, sportski i prijateljski, rivali sa punim respektom prema imenu i tradiciji svog suparnika na terenu- kome je palo na pamet da prelepljuje grb? Ako grb Vojvodina na dresu Vojvodine sprečava momke u crveno-belom i momke u plavom i sa crnim šorcevima da razlikuju jedni druge na terenu, onda delagat ili ko god bio tvorac ove genijalne ideje pod hitno moraju kod oftamologa.

(da ne bude ikakve eventualne zabune, nikoga iz ekipe, tima, štaba Slobode ne krivim za ovaj potez - ne vidim da je to ikome od njih moglo doći do mozga kao suvilsla ideja; šta više, sve najbolje im želim u nastavku prvenstva, i njima i njihovim navijačima :cheers: )
Sto se tice ovog "gesta" pitam se da li je neko ovde normalan? Kako moze jedna ekipa Super lige da nema svoju opremu ?
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by Brick Liman »

I dalje nema nikakve igre, ali barem se pobeđuje, što čini ogromnu razliku po stanje centralnog nervnog sistema dugogodišnjih bolesnika. Jasno je da se na treningu slabo radi. Količina trčanja što je suština ove igre je na nivou dnevne šetnje stanovnika staračkog doma "Oaza". To su nedopustive stvari, takav je standard lige.
Druga stvar je suđenje. Dok god se ovako sudi liga će izgledati jadno i patetično. Konstantno seckanje u kom ni ne možeš da razviješ igru. Najbolji primer - čist start Abua u kom oduzima loptu protivniku svira se kao faul. U današnjem fudbalu se takve stvari ne sankcionišu već, naprotiv, promovišu. No, ne daj bože da se dozvole takve ekstremne stvari u našem takmičenju, mogle bi, ne daj bože, ubrzati igru i učiniti je možda i zanimljivom.

Ponašanje najmlađe publike po završetku meča srdačno pozdravljam i podržavam, našoj omladini generalno fali starog dobrog "agroa" :dedica: :seeya:
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
masterNS
Posts: 573
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda, subota 17h

Post by masterNS »

rotacija wrote:
Daljac wrote:

P.S ajde i delagat, i naša plava garnitura posuđena gostima, ali zbog čega je na ,,njihovim'' dresovima prelepljen naš grb? Svi vide da je Vošin dres, gest je lep, sportski i prijateljski, rivali sa punim respektom prema imenu i tradiciji svog suparnika na terenu- kome je palo na pamet da prelepljuje grb? Ako grb Vojvodina na dresu Vojvodine sprečava momke u crveno-belom i momke u plavom i sa crnim šorcevima da razlikuju jedni druge na terenu, onda delagat ili ko god bio tvorac ove genijalne ideje pod hitno moraju kod oftamologa.

(da ne bude ikakve eventualne zabune, nikoga iz ekipe, tima, štaba Slobode ne krivim za ovaj potez - ne vidim da je to ikome od njih moglo doći do mozga kao suvilsla ideja; šta više, sve najbolje im želim u nastavku prvenstva, i njima i njihovim navijačima :cheers: )
Sto se tice ovog "gesta" pitam se da li je neko ovde normalan? Kako moze jedna ekipa Super lige da nema svoju opremu ?
Pa poneli su crveno-crnu garnituru i nije im dozvoljeno da igraju u njoj. Nije smak sveta, ne treba praviti od toga senzacijju. Nasa igra je daleko veci problem od ovoga, a meni licno najveci problem je sledeca sezona... Katai odlazi, Apiji istice ugovor, Mojsov jos 6 meseci i pretpostavljam da ce gledati da ga prodaju da bi dobili bar nesto para, Vulicevicu bi trebao u junu da istice ugovor(ukoliko nije produzio)... Strasno je da sto mi imamo 3 stopera i jednog desnog beka u ekipi...
Da li neko zna do kad Vulicevic ima ugovor, odnosno da li je produzio?
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by Junior »

Brick Liman wrote:Ponašanje najmlađe publike po završetku meča srdačno pozdravljam i podržavam, našoj omladini generalno fali starog dobrog "agroa"
Klinac, 8-9 godina, nakon utakmice dok se izlazilo sa zapada izgovara sledeće reči (cupkajući i sa drhtavim glasom) : "Tata, jako sam uzbuđen, ušao sam na teren i video igrače izbliza! Hoću da puknem od sreće!" :)
:cheers:
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by postman »

Nekako mi mnogo smeta sto vecina na forumu kao da "jedva ceka" da ocrni bilo koga i da onda kaze " eto jesam li vam rekao ! "
Slazem se da ono sinoc i nije bila neka sjajna igra,ali ima i olaksavajucih faktora - nespreman Moreira (koji je kao i ja nekoliko puta bezuspesno cekao da mu se neko otvori,Bojovic npr.juce apsolutno neupotrebljiv,nepokretan ),disciplinovan bunker gostiju,sudija koji ne dozvoljava da se razvije igra seckajuci je na komade i komadice,nestrpljivi navijaci koji stvaraju dodatan pritisak,trener koji ne vidi da sa jednim spicem ne mozemo probiti bunker...Dobro, nisu sve "olaksavajuci faktori...
Dobre stvari sinocnje utakmice : dobili smo igracinu - Poletanovica (decko zna !),Adjuru je kao sto sam i ranije govorio - nas najbolji defanzivni igrac i na njega se mozemo osloniti,Supic - definitivno dokazao da je dovoljno dobar za VOSU i skeptici bi konacno morali da priznaju da nisu u pravu.Dva fenomenalna gola,posebno Kataijev - za sve spice sportskih pregleda sveta.I poslednje- a mozda i prvo - Saleta Kordic (mora mu se pruziti sansa jos koji put,juce mi se bas svideo ,snazan,visok,brz,uporan,centarfor po mom ukusu).
Bice ovo dobro,sve bolje,idemo u sredu u Cacak da pobedimo i da onda mirno cekamo blizanca u finalu (ja se nadam-crnog).
rotacija
Posts: 69
Joined: Wed Feb 01, 2012 2:23 pm

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by rotacija »

postman wrote:Nekako mi mnogo smeta sto vecina na forumu kao da "jedva ceka" da ocrni bilo koga i da onda kaze " eto jesam li vam rekao ! "
Slazem se da ono sinoc i nije bila neka sjajna igra,ali ima i olaksavajucih faktora - nespreman Moreira (koji je kao i ja nekoliko puta bezuspesno cekao da mu se neko otvori,Bojovic npr.juce apsolutno neupotrebljiv,nepokretan ),disciplinovan bunker gostiju,sudija koji ne dozvoljava da se razvije igra seckajuci je na komade i komadice,nestrpljivi navijaci koji stvaraju dodatan pritisak,trener koji ne vidi da sa jednim spicem ne mozemo probiti bunker...Dobro, nisu sve "olaksavajuci faktori...
Dobre stvari sinocnje utakmice : dobili smo igracinu - Poletanovica (decko zna !),Adjuru je kao sto sam i ranije govorio - nas najbolji defanzivni igrac i na njega se mozemo osloniti,Supic - definitivno dokazao da je dovoljno dobar za VOSU i skeptici bi konacno morali da priznaju da nisu u pravu.Dva fenomenalna gola,posebno Kataijev - za sve spice sportskih pregleda sveta.I poslednje- a mozda i prvo - Saleta Kordic (mora mu se pruziti sansa jos koji put,juce mi se bas svideo ,snazan,visok,brz,uporan,centarfor po mom ukusu).
Bice ovo dobro,sve bolje,idemo u sredu u Cacak da pobedimo i da onda mirno cekamo blizanca u finalu (ja se nadam-crnog).
Slazem se da ce biti bolje. A da te ispravim sto se tice spica , ja mislim da smo mi imali vise od jednog spica a to su , Bojovic , Skuletic , Abu i Moreira . Svi su oni bili istureni. A to sto Moreira nije imao kome da doda loptu to si mozda pomesao sa Djurom jer se ja ne secam da je "DR. Mo" dolazio po loptu. Stevanovic je u prvom poluvremenu igrao i beka i krilo posto Skuleta niti trci niti se krece. A sto se tice mladog Kordica ne znam ni da li je imao kontakt sa loptom da bi mogao da se svidi bilo kome...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by churguzijanac »

Nešto tu debelo neštima. Moreira je potpuno izgubljen u vremenu i prostoru. Čak ga ni nekrivim za lošu igru. To što je njemu rečeno da mora da preuzme odgovornost nije dovoljno ako mu se na terenu ne stvore uslovi. Ne vidim da igraci rade za njega. Zapravo ne vidim da uopšte rade jedni za druge! Kataijeva reakcija posle gola je prava slika trenutnog stanja u našem timu. Ko to pripisuje njegovom karakteru silno greši. Videlo se da se pojedinci u pojedinim momentima više zalažu, ali nema timskog zalaganja. Kod Kize smo bili ekipa. Ovo sad je ko banda gusarska. Ne znaš ko šta igra.
__________________
Zdravko Rajkov
FK Vojvodina 1950-1962
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by Kamenica »

Bitna su tri boda. To je sustina svega. Meni je drago, da smo odigrali protiv bunkera napadacki. Jesmo se zlopatili, ali. Ocekujem da Almami bude onaj pravi, vec u Cacku. Hvala Bogu, te nismo k'o veciti.

Elem nakon Cacka, valja nam ici na Omladinac. Njima ne cvetaju ruze, Sosa im je trener. Valjalo bi to iskoristiti. Oni kiksevi na pocetku prvenstva, nas ubise u pojam. Svakako je za treceplasiranu ekipu na tabeli ovo bila sramna poseta.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 19. kolo: Vojvodina-Sloboda 2:0

Post by budababa »

Ni u četvrtoj utakmici polusezone nismo blistali, ali smo "odradili" posao. Da nam je neko pre utakmice ponudio ovakav razvoj događaja, da bez gotovo pola prvotimaca pobedimo nezgodne Užičane sa 2:0, verujem da bi ogromna većina oberučke prihvatila. Odmorili smo gotovo kompletnu zadnju liniju, dali Apiji još malo "fore" da digne svoju igru na viši nivo, definitivno dobili malog Poletanovića i "probudili" Mojsova. Uz sve ovo, tri boda su best buy koji smo mogli napraviti u ovom trenutku. Što se igre tiče, definitivno je da ima još dosta prostora da ekipa napreduje i da je ovo daleko od onoga što zadovoljava navijače. Međutim, slaba igra se uvek može kompenzovati dobrim rezultatom - problem je kada nema ni jednog ni drugog (pogotovo ovog drugog). Sa te strane, ovaj vikend možemo okarakterisati kao uspešan, iako se nije umiralo u lepoti na "Karađorđu". Bože moj, nije prvi put.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked