Jelen Super Liga 2011/2012

Locked
User avatar
kpgs
Posts: 2
Joined: Thu Dec 15, 2011 6:28 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by kpgs »

Nemam nameru da se s nekim konfrontiram i da neko shvati tako moj post, jer ce ga shvatiti pogresno, pisem iz najbolje namere da razbijem neke ostrascene iluzije, jer cesto se ovde provlaci medju vama ''cinjenica'' kako Rad ili npr. Ofka ne grizu protiv blizanaca a protiv vas su necim motivisani jelte i tako hocete da opravdate njihove rutinske pobede a vama eto napakoste uvek nekakvom zeljom za pobedom. To nije toliko prosto.
Za Ofku se zna da na svaki pritisak odgovara predajom plena i zato i pored tolike tradicije nema nikog na stadionu, ali da ne rade tako, oni bi tesko opstali bez privatnog novca kao klub u eliti, to im je neka vrsta diplomatije, njih odrzava to i dobri transferi, za sada. A za Rad vam mogu reci da nema utakmice da nas nisu pokrali. Pa vas kradu na finalu kupa, ne znate sta nama rade na obicnim utakmicama. Da s njima imamo kao s vama sudjenje bilo bi tu interesantnih rezultata, ali znate i sami da su najvece suspenzije dobijale proslih sezona sudije koje su ''gresile'' na utakmicama Rada s blizancima. Zato cete vi, ili neko drugi, da bi bili prvaci, dok je ovakva bolesna situacija, morati da budete bolji nego sto je objektivno potrebno, i zato i niste prvaci u skracenoj zemlji a bili ste u onoj vecoj.
Neko rece i da je vas skor sa nama sramotan. Nije sramotan prijatelju, normalan je jer je to fudbal, pobedi bolji i da je srece da je vise takvih skorova, takvi skorovi su bili u staroj drzavi, Velez je tukao blizance kuci kao od sale, sramota? Ne. Normalnost. Pogledajte skor Ofke sa blizancima u staroj zemlji, nije to sramotno za blizance nego je normalna fudbalska stvar bila, ili bi oni - blizanci, trebali da kazu da je to sramotan skor jer su oni eto veci klub... Stvari treba gledati i malo realno. Pozdrav svima.
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by trelos gia fcv »

kpgs wrote:Nemam nameru da se s nekim konfrontiram i da neko shvati tako moj post, jer ce ga shvatiti pogresno, pisem iz najbolje namere da razbijem neke ostrascene iluzije, jer cesto se ovde provlaci medju vama ''cinjenica'' kako Rad ili npr. Ofka ne grizu protiv blizanaca a protiv vas su necim motivisani jelte i tako hocete da opravdate njihove rutinske pobede a vama eto napakoste uvek nekakvom zeljom za pobedom. To nije toliko prosto.
Za Ofku se zna da na svaki pritisak odgovara predajom plena i zato i pored tolike tradicije nema nikog na stadionu, ali da ne rade tako, oni bi tesko opstali bez privatnog novca kao klub u eliti, to im je neka vrsta diplomatije, njih odrzava to i dobri transferi, za sada. A za Rad vam mogu reci da nema utakmice da nas nisu pokrali. Pa vas kradu na finalu kupa, ne znate sta nama rade na obicnim utakmicama. Da s njima imamo kao s vama sudjenje bilo bi tu interesantnih rezultata, ali znate i sami da su najvece suspenzije dobijale proslih sezona sudije koje su ''gresile'' na utakmicama Rada s blizancima. Zato cete vi, ili neko drugi, da bi bili prvaci, dok je ovakva bolesna situacija, morati da budete bolji nego sto je objektivno potrebno, i zato i niste prvaci u skracenoj zemlji a bili ste u onoj vecoj.
Neko rece i da je vas skor sa nama sramotan. Nije sramotan prijatelju, normalan je jer je to fudbal, pobedi bolji i da je srece da je vise takvih skorova, takvi skorovi su bili u staroj drzavi, Velez je tukao blizance kuci kao od sale, sramota? Ne. Normalnost. Pogledajte skor Ofke sa blizancima u staroj zemlji, nije to sramotno za blizance nego je normalna fudbalska stvar bila, ili bi oni - blizanci, trebali da kazu da je to sramotan skor jer su oni eto veci klub... Stvari treba gledati i malo realno. Pozdrav svima.
Lep post... i krajnje istinit!
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Drina »

kpgs wrote:Nemam nameru da se s nekim konfrontiram i da neko shvati tako moj post, jer ce ga shvatiti pogresno, pisem iz najbolje namere da razbijem neke ostrascene iluzije, jer cesto se ovde provlaci medju vama ''cinjenica'' kako Rad ili npr. Ofka ne grizu protiv blizanaca a protiv vas su necim motivisani jelte i tako hocete da opravdate njihove rutinske pobede a vama eto napakoste uvek nekakvom zeljom za pobedom. To nije toliko prosto.
Za Ofku se zna da na svaki pritisak odgovara predajom plena i zato i pored tolike tradicije nema nikog na stadionu, ali da ne rade tako, oni bi tesko opstali bez privatnog novca kao klub u eliti, to im je neka vrsta diplomatije, njih odrzava to i dobri transferi, za sada. A za Rad vam mogu reci da nema utakmice da nas nisu pokrali. Pa vas kradu na finalu kupa, ne znate sta nama rade na obicnim utakmicama. Da s njima imamo kao s vama sudjenje bilo bi tu interesantnih rezultata, ali znate i sami da su najvece suspenzije dobijale proslih sezona sudije koje su ''gresile'' na utakmicama Rada s blizancima. Zato cete vi, ili neko drugi, da bi bili prvaci, dok je ovakva bolesna situacija, morati da budete bolji nego sto je objektivno potrebno, i zato i niste prvaci u skracenoj zemlji a bili ste u onoj vecoj.
Neko rece i da je vas skor sa nama sramotan. Nije sramotan prijatelju, normalan je jer je to fudbal, pobedi bolji i da je srece da je vise takvih skorova, takvi skorovi su bili u staroj drzavi, Velez je tukao blizance kuci kao od sale, sramota? Ne. Normalnost. Pogledajte skor Ofke sa blizancima u staroj zemlji, nije to sramotno za blizance nego je normalna fudbalska stvar bila, ili bi oni - blizanci, trebali da kazu da je to sramotan skor jer su oni eto veci klub... Stvari treba gledati i malo realno. Pozdrav svima.
Pratio sam preko tv-a proslu utakmicu rad - partizan tako da znam koliko vas kradu :frown:
Izgubio sam pet-sest godina zivota minimum zbog nerviranja! e da... Dobrodosao na forum! :)
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by kej »

kpgs wrote:Neko rece i da je vas skor sa nama sramotan. Nije sramotan prijatelju, normalan je jer je to fudbal, pobedi bolji i da je srece da je vise takvih skorova, takvi skorovi su bili u staroj drzavi, Velez je tukao blizance kuci kao od sale, sramota? Ne. Normalnost. Pogledajte skor Ofke sa blizancima u staroj zemlji, nije to sramotno za blizance nego je normalna fudbalska stvar bila, ili bi oni - blizanci, trebali da kazu da je to sramotan skor jer su oni eto veci klub... Stvari treba gledati i malo realno. Pozdrav svima.
Pozdrav!
Druže, ja sam prvi za to da svako svakog tuče, nisi me dobro razumeo. Niti mislim da smo mi neka neprikosnovena Institucija niti smatram Rad za mali klub, ali brate, ne znam da li znaš: na Banjici je skor 26 1 13 12!!! Ej, jedna pobeda na vašem terenu, tamo neke 97.godine? Izvini, ali to je za mene sramotno, bedno, nedopustivo itd.. Mi ćemo biti prvaci kad budemo počeli da uzimamo bodove na Banjici i Karaburmi.
Inače, Rad je sa Nikolićem bio odlična ekipa, sad ste se srozali malo(gledao sam protiv nas i protiv Petokrake).. :cheers:
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Helm »

kej wrote:
kpgs wrote:Neko rece i da je vas skor sa nama sramotan. Nije sramotan prijatelju, normalan je jer je to fudbal, pobedi bolji i da je srece da je vise takvih skorova, takvi skorovi su bili u staroj drzavi, Velez je tukao blizance kuci kao od sale, sramota? Ne. Normalnost. Pogledajte skor Ofke sa blizancima u staroj zemlji, nije to sramotno za blizance nego je normalna fudbalska stvar bila, ili bi oni - blizanci, trebali da kazu da je to sramotan skor jer su oni eto veci klub... Stvari treba gledati i malo realno. Pozdrav svima.
Pozdrav!
Druže, ja sam prvi za to da svako svakog tuče, nisi me dobro razumeo. Niti mislim da smo mi neka neprikosnovena Institucija niti smatram Rad za mali klub, ali brate, ne znam da li znaš: na Banjici je skor 26 1 13 12!!! Ej, jedna pobeda na vašem terenu, tamo neke 97.godine? Izvini, ali to je za mene sramotno, bedno, nedopustivo itd.. Mi ćemo biti prvaci kad budemo počeli da uzimamo bodove na Banjici i Karaburmi.
Inače, Rad je sa Nikolićem bio odlična ekipa, sad ste se srozali malo(gledao sam protiv nas i protiv Petokrake).. :cheers:
Ovde ću se složiti da to zaista jeste sramotan skor. Ne mislim ja da treba da bude obratno, bilo bi mi u redu čak i da je za nas negativan pošto ste i vi i OFK kvalitetni timovi a ni mi nismo uvek bili u vrhu, ali jedna pobeda?! Takav skor se ne očekuje da ima ni Metalac protiv blizanaca, a ne jedna ekipa iz vrha protiv druge.
Slažem se i da kradu protiv vas ali meni je malo čudno što svi vaši najbolji igrači odlaze kod blizanaca. Ne mislim da je to volja vas navijača, igrače ne mogu da optužujem svakako, ali nisam siguran da vam uprava radi dobar posao. Prošle sezone ste zaista mogli da se borite za to drugo mesto za koje su se i crveni borili, moje mišljenje je da nema smisli njima prodavati najkvalitetnije igrače, ili ih bar treba odrati od života za njih.
User avatar
Само Војводина
Posts: 267
Joined: Thu Sep 29, 2011 4:44 pm
Location: Роткварија

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Само Војводина »

Управо је човек, сетите се утакмице од пролетос Рад - Партизан 2:2, кад је Рад потпуно надиграо гробаре, а судији просто било жао што Партизан није победио. То је била прва у низу оних утакмица у којима се Партизан провукао због помоћи судије (касније Спартак и наравно фамозно финале купа).
User avatar
kpgs
Posts: 2
Joined: Thu Dec 15, 2011 6:28 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by kpgs »

Bolje vas nasao i zahvaljujem na dobrodoslici.
Skor ne bih pametnije komentarisao ni s mislju da je Rad uvek bio izrazito domacinska ekipa, verujte ni meni Radov skor u NS-u nije mio, kao da se gostovalo mocnom Arsenalu maltene, uz duzno postovanje ipak igramo nasu jadnu ligu, timovi ne odskacu previse kvalitetom da bi bilo koji tim isao bilo gde gde ce da ga tradicionalno deru, ja sam reagovao na termin sramotan koji mi je razjasnjen i to postujem.
Dakako nam je svima na Banjici neobicna ta tradicija ali to je sport, :mrgreen: mnogo klubova ima nightmare opponent-a, Djokovic je broj 1 ali kad naidje na Congu, uvek je tu neki egal iako Conga tesko da ce biti veliki sampion kao on. Neke stvari ostaju misterija.
Sto se tice odlaska igraca u ona 2 kluba...
Vama je cudno, ali... Koji klub u Srbiji osim Vojvodine ima politiku da im ne prodaje igrace? Nijedan, zato nemojte da vam je cudno. Nije ni Vojvodina taj stav bastinila od davnina, mozda ste vi samo prvi u tome, da je to proces koji ce jos neki pratiti, ili bar da moraju da plate igraca adekvatno a ne da primaju igrace na poklone.
Navijaci imaju svoj stav:
Image
Ali ko pita navijace ista?
Stojic je covek od misije, spasilac Crvene zvezde da ona skroz ne propadne, on je zvezdas, to je jedared i izjavio, da nije njega koga bi dovodili?! To mnogi razmazeni navijaci tog kluba ne shvataju da nema njega da tek onda ne bi imali koga da dovedu u ovoj svojoj duznickoj situaciji. Jedino on ne trazi novac odmah, Pejcinovic, Tomovic, Dimitrijevic, Milivojevic, Kaludjerovic... Malo li je? Koje su to igrace bolje imali u poslednjoj eri i to jos za dzabe? Jos im on nije drag i bacaju drvlje i kamenje na njega :mrgreen: Koji je to nivo razmazenosti!!!
Pametan covek ne staje na istu grabulju dvaput, a Stojic to ponavlja li ponavlja, daje igrace a ovi ne daju pare i odugovlace, i to se ponavlja i ponavlja, sta je smisao svega toga osim zvezdastvo?
Druga stvar je sto Rad nema spremnu alternativu ako bi Stojic bio oteran zbog urusavanja imidza kluba, Rad nikad nece imati pomoc grada, ni opstine, ni mesne zajednice, ni kucnog saveta, ni sponzora, taoci smo volje ovog besramnog coveka za sad.
Otvorena konfrontacija s blizancima je sigurna smrt za klub, treba poslovati ali s dozom pristojnosti i interesom Rada na prvom mestu.
Ali kako vidim, situacija ce biti jos gora, Rankov klinja je pomocnik sportskog direktora, dakle sportski direktor u najavi. :shock:
U ovoj zemlji je previse ocekivati od ljudi na pozicijama da jednostavno budu normalni za promenu, i to je to.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Helm »

Narodski receno, lepo zboris! Dopada mi se tvoj stav, vidim da imate problem sa upravom, ali privatizacijom se to da resiti. Uskoro bi mogao doci i taj momenat, a posto vi niste izuzeti mogli biste proci dobro, imate navijace, rezultate, mlade igrace, to svakako bi trebalo da privuce nekoga :cheers:
masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by masterNS »

A sta ako klub kupi upravo Stojic? Moguce da je kao klubu pozajmljivao pare, pa da zbog duga ima pravo prece kupovine...
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Helm »

A nešto nisam siguran da bi imao dovoljno novaca za to. A i onda svakako ne bi imao interes da poklanja najbolje igrače! :mrgreen:
masterNS
Posts: 577
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by masterNS »

Sta mislis koliko Rad moze da vredi? Pejcinovic i Vujadin Savic su za nesto mizerno presli u Rad cini mi se... Pitanje je i koliko su ti igraci koji iz Rada predju u Zvezdu zaista zvezdini a koliko je procenata vlasnistvo Stojica... Stojicu nije bitno koliko ce se para sliti u Rad, nego koliko njemu kao menadzeru tih igraca prilikom sledece prodaje...
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by kafe bagdad »

Pozdrav za Radovca. Dobrodosao na forum!

Post objektivan i korektan i slazem se da se i Rad krade a i da je rukovodstvo Rada takvo kakvo je. OFK Beograd je zaista sramotan klub i meni je zao sto je upravo to mogao da bude taj treci najveci klub iz Beograda ali je svojim podanickim odnosom prema znamo kome sebe doveo do gubitka identiteta. Sto se tice Rada toliko me je iznervirala ona poslednja utakmica sa ciganima kada se JASNO videlo da oni moraju da dobiju po svaku cenu. Ono sa grobarima prosle godine da i ne spominjem.
SmallBlacksmithTown
Posts: 26
Joined: Wed Jan 11, 2012 1:28 am

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by SmallBlacksmithTown »

kafe bagdad wrote:Pozdrav za Radovca. Dobrodosao na forum!

Post objektivan i korektan i slazem se da se i Rad krade a i da je rukovodstvo Rada takvo kakvo je. OFK Beograd je zaista sramotan klub i meni je zao sto je upravo to mogao da bude taj treci najveci klub iz Beograda ali je svojim podanickim odnosom prema znamo kome sebe doveo do gubitka identiteta. Sto se tice Rada toliko me je iznervirala ona poslednja utakmica sa ciganima kada se JASNO videlo da oni moraju da dobiju po svaku cenu. Ono sa grobarima prosle godine da i ne spominjem.


Ta utakmica je jedna od sramnijih koje sam ikada gledao.
Rad razvali Petokraku u prvom poluvremenu, konstantnim presingom i udvajanjima, fenomenalnom transformacijom u napad,
gledam fudbal- uživam,prosto zaboravim da je to JSL,uživam gledajući totalni fudbal.
Počinje drugo poluvreme, napadači i srednjaci Rada se, BUKVALNO, šetaju po terenu, ne prilaze igračima Zvezde,
beže od njih kao da ovi imaju kugu, povlače se laganini i čekaju da prime gol...

Svaka čast tebi radovac na trezvenosti i razumnosti, ali Rad je kikiriki klub realno.

Meni je trebalo mnogo vremena da prođe da bi ponovo počeo da gledam i bodrim Vošu,
jer sam (ne mogu da se setim koja je to sezona bila, neko ko je bolji sa statistikom će znati) bodrio Vošu sa severa protiv Čukaričkog,
nerešeno, već negde sam kraj utakmice,
sudija svira neki smešan penal za Vojvodinu. ja pomislim- nema veze,samo da mi pobedimo,
Tadić promašuje penal, ali se lopta odbije u korner nekako,
već je nadoknada kraj,gotovo, svi u napad, izvedemo korner Đurić skače, golman brani, a u gužvi Albert Nađ, koji je igrao za Čuku, šutira loptu u svoju mrežu!!! U tom trenutku sam primetio da je laknulo svima na terenu, nama, njima, a i sudiji... :frown:
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Buca »

SmallBlacksmithTown wrote: Ta utakmica je jedna od sramnijih koje sam ikada gledao.
Rad razvali Petokraku u prvom poluvremenu, konstantnim presingom i udvajanjima, fenomenalnom transformacijom u napad,
gledam fudbal- uživam,prosto zaboravim da je to JSL,uživam gledajući totalni fudbal.
Počinje drugo poluvreme, napadači i srednjaci Rada se, BUKVALNO, šetaju po terenu, ne prilaze igračima Zvezde,
beže od njih kao da ovi imaju kugu, povlače se laganini i čekaju da prime gol...

Svaka čast tebi radovac na trezvenosti i razumnosti, ali Rad je kikiriki klub realno.
Možda pre nego što se kaže da je Fk Rad kikiriki klub, da se prisetimo 2. poluvremena od 29. Maja 2011??
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
KDA
Posts: 215
Joined: Wed Jan 19, 2005 3:08 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by KDA »

Avram Grant trener crnog blizanca. Nadam se da će nastaviti tradiciju ispadanja iz lige klubova koje on vodi. Idemo na tri :mrgreen:
Locked