Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: Uprava

Post by :) »

Prosle godine su bili u hotelu Prezident.
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

covek iz Beograda (navijac OFK-e inace) koji je radio intervju sa mnom bio je potpuno odusevljen (ja ne kazem da Bata ne ume da zasere, ali ovo je zaista bilo nesto drugacije)...zasto mi trazimo dlaku u jajetu? Kada pogresi, ok, kada omane, ok, ali zasto ga razapinjati kada uradi nesto OK?
I šta sad tu dodati? :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Uprava

Post by the Gari »

Centar u Veterniku preimenovati u "Vladan Lukić"!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

the Gari wrote:Centar u Veterniku preimenovati u "Vladan Lukić"!
Što da ne, pa i on je igrao za Vošu. :greenbutt:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Re: Uprava

Post by Zeljafcv »

Ovo je moj poslednji post do promena u FK Vojvodina!

Prvo, IZDAJA nije načinjena od strane forumaša, nijednog, nego od struktura koji nam vode klub (i to dosta puta). Prijatelji, podrškom takvim klovnovima, direktno se daje legitimitet tom činu. Osnova cele moje dalje priče.

Svih od reda u vladajućim strukturama kluba koji su odavno prekoračili sve moguće vremenske preferencije i mandate, i nagomilali (nagomilavaju) rashode po svim osnovama i elementima, da ne ulazim u detalje, pročitajte mojih nekoliko postova iz teme Uprava i na drugim mestima gde sam upućivao na velike i čak rekao bi nepotrebne gubitke. Vreme teče, teče, teče, teče i dokle i koliko to sve košta... Cena? Vreme i rashodovanja su izuzetno povezane kategorije (ne novac, nego i druge stvari)! Rashoduje se po svim osnovama, pogotovo u sposobnostima i veštinama, a i to se plaća. Koliko još dugo? Što duže to više košta... Opet taj vremenski činilac. Imali su svo vreme sveta, dosta godina se trpela stabilizacija. Realno ako za to vreme ne uspeš da napraviš stabilan klub onda si ili glup ili vataš krivinu.

Nesposobni ste, odlazite. Niste ostvarili zacrtane ciljeve, napolje!!! Tako je u svakoj zdravoj ogranizaciji u kojoj se meri učinak i rentabilnost.
Nažalost sa tim pajacima (osvedočenim kriminalcima, mandovskih manira, ograničenih glava, talogu ovog društva) mislim da smo blizu maksimuma, za nešto više bio bi nam potreban neko kome odgovara da FK Vojvodina ima mnogo navijača, a ne foliranti i prevaranti koji slušaju naloge iz Bgd. Ustvari, zar nama treba volonter ili profesionalac koji će za novce raditi uspešno svoj posao? Slušajte ljudi, nama u klubu nisu potrebni volonteri, s obzirom na tešku situaciju u kakvoj se nalazimo, nego ljudi koji će biti spremni 12 sati da rade na dan. Prodaju sezonskih uzmimo kao najbolji dokaz, da ne idemo u ostalo. Ako se na tako banalnim stvarima ne radi, onda šta se tek dešava malo više. Zar zaista postoje likovi koji podršavaju družinu volontera i pajaca i cene takve postupke? Bato ti si car!!! Ali dosta je bilo manipulacija i strpljenje mu je izdalo odavno. 2 godine je dovoljno za stabilizaciju, a ona nama traje već 5.

Može li neko meni, kao laiku objasniti te stvari? Sezonske, shop, treneri ko na traci, mladi igrači u bescenje, kupovina skupih ugorova sa matorcima i istrošenim ciganskogrobarskih magarčinama, promašaji u transferima, sponzori… Gde je tu dugoročna strategija, odgovornost, stručnost, sistemski rad, a ne volonterski, nego plaćeni?
I onda se pitamo ima li alternative ili se sve radi da ovi samo odu? E ja mislim da ima, moj Novi Sad ima itekako sposobnih ljudi, od digniteta i autoriteta, samo što postoji jedna caka. Takvi neće da rade sve dok se ovi nesposobnjakovici i prevaranti ne oteraju što dalje od SCVB.

Imali su mandate (da ne ulazim da li je to zasluženo ili ne), da li su ga iskoristili, NISU, onda sikter, normalno i prirodno tražimo sposobnije… Ih bre, ko jos ne bi usao u najveci klub na teritoriji AP. Imaju neki rezultat i izgradili su dosta, ali ovih puno loših stvari jednostavno pobija sve dobre. Međutim, neki sa govorinice nam se obraćaju sa tezom "MI" navijači ćemo mu ukinuti ostavku. Kako to "MI", kada je čovek sam nezadovoljan svojim radom poželeo da ode? Što ga remetiti kada je i ovako loše radio? Čekaj, na koga se tu misli pod tim "MI"? Da li na pola Severa (mahom starijih ljudi), celim Zapadom i Istokom što su usled nezadovoljstva vikali "Uprava Napolje", jel to ne spada pod ovo "MI"? Što Batu remetiti i kolebati u svojoj odluci, kada je i ovako loše radio i nije ispunio obećanja? A da ih je bilo, ne moramo diskutovati. :D

Ne želim više da se žrtvujem. Nemam vremena da ponavljam iste postove, da skrećem pažnju na neke stvari i na iste gluposti da odgovaram. Kada se dese promene u sistemu, sa zadovoljstvom ću i punim kapacitetima doprinositi tom razvoju. Zaista je puno tu loših detalja, a ima ljudi koji podržavaju ovu nesposobnu upravu? Braćo "Slaninari", mi moramo da navijamo za FK Vojvodinu, a ne za Batu, moramo biti pokretači FK Vojvodine, a ne Batini advokati. Ima onaj Zvaničan Sajt, na kome pišu ljudi koji su plaćeni za to, pa vidite na šta to liči, koliko su to stručni kapaciteti, pa ono je pravi predmet sprdnje i pokazatelj koliko se kvalitetno i uspešno radi.

Svestan sam toga da sam narušio svoj status u mnogim očima (malo sam bio isuviše strog, i ponekad afektivno radio neke stvari, izvinjavam se još jednom), ali sa druge strane verujem da poštujete i cenite iskrenost. Na PM možemo nastaviti prijateljske diskusije (zna se za koga sam nedostipan i neka mi se ne obraćaju!), međutim odlučio sam da javno na Forumu, budem nedostupan do promena! Izuzetno tešku odluku donosim, juče sam ceo dan i pola noći o tome razmišljao, verujte mi bio sam na ivici da zaplačem, eto kako sam se osećao. Ceo dan knjigu nisam mogao da pipnem, a ispit, predzadnji na faksu, imam u subotu. Ljudi, ne mogu protiv sebe. Distanciraću se od Foruma. Ićiću na stadion dok sam živ, ali sa pisanjem se oprastam do danjeg. Neću se vraćati, dok se klubski vetrovi osetnije ne pobuvaju, na navijačku, Vojvodinašku stranu, jer ovi ne duvaju u skladu sa mojim prohtevima i ambicijama.

Budite mi zdravi, i ako treba bilo kakva pomoć znate kako ćete me naći.

Lep Vojvodinaški pozdrav!!! I da j****o grobare!
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
djape_ns
Posts: 385
Joined: Sat Dec 13, 2008 6:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by djape_ns »

Zeljo druze,
odmori iskuliraj malo od foruma, proredi logovanja, al ostani da pises, jer su iskrenost i odanost Vojvodini koju vecina ovde poseduje pa tako i ti, osobine koje mogu da odrzavaju duh zajednistva, slaninarstva i ideje NASE a ne njihove VOJVODINE.
Cutanjem necemo nista promeniti.

Svacija dogori, tako ce i njihova :wink:
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Željo, šteta je za Forum da ne pišeš više, jer su Tvoji postovi odisali kvalitetom i iskrenošću, međutim, razumem i poštujem Tvoju odluku.Neke neprijatnosti, što su se ovde desile, nisu katastrofa i nepopravljive, one su samo posledica naše prevelike želje za jakom FK Vojvodinom, kao i nervoze koja nas okružuje.Posveti ,,dobijeno" vreme sebi, tako da što pre položiš ta dva ispita, jer fakultetski obrazovani ljudi su najpotrebniji ovom društvu, samo što toga još uvek (nažalost) mnogo (i uticajnih) ljudi nije svesno.
Moraju doći i bolji dani ( pogled Vujadina Boškova, sa avatara, zaista je višeznačan, gotovo kao pogled Mona Lize).
:cheers:
PS
možda se nisam i najbolje izrazio, iako sam želeo sve najbolje i za Želju i za Somborca.Prolazio sam i sam (i dan danas prolazim) kroz slična stanja i razmišljanja, i dan danas sam stalno na klackalici odustati ili ostati, kao i verovatno mnogi ovde?
Teško je ostaviti nešto što voliš, ali ne znam da li je to dobro za mene?Mnogo utrošenog vremena na ovom mestu, mnogo zapostavljanja ostalih lično važnih stvari, a sve zbog nekih malih pomaka u voljenom klubu.Da li to vredi toliko - ostaće stalno otvoreno pitanje, dok definitivno ne prelomim (kako su mnogi već to učinili).
I tako, krug po krug, svi društveni krugovi ličnog angažovanja se sužavaju, dok čovek ne ostane samo u svom krugu, kao savremeni Robinzon Kruso 21og veka.Robinzonu je trebalo 28 godina do izbavljenja, a valjda je i nama većina loših godina prošla? Nadam se.
Last edited by Turija on Wed Sep 28, 2011 3:20 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Željo, postoje i situacije kada pametniji ne treba da odustane. Iovako rapidno raste na forumu broj ljubitelja 50 Centa u poslednje vreme, nedostajaće nam tvoj (ponekad i previše vatren) glas razuma...
Io odio Belgrado
User avatar
torrente
Posts: 507
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Uprava

Post by torrente »

Ja odavno pišem da je Pantelić jedan od uzroka svega.Čovek se javno hvali i deklariše kao zvezdaš...i šta se očekuje još...odavno sam skrenuo pažnju na njega čak i na ovom topicu ali...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
TomaNS
Posts: 420
Joined: Mon Mar 22, 2010 12:12 am

Re: Uprava

Post by TomaNS »

gresis, torrente.
jako
Trajce kapiten, jedan je Trajce kapiten!
Kizo, MAESTRO, hvala na svemu!
User avatar
torrente
Posts: 507
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Uprava

Post by torrente »

ja bi voleo da si u pravu i da grešim...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: Uprava

Post by Vuke »

Zelim da spustim loptu, ali i da definitivno razjasnimo neke stvari ovde.

Ima stvari za koje sam siguran da je predsednik doprineo da nas klub napreduje i da bude u poziciji u kojoj se nalazi poslednjih godina, ali ima i puno preko kojih ne mogu da predjem!

pozitivne:

- Klub belezi zapazene rezultate(pored nekih kikseva), nema vise borbe za opstanak, gladovanja, strajkova igraca, prelazaka u titove blizance, modernizovan je sportski centar, dovode se pojacanja, ima igraca iz sopstvenog pogona, postoji odredjena finansijska stabilnost, igraci imaju poverenja i zele da dodju u Vojvodinu.

negativni:

- Nakon dolaska sam ocekivao da ce oformiti snazan tim saradnika i da ce svi odgovarati profesionalno za svoj posao. U FKV je trenutno na snazi centralisticki model funkcijonisanja, sto je odavno prevazidjeno u razvijenijim zemljama. Nema sabora, saziv skupstine je cisto formalnog karaktera. Iz kluba je oteran samo Ridjosic, ali ne jos neki koji su trebali.

- Moralo se ili moze se jos uvek pokrenuti istraga gde je nestalo preko 5 miliona za vreme rukovodjenja Dubroje i Gajica i zbog cega su podignuti krediti po nepovoljnim uslovima. Postoji finansijska policija i drzavni organi, to su ozbiljne pare da bi se tek tako preslo preko svega. A javno je sve izneseno.

- Zajednicko saopstenje

- Neprimereno ponasanje u pojedinim situacijama

- nedostatak sopa, skauting sluzbe

E, sada ovde pojedinim zameram to sto su preterano ozbiljno shvatili forum i internet uopste, ni jedna revolucija nije vodjena ovim putem. Kada se konkretno povela diskusija za kodeks o upravi, nije bilo previse konstruktivne diskusije. Ako mislite da ce nesto pomoci da se svaki dan ponavlja samo slogan uprava napolje, u gadnoj ste zabludi/i pored toga sto nemam nista protiv toga/

Ovde sam okarakterisan kao neko ko se javlja da samo brani upravu, sto mi je blago receno smesno. Voleo bih da mi neko prekopira moj post u kome sam JA branio upravu na ovom forumu, nekoliko puta sam vec to trazio, ali nikad mi nije odgovoreno.

Smeta mi sto je postalo uobicajno da je dozvoljeno vredjanje ljudi iz kluba, kako uprave, tako i igraca. Meni je glupo da ovde vredjam nekog, ako taj nema priliku da mi uzvrati. Konkretno mislim na razne nazive za predsednika/meni se licno ne svidja njegov stil oblacenja, ali ga zbog toga necu nazivati smesnim imenima/mozda je nekom sumnjivo kako je dosao do bogatstva, ali ne znam odakle izvlace cinjenicu da je osvedoceni kriminalac? Brana Ilic se naziva raznim imenima i ismeva, covek ostavi srce na terenu, a o odnosu prema klubu suvisno je trositi reci. Znam da cita ovaj forum i da mu nije svejedno kada ga ovde neko tek tako izvredja. Za kritiku sam apsolutno kada je svi zasluzuju, ali mora se znati pristojno i konstruktivno je uputiti. Razna vredjanja i spustanja na ulicni recnik samo mnogo toga govore o ljudima koji iste pisu.

Forum je postao pljuvacki orjentisan, kada neko dodje u klub prvo se popljuje, pa tek kasnije uvidi greska.Samo neki od primera: Lovric, Pekovic, Kiza Milinkovic i tako dalje.

Morate shvatiti da je trenutni sistem u kojem se nalazi fudbal u Srbiji takav, da bez jakog coveka koji stoji uz klub nema uspeha. cz ima Lukica koji je marioneta i Vesica, Bozovica i jos po nekog uz pomoc drzave, nkp i dalje vode Zeka i Bjeka uz pomoc drzave isto je u Pazaru, Kragujevcu, Uzicu, OFKi, Borcu i tako dalje. Za promenu sistema je neophodno dobro da se zatalasa sa samog vrha. Protiv sistema se ne moze, nismo dovoljno vazni, jaki i mocni da se sami upustimo u tu borbu, rezultat bi bio kontraproduktivan. Videli ste posle finala kupa, primer Jagodine, Save Milosevic, Bobana Dmitrovica, vise niko i ne spominje.

Neka mi neko navede primer, koji klub vodi sposobna, ambiciozna i postena uprava u Srbiji, a moze i na Balkanu? Moramo se boriti za nas klub, za napredak i sto bolje rezultate. Moramo biti oprezni i pametni u toj borbi. Sto nas vise bude bilo na stadionu, sto slozniji budemo bili, to ce nasi zahtevi i zelje biti lakse ostvariti. Treba sve proveriti, ali ne treba verovati u sve teorije zavera! Smetalo mi je sto odem na utakmicu i posle citam kako smo dali smesne golove ili kako je igran bunker, a ja sopstvenim ocima video da nije bilo tako. Verujem da su mnogi kivan na upravu i njene poteze, ali nedajte da bes u vama izazove slepilo i nadjaca ljubav prema klubu. I nije svako ko ne misli kao vecina izdajica ili ko je umereniji ili se ne oglasava po tom pitanju.

Zeljo, tebi licno zelim da nastavis ovde da pises, da polozis te ispite i svi da se radujemo u subotu! Ipak nas sve ovde veze nasa prva ljubav prema Vosi, a neka suprotna razmisljanja su sasvim normalna/mada je meni zanimljivo da se oko mnogih stvari slazemo, samo ti od previse strasti mozda trenutno ne vidis/
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: Uprava

Post by soderstorm »

Imam male digresije Vuk na tvoje pozitvne konstatcije.

Da ne ulazim u rezultate koji nisu bas zapazeni za Evropu smo slabi, domace prvenstvo nismo pretarano konstantni ali ajde da se slozim oko toga. Plate igraca i ostalo necu da ulazim ali siguran sam da nisu redovne i da ne dobijaju ni premije ali ajde nema se para. Sportski centar jeste dobar ali slabo se odrzava tereni nisu bas u najidealnijem stanju pa nek i to stane pod finasiski deo. E sad ono najbitnije sto mi smeta. Sto se tice naseg nazovi pogona kojeg smo mi novog igraca ubacili u rotaciju osim ovih standardnih. Ko je to potpisao profesionalni ugovor a da bar sedi na klupi niko. Jer salju se na pozajmice a dovode se "pojacanja" koja igraju umesto njih a liga nam je smesna da nemoze protiv nekog slabijeg protivnika da igra pa nek izgubimo nek se ne plasiramo za Evropu ali bar cemo izroditi jedno novo fudbalsko ime. Ako cemo radimo ko sa Katajijem nema od nas nista. Da ne pominjem da se u mladje kategorije ne ulaze ni dinara, niti idu negde na pripreme niti im iz kluba nedaju pare ni za pisljivi autobus pa da mogu da idu negde sve to finasira OK. Mi treba da forsiramo sistem FK Ajaksa. Dobro nemamo mi bas slicne uslove sto vise imaju oni jednu od najboljih Evropskih akademija ali zasto ne bi bacili u vatru Kosovica, Melega, Kovacevica da ih ne nabrajam. Ne mi dovodimo Frimponga, Ilica, Ljubinkovica, Skuletica, Supica. Mi trazimo rezultate koji su skromni umesto da gradimo ekipu. Pa nema nijednog Vojvodinasa da bi ovako nesto kritikuje jer znaju da su to nasa deca buducnost kluba koji stasati, ovako ostajemo da cekamo bolje ali sa ovim ljudima i u upravi i onim u skupstini nece se mnogo uraditi.
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Uprava

Post by Schteph_F89 »

A sta ako je ovo najbolje sto trenutno mozemo?Sta ako bude jos gore?Nismo mi kao navijaci potpisali ugovor sa klubom da cemo navijati samo ako bude po nasem!Mislim da mnogi ovde daju sebi za pravo da se uplicu u stvari za koje nisu kao prvo kompetentni a kao drugo nije njihov posao.Mi imamo tu cast da budemo bliski sa klubom,da se dopisujemo sa jednim trenerom,igracima...i ta bliskost je jedinstvena i to treba postovati!Sad bi mi da odredjujemo sastav,da dovodimo igrace i ne znam ni ja sta sve...Mozemo dati predlog,kritiku naravno ali tek kad se steknu uslovi za to!Treba malo da se spustimo na zemlju i radimo ono sto je u nasoj mogusnosti a to je navijanje i bodrenje!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Schteph_F89 wrote:Mozemo dati predlog,kritiku naravno ali tek kad se steknu uslovi za to!
Molim koji su to uslovi?
I razgraniči, to što neko ima da šta da kritikuje, to ne znači da ne ide na utakmice i ne bodri klub. Ako ti misliš da je tvoje samo da dođeš i navijaš i ništa više, u redu. Ja hoću i da klub stoji na zdravim osnovama. Nije ovaj klub prćija i lična svojina ni ove, ni bilo koje uprave da mi samo pevamo i gledamo fudbal.
Io odio Belgrado
Post Reply