Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

podbara wrote:
Zeljafcv wrote: Ne bi da odmažem, ali ovo je čista demagogija, na žalost. Podbara, o čemu je ovde reč?
Што ме питаш када си сам на све одговорио? Лепо сам написао да улазимо у један нови систем организације спорта за који нико жив не зна како ће се развијати! Ко и где је споменуо пуне кофере пара? Да се надовежем на твоју причу о томе зашто нико неће јавно да ради са нашом Управом? У питању је само имиџ који имају у јавности и ништа више. Ако мислиш да су Дуле Далтон, Гајић, Дуброја и Бато без значаја у нашем граду онда шта да ти кажем(једно је шта би волели а друго је шта је стварност)? Ова Управа, односно људи око ње, много су дуже у Војводини него што ти мислиш. Све је почело када су клуб водили Попивода и Косановић па преко Рајана Лучића и Кнежевића, а ако се тога можда не сећаш сигурно знаш чији је Рабрен био човек и зашто појединци нису успели да га отерају из клуба.
Не разумем зашто си ме прозвао демагогом и упутио ми овакве хладне речи? Објасни ми коју сферу нашег друштвеног живота не контролише политика? Зар мислиш да долазак актуелне Управе у клуб није био без амина неког центра моћи?
Понављам овде, да ми је нада да ће се због притиска ЕУ и УЕФЕ довести ред и у наш фудбал, и да ће онда заживети она три принципа о којима сам говорио-стручност,законитост и транспарентност. Желим клуб који ће у будућности зависити од финансијске помоћи навијача(чланарине,карте итд.) и да ћемо јасно дефинисати шта је суштина ФК Војводина. Ако је ово демагогија, онда хвала лепо!
И да додам, ниједан успех ФК Војводине није дошао без политичке заштите. Стадион смо добили захваљујући Даки Поповићу(био је члан Пашићеве странке), Коста Хаџи је такође био изузетно политички активан. Напредак после рата био је везан за Стевана Дороњског, Ивицу Врачарића и Јована Дејановића. Запамти, постоји битна разлика између политичке заштите и политичког управљања клубом, а у овој држави политика одлучује о свему!
Drugo je to vreme bilo kada su dr. Kosta Hadži, Daka, Doronjski i ekipa upravljali klubom, mada složićemo ni tada nismo imali neke rezultate i isto su nas krali kad su stigli, čak su nam i ime promenili? To je fakat.

I Kostić je značajana ličnost u ovom gradu, pa opet vidiš da je od kluba napravio to da se borimo za opstanak. S. Mihajlović je isto tako značajna ličnost, i to ne samo u našem gradu, kako u društvu, tako i u sportu, pa opet će naići na osudu određenog dela navijača? Persona non grata? Pored tolikog broja banaka u Novom Sadu i stranih kompanija (eto jedan "Amstel" i "Gazprom" sponzorišu OK Vojvodina), mi treba sebe da ograničavamo samo na ove "ugledne" biznismene i "poštene" političare? Našem FK je svaki dinar u klubsku kasu dobrodošao, i ne smemo se ograničavati samo na ove "ugledne" biznismene. Svako povećanje prihoda se treba prihvatiti, jer jedino tako možemo biti stabilniji, napredniji, i napraviti iskorak napred.

Ovaj markirani deo mi je interesantan, nisam upućen (kao u ostalom veliki broj naših navijača) u te stvari, a ne želim tek tako da uzimam sve informacije "zdravo za gotovo". Ko su ti ljudi i kakve veze imaju sa FK Vojvodinom? Prvi put čujem za ove ljude, pa bi te zamolio da malo preciznije napišeš ko su oni? Znam za Kosanovića da nas je vodio kao trener i da je bio jedan od najzaslužnijih za pravljenje šampionskog tima, o ostalima ništa ne znam. Čiji je Rabren čovek?
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
aNS
Posts: 327
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:00 pm

Post by aNS »

По тој вашој логици ми треба да пробамо да убедимо Мишковића да седне у нашу управу, јер је и он веома битна друштвена сила и то у целој држави.
Ти Брицк први пљујеш по близанцима како су они комуњаре и како их политичари гурају а сада желиш то у Воши.
Ја се извињавам Подбари за оно што је Гроф споменуо само зато што и ту нисам написао да сумњам.
Minja
Administrator
Posts: 1905
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

aNS wrote:Видим да поседујеш много старих слика и докумената о Воши и то су само докази да си ту Вошу некада пратио из чисте љубави али времена се мењају.....
Izvoli, argumentuj tvrdnju. Ja sumnjam u tvoje dobre namere, pa to, ipak, do sada nisam iznosio javno. I sta sad?
aNS
Posts: 327
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:00 pm

Post by aNS »

Па нико ти не брани да изнесеш своје сумње....мислио сам да је ово форум на ком смеш да изнесеш неко своје мишљење али сам се канда преварио.
Чим изнесеш неке своје сумње о главешини одмах те слуге нападају са свих страна. И не верујем да би вас баш оволико погодила изјава неког тамо аНС-а ако делом није истинита. Али се једноставно бојите истине. Ајде дајте ви мени доказ да нисте чланови неке партије или политичке организације. И како вас није срамота да тражите доказе када сте ви напали Стоика да вас је он вређао без икаквих доказа?
И на основу чега ти сумњаш у моје добре намере? Због тога што сам напао Подбару? Јел сам ја то рекао нешто против Воше? Јел Подбара Воша?
Сумњате у моје добрe намере а желите да нам клуб воде сумњиви бизнисмени и политичари? А вамо као пљујете по близанцима због тога.
Да ја вас нешто питам па нећу више писати овде.
Да ли би ви више волели поштену Вошу па макар играла у лиги са Кабелом или Вошу која осваја трофеје на начин како то чине близанци?
Ако сте за ову прву варијанту, шта ће нама онда политичка позадина?
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Koliko samo umisljenih teorija zavere ima ovde, kanda je sunce mnoge udarilo u glave!

Ajs je jedan nebitan lik, koji nije u prici, kome su napunili glavu svime i svacim i pustili ga da uziva u svojoj virtuelnoj slavi. Covek je isao da slavi povratak predsednika u klub, toliko o doslednosti.

Stoik sa foruma napredslike ga je odusevljeno prihvatio i pustio da vredja sve sa ovog sajta i ako sam zna da ta njegova prica nema veze sa mozgom, ubedjen sam da bi se takve price ovde odmah brisale! I pored toga su se ljudi sa ovog sajta solidarisali sa njim! Da ne pisem sada ovde protiv koga je Stoik sve pisao, kada nisu prosli "sastanci" sa tadasnjim funkcionerom!

-aNS u momentu bi trebao da budes banovan posto napadas i omalovazavas drugog forumasa u ovom slucaju podbaru koji je uz Turiju, Dejana, Voju, budababu i Grofa najvise uradio za ovaj forum i sajt!

Promene se vode na stadionu,a ne preko tastature, budite uvereni u to!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Bukvalno sramota, ko sve sebi danas daje za pravo da napada i proziva ljude koji su toliko toga ucinili za ovaj forum- sajt (za vas-nas navijace), za Vosu, kroz svoje pisanje i sve one akcije koje su pokrentute bas odavde i bas od strane tih ljudi.

Kazu da ljudska zloba uvek dolazi od nemoci, tako da, svi oni, koji su zakuvali ovo, (i kuvaju i dalje) cine te to iz ciste nemoci, da nekim drugim putem preuzmu primat-mesto ovog sajta i foruma, (jasno da ih boli "rec" ovog foruma), i iako zapinju iz petnih zila da to prikriju, to je i vise nego vidljivo i jasno. Al', njima na cast, trenutno nek' se nasladjuju, samo pitanje je koliko ce to da potraje, jer svaki pakt, sklopljen iz interesa koji je pre svega usmeren da napakosti nekom trecem, ne moze da potraje, bar nas je to istorija naucila :wink:
User avatar
slanobarac
Posts: 3531
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Ajde ljudi da uvedemo pravilo(a trebalo bi i da je deo lepog ponašanja) da svako ko se oseća napadnutim ili prozvanim da SAM odgovara na iste. Ovako dolazimo u poziciju da se stotinu drvenih advokata javi a da nisu uopšte ni pomenuti. Vidim da čak i među moderatorima ima disonantnih tonova i odmah se oko toga pravi drama. Raskol je očigledan a ako neko nema pravo da kaže mišljenje suprotno od administracije onda tu nema demokratije. Dajte ljudi malo mira. Pozdrav.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3857
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

aNS wrote:Ајде дајте ви мени доказ да нисте чланови неке партије или политичке организације.
Ljudi kakve su ovo izjave?
Evo ja recimo nisam član nijedne stranke, ni organizacije, ali ne znam kako se to uopšte dokazuje i to još na forumu? Jel se mogu izvaditi neki dokumenti o čistoj prošlosti, gde se vade i koliko treba da čekam na izradu?

Nas kad bi bilo ko groblja, morali bi imati stadion sa 16 tribina, čim se iskristališu naše esencijalne razlike da svi imaju svoje mesto :oops:
Io odio Belgrado
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Red Marquis wrote: Jel se mogu izvaditi neki dokumenti o čistoj prošlosti, gde se vade i koliko treba da čekam na izradu?
Можеш, уверење да ниси никада био осуђен. Онда назовеш свог сарадника у Дневнику и то се лепо објави, у боји, да сви лепо виде. Не можеш рећи да се од бате не може ништа научити. 8)
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8864
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

slanobarac wrote:Ajde ljudi da uvedemo pravilo(a trebalo bi i da je deo lepog ponašanja) da svako ko se oseća napadnutim ili prozvanim da SAM odgovara na iste. Ovako dolazimo u poziciju da se stotinu drvenih advokata javi a da nisu uopšte ni pomenuti. Vidim da čak i među moderatorima ima disonantnih tonova i odmah se oko toga pravi drama. Raskol je očigledan a ako neko nema pravo da kaže mišljenje suprotno od administracije onda tu nema demokratije. Dajte ljudi malo mira. Pozdrav.
Komsija, odgovorno tvrdim da sa ovog foruma NIKO nije udaljen niti je sta obrisano samo zbog razlicitog misljenja!

Evo, ja prvi sam oduvek bio dosledan u kritici Batovog "rezima" u klubu i nijednom nisam zbog toga brisan ili opominjan ili je na mene vrsen bilo kakav pritisak da promenim svoje misljenje ili da ga ne iznosim javno na forumu!

Brisani su oni postovi u kojima se umesto argumentovane rasprave suceljavanjem stavova prica okretala na licni nivo i vredjanje "suparnika"; oni koji se nisu drzali teme vec su je rasplinjavali i skretali na neku 10-tu pricu; oni u kojima je po 100 puta ponavljano jedno-te-isto bez daljnjeg doprinosa raspravi; oni koji su patili od elementarnog nedostatka pristojosti i/ili pismenosti; oni koji su krsili jasno objavljena pravila foruma...

Odluke da neko bude udaljen sa foruma se uopste nisu olako donosile, i da je to cinjeno samo u krajnjoj nuzdi kada je clan foruma nakon visestrukog upozoravanja nastavljao da tera po starom, da vredja sagovornike i neargumentovano napada ljude koji vode ovaj forum.

Jer, kakva je to argumentacija - "Ja vec dugo sumnjam da je Milisav peder i pedofil ali nemam nikakve dokaze za to, a on neka mi dokaze da nije! I sta se sada on vredja, ne bi se vredjao da nije makar malo peder i pedofil!" - pa to k'o prepisano sa zasedanja seoskih komiteta Partije tamo negde 1948! I onda se takvi totalitarni umovi usudjuju da protestvuju zbog toboznjeg nepostovanja prava na razlicito misljenje i da nam dele lekcije o demokratiji! Boz'mesacuvaj! :shock:

Komso, veruj mi, ovde smo svi na istoj strani - svi se slazemo da ovu upravu treba menjati - jedino se razlikujemo oko onoga "kako" i "sta posle". A najlakse je biti internet huligan i zestoko i ljutito pisati po forumima, samo sto se tako jos nijedna uprava/vlast/rezim nije promenila! Sve je to pisanje uz vetar, revolucije se ne sprovode na forumima!

Za prave promene bi neko trebalo da svoja ledja podmetne.

Nazalost, mnogi su naseli na prazne price, taj prividni rascep sada polako vec postaje stvarni, usla je zla krv medju sve nas. Ovaj forum je sada vec dobrano diskreditovan zbog toga, a mi umesto da raspravljamo o nekim mnogo znacajnijim stvarima gubimo vreme na medjusobne svadje i neargumentovane optuzbe.

A dotle Bato & Co. zadovoljno trljaju ruke!

Ziv bio komso i sve najbolje! :cheers:
User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

slanobarac wrote:Raskol je očigledan a ako neko nema pravo da kaže mišljenje suprotno od administracije onda tu nema demokratije.
Ja nekoga optužim da je plaćenik i to je "drugačije mišljenje"? I koje je je to "mišljenje administracije"? To što ćemo stati u zaštitu prijatelja i čoveka sa kojim delimo ideju o sajtu koji treba da popularizuje klub? I ne glumi niko drvenog advokata, tako ću reagovati uvek kada neko od mojih prijatelja bude ugrožen, fizički ili verbalno. I pored toga, za koga mi to vučemo, za upravu, za neku političku partiju, za državnu bezbednost, jel' ste se odlučili konačno? Za to misliš da služi forum, da je ovo "ja imam talenat" audicija, svako ima svojih 5 minuta slave, da kaže šta hoće i pljucne koga hoće?
aNS wrote:Чим изнесеш неке своје сумње о главешини одмах те слуге нападају са свих страна. И не верујем да би вас баш оволико погодила изјава неког тамо аНС-а ако делом није истинита. Али се једноставно бојите истине. Ајде дајте ви мени доказ да нисте чланови неке партије или политичке организације.
Da, tebi ćemo da se pravdamo, sikter bre. Završio si pisanje na ovom forumu, ovo je i više nego dovoljno, da ne čačkam po starijim postovima. Žalbe, ako ih ima, u sektoru C6, face to face.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Somborac wrote:Koliko samo umisljenih teorija zavere ima ovde, kanda je sunce mnoge udarilo u glave!

Ajs je jedan nebitan lik, koji nije u prici, kome su napunili glavu svime i svacim i pustili ga da uziva u svojoj virtuelnoj slavi. Covek je isao da slavi povratak predsednika u klub, toliko o doslednosti.

Stoik sa foruma napredslike ga je odusevljeno prihvatio i pustio da vredja sve sa ovog sajta i ako sam zna da ta njegova prica nema veze sa mozgom, ubedjen sam da bi se takve price ovde odmah brisale! I pored toga su se ljudi sa ovog sajta solidarisali sa njim! Da ne pisem sada ovde protiv koga je Stoik sve pisao, kada nisu prosli "sastanci" sa tadasnjim funkcionerom!

-aNS u momentu bi trebao da budes banovan posto napadas i omalovazavas drugog forumasa u ovom slucaju podbaru koji je uz Turiju, Dejana, Voju, budababu i Grofa najvise uradio za ovaj forum i sajt!

Promene se vode na stadionu,a ne preko tastature, budite uvereni u to!
Nije prvi put da se ovo desava ali sad moram da skrenem paznju na to da pravila ovog foruma ne vaze za sve i ne primenjuju se na nacin kako nalazu vec se koriste samo onda postoji zelja da bi se pojedini forumasi sputavali u svom pisanju.Post iznad koji je napisao Somborac je jedan od primera kako se pojedincima dopusta da omalovazavaju forumase bez ikakvih upozorenja,brisanja,sankcija...

Pravila foruma

1. Na forumu nije dozvoljeno vređanje i omalovažavanje značaja i istorijskih uspeha FK Vojvodina, kao i njenih navijača.

4.Zabranjeno je vređanje, omalovažavanje i uznemiravanje drugih članova foruma. Zabranjeno je korišćenje vulgarnih izraza i izraza koji vređaju dostojanstvo drugih forumaša. Svako kršenje ovog pravila kažnjavaće se privremenim ili stalnim odstranjivanjem sa foruma.

9. Poruka mora imati veze s temom topika u kojem pišete. Nemojte pisati u pogrešne topike ili skretati diskusiju u pogrešnom smeru. Poruke koje nisu tematski vezane za taj deo foruma ili raspravu biće obrisane ili preseljene tamo gde pripadaju.

Tako kazu pravila a Somborac bez ikakvih problema omalovazava Ice-a,Stoika pa i sve clanove foruma NAPREDVOSA.Nekim drugim forumasima se na zub uzima svaka napisana rec pa se cak desava i da se pokusava izvrnuti smisao napisanog samo da bi bilo razloga za pretnje brisanjem,banovanjem na odredjeno vreme itd.Drago mi je da do sada nije bilo banovanja i nadam se da ce administracija sajta i foruma taj vid sankcija koristiti samo u krajnjem slucaju tj kad je to neizbezno.
Sve ovo ne pisem da bi zapoceo jos jednu svadju vec da bi pomogao administraciji da ,ako kod svih njih zaista ima iskrene zelje,pokusaju da smanje tenzije i sprece da se svadja siri.Nazivanje foruma NAPREDVOSA imenom napred slike je omalovazavanje i to ne samo Stoika vec i mene i svih ostalih clanova tog foruma.Medju navijace Vose je uslo zlo pa se sve manje prica o fudbalu i klubu a sve vise desavaju prepirke i svadje a na ovom forumu se ne jednom vec nekoliko puta moglo procitati da za neke forumase koji pisu na ovom forumu sajt i forum NAPREDVOSA nije bratski!?Meni su i jedan i drugi forum podjednako dragi pa mi smeta zbog takvih izjava.Isti ljudi koji pisu na NAPREDVOSA pisu i na FKV forumu,kad ovde pisu onda su braca a kad tamo pisu onda nisu?Ovde su prijatelji a tamo nisu?Znaci li to da ako se meni ne svidja kako neko pise ovde proglasim ovaj forum i sve njegove clanove za neprijatelje?Dolaze li ti koji dele forume na podobne i nepodobne ovde i pisu zarad ljubavi prema Vosi ili imaju neke druge motive?Voleo bi da mi neko objasni kako to da dva sajta navijaca Vojvodine nisu bratska?Blago Bati i upravi sa nama takvima.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9746
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Lakovernost,interes,sujeta.... veoma nezgodne osobine svih stanovnika ove nase zemlje.To nas i unisti!!!
Image
User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

max, da se ne raspisujem previše, samo ovoliko... Da li ti, posle svega ovoga što si napisao, smatraš da je bilo u redu da na vašem forumu, čiji si ti moderator, stoji poruka ovakve sadržine:
Krenuli su udbaški metodi na forumu vojvodina.com, svi postovi koji pogađaju u suštinu i razgolićuju bolnu istinu se brišu.Vraćamo se polako u totalitarističko doba, a staljinistički i titoistički metodi cvetaju. :lol:

Drug Brik Liman kome su usta puna antikomunizma munjevito javlja drugu Budababi koji kao veran i poslušan drug uzima gumicu u ruke.Da ne zaboravimo i druga Podbaru koji se tobož povukao sa foruma, a u suštini sa skrivenim statusom takođe briše šta stigne. :lol:
Stranački drugari dobro uhodani u praksi. :lol:
Da se ne nastavljamo preko foruma i ne gušimo temu, može i na pm.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Turija
Posts: 10708
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Stvarno ne mogu da razumem da neko napadne Podbaru i to na ličnost ( ne na mišljenje), posle svih divnih i ekskluzivnih tekstova o Voši, napisanih ovde u proteklih 10 godina. Trud, rad i vreme, tok i ton rasprave, a i brojnost članova, podigli su ovaj Forum i Sajt na veoma respektabilan i cenjen medijski nivo.
Ali eto, dovoljna su dva nedopustiva loša rezultata Vojvodine, pa da se gnev razlije i na dužne i na nedužne.
Forum ima ugled, ali nema moć da menja fudbalske tokove (moje lično mišljenje), bez obzira šta napiše bilo ko od nas (iako se nekima, u nekom trenutku, učini da će svojim postom(vima) da promene fudbalski svet), ali forum jeste odličan pokazatelj šta misle navijači FK Vojvodine o trenutnom stanju u Klubu, kao i to da neće baš moći da se ide u prkos navijačima i srozavanju ugleda Kluba.Zatalasala su se i ona dva kluba, a kad se oni zatalasaju moraće se tražiti rešenja u domaćem fudbalu.Teško će to ići, ali moraće se krenuti u promene ,,status quo"a.Mi smo tu da reagujemo na namere (dobre i loše), jer i javno mnjenje, itekako, utiče na odluke.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply