Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

...

Post by johnny »

edit:
Aj probas to da srocis na malo kulturniji i primereniji nacin?!
Grba_NS
aNS
Posts: 327
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:00 pm

Post by aNS »

У који понедељак креће продаја сезонских улазница на стадиону? :lol:
Mickey
Posts: 43
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:23 pm
Location: Novo Naselje

Post by Mickey »

aNS wrote:У који понедељак креће продаја сезонских улазница на стадиону? :lol:
I???
Niko ni dalje ne zna nista po ovom pitanju?
Dajte ljudi Subota je jako blizu a ja ne mogu prepodne do V.Boskova. :(
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ne znam baš da li je pitanju mesto ovde (i u ovom topiku, ali mi se čini najpribližnijim da jeste) i da li to samo ja imam dilemu u priči o dresovima FK Vojvodine, odnosno o zamenutim mestima boja na njima, od strane proizvođača Jome?Evo i zašto?
Gledam slike kroz generacije Vošinih igrača i vidim tu navedenu šarolikost rasporeda boja na dresovima pola belim- pola crvenim.Nekad je pola bela sa prednje leve strane igraču (gde je i grb), a nekad suprotno.Sad gledam starije slike (koje mi se čine izvornijim- recimo i Boškov, Toza, Rajkov... su u takvim dresovima - bela gde i grb- a takve nose i Slavijini igrači danas), pa onda gledam recimo 80e godine, gde je to obrnuto (ali ne uvek).
Onda, pak, razmišljam ovako:
na grbu, gledajući sa strane igrača, leva polovina grba je crvena, a desna bela, da li to onda znači da takav raspored boja treba i da je na dresu, ili su boje na grbu suprotne od boja na dresu?I na kraju, ne znam tačan odgovor.
Pošto se trenutno vodi polemika oko tih boja, dobro bi bilo to razjasniti (meni lično izgleda logičnije da je raspored boja baš takav kakav je Joma napravila za današnju generaciju Vošinih igrača, a kakve su nosili i Velker, Boškov, Toza, Nikolić, Takač....).
Ko je upućeniji u ovu tematiku, mogao bi objasniti.Hvala.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Ja sam razmisljao o jednoj povezanoj stvari s onom Turijinom: Gledao sam slike od ranije i video da je Vosa imala u nekom periodu skroz pola bele pola crvene dresove, a ne da su na rukavima suprotne boje od onih koje su na toj strani dresa, pa tako da dres i nije pola beo pola crven. Ne razumem zasto sada prave takve dresove, ali sigurno ima razlog.
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Turija wrote:Ko je upućeniji u ovu tematiku, mogao bi objasniti.Hvala.
Први дресови су били плави и то свако зна. Затим наступа ера црвено-белих(десна страна црвена-лева бела)
(1923.година)
Image
мада је Војводина знала често у том периоду да игра и у чисто белим дресовима,
(1927)
Image
чисто црвеним,(1933)
Image
некада у пругастим (1928)
Image
али и у варијанти где је дрес био скроз црвен а рукави бели(1940)
Image

Након Другог светског рата игра се у четири варијанте(бели,црвени,пругасти и црвено бели дресови) али најчешће се игра у црвено-белим дресовима. Понекад се грешило па се ред боја постављао контра него што треба(1971)
Image
па и оне Ројшове одвратне комбинације(1995)
Image
али само једна комбинација је права која нам је остала као завет наших оснивача!
Image
Last edited by Владика on Sat Aug 27, 2011 3:12 pm, edited 1 time in total.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

podbara wrote:[Понекад се грешило па се ред боја постављао контра него што треба(1971)
Mislim da je reč o efektu"ogledala" na fotografiji jer sve je obrnuto, i boje dresa i boje na grbu a i grb je čak sa desne a ne sa leve strane.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

DUB wrote:
podbara wrote:[Понекад се грешило па се ред боја постављао контра него што треба(1971)
Mislim da je reč o efektu"ogledala" na fotografiji jer sve je obrnuto, i boje dresa i boje na grbu a i grb je čak sa desne a ne sa leve strane.
Свака част, сад тек боље погледах фотку! :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Hvala puno Podbari, za ovu odličnu retrospektivu!Svaka čast i DUBu na inventivnosti (u razotkrivanju trika fotografa iz 1971).
Definitivno, imamo jako prepoznatljive i retke dresove, sa dve najsenzitivnije boje i to treba da čuvamo, sa ponosom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

...

Post by johnny »

Pohvaljujem deljenje programa za utakmicu i na istocnoj tribini uz sugestiju da na fotografiji koja se nalazi na naslovnoj strani ipak ne gledamo šljam i polusvet iz onog kluba, ime da mu ne spominjem.

Tekst Pravi Novosadjanin je apsolutno nepotreban.

P.S- Ko normalan sluša Laboratoriju zvuka?
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

Ja cu bas suprotno da pohvalim tekst Pravi Novosadjanin iako ne znam neke od navedenih u tekstu,kada sam dao mom caletu da procita bas se svideo jer ga je podsetio na stare dane i proradio mu je lokal-patriotizam a pritom se tekst svideo i mojoj kevi :D
U svakom slucaju moje misljenje je da je mozda ovaj tekst pokusaj povratka starije mase koja je nekad dolazila na stadion,i koji ce se jednog dana sigurno vratiti ali ovaj put sa svojom decom a ne kao mladici koji su ziveli u tom vremenu koje se spominje u tekstu.
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Laboratorija zvuka je u svoje vreme (kad je nastala) zvucala poprilicno progresivno (iako je sve to ipak kopija zapadnih, tj. engleskih trendova). Danas to verovatno zvuci smesno u eri lejdi gaga, raznoraznih belih i crnih repera, ina i slicnog djubreta.
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

kafe bagdad wrote:Laboratorija zvuka je u svoje vreme (kad je nastala) zvucala poprilicno progresivno (iako je sve to ipak kopija zapadnih, tj. engleskih trendova). Danas to verovatno zvuci smesno u eri lejdi gaga, raznoraznih belih i crnih repera, ina i slicnog djubreta.
Tačno tako.
Braća Vranješević, sa 2 ženska vokala, bili su dosta popularni i van Novog Sada (imidžom benda mene su pomalo podsećali na švedsku super popularnu grupu ABBA), imali su i zapažane nastupe u najpopularnijoj Ršumovoj i Raše Popova dečijoj emisiji ,, Fazoni i Fore" snimanoj na salašu Bogdana Dunđerskog.
Mislim da treba puštati i takvu muziku, da ukus mladih ne formiraju samo decibeli i silikoni, a i da se stariji na stadionu osete mlađim :lol: :wink:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Ja bih ih pre uporedio sa nekom od novotalasno-eksperimentalnih grupa nastalih u to vreme nego sa Abom. Uostalom to je tad i bio trend da se kobinuju musko-zenski vokali. Koliko god to nekima smesno zvucalo odlican novotalasni sastav sa zenskim vokalom bila je i Zana (prvi album) dok gospoda osnivaci i tekstopisac (M. Tucakovic) nisu skrenuli u neke druge vode.

Izvinjavam se na skretanju s teme.
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

Može li neko da postavi taj tekst za nas koji nismo bili, pošto vidim da su reakcije različite!
Post Reply