Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Post by kej »

Ne treba zaboraviti da je Proleter poceo pripreme pre par dana. Zato su i crkli posle 15 min. Ali, u tih prvih 15 min. imali su tecnu pas igru i bili bolji od Vojvodine. Malo toga iz jucerasnje utakmice mi je ulilo poverenje. Supic, Merebasvili, Abu, Medojevic, Trajkovic i donekle Stevanovic su dokazali da im je mesto u prvih 11.
Smiljanic je onaj isti Smiljanic, to je jednostavno svojeglavo do zla boga i kraj price. Kao da sam igra neku svoju utakmicu. Na prijateljskoj utakmici je napravio oko 6 startova koji su za zuti karton. Onda, uzme loptu pa je 10 min. gradi kod aut linije, valjda da bi pokazao koliko je fizicki jaci od nekog mrsavog decaka iz Proletera koji ne moze da ga odgura. Znam da bek nije njegova prirodna pozicija, ali on defanzivu vrlo lose igra i po njegovoj strani duva promaja. Nadam se da ce konacno zaigrati na svojoj prirodnoj poziciji sa koje bi mogao da bude od ogromne koristi, samo da nije toliko nonsalantan i bezbrizan.
Mitosevic juce slabo, po meni. Ovo bi trebalo da je njegova sezona, on sad mora da otkloni tu blokadu koju ima i da pokaze sav svoj talenat.
Nece nam valjda Adjuru igrati u prvoj?
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Rabba wrote:
WestSide wrote:Možda je u pitanju Budimir Janošević, samo što bi on trebalo da je iz Jagodine, a ne iz Mogrena... :? Ako jeste, on je golman mlade reprezentacije, pa to i nije loše.
Mislim da je Buca hteo da kaže Janjušević.
Upravu si, Janjušević je u pitanju.
Željko Brkić jedan je od nas!!!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

Zeljafcv wrote: ...
Kritikujem igru Bilbije - ne znam šta se sa njim dešava, ali definitivno ima veliki problem koji ga koči da napreduje kako se očekivalo. Puno potrošenih lopti, uvek sa 4,5 kontakta. Nekoliko puta je mogao lagano odigrati na prvu dupli pas, međutim suviše je usporen i zato se desi da mu protivnik preseče pas.
...
Po mom misljenju, Bilbija nema "to nesto" po cemu bi bio prepoznatljiv, da ne kazem igrac. Nije brz kao Brana, nije uporan kao Vule, nije spretan kao Mereba, nema sut kao Mojsov, nije jak kao Trajkovic, nije skocan kao Abu, nije drzak kao Lazetic. Sve u svemu, mnogo toga "nije", a ja ne znam sta "jeste". Deluje kao dobar momak, ali gde staviti takvog igraca pa da bude koristan?!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

carlosns wrote:
Zeljafcv wrote: ...
Kritikujem igru Bilbije - ne znam šta se sa njim dešava, ali definitivno ima veliki problem koji ga koči da napreduje kako se očekivalo. Puno potrošenih lopti, uvek sa 4,5 kontakta. Nekoliko puta je mogao lagano odigrati na prvu dupli pas, međutim suviše je usporen i zato se desi da mu protivnik preseče pas.
...
Po mom misljenju, Bilbija nema "to nesto" po cemu bi bio prepoznatljiv, da ne kazem igrac. Nije brz kao Brana, nije uporan kao Vule, nije spretan kao Mereba, nema sut kao Mojsov, nije jak kao Trajkovic, nije skocan kao Abu, nije drzak kao Lazetic. Sve u svemu, mnogo toga "nije", a ja ne znam sta "jeste". Deluje kao dobar momak, ali gde staviti takvog igraca pa da bude koristan?!
I ja ga isto tako vidim: za ono što nema.
Ima izvrsnu nogu (preciznu), ali malo je to da bi dobio često priliku.Hoću reći, možda može negde da se posreći da ekipi zafali baš to, međutim, veoma malo je verovatno; tj treba imati puno sreće da se samo sa tim kvalitetom ,,udene" u ozbiljnu ekipu.
Iskreno rečeno, malo mi je i žao Bilbije, jer je dobar momak, pa zaobilazim u svojim komentarima njegovu igru u Voši, nadajući se da će doći trenutak kada će nam biti od značajnije koristi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Par crtica sa jučerašnje utakmice:

- Branković nit’ smrdi nit’ miriše. Jedino što se juče sigurno videlo jeste da mu je fizička pripremljenost daleko ispod zadovoljavajuće. Ne treba previše očekivati od ovog igrača.

- Penal je bio prestrogo dosuđen.

- Suprotno tvrdnjama većine forumaša, Smiljanić je juče odigrao odličnu utakmicu. Niko ne spominje Runijeve odlične pasove – a bilo ih je više nego Merebinih i Brankovićevih zajedno. Spasao je čist gol u drugom delu (golman proplivao), napravio nekoliko prodora, centrirao kod gola, i što je navažnije, imao snage za punih 90 minuta. Da su u klubu pametni, istrpeli bi ga sledećih 6 meseci i posle toga sigurno prodali.

- Merebi na jedan dobar pas dođe pet prodatih čistih lopti. Divlji igrač, i tačka.

- Za Bilbiju se, nažalost, slažem. Nema ni snagu, ni brzinu. Mudrinski zna da ga metne, ali mu je pokretljivost slaba tačka.

- Mislim da ćemo i ove godine biti najtanji na bekovskim pozicijama, dok u napadu čak imamo i višak igrača (Abu, Jao, Čović, Brana, Mudrinski, Bilbija, Mereba...).
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

U Sportu sam procitao da se igrac Sente Uros Stojanov nalazi na probi kod nas.

On je dete OFK Kikinde i igra na poziciji napadaca.

Prema recima predsednika Sente Predraga Pece Djurovica,klub mu nece praviti probleme u slucaju da zadovolji ukuse naseg strucnog staba.
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Da li je moguce da jedan OFK ima pare za ovako nesto ili ti ima poziv od domacina a da mi sezonama u nazad nismo imali ovakve provere ?

http://www.ofkbeograd.co.rs/index.php?tip=news&page=346

" a pored beogradskih plavo belih na Himki areni će igrati i domaćin Dinamo, Everton i Frajburg. "
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

@ igoork

OFK Beograd i Dinamo gaje prijateljske odnose,a njihovi navijaci su se pobratimili pre par godina,tako da taj poziv ne treba da cudi.

Meni je zao sto mi nemamo takav odnos sa nekim stranim klubom(naravno Borac ne racunam kao strani)...
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

vojvodina jedna jedina wrote:@ igoork

OFK Beograd i Dinamo gaje prijateljske odnose,a njihovi navijaci su se pobratimili pre par godina,tako da taj poziv ne treba da cudi.

Meni je zao sto mi nemamo takav odnos sa nekim stranim klubom(naravno Borac ne racunam kao strani)...
Ono sto mene interesuje je koji su to navijaci? Onih hiljadu sto se skupi? :?

Stvarno sramota da ne mozemo kao treca najveca grupa u drzavi da uspostavimo kontakt u tom obliku.
Pa da ponekad odigramo tako neki turnir, to je jako dobra stvar, u svakom slucaju bolja nego da igramo sa Novosadskim amaterima. :idea:
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Post by lexa »

Mozda Kamenica nesto sredi sa onim momcima iz Poljske :lol:
Recimo, navijacima Visle... ako nista drugo, imamo zajednicko prvo slovo
u imenima klubova :lol:

Salu na stranu. Sa bracom iz Republike Srpske imamo idlicne odnose i to
je za sada dovoljno. Mada, ne znam, mozda u Grckoj postoji grupa koja
podjednako ne podnosi navijace paoka i olimpijakosa 8)
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

Naprimer sa Slavijom iz Praga.. ona nam je onako istorijski najbliskija..
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

Saradnja sa Slavijom bi trebala da se podrazumeva.

Od ostalih stranih timova ja bio voleo kad bi sprijateljili sa Arisom.

Njihova istorija je slicna nasoj(u senci su mocnijih prestonickih timova) i naravno veliki su rivali paoka i olimpiakosa...

Ali opet to su samo moje zelje koju su zasad daleko od realnosti...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

igoork wrote:Da li je moguce da jedan OFK ima pare za ovako nesto ili ti ima poziv od domacina a da mi sezonama u nazad nismo imali ovakve provere ?

http://www.ofkbeograd.co.rs/index.php?tip=news&page=346

" a pored beogradskih plavo belih na Himki areni će igrati i domaćin Dinamo, Everton i Frajburg. "


To nije turnir na kome nastupaju prvi timovi, vec ekipe sastavljene od igraca do 21 godine.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
leka
Posts: 108
Joined: Mon Aug 31, 2009 4:54 pm

Post by leka »

А да се и званично спријатељимо са Чекићарима из Зелене улице? Кад су већ инспирисали навијаче пре 20-так година.....
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Mondo wrote:Voša raspucana, het-trik Mudrinskog

Sportski direktor Vojvodine Miodrag Pantelić nedavno je izjavio da za novosadski klub prelazni rok još nije završen i da je želja da se dovede još jedan špic.

A možda ga Vojvodina već ima u svojim redovima. Reč je o 20-godišnjem Ognjenu Mudrinskom, koji je danas postigao het-trik u trening meču rezervnog sastava Vojvodine i srpskoligaša OFK Kikinde.

Meč, koji je odigran u Sportskom centru "Vujadin Boškov" u Veterniku, završen je pobedom rezervista Vojvodine od 6:1.

Mudrinski je golove dao u 34, 49. i 51. minutu. Ostala tri gola postigli su Ivanić, Kosović i Šušnjar iz penala.

Priliku na ovom trening meču dobili su ovi igrači: Janošević, Smiljanić, Branković, Kovačević, Slijepčević, Ađuru, Novaković, Meleg, Jao, Mudrinski, Šušnjar.

Igrali su još: Drinić, Nastić, Kovačević, Slijepčević, Radoja, Ivanić, Kosović, Jovanović, Kordić.

Ideja stručnog štaba Vojvodine bila je da proba fudbalere koji nemaju često priliku da igraju.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Post Reply