Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

U pravu si u jednome, a to je da nam stvarno treba maksimalna podrska i da cak i medju pristalicama zvezde ima i onih koji zele fer i posteno nadmetanje. Mozda se cak i medju partizanovcima nadje poneki takav.

Ali ono sto mora biti najstrozije definisano i gde ne smemo pristajati ninakakve kompromise zarad necije podrske, su ciljevi ove nase borbe. Mora se znati jasno za sta i zbog cega se borimo i ispod cega ni slucajno necemo ici.

Zavrsi li se sve na samo jos jednom Kurta-Murtisanju, nista nismo postigli. Samo ce nas umesto partizana krati zvezda...
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Moram ti jos jednom replicirati Rdoje,nemoj da se ljutis zbog toga.Kompromisa ce biti i bez njih nece proci ako zelimo da do nekih promena dodje.Znamo i mi samo da smo do ovakve Vojvodine,zlatnog tima,7000 ljudi na finalu Kupa itd. dosli kompromisom.Ako imamo iskrene namere u sta sam ja ubedjen onda tu nema mesta nikakvoj vrsti mrznje.Pravda se ne postize mrznjom vec s ljubavlju.Potrebni su nam svi ljudi koji zele da se bore za bolji srpski fudbal bili oni iz Zvezde,Partizana,FSS,Nisa,Kragujevca...Njih ima,samo ih treba probuditi.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Ajd' da Bog da da si ti u pravu, sta drugo da kazem... Al' znas kako je, koga su zmije ujedale...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

max wrote:Sta bi ti Radoje rekao da su juce na utakmici protiv Javora gostujuci navijaci razvili istu parolu sa skroz iskrenim namerama?Svako ima svoje misljenje a moje je da mi sami ovu borbu za pravdu nemozemo sami izgurati i zbog toga treba da nas raduje svaka iskrena podrska.Ova slika je navijaca kluba koji je nas i druge takodje godinama varao ali ajde da resimo ako mozemo jedan problem,onaj koji sada imamo.Nemojmo smetnuti sa uma koji su klubovi proglaseni klubovima od drzavnog znacaja.Navijaci jednog od njih su stali na nasu stranu,pretpostavljam da ce mnogi reci da je to lose ali ja ostajem pri stavu da nama to ide u korist.Medju navijacima tih klubova ima dosta iskrenih,postenih i ljudi zeljnih da fudbalskoj Srbiji bude bolje,da bude zdravija a u ovom slucaju deluje da je vecina tih navijaca na onoj strani koja zeli promene na bolje tj na nasoj strani.
Ja bih se principijelno složio i mislim da si u pravu da moramo da se vodimo "veštinom mogućeg", ali mislim da je to apsolutno neprimenjivo na domaći kriminalni fudbal. I ja sam za to da rešimo "onaj problem koji sada imamo", ali ja isto tako mislim da to "sada" traje decenijama. Problem "koji sada imamo" i koji nam je prošle nedelje ukrao Kup je isti onaj koji nam je to uradio '97 ili dve godine ranije udaljio od titule (oba trofeja uzeo crveni blizanac). Problem "koji sada imamo" je isti onaj koji nam je sedamdesetih uzeo titulu, Vujadina Boškova proterao iz zemlje, '51 branio da revanš finala Kupa igramo u Novom Sadu, po završetku rata branio da igramo prvu ligu, onaj koji nam je promenio ime, konfiskovao stadion...

U tom problemu "koji sada imamo" debelo su svoje kvrgave prste umešali i ti koji nas sada "podržavaju". Iskreno ili ne, meni je svejedno. Kako ja gledam na stvari, oni nisu na "našej" nego na "svojoj" strani, a to nikada nije bila naša strana i mislim da ni sada ne mora postati.

Inače, mislim da razmišljaš u pravom smeru i da nas moralisanja i idealisanja neće nigde dovesti i da treba da gledamo šta bi realno i konkretno trebalo uraditi i koga uzeti za saborca/saučesnika. E sad, taj izbor zna biti vrlo težak i neugodan. Možda sam malo kontradiktoran, ne znam...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Image
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Kanda je i Porto veceras zatvorio tekmu :D
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9755
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

dobra fora...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9755
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Image
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Deportivo :cry:


Image
Image
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

kowalski wrote:Deportivo :cry:


Image
Meni je drago,igrali su najdosadniji fudbal u zapadnoj Evropi !
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Mislis na jedinu ekipu koja je uspela u CL da od 0:3 dodje do 4:3, i na jedinu ekipu koja je uspela da izgubi u CL 8:3? Stvarno su bili dosadni :lol:
Image
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

To je bilo pre 10-15 godina.U zadnjih nekoliko godina kad god sam ih gledao igrali su defanzivan,bezidejan fudbal.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

Ja sam ozbiljnije poceo da pratim evropski fudbal upravo zbog Depora i njegove sampionske generacije,tako da gajim odredjene emocije prema njima.

Ali bez obzira na to,moram da priznam da su zasluzeno ispali,jednostavno to sto su prikazivali ove sezone zove se antifudbal...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Jel nasao neko link za utakmicu Zeljeznicar- Borac?
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Post Reply